What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Dark Devil Auto (autopot)

Medicropper117

Active member
Nincs azzal semmi baj. Kicsit belassult az elmult 1-2 hétben de mostmar ujra halad sztem.
Nincs ezen kevés virág.....sőt. Mostmár egész pofás
 

iwantmorebuds

Active member
Nincs azzal semmi baj. Kicsit belassult az elmult 1-2 hétben de mostmar ujra halad sztem.
Nincs ezen kevés virág.....sőt. Mostmár egész pofás

Koszonom tekercs en is igy latom. Szinte megallt egy ket hetre a tapanyagblokknak koszonhetoen de most mar ujra elkezdett leveleket hozni ugy hogy szerintem sinen van. A viragokrol meg ne felejtsuk el h meg el se kezdtek dagadni sehol es a dd hajlamos elegge szepbugakat noveszteni ugy hogy remenykedem :) hiba minden korben mindenkinel benne van szerintem :) abbol lehet igazan tanulni, nem? :)
Egyebkent a bugak szepen lilulnak vegre az illatuk mint ilyen gyumolcsos gumicukor erdo, vagy turti frutti nemtudom, nagyon kemeny eddig csak citrusos vonallal talalkoztam.
 

iwantmorebuds

Active member
En nyugodt vagyok :D de aruld mar el ezt h gondoltad shiva mostmar komolyan? :D rohadt kivancsi vagyok :D
Kerjem meg a novenyt h csak 10 naponta vegyen fel CaN-t? Vagy minden tizedik nap mossam at tankot egy napig hagyjam h igyon az aznapra feltotltott tapoldatbol amibe van Ca majd este mossam at es toltsem fel olyannal amibe nincs majd ezt ismetelgessem?
 

DropleX

Member
Passz xD tolem idegen a kokusz, igy valoban ertelmetlen beleszolnom,nekem a fold bevalt eleg jol de az mas texta ugye,kiss!
 

iwantmorebuds

Active member
Nem a kokusz miatt hulyeseg amit mondassz hanem az automata tapanyagellatas miatt :) ez még nekem is idegen mint az jol latszik :laughing:
 

Son of Soil

Member
Kertészeti boltban két fajta Kalcium kiegészítőt lehet kapni.

Kalcium-nitrátot ami alacsony nitrogén tartalmú alaptáphoz jó kiegészítő, vagy monokomponenses tápkeverés mellé és lehet kapni kalcium-kloridot is, ami ugye nem tartalmaz nitrogént, klórt viszont igen, ezért nem minden növénytípushoz használható.
Én használtam már nem volt vele gond. Ez a két szervetlen vegyület nagyon jól oldódik vízben, így kiváló törzsoldat készíthető belölük, ezért könnyű és gyors velük dolgozni.

Van egy harmadik opció, veszel kalcium-oxidot és azt kevered a tápoldatos vízhez, de ez nem annyira jó megoldás, keveset tudsz feloldani vízben, kicsit nehézkesebb a keverése.

A dolomit szerintem nem igazán használható beltéren, ahol azonnal kell a vízoldékonyság.
 

jepjep

Member
Kertészeti boltban két fajta Kalcium kiegészítőt lehet kapni.

Kalcium-nitrátot ami alacsony nitrogén tartalmú alaptáphoz jó kiegészítő, vagy monokomponenses tápkeverés mellé és lehet kapni kalcium-kloridot is, ami ugye nem tartalmaz nitrogént, klórt viszont igen, ezért nem minden növénytípushoz használható.
Én használtam már nem volt vele gond. Ez a két szervetlen vegyület nagyon jól oldódik vízben, így kiváló törzsoldat készíthető belölük, ezért könnyű és gyors velük dolgozni.

Van egy harmadik opció, veszel kalcium-oxidot és azt kevered a tápoldatos vízhez, de ez nem annyira jó megoldás, keveset tudsz feloldani vízben, kicsit nehézkesebb a keverése.
A dolomit szerintem nem igazán használható beltéren, ahol azonnal kell a vízoldékonyság.



SoS ezt a CaO reszt elnezted. A CaO a meszegetes termeke,ami vizzel heves reakcioba lep erös höfejlödes közben Calcium-hidroxid keletkezik. Ezt nevezik meszoltasnak is. A vegtermek ugye erösen lugos kemhatasu lesz.
 

Son of Soil

Member
SoS ezt a CaO reszt elnezted. A CaO a meszegetes termeke,ami vizzel heves reakcioba lep erös höfejlödes közben Calcium-hidroxid keletkezik. Ezt nevezik meszoltasnak is. A vegtermek ugye erösen lugos kemhatasu lesz.


Igen, a kalcium-hidroxid meg kalcium-karbonátra bomlik el. Mit néztem el? Keveréseknél mindig lehetséges exotherm, vagy endotherm folyamat, ilyen pl. mikor a foszfor savat kevered hígabbra, ezekre ügyelni kell, de itt nem kilókat kell keverni 1 literhez hanem grammokat (se), amúgy is, ha jól rémlik 1.5 g oldható kicsapódás nélkül a kalcium-oxidból. A kémhatásról meg annyit, hogy nem tűnt fel , hogy a kalcium-karbonátos víz ph értéke 8.5 , a szűrt vízé meg 7 . Ne wikit olvass, hanem szakkönyveket. puszcsi ;)

Ez lemaradt: keverhetnél kalcium-karbonátot is egyből a vízhez, de annak még rosszabb az oldhatósága.
 

jepjep

Member
bocsi az offolasert iwant,de ez erdekes tema.
SoS, A vizhez adot hidrogen peroxid kedvezöbb iranyba tolja el az oldekonysagot?
 

Son of Soil

Member
szepen beneztem a ph dolgot. :) Miert keves a 1,5g /liter?

Nem kevés, csak csinálsz egy 1.5g/l törzsoldatot, (ami magában vicces ilyen mennyiségekkel) és max. pár locsolásra elég, ezért írtam, hogy macerás, de így is megoldható. Annak aki kilocsol napi 100 litert ez is sok idő pluszba. Lehet a kalcium-klorid hatékonyabb, ha már szervetlen tápozás, én azzal futnék neki első körben.
 

jepjep

Member
Nem kevés, csak csinálsz egy 1.5g/l törzsoldatot, (ami magában vicces ilyen mennyiségekkel) és max. pár locsolásra elég, ezért írtam, hogy macerás, de így is megoldható. Annak aki kilocsol napi 100 litert ez is sok idő pluszba. Lehet a kalcium-klorid hatékonyabb, ha már szervetlen tápozás, én azzal futnék neki első körben.
Köszi.
A klorid oldaltol tartok egy picit.
Mi a helyzet a gipsszel?
 

iwantmorebuds

Active member
Random.
Eleg sulyosak a viragok ahhoz kepest h még nem valami nagyok huzza az agakat, sziklakemeny, remelem szepen feldagadnak
picture.php
 

iwantmorebuds

Active member
ugy latszik nagyjabol helyre allt a rend es vegre ismet a normalis kerekvagasban fejlodik, mar jo egy hete tart a szigoru dieta
picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top