What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Vc/SK CBD -800W

Medicropper117

Active member
Vad: jah vágom h miért ajánlodtad a croppot. Akkor is tudtam h kockázatos amit teszek amikor eldöntöttem;)
Volt amelyik plant jól reagálta le. Volt amelyik szarul. 50-50, szóval kb ugyanott vagyok mintha croppoltam volna. Amelyik befarcolt töle az kb annyival hoz majd kevesebbet amennyivel a többiek többet. Azok a mikrofonok kb 2 plantról valók, max 3. Nem hiszem h azoknak ártott volna:D
Persze nem a bizonyítványt akarom magyarázni (már meg is tettem) a scrop jobb döntésnek bizonyult volna. Mindenesetre nem vagyok elégedetlen. Minen napos a kötözgetés mert napról napra borulnak az ágak egyre jobban és az érés még meg sem indult. Mostanság hal el az első pár pistil, de az is lehet csak azért mert éhes vaddisznyóként gázolok bennük mikor matatok a kötözéssel.
Apropo: hulyesegnek hangzik de megéri venni egy "kertes" szemüveget. Rendeltem egy digit trafót és adtak hozzá egyet. Gigajó. Szinte teljesen levágja a pirosat és olyan mintha 6400k-s CMH alatt néznéd a plantokat. Mindjárt nem is izgulok amiatt a pár sárguló levél miatt, bár a vakus képeken is látszik h nem igazán éhesek.
Mostmár elkezdhetne érni. A mai nappal hivatalosan is elfogyott a füvem. Az is már csak a trimmes doboz alján megtalálható gyanta igazság szerint....bar elnezve h mennyi faszsagot összehordtam igencsak odabaszott (épp szíjom)
Nah asszem ennyi. Béka :tiphat:
 

Medicropper117

Active member
33. nap. 1100-1200ppm-en tartom őket (1150:700=EC) ph 5,8-6.0
Ennyi vízzel nagyon nagy szívás stabilan tartani a ph-t. Napi 2x kell mérni és naponta korrigálni:)
Itt egy kép a közepéről

Itt meg kérem szépen, Szörnyella de Frász maga:laughing:
 

what_can_there

Well-known member
Komolyak mar most is, 3-4 het alatt nagyot fognak meg ugrani. Ez a csucsvegi elagazas a vcdc-tol jon, nalam is csinaltak, latszik az elso kepen is, amit kuldtem az anyarol. Azert remelem feltolti nagyjabol azokat a toppokat, mert igy eleg hulyen neznek ki.

Volt szo arrol, hogy halot teszel folejuk, azt szerintem meg most is meglepheted, meg lehet nem artana nekik egy kiegeszito tartaly, hogy tobb oldatod legyen, mert nagyobb pufferkapacitassal csokken a pH ingadozas. Mondjuk ha nem gond a napi ket korrekcio, akkor ugy is vegig mennek. Igy tovabb, kivancsian varom a fejlemenyeket.
 

Medicropper117

Active member
Meg tudom oldani a remote control-t. Az axonyt betanitottam:) Majd idővel lesz puffertartály. Jelenleg nem fér el.
Azok a csúcselágazások is be fognak dagadni. 1 plant már elkezdte azokat is bedurrantani. Ilyen kis gyöngysor kinézetű szellős ágacskák lesznek. Amugy kb leszarom mert az alkar vastagságú bugákból nőnek ki mint grátisz:)
Háló már bent van de (növény) derékmagasságba került be h ne fordulajanak ki a csatornából. A nagyokat később yoyo-kkal fogom kikötni.
Pémteken este beraktam a 250w-ot is. Az napi 10 oraban megy. Azert csak 10 mert neha elfelejtem kinyitni az ablakot reggel. Valamint este mikor becsukom (kapcsolas elott egy oraval) bekapcsolom a páramentesítőt is és az már nagyon sok lenne.
 

