What's new

Co w ogrodzie rosnie Ci ??? 07

KILER

Member
Moje pytanie jest dosyc nie typowe a mianowicie czy jak podlacze świece żarową do zasilacza z kompa czy ta świeca bedzie grzała?? Sa roze na 12v 10v i nawet na 5v. Jaki bedzie pobor mocy?? Mam pewien pomysl z wykorzystaniem ich w boxie:)
Sory za off!!

Big Green Worm: Ładnie ci rosnie!!
Cheech:Ładne kwiatki!!Życze szybkiego powrotu do zielonego hobby!!
 
Last edited:
C

Ca2

Pobór mocy jest zależny od napięcia i pobieranego prądu. Wzoru nie pamiętam bo tyle tego gówna mi do mózgu nawalili, że już wszystko się popierdoliło totalnie. Poza tym już od ponad roku zainteresowanie elektroniką we mnie umarło.

To wkońcu co to podłączasz ? Świecę taką samochodową czy co to za sprzęty?

Przedstaw nam swój pomysł...chętnie przemyślimy tą koncepcję razem z tobą.
 

KILER

Member
Znajomy ma jeepa i mowil ze zamontowal swiece zarowe przed wlot powietrza do ogrzewania kabiny i ze bardzo szybko potrafi sie nagrzac w kabinie bez zapalania sinika!:) Tak to sa zwykle świece zarowe uzyte do silników disla. A mój pomysł jest nastepujacy jak by działały swiece zarowe na zasilaczu od kompa to bylo by to dobre i tanie ogrzewanie w boxie. Przeciez jak one sa na 12v to nie powinny skasac duzo prądu.Jezeli sie myle to prosze o wypowiedz bo nie jestem dobry w elektronice! Jakos wykombinowac zeby na nie dmuchał wentelator i bedzie cyrkulacja powietrza.Taka świeca moze sie nagrzac wkilka sekund do 600-800 stopni C. działało by to podobnie jak farela ale ciszej i taniej(chyba):)
 

Biodizel

Member
hehe, V nie oznaczaja pobou mocy, a jedynie napiecie na ktorym pracuja, takie uklady pobieraja wiecej pradu niz mozesz sobie wyobrazic, poszukaj danych u producenta, bez wlaczonego silnika aku szybko sie rozladuje, idealny sposob na zniszczenie aku, przy wlaczonym silniku aku sie laduje
 
Last edited:

KILER

Member
Bio: ja wiem ze V nie oznacza poboru mocy a napiecie! Ale chba przeciez nie moga brac duzo pradu skoro pracuja na akumlatorze skoro by braly duzo pradu to by ten akumlator sie rozladowal w pare minut!Byc moze ze sie myle dlatego prosze o wypowiedzi na ten temat!
 

Lewar

Member
wlasnie, wie ktos jakie wychodzi napiecie z balastu od hps 400w? dzisiaj sprawdzalem czy jest prad na kablu (lampa zgasla, teraz rosliny maja 6000lm na 1,2 m^2 :badday: ) -dotknalem zwykla neonowka na 220V, poszla iskra a mnie kopnal prad...
 

Flo

Member
na ukladzie zaplonowym powinno być napisane jakie napięcie daje. jak zapewne większość zaplonników, 4,5 kv. nic dziwi mnie, że przez wskaźnik neonowy cie prąd pieprzną bowiem sluży do normalnego napięcia 230v.

moja poprzednia uprawa. Power Plant.






 
Last edited:

L&M

Member
@Flo
masakrujesz mi głowe tymi fotkami :woohoo: ja to chyba nigdy nie smajstruje takiej hodowli :badday: pewnie w chooooooj papy trzeba na to i czasu co?, ehh lepa jest ze starszymi mieszkać, jak bym jeszcze robił do tego to pol mojego pokoju to by były planty:/ ładnie Ci rośnie,tak trzymaj, zapodaj jeszcze jakies fotki boxa jak mozesz, ciekawi mnie jego dokladna bdowa:D

powodzenia :wave:
 

