What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Autok a hazban

Status
Not open for further replies.

grower's

Member
Idaig nem tapasztaltam autoknal a sötet orak hianya miatt lassu növekedest.Amint mutatjak a nemüket,akkor rakom be a masodik lampat es atallok 20/4re.

Most nézem h mégse kint lesznek hanem bent?:biggrin: Attól még csökkenthetnéd a fényt, jót tesz nekik meg a villanyszámládnak is:biggrin:
 

jepjep

Member
Most nézem h mégse kint lesznek hanem bent?:biggrin: Attól még csökkenthetnéd a fényt, jót tesz nekik meg a villanyszámládnak is:biggrin:

Igy van. Nem talaltam megfelelö területet sehol.
Most jött az elszamoloszamla, 160 EUR pluszt fizetek. (ebböl 130EUR Volt az elözö kör villanyszamla költsege)
Belefer. :)
 

jepjep

Member
Egy kis up.18.nap.
Megerkezett a Ventilator es a lampa. Mindkettt berakom ma. A Ventilator azert mert tegnap resnyire nyítva maradt a szobaajto es eleg durva szag fogadott amikor benyitottam a lakasba.Kell az a szenszürö mar.

Ket napja kaptak a lanyok tapos locsit. N70-P13,2-K49,8 mg/L összetetelü tapbol 4ml/L-t. Picit egnek,a mai locsolast mar csak 2,5ml/L dozissal kaptak, kB 30% atfolyassal.
A sorrend: Amnesia,TD,C+,Amnesia.
Ugy veszem eszre kezdenek helyrerazodni,bar a TD es a C+ meg mindig egy ket outos naplo kiültetesre szant növijeit idezi. :)
A kepeken lathato csö igazi sufnituning. y-toldoval van összekötve,alul csipöfogoval 5-6cmenkent luk vagva.Igy elkerülöm azt ,hogy Levelre locsoljam a tapos vizet es iranyitva tudok locsolni. Amnesiaknak mar teljesen igy ment a locsolas,a masik kettönek felesbe sima locsolo kannaval.Tartottam töle,hogy a gyökerzetük meg fejletlen es elsem erik a locsolas helyet.
A mai napon a satorbövites mellett elmegyek meg uj tapot nezni.
A H3ad’s formula receptjet szeretnem követni.
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=55683
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    46.6 KB · Views: 32
  • image2.jpg
    image2.jpg
    59.8 KB · Views: 35
  • image3.jpg
    image3.jpg
    61.3 KB · Views: 31
  • image4.jpg
    image4.jpg
    60.8 KB · Views: 33

jepjep

Member
Meg van az uj tap.
3-6-6 os NPK arannyal.
90-78-150mg/L
3ml/L + 0.4gr MgSO4
Magneziumot es Kalciumot nem latok a leirasban.Ebböl meg lehet gond.
Utana nezek hol kaphatnek Kalciumnitratot.
 

jepjep

Member
Meg van az uj tap.
3-6-6 os NPK arannyal.
90-78-150mg/L
3ml/L + 0.4gr MgSO4
Magneziumot es Kalciumot nem latok a leirasban.Ebböl meg lehet gond.
Utana nezek hol kaphatnek Kalciumnitratot.

Nem enged szerkeszteni :/
30-26-50mg/litert akartam irni. :)
 

GK_420

Active member
Kálcium és magnézium van a csapvízben azzal kell keverni a tápot azért nincs benne. Ezek kicsit túl vannak öntözve meg...arra majd rájössz. :p
 

jepjep

Member
Kálcium és magnézium van a csapvízben azzal kell keverni a tápot azért nincs benne. Ezek kicsit túl vannak öntözve meg...arra majd rájössz. :p

Tultapot ertesz ezalatt? :)
2ml/l-t fognak kapni az elsö heten.Utana kapjak a 3ml/l-t. Amugy elgondolkodtato,hogy az Amnesiak ketszer akkora leveltömeggel büszkelkedhetnek,mint a masik kettö.
Lebeszeltel a magneziumrol.:laughing:
 

GK_420

Active member
Én csak azt nem értem ekkora növénynek miért locsolsz túlfolyásig és minek ennyi táp amikor a közeget már feltöltöddet tápanyaggal és láthatóan semmi szükségük rá. Egyszerű szabály hogy inkább az enyhe tünetet kell megvárni mert azt pár óra helyre rakni de a túlgondozás heteket vesz el vagy végleg elbassza. Na de te tudod én nem szólok bele a stílusomban sry. :D Hajrá!
 

jepjep

Member
Én csak azt nem értem ekkora növénynek miért locsolsz túlfolyásig és minek ennyi táp amikor a közeget már feltöltöddet tápanyaggal és láthatóan semmi szükségük rá. Egyszerű szabály hogy inkább az enyhe tünetet kell megvárni mert azt pár óra helyre rakni de a túlgondozás heteket vesz el vagy végleg elbassza. Na de te tudod én nem szólok bele a stílusomban sry. :D Hajrá!
Semmi gond nem volt a hozzaszolasod stilusaval. :)
Köszönöm az eszrevetelt.
A kokusz nekem szüz terület.Minden javaslatot szivesen fogadok.
 

iwantmorebuds

Active member
Egy egyszeru taktika az elejehez kokuszhoz. Ha egyszer belocsoltad a kokuszt a pot sulyabol megtod itelni mikor szarad ki, addig ne ontzz ujra meg majdnem teljesen ki nem szarad ha ez a ciklus odaig fajul h ket nap alatt kiszipkazza a potot teljesen elkezdhetsz naponta ontozni addig ne mert semmi ertelme, kokuszban is tullehet ontozni fiatal novemyeket, inkabb szaradjon ki ahogy GK is mondta megontod azt par ora mulva helyrejon de ha tullottyinted az jopar napodba kerulhet, ha nem olod meg :) az elso stadiumba a kokuszban is a gyokerzetepites a fo cel az pedig akkor van ha gyokerzetnek nedvesseg/tapanyag utan kell nezni...

