What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Vienna Bubble Gum - Ethos Cookies - Top feed - Led

Solon

Well-known member
Vegben F4:CaN:MgSO4 0.8:0.6:0.1 A többi szart nem tudom, hogy adagold hozzá, én nem használok ilyeneket. Ennyi fényhez mehet az EC 1.8-ra, már most. Én jelenleg 2.2-n vagyok és még nem virágzik. Há ha ilyen 2.6-al kell tolnom virágzás alatt, elég furán fogok nézni. Nálam asszem kevesebb fény van, mint nálad.
 

tejföl

Active member
Hálás köszönet! Basszus akkor ezért haldoklódnak ezek ennyire. Még a szar tápból is, ennek a felét se kapták. Kezdek izgatott lenni :D
 

Anabolictesto

Active member
Vegben F4:CaN:MgSO4 0.8:0.6:0.1 A többi szart nem tudom, hogy adagold hozzá, én nem használok ilyeneket. Ennyi fényhez mehet az EC 1.8-ra, már most. Én jelenleg 2.2-n vagyok és még nem virágzik. Há ha ilyen 2.6-al kell tolnom virágzás alatt, elég furán fogok nézni. Nálam asszem kevesebb fény van, mint nálad.
Pont ezt a receptet használom ènis 2 èv kisèrletezès után ez ami bevált igazábol ennyivel kb vegig is viszem a kort nem emelek rajta max a vègen 0.9-0.5-01 full automata a locsolasom igy mindig ezt kapja eleg 2-3 naponta ranezni ezt 480w lm301h 1200 ppm mellet cr2.0 feno 1200 g nem mondom h nem lehetne jobban de egyszerubenn biztosnem :)
 

tejföl

Active member
Hát ezt az új kinézetet még erősen szokni kell, személy szerint én meglettem volna a régivel. Persze nem vagyok én senki se, hogy az innováció útjába álljak.

Nah a rágók múlthét előtti vasárnap óta a rendszerben vannak. A magnéziumot pár nap alatt ki is kajálták a tankból, azt pótolnom kellett. Azóta már megvolt az első oldatcsere. A GHE szilikátot most használom először, háát érdekes cucc. Nem úgy néz ki, mintha nagyon oldódni akarna vízben. Inkább megül a tankban meg a tálcán, azt jóvan :D A lámpa föntebbrángatását kicsit ellustáztam. Szerintem sok lehetett fotonból, itt ott fura rozsdafoltok lettek, olyasmi mintázatban mint a PH ingadozásnál, de az nem ing. Mi lenne kb az ideális távolság? Hőmérséklet a boxban 18-21fok között, rh 80-90%. A tankot 21fokon tartom akvárium melegítővel, cserekor EC2-őt kapott, 1-2századot csökken naponta. Ami fura, hogy a szárak lilulása nem nagyon akar elmúlni. Én sajna nem vagyok nagyon tudományos emberke, de tudtommal ez nitrogén vagy foszforhiánynál jön elő, illetve hidegben, szegény párában, esetleg fajtajelleg. Havernak már volt ilyen cucca ugyancsak az FFből, szal fajtajelleg az nem. A párát is kilőném. Hideg? 18fok az hideg? Én ilyennel még nem találkoztam, a hps alatt örültem ha 30fok alatt maradt a sátor... Emeljek tovább ECt? Szoszo, nem a megszokott erős zöld színben pompáznak a növények, de az eddigiekhez képest nekem már az EC2 is elég földöntúli, ráadásul nem is megy lefelé nagyobb ütemben. Valaki észrevétel, tanács, ötlet, féltrinyó? :D

Transplant után
fetch

Most
fetch?photoid=17797455.jpg - Click image for larger version  Name:	fetch?photoid=17797455.jpg Views:	0 Size:	167.0 KB ID:	17797465

És a biszbaszkódás. Ledlájtbörn?
fetch?photoid=17797454.jpg - Click image for larger version  Name:	fetch?photoid=17797454.jpg Views:	0 Size:	129.6 KB ID:	17797466

Van amin jobban látszik, majd holnap kikotrom, csak most ez volt kéznél.
 

