What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Auto WhiteWidow & ColoradoCookies

Na üdvözöllek.Én kb 1-2 hét mulva rakom kifelééé az uto. palántákat fóliába.Amúgy meg, nem ajánlom hogy vagdosd az utot.Értem ezt topra/fimre.Inkább kötözt majd szépen lefele.Meg majd ha úgylessz virágzás alatt picit ritkíthatod majd a levelet hee.Én amatőr,zöldfülű ezt ajánlom néked.Na viszlát.
 

bat939

Active member
Köszi! Minden féle fajta információt olvasok és ezert szeretném még több ember nézőpontját megismerni.
 

bat939

Active member
Itt van 1-1 kép a 15 napos Auto White Widowról és a 20 napos pakkosról aki a Jamal nevet kapta. Utóbbi ma került nagyobb helyre. Prémium Oázis plusz perlittel. Pár napon belül a 4 autot is szeretném átültetni, de ők 20 literesbe mennek egyenesen :bigeye: :chin:


picture.php


picture.php
 

bat939

Active member
Nem bírtam tovább várni, átültettem a WhiteWidowt és a ColoradoCookiest. Az előző helyükön láthatóan nem érezték jól magukat. Május közepén indítok még két WW-t és tanulva a hibáimból, ők egyenesen a végleges helyükre fognak kerülni.
Közeg:
Oázis prémium+perlit+kevés marhatrágya
Átültetés alulról felfelé:
Föld, pár darab gyökéritató szétszórva, föld, 1 ek keserűsó, föld, kevés marhatr., nagyobb réteg föld, bele a palánta, úgy hogy a szíklevelek aljáig érjen. A tőbe kaptak higítatlan csalánlevet majd deszt vízzel alaposan megöntöztem.
Tápozás wuxal superrel lesz. 2 nap tápos víz, 2 sima. Hetente egyszer pedig a wuxalt felváltom csalánlével vagy gyermekláncfűlével.

picture.php
 

bat939

Active member
Így állnak most, fólia alatt. Időközben ültettem 1-1et mind a három fajtából, mert nem tudom az első autokból mi lesz, hogy ennyi időt elcsesztem.
Pakkos, banana, widow és 2 cc:

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

bat939

Active member
Úgy legyen:)
A pakkosnak egész jó illata van, szerintem meg is lehetne metszeni. Az első coloradon pedig már megjelentek az első bibeszálak.
 

bat939

Active member
Hoztam pár friss képet. Magamból kiindulva, alig várom, hogy valaki írjon vagy feltöltsön valamit, és remélem ezzel ti is így vagytok.

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php



Feltöltés után valahogy mindig kisebbnek tűnnek mint a valóságban..
 

f2obsession

Active member
Én is mindig örülök, ha feltölt valaki valami szépet. Néhány külföldi naplóra is feliratkoztam.

Szerintem a már megindult növényeid szépek. Talán egy kicsit nyúltak. Ha mindennapos pakolászás nélkül megoldható, próbálj nekik több közvetlen napfényt biztosítani naponta. Nyilván az autok nem fognak sokat hozni, de jó még attól lehet, sőt ha így megy tovább lesz is szerintem.
 

bat939

Active member
Nem mozgatom őket. Igazából a lehető legnaposabb helyen van. Kb reggel 8tól, délután 5-6ig éri őket a napfény. Tehetném jobb helyre, de az kevésbé lenne biztonságos
Illetve arra gondoltam, hogy leásom a cserepeket a földbe, így még több helyük lenne nőni mielőtt kiveszem őket a fólia alól. 1.2m a fólia belmagassága. Lehet nem lesz rá szükség, mert már annyit nem fognak nőni.
 

f2obsession

Active member
Nem mozgatom őket. Igazából a lehető legnaposabb helyen van. Kb reggel 8tól, délután 5-6ig éri őket a napfény. Tehetném jobb helyre, de az kevésbé lenne biztonságos
Illetve arra gondoltam, hogy leásom a cserepeket a földbe, így még több helyük lenne nőni mielőtt kiveszem őket a fólia alól. 1.2m a fólia belmagassága. Lehet nem lesz rá szükség, mert már annyit nem fognak nőni.

Áh, akkor nem szóltam. Reggel 8-tól du 5-ig direkt napfény, az nagyon jó.
 

bat939

Active member
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Megjelent pár levéltetü, talán tripsz is és földi bolha, de sikerült legyőzni őket. Tettem ki sárga lapot, a növények szárait körbe tekertem ilyen ragadós valamivel, hogy a hangyák ne jussanak fel, tettem ki hangya csapdát és fokhagymát dugtam a cserepekbe (nem tudom már mire jó).Amennyit tudtam kézzel levadásztam és dobtam be egy szem katicát, hogy segítsen be. Hideg vízzel permeteztem, majd szappanos hideg vízzel. Áztattam be csalánt, hogy ma reggel lecsapatom vele fél nap áztatás után, de úgy tűnik már nincs rá szükség. Egyre nagyobb a tápanyag igényük, a colorado virágzik, bár gyanítom nem lesz rajta nagy adag.
 

Coldplay001

Active member
nem rosszak ezek. nagyobbak mar nem nagyon lesznek de meg noni fognak. a cserepek jok, bar en jobban szeretem ha tobb luk van a cserepen mert ugy tobb oxigent kapnak a gyokerek. innentol tapozz viragzo tappal es oblits minden harmadik negyedik ontozesnel. a folia alatt nekem egyszer az volt a baj h a gyokerek a cserepekbe a nyaron "megfottek" .. gyoker rohadas lett a vege amit nagyon nehezen gyoztem le. jobb mar akkor leasni a faszba a novit, ugy legalabb a gyoker zona rendben lesz. ha most leasnad is tobb es jobb hozamod lenne.. meg a viragzas elejen vagy. gratula a naplodhoz es csak igy tovabb... :) ha az alfoldon vagy kartevok ellen nagyon oda kell figyelni valamint a magosodasra mert kilometerekrol telebasszak a vadak.. sot a tavalyi pollen is..
 

bat939

Active member
Köszönöm szépen!:) Terveztem, hogy leásom így ezt a hétvégén beiktatom. A coloradonak kezdtem el adni a dutch f. bloomot, a többi még wuxalon van. A dfb mellé is kell a wuxal? Levéltrágyának csalánt és gyermekláncfű lét higítva használok heti kétszer. Azért ezekben is elég sok minden megtalálható.
 

bat939

Active member
WW, BB, CC ma 19 naposak:
picture.php


A két első nagy cserépben 49 napos, a 2 hátsó kisebben pedig 42:
picture.php

picture.php

picture.php
 
Top