What's new

Цъфтеж

_Ina_

Active member
Veteran
да,благодаря ви! добих някаква обща представа:) Трябваше маи тези въпроси да ги задавам в темата за бране и сушене. Много пространни обяснения,мерси!:)
 

_Ina_

Active member
Veteran
А нещо за цъфтежа,което ми хрумна да ви питам. Горе долу колко продължава пика му,преди да по4не да презрява. То е ясно 4е за всеки вид ще е разли4но,но все пак от появяването на мле4ни трихоми,после вси4ки като станат мле4ни горе долу колко време ще останат така преди да по4не става късно.. Средно. Казахте 4е запо4нат ли да побеляват бързо стават готови(не си спомням кои го спомена).
 
Пик-а е не повече от 5-6 дни, преди това е рано, след това е късно. Най добре е с малък микроскоп да се наблюдава, не са скъпи 30-40лв мисля
 

_Ina_

Active member
Veteran
Aха,да,то4но това ме интересуваше. Ще си взема но засега ги гледам с фотоапарата. Горе долу се виждат като ги увели4 после още на компа.
 
C

coco fknbrice

това което ти трябва 12 лв. работи идеално увеличава до 100 пъти:
http://cgi.ebay.com/60x-100x-Mini-L...tem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19bc5b4292

поинтересувай се какви трябва да са трихомите за твоя сорт точно в форума на брийдъра ако намериш такъв там има репорти аз понякога намирам най вярна информация по такива места макар че всичко е относително защото дори да подраниш малко няма да усетиш разликата според мен а и много зависи от твоите предпочитания кога ще береш

успех
 

_Ina_

Active member
Veteran
Да,аз искам да бера то4но когато ще е наи-цъфнал,с наи-високо thc,понеже по рано като 4е ли по не ме кефи. А по късно не съм пробвала,защото все нямам търпение.:) Ще погледна,да.
 

aeons

Member
цъфтеж

цъфтеж

Според вас дали ше цъфне до края на месеца ? Мъжките като цъфнат веднага се появява семе нали ?

PIC_0623.jpg
 

Astral

Member
Братле на снимката поне аз нищо не мога да фиксирам...може и от годините да е :D
Мъжкарите семки не правят...ще се появят торбички които след като се разтворят ще отделят жълт прашец с който ще ти бъдат опрашени другите растения.Аз мисля че най късно до 2 седмици мъжкарите трябва да са на 100% разконспирирани,ако не и по рано.
mjgrow10aa_01.jpg
 

aeons

Member
Съжелявам за тъпия въпрос, но по принцип горе-долу след колко време е цъфтежа ? Засъдил съм билките към средата/края на май месец !
 

_Ina_

Active member
Veteran
Еми зависи от вида,но и деня трябва да по4не да намалява много. По принцип когато и да си ги засадил няма зна4ение,даже и да е по късно просто ще са по-малки като по4нат. Няма определено време,някъде юли,август...нещо такова,но мъжките доста бързо по4ват да пускат 1вия прашец. Те изобщо по рано стават. Ама като им излязат 1вите топ4енца не са опасни докато не се разтворят както на снимката в кръг4ето. Е,аз бих ги махнала на по ранен етап за всеки слу4аи:) Аstral направи тема за тъпи въпроси,за да не ни е срам като питаме нещо тъпо:) Но тва си е и към цъфтежа де.
 

aeons

Member
Еми зависи от вида,но и деня трябва да по4не да намалява много. По принцип когато и да си ги засадил няма зна4ение,даже и да е по късно просто ще са по-малки като по4нат. Няма определено време,някъде юли,август...нещо такова,но мъжките доста бързо по4ват да пускат 1вия прашец. Те изобщо по рано стават. Ама като им излязат 1вите топ4енца не са опасни докато не се разтворят както на снимката в кръг4ето. Е,аз бих ги махнала на по ранен етап за всеки слу4аи:) Аstral направи тема за тъпи въпроси,за да не ни е срам като питаме нещо тъпо:) Но тва си е и към цъфтежа де.

Благодаря :)
 

aeons

Member
Според вас дали ше има цъфтеж към края на месец и началото на август ?

2010-07-17_113032.jpg
 

Astral

Member
Ами няма как да няма братле...тва е като да не дойде есента след лятото,а след това и зимата.Ина ти обясни по-нагоре много добре...с намалянето на деня ще започне и цъфтежа,като в зависимост от сорта ще продължи различно - най-рано края на септември.
Бтв различават ли се полове вече?
 

aeons

Member
Преди 2 седмици мислех, че ще има само един мъжкар, но сега като го гледам мисля че ще е женско (а и плюс тва е друг сорт който вероятно е някав по рехав). За сега мисля че всичките ще бъдат женски (имам малко растения) :)
 
:) 12/12 от семка , с огромно съжаления за годините когато съм гледал по друг начин .
 
В момента в който сложиш семката , пускаш лампата на 12/12 .
За 45-60 дни зависи от сорта имаш реколта , която почти не я чистиш :) разстения глави .75 % стават женски и за 1 година отглеждаш 6 различни сорта .За светлината е много трудно да говориш докато има хора които не правят разлика между лукс и лумен , през живота си не са виждали светлинен източник за фотосинтеза но обясняват авторитетно :tiphat: .
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
induction lamп Как може във всяко мнение да изтъкваш колко много разбираш и колко много опит имаш и колко мн коз отглеждаш... И колко по-добър си от наз неопитните.
Не усещаш ли че дразниш всички и на никой не си приятен...
Най-добре спри да пишеш.
 
Top