What's new

Vulpoiul si Sativele

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Asa cum va amenintam in threadul de outdoor, al doilea fenotip de Blockhead x Flo (3 sap de 12/12) isi mosteneste tatal in paternul de crestere - statura columnara, frunze cu 5-7 lobi (influenta Oaxaca), coloritul purpuriu - si a imprumutat de la mama structura budului propriu zis... best of both worlds, if you ask me

picture.php


picture.php


Blueberry

picture.php



frumos vanvulpen, outdoor ce pui? am o intrebare, power plant de la dutch passion ai crescut vreodata? in descriere spun ca este o sativa cu gene sud-africane care termina la noi in octombrie, sunt foarte curios de high si yield :tiphat:
n-am crescut Power Plant in schimb am planificat o runda la anu de Powered Thai a carei formula e: Red Thai Sa Daeng x (Malawi x Power Plant)... abia astept
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Arata frumos, ca toate plantutele tale. Dar mi se pare mie sau ai avut ceva probleme cu Thripsii ? A doua imagine cam asta sugereaza ...
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Arata frumos, ca toate plantutele tale. Dar mi se pare mie sau ai avut ceva probleme cu Thripsii ? A doua imagine cam asta sugereaza ...

posibil sa am... planta asta o vegetat out vreo cateva luni bune inainte de a o baga in cort...

Blueberry, insamantata din cap pana in picioare de fratii Blues si varul F13

picture.php


picture.php


F13#1

picture.php


F13#2

picture.php


Blockhead x Flo

picture.php
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
F13#1 arata bestial ! Frunzulitele din varf aduc cu frunzele de violete de Parma, iar tricomii aia desi o fac sa para din catifea.
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Foarte multumesc prieteni, lui xweed in mod special ca a lasat o dara de bale de aicea pana in threadul lui Marian :biggrin:, F13 e si favorita mea, am cele mai inalte asteptari in privinta ei...

Mustafunk, this is for you buddy - Oaxaca 12 fingers at 14 weeks of 12/12:

picture.php


picture.php


Oaxaca'79 x Highland Oaxaca

picture.php


and the only Oaxaca male i had turned hermie on me... have to use him anyway in order to reproduce this line...

picture.php
 

Mustafunk

Brand new oldschool
Veteran
Wow nice colas! What a pity that the male hermied! :( I'm looking forward to hear about the smoke to my friend! ;)

Stay safe bro!
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Ce sa mai zic, ma lasi fara cuvinte Vane...
Si da, 14 saptamani, dar merita fiecare clipa...
Bafta in continuare !
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
vesti proaste de pe frontul de est

vesti proaste de pe frontul de est

Masculul ala de Oaxaca s-o dovedit a fi steril pana la urma, asemenea doi flacai neputinciosi de Blueberry a caror stamine n-au nici cea mai mica urma de polen... imi raman asadar F13, Blueberry sativa (BBs) si un fenotip indica (BBi)... BBi o inceput a inflori de pe la sfarsitul lui august si prima doamna inseminata o fost Oaxaca 12 fingers... oi pune in seara asta cateva boabe la germinat sa vedem ce si cum...

Pe deal caprioarele s-au obraznicit peste masura, de foame cel mai probabil si mi-au devastat si mie planta la care am muncit cu sudoare, chin si cu osanda toata vara... pastele masii, ar mai fi inflorit cateva saptamani bune mai ales cu vremea asta de se anunta fantastica in continuare... am reusit totusi sa recuperez cam toate crengile imprastiate pe jos caci nu le-au mancat desteptele...

picture.php


Oaxaca'79

picture.php


si la cererea publicului - F13#1, pe terminate zic io...

picture.php
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Bate la ochi daca pe viitor imprejmuiesti locul unde cresti plantutele (ori ca un tarc mai larg, ori individual, pt fiecare planta in parte) cu niste 'chicken wire' ? Daca nu trec oameni prin zona respectiva incat sa fie observata, ar fi protectia ideala impotriva infometatelor rumegatoare, mai ales daca folosesti plasa din acea vopsita in verde, maro sau negru.

F13#1 nu se dezminte , arata ca si cum s-ar pregati de gala ! Delicious !

E chiar tare faza cu flacaii aia. Or fi pe invers :D Nu i-ai vazut cumva tinandu-se de mana ? :chin: :joint:
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Cred ca m-am pripit un pic cand l-am declarat impotent pe domnul Oaxaca, aseara cand am inspectat mai atent plantele de le-am incrucisat cu domnia sa am observat multe seminte mici in formare. Ciudat e ca pe aceleasi plante si datand cam din aceeasi perioada am boabe de la Blueberry ce sunt aproape mature si duble in dimensiune. Si mai ciudata e privelistea unui mascul care face... seminte!

picture.php


F13 la capatul puterilor...

picture.php


si cateva din suratele sale

picture.php


picture.php


picture.php
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Ce fel de seminte sunt cele facute de un mascul ? Crezi ca vor fi viabile ? Daca da, plantele ce cresc din ele ce vor fi ? Oare va fi mai mare procentul de masculi sau de femele ?

Interesant incestul din cortul tau, iar culorile dau o aura dramatica intregului peisaj :D :joint:
 

Latest posts

Latest posts

Top