What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Auto WhiteWidow & ColoradoCookies

bat939

Active member
https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=82924&pictureid=2027629
https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=82924&pictureid=2027628
https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=82924&pictureid=2027627

A két kisebbik automata white widow és colorado cookies. A nagyobbik egy random mag kitudja kitől és kitudja milyen. Utóbbi egy hetes. Palánta földbe ültettem őket és dobozban tartom a nagyobb páratartalom miatt. Napközben kint vannak, persze dobozban kis levegőztetővel. A nagyobbikat elkezdtem szoktatni a klímához. 4-5 levélpár után tervezem kiültetni őket. Prémium virágföldbe mennek majd extra tápanyaggal perlittel és kis kókusz rosttal. Kevernék mellé szarvasmarha trágyát hogy nyár vége felé újra tápanyaghoz jussanak ha már a földben nem lesz elég. Készítettem különféle leveket(csalánlé, gyermekláncfű lé) hogy ezekből jussanak vitaminhoz és ásványi anyagokhoz. Napos helyen lesznek ahol egesz nap kapnak napsütést kivéve a reggeli és késő esti órákat. Olyankor árnyékos.
Próbálkoztam még egy banana balze-el de ő valamiért nem élte túl. Szóval most újra csíráztatok egyet.
Vélemények? Nem vagyok elkésve így április elején?
 

bat939

Active member
Auto WhiteWidow & ColoradoCookies

picture.php

picture.php

picture.php


A két kisebbik automata white widow és colorado cookies. A nagyobbik egy random mag kitudja kitől és kitudja milyen. Utóbbi egy hetes. Palánta földbe ültettem őket és dobozban tartom a nagyobb páratartalom miatt. Napközben kint vannak, persze dobozban kis levegőztetővel. A nagyobbikat elkezdtem szoktatni a klímához. 4-5 levélpár után tervezem kiültetni őket. Prémium virágföldbe mennek majd extra tápanyaggal perlittel és kis kókusz rosttal. Kevernék mellé szarvasmarha trágyát hogy nyár vége felé újra tápanyaghoz jussanak ha már a földben nem lesz elég. Készítettem különféle leveket(csalánlé, gyermekláncfű lé) hogy ezekből jussanak vitaminhoz és ásványi anyagokhoz. Napos helyen lesznek ahol egesz nap kapnak napsütést kivéve a reggeli és késő esti órákat. Olyankor árnyékos.
Próbálkoztam még egy banana balze-el de ő valamiért nem élte túl. Szóval most újra csíráztatok egyet.
Vélemények? Nem vagyok elkésve így április elején?
 

bat939

Active member
picture.php



A locsolást fúrott kúti vízzel szeretném megoldani és minél nagyobb potokba ültetném őket hogy esetleges rossz idő esetén fedél alá tudjam hozni őket.
Se bolti tápot, se permetszert nem szeretnék használni. Rengeteg természetes megoldást találtam a különböző kártevők ellen. Ezekről az ötletekről vélemény, tapasztalat?
 

Pillang

Well-known member
Szia! Mindig örülök, ha láthatok egy kinti naplót! Nekem az a tapasztalatom a kártevőkről, hogy ha nagy a baj, akkor a természetes megoldások nem segítenek. Pl lepkekabocat még méreggel sem tudtam elűzni, szerencsére nem okoztak nagy kárt.
 

bat939

Active member
Igazából vettem tápoldatokat és permetszer is van itthon, de ez lenne az elsődleges célom.

Teljesen kezdő vagyok, ezek az első növényeim. Meguntam már, hogy nehéz beszerezni a füstölni valót és ha mégis sikerül, kitudja mit kapok..az utóbbi időben csak csalódást..

Tehát csírázás alatt van egy BananaBlaze és még egy Colorado. Ha minden jól megy 5 növényt fogok gondozni:biggrin:

Köszi a segítséget és annak is köszönöm aki szíveskedett külön topikot csinálni nekem!:woohoo:
 

MeszarosLorinc

Active member
Igazából vettem tápoldatokat és permetszer is van itthon, de ez lenne az elsődleges célom.

Teljesen kezdő vagyok, ezek az első növényeim. Meguntam már, hogy nehéz beszerezni a füstölni valót és ha mégis sikerül, kitudja mit kapok..az utóbbi időben csak csalódást..

Tehát csírázás alatt van egy BananaBlaze és még egy Colorado. Ha minden jól megy 5 növényt fogok gondozni:biggrin:

Köszi a segítséget és annak is köszönöm aki szíveskedett külön topikot csinálni nekem!:woohoo:

Milyen tápod meg permetszered van? és a közeg az pontosan mi?
 

bat939

Active member
Jelenleg Compo Bio szaporító és fűszernövényföld
Perlit, mész, N műtrágya
PH 7.0
Szerves anyag tartalom 70%
Nitrogén, foszfor, kálium nagyobb mint 0,3 0,1 0,3%

Átültetéshez 2 féle földet vettem illetve szarvasmarha trágyát. Valamelyik földet a kerti közeggel keverném

Garri virágföld gyógy és fűszernövényekhez
PH 7.0
0,3 0,1 0,3
Szervesanyag 50%

Oázis prémium virágföld perlittel, kókusz rosttal
Szerves 70%
PH 6.7
1,0 0,1 0,3

Natura kertészeti tápoldat
PH 5,5
6,4 1,7 9,0
Szerves 55%
 

MeszarosLorinc

Active member
Jelenleg Compo Bio szaporító és fűszernövényföld
Perlit, mész, N műtrágya
PH 7.0
Szerves anyag tartalom 70%
Nitrogén, foszfor, kálium nagyobb mint 0,3 0,1 0,3%

