What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Vienna Bubble Gum - Ethos Cookies - Top feed - Led

tejföl

Active member
Na jaóvan akkor, toszok én etoszra. Vagy somango vagy legends ultimate indica lesz helyette. Amúgy a csillagtérképre el lehet szédülgetni vr szempában :D A klónok kezdik visszaszedni a szinüket, de lehet a jöv?hét megválasztja ?ket, mert megint egyedül maradnak pár napra. Távlati tervnek gondoltam az ótomatikát, de valszeg ráfekszek beszerezni a komponenseket hozzá. Végre kész a kis sátor is, úgyhogy jöhet :jump:

Sikeresen lezáratlanul raktam el a kalciumnitrátomat, jól fel is szívta a vizet a leveg?b?l. Gyakorló kémiahülye gyanánt felraktam radiátorra... Az egészb?l oldat lett :D Gondolom ez kuka, mert igy nem tudom stabilan mérni a súlyát. Nem sok törzsoldatom van már, és rohadtul nem találok ilyen granulátumos kiszerelést errefelé meg szinte semilyet. Solon, esetleg meg tudnád nekem mondani a multkori kamu canna mono calcium data sheetb?l, ami kalciumnitrát ugye, mi a rák a koncentrációja, mib? mennyi van benne /ml?
 

tejföl

Active member
Ha értesz hozzá miden könnyebb :D Tudnál nekem ajánlani esetleg ph meg ec elektródát az ótómatikához? Annó te javasoltad a hannát is szerintem és szépen teszi a dolgát. Kalibráltam már párszor, de mindig kiderült, hogy nem is volt elmenve. Szóval t?lük szeretném az elektródákat, de akkora a választék, hogy azt se tudjuk hirtelen eszik e vagy isszák :laughing:
 

Solon

Well-known member
Milyen automatika? Milyen tartományban olvas értéket? S még ezer kérdés...
 

tejföl

Active member
Ja jóvan, megint csak ész nékül kérdez?sködök itten. Na szóval kaptam egy ilyen plct ajiba: Rievtech pr-26dc-dai-rt-wifi, táppal meg plusz relé b?vít?modullal. Azt mondta haverom hogy ez jó cucc, halandóknak egy vagyonba fáj, de a jó célra és régi ismeretségünkre ésatöbbire nézve, nesze egyem :D Szóval ebbe bemegy didzsitális jel, meg analóg 0-10v, meg 0-10v/0-20mA, bármit is jelentsen ez :D Azt is mondá nékem a hozzáért? spancám, hogy van ehhez a forgalmazónak minden szarja víz analitikához, dehát nehogy már nekem mint laikusnak az jó legyen :D


Jaaa meg olcsóért van hozzá nyáklap, pl a szabványos ph teker?s csatival és az elvileg mindenfélefajta elektródához jauó.
 
Last edited:

Solon

Well-known member
Ez a tartományod: [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] 0-10v/0-20mA
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Akkor a hanna termékek jók lesznek, asszem 0-4V/5-20mA-esek. Kell neked elektróda és mellé jeladó. El?re szólok, hogy ha belekezdesz ez kb. elviszi az összes szabadid?det és milla fölött fog befejez?dni.
[/FONT]
 

tejföl

Active member
Na jauó azt én értem, de annyi féle fajta van a hanna repertoárjában, hogy hirtelen nem tudom, melyik lenne az igazi, megbízható és id?tálló.

Nem mozgat a pénz, pedig nem vet fel. Jön, megy, van, nincs. A crypto nagyon szárnyal most, a bányából várok megváltást :D Nekem ez egy hülye ötletnek indult, hogy milyen jó lenne ha... Aztán addig görgettem magamban, hogy megvalósítandó álommá n?tte ki magát. Nekem olyan cucc kell, ami minden hülyeségemet megvalósítja, telefonról, pcr?l bárhonnan a világból. Arduinoval akartam csinálni, ócsósági tényez?kre hivatkozva, de haverom szerint ha nem vagyok elég profi programozó, csak az életkedvem megy majd el, összeakad minden mindennel. Küls?st meg nem akarok bevonni, akiben nem bízom meg. Kezd?rúgásként most hozzám vágta ez a plct. A logikai dolgokkal már foglalkozom egy ideje, haver elég igen ipari automatizálásban, faterja meg egy legenda. De én akarom a munka nagyját elvégezni, mert nagyon érdekelnek ezek a megoldások. Rengeteg kérd?jel van még természetesen, lehet itt is kapálózom majd pár ötletért, de id?vel minden kialakul reményeim szerint. Valószín?, ez varjúra aknavet?vel típusú találkozás ilyen kis kertbe. F?leg hogy a tápozást is alulról kapargatom még. Mindenesetre kell valami agyhalál ami fejl?désre ösztönöz, leköt és motivál egyben :D
 

Solon

Well-known member
Na jauó azt én értem, de annyi féle fajta van a hanna repertoárjában, hogy hirtelen nem tudom, melyik lenne az igazi, megbízható és id?tálló.