tejföl

Active member
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Hobbi :D Ezen a területen kb semmit nem fejlődtem, meg is kapom ezt ilyen olyan formában tőled minden naplómban. [/FONT]


[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Az van, hogy tegnap reggelre lekajálták a lányok az oldatot 1.9ms/cmre, szal boritottam nekik még egy kis jaffát 2.1ig. Egy nap alatt becuppantottak fél tizedet a kis torkosok :D Ma kipakolom a kertet lámpaoltás előtt és megnyírbászolom. Nem lenne rossz lassacskán elindítani virágzást sem, egy hetet azért mindenképp várok. Szedek klónokat is, aztán betelepítem őket a másik sátorba, ott is ők fognak futni, nem genyózok már a flóveryvel, majd kövire rendelek kétfajtát.

Ami még újdonság számomra, hogy rohadtul algásodik minden amihez víz ér... Kilögyböltem múltkor egy kis oldatot valami fóliára, ami nem tudott felszáradni. 2 napra rá az is full bealgult... :D Az eddigiekhez képest a led és a szilikátgenyó az újdonság, nem tudom melyik lehet a ludas. Node annó mondta valaki, hogy kelleni fogy valami algairtó, vettem is a javasolt physan 20 cuccból, de eddig max párszor kellett és csak spiben használtam. Mivel majd a komplett tálca algásodik, az ide már kevés lesz. Namost a gyártó nem mondja meg hidróba tápoldat mellé a dózist, mert nem tudja milyen növény ecetara. A biológiai cucmókat is el kell felejteni ha ezt adom, amúgy se akarok már rotot adni.
Whiped, Solon, asszem ti mondtátok eztazizét. Mennyit löttyintsek ebből literenként, hogy az alga megpusztuljon, de a gyökerek meg a növi ne?[/FONT]
 

Solon

Well-known member
Ez ilyen közösségi tudás. Whiped tudja a physan adagolást, én meg tudom mi a kiváltója és tudok rá alternatívát ajánlani, meg átszámolni, szóval tőle kérdezd. A plusz alga a LED miatt van, szórt fény alatt jobban nőnek. Takarással tudsz segíteni ezen. Nem merek EC-t ajánlani, de most kezdj el nézni 100 literes habarcsos ládát tanknak. Én esélyesnek tartom, hogy 2.5-2.7-ig fel kell mennem az EC-vel, ha követni akarom a napi fogyást. Nekem is újra kell ezt tanulni.
 

tejföl

Active member
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Megtörtént a ritkítás és klónozás. Bokros egy jószág ez a rágó, volt mit a levesbe aprítani. Után elszívtam pár cigit, a kert előtt ücsörögve. Ez az egyik kedvenc szívós helyem. Közben nézegettem a 100literes habarcsos ládát a tálca alatt. Jóideig szemeztem vele, remélem jól csináltam [/FONT]:D[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Szerintem agresszívabban kéne emelnem a tápot. Van két klón gyapotban csak úgy kibaszva a tálcára, árnyékban, kb 20-25centivel a többi alatt. Most tudtam igazán szemügyre venni őket, hogy kipakoltam mindent. A rendszerre sincsenek rákötve, csak úgy felszipákolják a nedűt a tálcáról. Zavarba ejtően szépek. Semmi hiány, ahogy kell erős zöld szín és a száruk sem lila már. A fentiek jóval nagyobbak, de kanyarban nincsenek vitalitásban.[/FONT]
 

tejföl

Active member
Szerintem az EC már soha az életben nem fog stagnálni. Két locsolás között bezabbant 3 századot a kert, kegyetlen :D Úgy néz ki, gombaszúnyog invázióm van/lesz, lassan kérek a kis gecikre családi paótlékot, annyira visszajáró vendégek. Fasznak párácsitok ennyit e. A színcsapdákban nem tűnik olyan vészesnek a történet, de a pumpa után a 100mikronos szűrő annyi fehér szart megfog, hogy az embertelen. 100x nagyitóval rápillantottam, peték vagy lárvák vagy tudja a tököm, mozgolódnak. Nem buziskodok, bemutatom nekik mospilan barátunkat, amúgy is régóta viszket már rá a tenyerem. Most végre visszavágok eddig elszenvedett sérelmeimért a rohadt k anyjukat deténylegmár Mónika.