Átültetéshez 2 féle földet vettem illetve szarvasmarha trágyát. Valamelyik földet a kerti közeggel keverném

Garri virágföld gyógy és fűszernövényekhez
PH 7.0
0,3 0,1 0,3
Szervesanyag 50%

Oázis prémium virágföld perlittel, kókusz rosttal
Szerves 70%
PH 6.7
1,0 0,1 0,3

Natura kertészeti tápoldat
PH 5,5
6,4 1,7 9,0
Szerves 55%
15L-es cserepeket vegyél az szerintem a legideálisabb méret autonak kintre. Az oázis föld az jó csak vegyél mellé perlitet és legalább 20%ot keverj a közegbe, szarvasmarha trágyát meg a fos garri fődet használd el másra. Illetve én azt se tartom jó ötletnek, hogy kerti földet keverj bele. Tápnak meg 0,5L wuxal supert vegyél az elég lesz meg jó is lesz.
 

bat939

Active member
Legalább ekkora cserepeket terveztem.
Rendben, megfogadom a tanácsokat és köszönöm szépen!:)
 

bat939

Active member
Abból a kevéske tudásból amit a neten magamba szívtam, arra következtettem, hogy nitrogén hiány. Ma kapott csalánlét és kávézaccot. Ha nem segít akkor mehet a táp?
 

f2obsession

Active member
Ha csalánlé alatt a napon vízbe rohasztott csalánra gondolsz, az remek lombtrágya, csak ennek még nem sok lombja van. Tőre én ilyen picinek (pláne "cserépben") nem merném adni. Kávézaccot én még csak szobanövénynek, meg ablakban nevelt kultúrnövénynek adtam, utóbbit felzabálta a penész tőle (a zaccból indult).

Kíváncsian várom a fejleményeket.
 

bat939

Active member
Igen, arra gondoltam. Tőre kapott egy keveset 1:10es higításban. Vettem egy wuxal supert. Én meg ezt nem mertem volna adni neki, hiszen még 2 hetes sincs.
Köszi a segítséget
 

f2obsession

Active member
EC mérőd van? Milyen vizet használsz locsoláshoz/tápozáshoz?

Desztvíz vagy RO víz mellé 0,5ml/liter koncentrációban Wuxalt adva kapnál egy kb 700uS EC-jű tápoldatot, amit ekkorán már kockázat nélkül be lehetne locsolni neki, és 2 nap múlva már látványosan megugorna.

Persze csak akkor, ha a sziklevelek sárgulásának eredendően táphiány az oka, nem pedig mondjuk elmászott talaj PH, vagy túlöntözés. Utóbbinak enyhe tüneteit látni vélem rajta (kissé renyhén tartott levelek, meg az a redősség, ami lehet túlhidtartáltság jele)

Most már szerintem adj neki pár napot, derüljön ki, mit reagál a biokajára. Vagy akár már most látszik valami változás rajta?
 

bat939

Active member
Sajnos nincs. Eddig csapvizet kapott. Mindig hagytam állni és a hőmérsékletére is figyeltem hogy kb a környezettel azonos legyen. Most fúrott kútból kapja.
Vizet is mindig csak akkor kapott ha már nagyon száraz volt a földje. De lehet az utóbbi 2 napban jobban öntöztem az aggódásom miatt.
Mostanra nem láttam semmi javulást, sőt csak tovább sárgult az az egy levél így fèl liter vízbe tettem 1 ml wuxalt és abból kapott nemrég. Most hagyom hátha össze kapja magát.
 

f2obsession

Active member
Fél liter vízbe 1ml Wuxal az pontosan a négyszerese koncentráció annak, amit javasoltam.

Miért adtad neki ilyen töményen?

Arról nem beszélve, hogy a kútvíznek nagy valószínűséggel 500+ EC-je van, amivel már az én "receptem" is 1000 fölötti EC-t adott volna (tehát kútvíz esetében én még a 0,5ml/l Wuxalt se mertem volna beletenni). Ja és akkor a földben még ott van a biolé is, meg nyilván van saját tápanyagtartalma is. Szerintem innentől már csak radikális lépésekkel lenne menthető a növény, de reméljük nem lesz igazam.

A kútvíz (EC, és PH mérés nélkül) már eleve komoly hibaforrás (mifelénk még a csapvíznek is van 600+ EC-je, és 8 körüli PH-ja, a kútvíz meg aligha tisztább), legalább magonc korban nem kéne erőltetni (úgyse kell nagy mennyiség most még, vehetnél benzinkúton ioncserélt vizet legalább, de ha szerencséd van, desztillált vizet is kapsz ott).
 

Pillang

Well-known member
De úgy tűnik, igazad van, most nyírtam ki kishíján 3 palántát tulgondoskodassal. Átmostam soksok esővízzel, most kezdenek helyrejonni, ec-t nem mérek, de senkit nem bíztatok, hogy kövesse az agyatlan termesztési módszereimet! A kútvíz lutri, ha nincs bevizsgálva, alföldön egy ismerősöm még konyhakertet sem tud öntözni vele, annyira erős/savanyú, vagy mittudomén..az enyém sem jó.
 

Latest posts

Latest posts

Top