Hary

New member
killer w zasilaczu od kompa masz chyba +6 i +12 ale nie wiem jakie piny kiedyś to sprawdzałem też coś chciałem podłączyć ale to niech się wypowie ktoś kto sie orentuje, nie bede mieszał, ale chyba pod taki zasilacz da rade podłączyc.
moc urządzenia ([czyli to co nam mówi ile zapłacimy za prąd] wyrażana w wattach W) jest równa napięciu na jakim urządzenie pracuje ( tu podaleś ze 12 ... 10 czy 5v chyba tak) x (razy) ilości prądu jaką pobiera(wyrażana w Amperach A) , wiec zeby wiedziec ile ci to będzie mocy zużywało, musisz sie dowiedzieć ile amperów pobiera, i pozostaje podstawienie danych do wzoru
zobacz czy na tej świecy sa podane jeszcze jakies parametry oprócz napięcia, jak będzie podana moc (W) to sobie musisz przekrztałcic wzór albo ja potem pomysle i ci przekształce LOL jak nie znajdziesz to tak jak pisze biodisel poszukaj danych u producenta, z kolei taka moja uwaga ze jak pobiera 12 v i w ciągu kilku sekund sie rozgrzewa do 500C to malo prądu chyba nie pobiera, lepiej znajdz jakies urządzenie typowo grzewcze, gdzie większa część idzie na produkcję ciepła, bo pies wie do czego jest taka świeca ja sie tam na samochodach nie znam, może sie grzeje mocno ale np. duża część pobieranej mocy zostaje zużyta do np. głównego celu tego urządzenia, nie wiem wytwarzanie iskry? tak czy siak na pewno lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie czegoś co ma na celu grzanie, albo zamontuj po prostu żarówke zwykłą, gdyż 90% energii zużywanej przez żarówkę przetwarzane jest na ciepło, a tylko 10% na światło
Pozdrawiam, Hary
 
C

Ca2

Tyle dotrwało do dnia ważenia. Wskazanie jest dla mnie bardzo optymistyczne:)
#1 - wg tego co widać na foto ważył by ponad 15g
#2 - tylko tyle zostało do dziś :p a ostatnio na oko z 4g spaliłem więc nie jest źle ;p


I pojawił mi się krytyczny problem. Przyczyny nie znam.
 

bogusik2

Member
Ca2 ja miałem dokładnie to samo u 25 sadzoneczek WW, które posiałem w koksie..
U mnie przyczyną było pewnie niedonawożenie.. miałem im zamiar dać nawóz to 3 tyg. a po 2 zdechły i dokładnie tak samo jak u Ciebie - łodyżka cienieje przy ziemii i roslinka sie przewraca.. żadne podtrzymanie tu nic nie da ;/
Moze daj im troche rozcieńczonego biohumusu?? pzdr
 

Biodizel

Member
hehe, albo niedonawozone, jak pisze bogusik2 (w coco trzeba nawozic od samego poczatku), albo przesuszone (wystarczy raz nie podlac, szczegolnie mlode rosliny sa na to wrazliwe, mozna sprobowac dodac zel absorbujacy wode)
 
Last edited:

hodowca85

Member
nie podpieraj ich tylko zakop je teraz ile sie da...
zostaw na wierzchu tylko listki i z centymetr zdrowej łodyżki...
i podlej samą wodą...
 

castlevania

Member
a ogrodek coraz wiekszy :) epaaa!!

12071DSC01360-med.JPG




a tu pan jajcun we własnej osobie, na zdjeciu powyzej widzimy go na pierwszym planie jest wyciagniety i rzedziak z niego :) pozdrowka panowie !!

12071DSC01361-med.JPG
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Na coco sie ja niznaju, ale popieram rozwiazanie hodowcy. U mniw tydzien flo, ladnie rosna jak wszystkie pokaza genitalia to przelaczam spowrotwem na 18/6, sadhu i ww poszly na wate.
 

bogusik2

Member
hodowca to nic nie da. Próbowałem tak zrobic, ale połowa sie urwała w cienkich miejscach przy próbie ruszenia a połowa po prostu uschła.. kilka podpartych też uschło ;/ Jedyne co można teraz zrobić to lekko podsypać siemia z wierzchu (lub coco) i dać im nawozy + solidne podpórki żeby miały szanse dojść do siebie..
Ca2 co to za odmianki? pzdr
edit: @castelviania super Ci rośnie :D pzdr
 
Last edited:

bogusik2

Member
uuu to walcz bo szkoda takich zajebistych nasionek..
Może popytaj jeszcze po angielsku na ogólnym forum.. zawsze to wiecej ludzi i więcej doświadczenia..
Ja bym stawiał na podanie nawozu, podsypanie ziemia/koksem i podporeczki...
Moje na oko wygladały identycznie - nie dałem nawozu (nie pomyślałem o tym) i wszystkie 25 WWf2 zdechło.. probowałem czego sie dało - śmierź od tego stadium jakie widze u Ciebie zajeła im ok. 5-10 dni, wiec masz jeszcze czas zeby je uratować ;) ciekawe tylko jak to wpłynie na dalszy rozwój.. moze bedzie dobrze ;) pzdr
 
Top