Solon egy régebbi naplómban megírta a használati útmutatót. 2-4g mospilan/10l tápos víz, egy napot járat, Joker nevetés. Ha nincs ellenvetés, holnap megtartom az irtást. Lehet a vegre is ráhúzok még, hogy tuti ne legyen okádás. Elvileg ez a cucc nem nő nagyra, aztán hátha kinövi a sátrat mint a blúcsíz :D

Ritkításkor kaptak a lányok egy lájtos toppot, meg némi supercropping is benézett. Ilyen még soha nem volt, nem törtem le egy darab hajtást se. A klónozást lehet kicsit túlzásba vittem. A nem dobunk ki semmi használhatót alapelv érvényesült. Ha már igy hozta a sors, a másik sátorban hanyagolom az agyagot, a'la nature kapnak hétfeles gyapotkockát, aztán megnézzük mit művelnek. Amúgy is agyalok jóideje a gyapoton, de mindig oda lyukadok ki, hogy nem is olyan ócsó, főleg a nagyobb kockák és gecire nem egy környezetbarát. Aztán szopogatom, meg mosogatom az agyagot agyba főbe.


Szombat
fetch?photoid=17797455.jpg
wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

Most
fetch?photoid=17801146.jpg


Klónok
fetch?photoid=17801146.jpg


Lakótársak a szűrőben
wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==
fetch?photoid=17801146.jpg

 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
We recommend keeping with the 1ml/10 gallon rate for both seedlings and mature plants. This rate will help control pathogens in the water system without causing any ill effects to the plants.
 

tejföl

Active member
Köszmár! Hát én eztet találtam csak.
Because we cannot know what type of plants you are growing and what nutrients are being used, we can give no guidance as to the combining of Physan 20 with nutrients.
 

tejföl

Active member
Az előző frissítésemből nyaralni mentek a képek, úgyhogy jól visszaszerkesztettem őket.

Lement a múlthét elején a mospilanos kezelés, rohadt gheci bogarak... A területet szépen benőtték, mehetne már a lámpakapcsolás. De hát ugye hülyegyerek halálkészen gombakiteket rendelget hóllandiábó, mer milyen jauó ötlet az hajnal 3kor csorgó nyállal... Ha a héten nem jön meg a pakk, vagy max jövhét elején, akkor olló lesz vagy elajándékozás. Nem látom értelmét még hetekig vegben tartani, hogy legál legyen. Jogilag azért már felkészültem a kérdésekre. A gomba kit itt csak akkor illegál, ha én varázsgombát akartam belőle tenyészteni. De hát én azinterneten aztolvastam, hogy a micéliumból milyen fasza gyógyteát lehet készíteni, mindenféle illegalitás nélkül. Fogyatékos vagyok, üssenek na... De ha valakinek van bizarrabb ötlete, szívesen meghallgatom :D

Amúgy a kert egész szép. Az ec továbbra sem akar stagnálni, de óvatosan emelek csak, most 2.65EC körül vagyunk. Ja és amúgy a kertet is csak azért tartom, mert milyen szép disznövény a kender... Meg milyen jó tea meg saláta van a leveléből, tojásrántottával meg egyenesen eszméletlen... :D Eszembe nem jutna életemben levirágoztatni!!!!44 Amúgy a levelét kipróbáltam, meg lehet enni, de nem az én ízvilágom.
fetch?photoid=17812139.jpg
fetch?photoid=17812140.jpg
fetch?photoid=17812141.jpg
 

tejföl

Active member
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Hála a magasságos Guadalupei Szent Szűznek, megjött a gombakit, csak nem voltam itthon átvenni. Ha már eljött az ajtóig, gondolom nem fogták meg. Nem akkora tétel ez, hogy a zsernyók csöngessenek be vele mint Győrbe a suhancokhoz. Most azért közel éreztem a dildót a seggemhez. Holnap kapcsolom is lámpát. Egy hét alatt 50-55liter vizet pusziltak be a lányok. Ma cserélek tankot és rájuk engedek 2.75ECt, továbbra is elfogy közel egy tized kaja naponta. Ahogy megugrott a lombozat és nem éri fény a tálcát, a gyökerek NFTben érzik magukat, kúsznak másznak mindenfele, pedig már rotos se kapnak. Hétvégén tartok még egy nagy levelezést, aztán szüretig nem kívánom már kipakolni a kertet. 50cm magasan vagyunk most, kíváncsi vagyok hol áll majd meg :D A klónjaim már több mint egy hetesek, de nem látok még lófasz gyökeret sem a kőzetből kikandikálni. Pedig most hesi klónfaszt használtam, mert az incitemet valahova eldugtam de piszkosul. Mintha kezdene nekik ez az hiányozni, szóval valami csak történik. Lehet alacsony nekik a 17-18fok. [/FONT]
 