Kicsit visszabb olvastam, legkozelebb nevegyel tapos kokuszt vagy mosd ki
 
Last edited:

iwantmorebuds

Active member
Egy kis up.18.nap.
Megerkezett a Ventilator es a lampa. Mindkettt berakom ma. A Ventilator azert mert tegnap resnyire nyítva maradt a szobaajto es eleg durva szag fogadott amikor benyitottam a lakasba.Kell az a szenszürö mar.

Ket napja kaptak a lanyok tapos locsit. N70-P13,2-K49,8 mg/L összetetelü tapbol 4ml/L-t. Picit egnek,a mai locsolast mar csak 2,5ml/L dozissal kaptak, kB 30% atfolyassal.
A sorrend: Amnesia,TD,C+,Amnesia.
Ugy veszem eszre kezdenek helyrerazodni,bar a TD es a C+ meg mindig egy ket outos naplo kiültetesre szant növijeit idezi. :)
A kepeken lathato csö igazi sufnituning. y-toldoval van összekötve,alul csipöfogoval 5-6cmenkent luk vagva.Igy elkerülöm azt ,hogy Levelre locsoljam a tapos vizet es iranyitva tudok locsolni. Amnesiaknak mar teljesen igy ment a locsolas,a masik kettönek felesbe sima locsolo kannaval.Tartottam töle,hogy a gyökerzetük meg fejletlen es elsem erik a locsolas helyet.
A mai napon a satorbövites mellett elmegyek meg uj tapot nezni.
A H3ad’s formula receptjet szeretnem követni.
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=55683
Most meg maximum novenyszag van :D
Azt meg elmondanad hol latsz itt tapegest? En nem latok, max az utso novenyeden mg hianyt, meg ugye az emlitett tulontozes mindegyiknel ph-t mered?
Az h ket napja kaptak tapot azt jelenti hogy utanna csak sima vizet kaptak? Mert akkor azt ne csinald :D
Meg sztem legkozelebb ne vegyel tapos kokuszt baromsag :D
 
Last edited:

jepjep

Member
Ok,nem az a durva szag van meg,de erezhetö.
Az eges akkor biza elneztem. :)
Ketnaponta öntözöm öket.Csapvizbe keverem a tapot,siman csapvizet nem kapnak.
A tapos kokusz volt az, amit azonnal megkaptam es gyorssegely kellett.
 

iwantmorebuds

Active member
Ok,nem az a durva szag van meg,de erezhetö.
Az eges akkor biza elneztem. :)
Ketnaponta öntözöm öket.Csapvizbe keverem a tapot,siman csapvizet nem kapnak.
A tapos kokusz volt az, amit azonnal megkaptam es gyorssegely kellett.

Nempara ha tapos kilehet mosni amugy, ezeket meg ne ontozd ket naponta foleg ne runoffig azt majd kb mikor eloviragzik, addigra talan keszen all ra :) de a legjobb a pot sulyat megitelni mikor mar konnyu akkor ontozd ahogy irtam elobb nekem az bevalt, csapvizzel lehet gond bar mostani korben en is azt hasznalok egyelore gond nelkul, de ez tapfuggo is
 

jepjep

Member
Nempara ha tapos kilehet mosni amugy, ezeket meg ne ontozd ket naponta foleg ne runoffig azt majd kb mikor eloviragzik, addigra talan keszen all ra :) de a legjobb a pot sulyat megitelni mikor mar konnyu akkor ontozd ahogy irtam elobb nekem az bevalt, csapvizzel lehet gond bar mostani korben en is azt hasznalok egyelore gond nelkul, de ez tapfuggo is
Egyre inkabb ugy hangzik nekem ez a kokusz tema,mintha föld lenne a közeg.Ez teves meglatas?
 

iwantmorebuds

Active member
Ird be googlebe h miben kulonbozik, en is max onnan tudnam megmondani, nem hasznaltam foldet :)
Mindenesetre tobbet nem kell ontozni, en a vegen is napi egyszer ontozok, neha ketszer mikor van idom, de leginkabb egyszer, inkabb az a jo hogy felesleges nedbesseget nem tart meg nehezebb a tulontozes, persze amig gyenge a gyokerzet mint latod azert lehetseges :) kokusznak meg azis elonye lehet h sokkal lazabb a szerkezete :)
 

jepjep

Member
Egy kis up.22.nap.
4 napig nem öntöztem,hogy lassam meddig birjak kokuszban kokadas nelkül jelenleg.
Ma reggel 2ml/L adagban megy a tap a vizhez.
 

Medicropper117

Active member
Arra azèrt figyeljünk h a kókuszt nem szabad hagyni kiszàradni mert jön a Mg hiàny. Legyen folyton nedves de nem kell túlspirázni sem.
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top