Nem mozgat a pénz, pedig nem vet fel. Jön, megy, van, nincs. A crypto nagyon szárnyal most, a bányából várok megváltást :D Nekem ez egy hülye ötletnek indult, hogy milyen jó lenne ha... Aztán addig görgettem magamban, hogy megvalósítandó álommá n?tte ki magát. Nekem olyan cucc kell, ami minden hülyeségemet megvalósítja, telefonról, pcr?l bárhonnan a világból. Arduinoval akartam csinálni, ócsósági tényez?kre hivatkozva, de haverom szerint ha nem vagyok elég profi programozó, csak az életkedvem megy majd el, összeakad minden mindennel. Küls?st meg nem akarok bevonni, akiben nem bízom meg. Kezd?rúgásként most hozzám vágta ez a plct. A logikai dolgokkal már foglalkozom egy ideje, haver elég igen ipari automatizálásban, faterja meg egy legenda. De én akarom a munka nagyját elvégezni, mert nagyon érdekelnek ezek a megoldások. Rengeteg kérd?jel van még természetesen, lehet itt is kapálózom majd pár ötletért, de id?vel minden kialakul reményeim szerint. Valószín?, ez varjúra aknavet?vel típusú találkozás ilyen kis kertbe. F?leg hogy a tápozást is alulról kapargatom még. Mindenesetre kell valami agyhalál ami fejl?désre ösztönöz, leköt és motivál egyben :D

Fel kell venni a Hanna inst-el a kapcsolatot. Neked termék iránti igényeid vannak, nekik meg igényük van a pénzed iránt. Írd le mire kell, milyen paramétereket kell teljesíteni, ajánljanak megoldásokat.



Mindegy. 460g CaN, 85mg/ml elemi Ca és 71mg/ml N-NO3 van egy üvegben.


Meg se kérdezem mennyiért vetted.


Most válaszoltad meg, hogy tömegszázalék.
 

tejföl

Active member
Köszi! Akkor kb jól számoltam. Nekem tiszta Ca 85.56mg, N 69.24mg jött ki, úgy hogy 0,577el szoroztam a CaO-t a nátriumhoz. Sügérke vagyok kémiából, de próbálkozom azért. Másképp sosem fog menni, igényem viszont van rá, hogy tudjam mi van az oldatomban. 10 juró volt a tanulópénz. Én abban a hitben voltam, hogy nincs benne N és a végét meg tudom nyomni ezzel, tiszta RO vízzel keverve. A poén, hogy küldtem mailt a Magyar forgalmazónak, válaszra sem méltatott. Pár napra rá küldtem az osztráknak is, arra sem jött válasz... Szóval jó nagy sunyi átbaszás ez az egész canna mono lószar.


Solon, b+ ez nekem eszembe se jutott, igy fogok tenni.
 

Tauberbischofs

Active member
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
Most válaszoltad meg, hogy tömegszázalék.
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Jó, hát most ez egy ilyen szombat.[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]https://hu.wikipedia.org/wiki/Koncentr%C3%A1ci%C3%B3
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
 

tejföl

Active member
Nah de uppolok is már, hogy ne csak egyfeszt fárasszam itt a népet.

Egy 5napos tivornyának köszönhet?en ma vagyok a héten el?ször a kertben. Tervben volt, hogy már múlthét hétvégén rendszerbe rakom a lányokat, de más dolgom volt, meg nem is nagyon mutatkoztak a gyökerek a kockák alján. Igy csak simán agyonlocsoltam ?ket, meg felöntöttem a tálca feléig oldattal. Arra nem gondoltam, hogy a physan is mehetne már, igy faszán bealgásodtak a kockák xD Az oldat is elég gyenuszka lett, van hiány b?ven. Azt sem kalkuláltam, hogy led alatt magasabb lesz a Ca, Mg igény és a megszokott oldatot kapták. Szóval van min javítani. Hogy valami pozitívum is legyen, ez még mindig nem néz ki olyan szarul, mit amikor magamnak klónoztam földben, aztán lemostam és kb az összes levél elhullott :D Neki is állok a transplantnak, megkínálom ?ket 1.2 ECvel aztán majd lesz valami.

picture.php

picture.php

picture.php
 

tejföl

Active member
Ferti4 - CaN - KNO3 - MgSO4 1 : 0.25 : 0.25 : 0.25 alapjáraton ezzel szoktam menni fele csap fele ozmóval. Aztán ebbe lögybölök még 4ml/liter rizót, 0.4g/liter ghe szilikátot, néha st is egy pici.

Akkor most arra gondolsz, hogy az 1.2 kevéske?
 

tejföl

Active member
Hogy érted? Ezek grammok az arányokban, aztán úgy hígítom az oldatot kívánt ECre. Igazából senki nem mondta még, hogy is kéne ezt expert szinten csinálni :D
 

Solon

Well-known member
Jó, hát ez úgy szar ahogy van. Nem jó az oldat összetétele és a töménysége. Mikor rakod a rendszerbe? Ez a tápösszetétel honnan van?
 

tejföl

Active member
Ma terveztem, de még a tivornyát heverem. Rég nem kábítóztam már, elszokott a kis testem :D Hát?? nem tudom pontosan, valaki írta itt ICn annó. De am faszságot írtam, meg kevertem. Ezt a cumót virágzásban adtam eddig, aztán mindig változtatgattam rajta ahogy láttam. Vegben az exes ferti4 1g, CaN 0.4g, MgSO4 0.2g ment, csak én több CaN-t adtam a ró miatt.

Mond meg nékem kérlek, hogy az adott alapanyagokból mi lenne a helyes keverési arány.
 

Latest posts

Latest posts

Top