What's new

Dark Devil Auto (autopot)

Medicropper117

Active member
Nincs azzal semmi baj. Kicsit belassult az elmult 1-2 hétben de mostmar ujra halad sztem.
Nincs ezen kevés virág.....sőt. Mostmár egész pofás
 

iwantmorebuds

Active member
Nincs azzal semmi baj. Kicsit belassult az elmult 1-2 hétben de mostmar ujra halad sztem.
Nincs ezen kevés virág.....sőt. Mostmár egész pofás

Koszonom tekercs en is igy latom. Szinte megallt egy ket hetre a tapanyagblokknak koszonhetoen de most mar ujra elkezdett leveleket hozni ugy hogy szerintem sinen van. A viragokrol meg ne felejtsuk el h meg el se kezdtek dagadni sehol es a dd hajlamos elegge szepbugakat noveszteni ugy hogy remenykedem :) hiba minden korben mindenkinel benne van szerintem :) abbol lehet igazan tanulni, nem? :)
Egyebkent a bugak szepen lilulnak vegre az illatuk mint ilyen gyumolcsos gumicukor erdo, vagy turti frutti nemtudom, nagyon kemeny eddig csak citrusos vonallal talalkoztam.
 

iwantmorebuds

Active member
En nyugodt vagyok :D de aruld mar el ezt h gondoltad shiva mostmar komolyan? :D rohadt kivancsi vagyok :D
Kerjem meg a novenyt h csak 10 naponta vegyen fel CaN-t? Vagy minden tizedik nap mossam at tankot egy napig hagyjam h igyon az aznapra feltotltott tapoldatbol amibe van Ca majd este mossam at es toltsem fel olyannal amibe nincs majd ezt ismetelgessem?
 

DropleX

Member
Passz xD tolem idegen a kokusz, igy valoban ertelmetlen beleszolnom,nekem a fold bevalt eleg jol de az mas texta ugye,kiss!
 

iwantmorebuds

Active member
Nem a kokusz miatt hulyeseg amit mondassz hanem az automata tapanyagellatas miatt :) ez még nekem is idegen mint az jol latszik :laughing:
 

Son of Soil

Member
Kertészeti boltban két fajta Kalcium kiegészítőt lehet kapni.

Kalcium-nitrátot ami alacsony nitrogén tartalmú alaptáphoz jó kiegészítő, vagy monokomponenses tápkeverés mellé és lehet kapni kalcium-kloridot is, ami ugye nem tartalmaz nitrogént, klórt viszont igen, ezért nem minden növénytípushoz használható.
Én használtam már nem volt vele gond. Ez a két szervetlen vegyület nagyon jól oldódik vízben, így kiváló törzsoldat készíthető belölük, ezért könnyű és gyors velük dolgozni.

Van egy harmadik opció, veszel kalcium-oxidot és azt kevered a tápoldatos vízhez, de ez nem annyira jó megoldás, keveset tudsz feloldani vízben, kicsit nehézkesebb a keverése.

A dolomit szerintem nem igazán használható beltéren, ahol azonnal kell a vízoldékonyság.
 

jepjep

Member
Kertészeti boltban két fajta Kalcium kiegészítőt lehet kapni.

Kalcium-nitrátot ami alacsony nitrogén tartalmú alaptáphoz jó kiegészítő, vagy monokomponenses tápkeverés mellé és lehet kapni kalcium-kloridot is, ami ugye nem tartalmaz nitrogént, klórt viszont igen, ezért nem minden növénytípushoz használható.
Én használtam már nem volt vele gond. Ez a két szervetlen vegyület nagyon jól oldódik vízben, így kiváló törzsoldat készíthető belölük, ezért könnyű és gyors velük dolgozni.

Van egy harmadik opció, veszel kalcium-oxidot és azt kevered a tápoldatos vízhez, de ez nem annyira jó megoldás, keveset tudsz feloldani vízben, kicsit nehézkesebb a keverése.
A dolomit szerintem nem igazán használható beltéren, ahol azonnal kell a vízoldékonyság.



SoS ezt a CaO reszt elnezted. A CaO a meszegetes termeke,ami vizzel heves reakcioba lep erös höfejlödes közben Calcium-hidroxid keletkezik. Ezt nevezik meszoltasnak is. A vegtermek ugye erösen lugos kemhatasu lesz.
 

Son of Soil

Member
SoS ezt a CaO reszt elnezted. A CaO a meszegetes termeke,ami vizzel heves reakcioba lep erös höfejlödes közben Calcium-hidroxid keletkezik. Ezt nevezik meszoltasnak is. A vegtermek ugye erösen lugos kemhatasu lesz.


Igen, a kalcium-hidroxid meg kalcium-karbonátra bomlik el. Mit néztem el? Keveréseknél mindig lehetséges exotherm, vagy endotherm folyamat, ilyen pl. mikor a foszfor savat kevered hígabbra, ezekre ügyelni kell, de itt nem kilókat kell keverni 1 literhez hanem grammokat (se), amúgy is, ha jól rémlik 1.5 g oldható kicsapódás nélkül a kalcium-oxidból. A kémhatásról meg annyit, hogy nem tűnt fel , hogy a kalcium-karbonátos víz ph értéke 8.5 , a szűrt vízé meg 7 . Ne wikit olvass, hanem szakkönyveket. puszcsi ;)

Ez lemaradt: keverhetnél kalcium-karbonátot is egyből a vízhez, de annak még rosszabb az oldhatósága.
 

jepjep

Member
bocsi az offolasert iwant,de ez erdekes tema.
SoS, A vizhez adot hidrogen peroxid kedvezöbb iranyba tolja el az oldekonysagot?
 

Son of Soil

Member
szepen beneztem a ph dolgot. :) Miert keves a 1,5g /liter?

Nem kevés, csak csinálsz egy 1.5g/l törzsoldatot, (ami magában vicces ilyen mennyiségekkel) és max. pár locsolásra elég, ezért írtam, hogy macerás, de így is megoldható. Annak aki kilocsol napi 100 litert ez is sok idő pluszba. Lehet a kalcium-klorid hatékonyabb, ha már szervetlen tápozás, én azzal futnék neki első körben.
 

jepjep

Member
Nem kevés, csak csinálsz egy 1.5g/l törzsoldatot, (ami magában vicces ilyen mennyiségekkel) és max. pár locsolásra elég, ezért írtam, hogy macerás, de így is megoldható. Annak aki kilocsol napi 100 litert ez is sok idő pluszba. Lehet a kalcium-klorid hatékonyabb, ha már szervetlen tápozás, én azzal futnék neki első körben.
Köszi.
A klorid oldaltol tartok egy picit.
Mi a helyzet a gipsszel?
 

iwantmorebuds

Active member
Random.
Eleg sulyosak a viragok ahhoz kepest h még nem valami nagyok huzza az agakat, sziklakemeny, remelem szepen feldagadnak
picture.php
 

iwantmorebuds

Active member
ugy latszik nagyjabol helyre allt a rend es vegre ismet a normalis kerekvagasban fejlodik, mar jo egy hete tart a szigoru dieta
picture.php
 
Top