hobbi ur

Well-known member
nagyon ügyes munka, énmátán kapcsolnám is mer mindig olyan beszari vagyok. mi az elképzelés az intenzív nyúlás idején hogy pakolod a szerkót, hogy ne nőjön bele a csillárba? kényelmesen?
 

tejföl

Active member
Ez egy annyira jó kérdés, hogy még nem is gondoltam rá. Kapcsoltam volna már hamarabb, csak hát csakhát... Ha annyira az ég felé törnének, hogy nem lesz elég reggel este fentebb húzni, akkor kényelmes távolság. Ma van az első 12es nap, meglátom mit művelnek hétvégén. Szórakozok majd kicsit a távolsággal, az áramerősséggel és a fénymérővel. Ha jobban fel kell húzni, akkor adok még egy kis kakaót a paneloknak.


Koronás udvari csimpokomonság ide, pandémia oda, itt ma nagy fordrászkodások voltak. A nagy érdeklődés ellenére sem vállalok szempillát vagy műkörmöt :D Lelkiismeretfurdalás nélkül feldúrtam őket, alsóbb és gyengébb hajtások, valamint a nagy legyezők jelentős többsége is a levesbe ment. 1-2hét aztán megint olyan lesz, mintha nem is történt volna semmi. A gyökerek továbbra is szökni próbálnak. Már tűkön ülve várom az első virágok megjelenését
fetch?photoid=17816671.jpg - Click image for larger version  Name:	fetch?photoid=17816671.jpg Views:	0 Size:	111.0 KB ID:	17816681
fetch?photoid=17816672.jpg - Click image for larger versionName:	fetch?photoid=17816672.jpgViews:	0Size:	105.3 KBID:	17816682

fetch?photoid=17816668.jpg - Click image for larger version  Name:	fetch?photoid=17816668.jpg Views:	0 Size:	60.5 KB ID:	17816683

fetch?photoid=17816669.jpg - Click image for larger version  Name:	fetch?photoid=17816669.jpg Views:	0 Size:	108.2 KB ID:	17816684

fetch?photoid=17816670.jpg - Click image for larger version  Name:	fetch?photoid=17816670.jpg Views:	0 Size:	124.4 KB ID:	17816685
 

tejföl

Active member
Nyulat nem adtak hozzá. Ha küldesz egyet, megetetem rendesen :D

4-5napja van a kert 12ben, már készülődik virágozni, de még nem indult be. Ritkítás után vissza kellett vennem a kaját 2.75re és úgy néz ki be is áll erre a szintre. Tuti kell még egy levelezés és metszés, mert galád módon megint besűrűsödtek. Jövőhéten megejtem ezt, meg a kikandikáló gyökereket is át kell néznem. Múltkori kipakolásnál itt ott megsérültek és elkezdtek elhalni, tőlük is búcsút veszek, nem akarok ebbű galibát. 75cm jelenleg a magasság, napi egyszer elég fentebb húzni a lámpát. Kb fél métert tudom még húzni felfelé, remélem elég lesz :D Le kell lépjek pár napra, úgyhogy felhúzom a lámpát 30centire és adok még némi áramot a paneloknak, ne csak a bánya tekerje már a villanyórát.
IMG_0422 másolata.JPG
IMG_0426 másolata.JPG
 

Uzsidoboz

Well-known member
Hű de csecse
Ami nyultot illeti Gls el tudom küldeni buborèkos csomagolásba amire odaèr tuti èhes leSSz illetve lehet ujra kell èleszteni de Covid-19 re letesztelem ès bittos ami bittos teszek rája maszkot is
 
Top