What's new

Цъфтеж

biorai

Member
Трикове и варианти бол, ма си трябват и качествени торове, светлина, co2, вентилация и много любов:)Вече отмина времето, когато торяхме гръстите с кравешките торове на село.Сега е времето на течните органични или минерални консистенций.Дет се вика в една любознателна книжка ' Don't panic, it's organic '.
И за любознателните да подметна ако ви изникне някой въпрос или желание за разговор
може спокойно да попитате или просто да наминете през кв.лозенец на ул.славище 110.И ако другите не толкова интелигентни модератори в някои други форуми счетоха това за спам, то аз съм твърдо зад идеята за информиране и обогатяване на познавателния инвентар.Все пак го правех почти 3години и хората бяха много доволни с изключение на 'дупките' през които нямаше стока, но и за това си има причина.
 

biorai

Member
Друга техника, която е по-скоро за увеличаване на реколтата е тъй наречения
" бендинг " или по нашенски огъване на по-ниските разклонение в хоризонтална
посока.Целта е светлината да оргее разклонението повече и да се развият повече глави.Бендинга спомага и за навлизането на светлината към по-ниските етажи за да могат и те да се развият максимално добре.Тази техника не спомага за по-бързото узряване, но увеличава реколтата многократно и създава скришен профил ако растението е аудор.
 
C

coco fknbrice

:blowbubbles: да живее информацията и свободното слово ... респект
 

biorai

Member
За хората, които имат малко пространство бих препоръчал една техника, която се състои в покриването на вътрешността на саксията с препарат съдържащ меден пероксид.Корените израстват до този слой и след това спират.Резултата е подобен на това което се случва над земята, когато новите и ниски разклонения се стимулират след като основните разклонения са подрязани.След покриването на вътрешния слой на саксията повече корени израстват особенно в центъра и растенията израстват по-големи в по-малки контейнери.
А относно подрязванията има 4 вида подрязвания в зависимост от желанието на градинаря какво иска да направи.
Първото подрязване е в областта на върха.То стимулира по-ниските разклонения.
Второто подрязване е отново в областта на върха и се подрязва под 2ро и 3то разклонение, което отново води до стимулиране на ниските етажи.
Третото подрязване е в областта на разклоненията.Това води до по-високи растения и четвъртото се състои в премахване на ниските етажи ако те не се осветяват добре.Това води до стимулиране на енергията директно в главите.
 

capsicum

Member
Има много приятно магазинче , където освен , че можеш да си вземеш торове и други необходими неща , може и да получиш качествено инфо от колегата biorai !
Аз лично много се радвам за тези 2 нови магазина ( торовете са на по-ниски цени и има малки разфасовки на почвите на биобиз) биорай и гролмаркет ( на колегата Master of plant)!
 
C

coco fknbrice

споко и тук ще се напълни с талаш рано или късно предлагам до тогава да се наслаждаваме на форумчето:blowbubbles:
 

_Ina_

Active member
Veteran
ами аз ще мина скоро да го видя,макар 4е нали ви се оплаках 4е с парите не съм много напред. за следващия гардероб ще ми трябва това онова:)
 
C

coco fknbrice

ми кво да ти кажа аз се радвам че започнаха да се появяват такива хора които се опитват да правят това в бг имам предвид гроу шопове. ама българина нали знаеш как разсъждава първо отрича и оплюва пък после се замисля. хората са си направили магазинчета докарали са стока ...ами евала!! ако ми е изгодно да си купувам от там ще си купувам разбира се. дано заформим някакъв зародиш на "общество" тук защото останалите места се издъниха жестоко според мен. не ми е в стила да плюя но се радвам че сме тук момчета и ин4е а не там ...тук е по хубаво
 
E

EverLast

И аз бих си дръпнал от тоя коз хахахаха!
 
C

coco fknbrice

хаха не бе не визирам твоето мнение и аз мисля така просто не ми се пишеше а тя картинката там е ясна ама ае стига дет се вика да сме живи и здрави и да си хортуваме наволя тук поне сега е чисто

поздрави
 
C

coco fknbrice

какъв е коза ... хубав ми се вижда хаха параноик хаха ...шегичка
 

darto_magare

New member
Много е относително началото на цъфтежа! Всеки търси различен резултат, а истината е една че желаните резултати са 3! Едини търси бързина , втори грамаж , трети качество. Четвърти баланс! Според мен най-добрия вариант а именно баланса се постига като се постигнат максимално близки до аутдоор условията , а именно постепенно намаляне на фотопериода. А тва със т.н. "kick" е доста добра оферта за бързина , но иска изпипан бокс + опитен и платежоспособен гроуър.
 
Top