What's new

Цъфтеж

:comfort: дразнят се единствено нереализираните ,неуките и завистливите . Трева не отглеждам откато имам дете , но това както имного други фундаментални неща от живота и отглеждането са много далече от теб все още за да ги разбереш. Прецизните гроари в БГ са под една дузина и нито един от тях не участва по форуми , само са забавляват докато четат. Участието ми тук е свързано единствено с огромното удоволствие което изпитвам докато мачкам неуки хвалипръцковци изцяло отговорни за ужасно ниското ниво на отглеждане в БГ .
 

bahura

Member
induction lamп Как може във всяко мнение да изтъкваш колко много разбираш и колко много опит имаш и колко мн коз отглеждаш... И колко по-добър си от наз неопитните.
Не усещаш ли че дразниш всички и на никой не си приятен...
Най-добре спри да пишеш.

Защо да е неприятен бе хора ... защото е преуспял ли ... Вместо да се радвате, че споделя личния си опит които е много по-голям в сравнение с нашич, вие го приямате като хвалба! (сажелявам но нямаше как и аз да направя спам... знам, че не е за тък въпроса с осветлението, но се сетиг за този голям спор!)


Човака иска да ви кажи, че това което постигате с домакински цфл лампи е нищозно в сразнение с това което се постига със специализирани лампи за растения.

Тук ви се дава информация от която може да отсеете само това което ви е нужно! Това което не го разбирате или приемате не го обсъждаите... просто си пасуваите за да могат тези които имат интерес да вземат думата и те а не само да четат спамове на хейтърчета!!! :whee::snap out of it:
 
Приятел мерси за защитата но не рискувай заради мен да си спечелиш неприятели .Благодаря за разбирането , ти не си единствения , няколко души в форума са в час и с тях подържам лична комуникация .Който мисли че има какво да научи докато си говорим за отглеждането на разстения - alnico7438.Успех на всички които искат да правят нещата в живота си както трябва а не както им се струва на тях.
 

bahura

Member
Приятел мерси за защитата но не рискувай заради мен да си спечелиш неприятели

Не ми пука какво хората мислят за мен, пука ми само какво мислят за мен хората, за които ми пука!! :)В живота не е нужно постоянно да си важен - важното е да си важен, когато е важно.:tiphat:
Автор: lorrity
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
Участието ми тук е свързано единствено с огромното удоволствие което изпитвам докато мачкам неуки хвалипръцковци изцяло отговорни за ужасно ниското ниво на отглеждане в БГ .

Сам си го каза...
Може да си най-добрия гроуър на света.
Несъм успорвал уменията и знанията ти.
Но това не значи че в 50% от мненията ти трябва да изтъкваш колко много опит имаш, колко много разбираш и най-лошото да се заяждаш постоянно и да отбелязваш колко по по си от другите и колко зле сме всички тук...
Прочети си мненията и сам ще го видиш.
Неможе всички да имат опит като теб и да гледат от години.
 

jhook

Member
Метода 12/12 от семе до реколта е много интересен и си мисля че е най-добрия вариант за мен,обаче има един въпрос който не ми дава мира тъй като още няколко месеца се налага да ползвам само CFL а те са с различен сперктър,тоест нали са Дневна и Топла светлина,това значили че трябва да са поравно лампите да кажем 3-лампи(Дневна) и 3-лампи(Топла) ? Или начина е друг?
ти си в аблолютна грешка с цфлто като цяло!!!
без хпс нищо не става !!или става, ама не това което търсиш:tiphat:
 

jhook

Member
Да братле,знам,просто сега условията не позволяват подобна интервенция,мисълта ми е че имам още 2 макс 3 месеца в който ще имам бокс,и после още поне толкова няма да имам въобще никакъв бокс,за това бързам да се запася,а пък след това ще си направя профисионален с всички екстри,затова този метод с 12/12 звучи много примамливо за мен в този момент,.!
така е много е доходен!! ама има малко особености в отглеждането !!
които едвали са ти ясни, и няма как да си ги разбрал от статията която си 4ел и превеждал!
 

jhook

Member
Не не въобще няма да правя тази гимнастика със SOG-а още не съм дорасъл за нея,искам поне да направя 2-3 реколти ин-дор,за да мога малко или много да вникна в биологията на любимото цветенце на света,аз гледах предимно аут-дор но след две поредни години в който или ми стъпкваха или ми крадяха копривките,тази година си направих боксче в последствие още едно но и двете са първо много малки и второ съвсем аматьорски,мислех си че може и без да е SOG ,дойде ми като лъч надежда,щото като няма знаеш как е?
като решиш да го направиш, ще те отворя на някои неща:dance013::tiphat:
 

bahura

Member
Значи на този етап и с това аматьорско обурудване,няма да стане номера с 12/12 ,ех много кофти ми стана,надявах се още една реколтичка да извъртя за тези 2-3 месеца,но уви,.!:look at this::cry:

Споко е батка не е настътил края на света :comfort: Пък и сега тези два месеца ще да доста горещи и ако нямаш климатик ще е много трудно! На езен ще гледаш пак ;)
 
Най-важната е че СОГ се прави винаги с резници(клонинги или т.н.) и по възможност от една майка(предшественик),никога от семе.Така си осигуряваме едно истинско зелено море с еднакви растения от едно и също фено,което е основното в тази техника(много на брой идентични растения с еднакъв срок на цъфтеж,макар че може да се съчетаят различни сортове в бокса и просто да се заменят-едно зряло с един клонинг,което предразполага за една вечна реколта,постоянно има някое,което зрее и трябва да бъде изпушено :joint: и заменено с ново и т.н.) За всеки случай държа да подчертая,че за всяка манипулация на растението,било смяна на фотопериода 12/12,суперкропинг,ФИМ и всички съществуващи техники знайни и незнайни,то трябва да има минимална височина от поне 4 възела(разклонения или т.нар.реални листа) с дължина на всяко според сорта и условията.Късмет на всички с лятната реколта:tiphat:
 

jhook

Member
Най-важната е че СОГ се прави винаги с резници(клонинги или т.н.) и по възможност от една майка(предшественик),никога от семе.Така си осигуряваме едно истинско зелено море с еднакви растения от едно и също фено,което е основното в тази техника(много на брой идентични растения с еднакъв срок на цъфтеж,макар че може да се съчетаят различни сортове в бокса и просто да се заменят-едно зряло с един клонинг,което предразполага за една вечна реколта,постоянно има някое,което зрее и трябва да бъде изпушено :joint: и заменено с ново и т.н.) За всеки случай държа да подчертая,че за всяка манипулация на растението,било смяна на фотопериода 12/12,суперкропинг,ФИМ и всички съществуващи техники знайни и незнайни,то трябва да има минимална височина от поне 4 възела(разклонения или т.нар.реални листа) с дължина на всяко според сорта и условията.Късмет на всички с лятната реколта:tiphat:
trakiq seed:tiphat:малко несъм съгласен с теб!да прав си че повечето го правят с резници !но да казваш че не става от семка??????????? и то никога ?
инфото ти е старо или просто не си го правили никога :tiphat:
 

bgrow

Member
1
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    8.5 KB · Views: 13
Растението трябва да има минимална височина.Броиш листата от долу на горе,минимум 4 двойки,като най-долните,първите не влизат в сметката,така сме сигурни,че има някаква зрялост и няма да го уморим с прилаганите техники(издържа по-добре стреса):tiphat:
 
trakiq seed:tiphat:малко несъм съгласен с теб!да прав си че повечето го правят с резници !но да казваш че не става от семка??????????? и то никога ?
инфото ти е старо или просто не си го правили никога :tiphat:
Става,ама никой освен лаиците не го прави,защото е загуба на време и рекурси(представи си,че излезат 35 мъжки от 60,които си сял и на всичкото отгоре различни фено,ефикасността на бокса се губи неимоверно,а в крайна сметка търсим максималната бързина с тая техника,тъй като не даваме растеж).Клонингите имат същата възраст като донорите и могат да минат директно на 12/12.За твое сведение инфото винаги ми е добро и съм правил всичко възможно за по-голям добив(никога глупости без да съм проверил)Искам да отбележа,че в Икмаг има много и полезна инфо илюстрирана понякога със снимки за които нямат почти опит.:artist:
 

aeons

Member
почнал ли е

почнал ли е

Мислите ли че е почнал цъфтежа на растенията. Излизат някакви бели връхчета (не знам дали ше може да видите на снимката).

2010-07-22_085621.jpg

Дали това е мъжкар, има нещо като много малки топчета все още не ми се виждат торбички като тези на по-горната снимка ?

Снимките са с лошо качество но все пак:


2010-07-22_085906.jpg

2010-07-22_085923.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top