Medicropper117

Active member
Hoztam pár képet. 1-1 növény már egész szépen dagad. Szám szerint 2 van ami gyorsabban fog beérni mint a többi. Ezeket jó lett volna klónozni. Lehet akad ezek között 50 napos fenó is
 

Medicropper117

Active member
Te Vad, nálad mikor kezdnek sárgulni ezek a mimózák. 1-2 ami szerintem korábban érik full besárgult mintha már csak 1-2 hét lenne hátra. 42. napot fogják taposni szombaton
 

what_can_there

Well-known member
Nalam a skunk sargulgat jelenleg, de en nyomom nekik a tapot, foleg azoknak, amit 22.-en szedek (napokban hozok kepet). Szerintem a tied is elbirna picit tobbet, a heten meg visszatoltenem oket, aztan jovo hettol mehet a finish, ha 25.-en akarod szedni.

A 2-3 legjobbat megprobalhatnad revegelni, ha kuldesz a viragbol mintat, le tudom tesztelni hatoanyag profilra.
 

Medicropper117

Active member
Ez nem az a "kajás vagyok" sárgulás. 1.9-2.0 EC-t kapnak. Az elég. Több víz fogy mint táp így tuti nem kevés. Azok sárgultak be amik előrébb tartanak érést tekintve. A venti nem lehet mert az egyik hátsó is ugyanez, az nem kapja telibe a ventit, kinézetre is előrébb van és sárgul. A levelek szó szerint sárgává változtak meg lilássá és tipp topp állapotban vannak az alap színüktől eltekintve.
Breaking news: ma bedöglött a remote control (asszony baszott a tetejére ránézni) és az előző képen látható topp befordult a hps alá szolizni. Itt ott csúnyán megégett. Lekaptam a gecibe. Nem akarok bajt. Ráadásul legalabb megkóstolom. Fájt a szivem de jobbnak láttam
Kb egy ötös lett volna amit "buktam"

Ezt a hatóanyag tesztet bevállalnám. Majd értekezünk;)


Edit: de ugye jól értem hogy nem elszívni akarod?!;):laughing:
 

Medicropper117

Active member
Nah. Mivel a napló lényege az hogy tapasztalatot osszunk meg hogy az okosok a más kárán tanuljanak így leírom hogy....kapja be mindenki:laughing:
Viccet félretéve, azt hiszem tudom minek tudható be a korai érés. Mára több novény is sárgult. Ph blokk van valami miatt
Az van hogy az alul teljesítő pumpa szinte állóvizet generál. Látszólag elég az átfolyás de mostanra elég sok (több mint a semmi mint ami kellene legyen) trutyi halmozódott fel a tartály közepén. Ez valami gomba, majomkodás. Mindenféle jóság.
Az oldat tetején hab, vékony filmréteg és szilárd részecskék tarkítják.
6,4 volt mikor meg lett mérve. Ment bele kb 20% ro (ec is emelkedett) 5.0-án. Hátul beküldve h ne stresszeljem a novényt túlzottan h a pumpanal töltöm be. Nah ez annyit ert mint szarnak a pofon. A ph maradt 6,3-6,4
Végül lecseréltem a táp felét. Kicsit lehuztam a ph-t. Holnap kap még1 adag frissítést h lentebb menjen ismét aztán 7végén teljes csere.
A viragzas valszeg a kalium hianya miatt indult meg vagy csak én nem láttam en yire gyors érést. Majd jelentek h mi a hányás
 

what_can_there

Well-known member
A sargulas miatt ne izgulj, a skunk nagyon szeret sargulni (colombian gold), ez reszben fajtajelleg, az elso katalogusokban meg kulon fel is hivtak erre a figyelmet. Viszont ha gyors utemben elbarnulnak a bibek is, akkor eselyes, hogy a kozegben van valami huncutsag. Remelem sikerul megoldani a problemat, en teljesen lecserelnem a vizet, abbol baj nem lehet, de te vagy ott, jobban latod.

Csinalsz kepet hetvegen az egeszrol? Valoszinuleg mostanaban mutatjak a legjobb formajukat, erdemes lenne elcsipni.

A tesztet vekonyreteg kromatografiaval fogom csinalni, mert az a legolcsobb opcio. Ezt a tesztet vettem:

http://www.cannalyticssupply.com/

Erdemes elolvasni a hasznalati utasitast, az elso 10 oldal csak protokol, de utana van sok okossag, ami erdekes lehet annak, aki hatoanyagokkal akar komolyabban foglakozni.

Ha kapok eleg mintat, akkor lesz klinikai teszt is. :sasmokin:
 

Medicropper117

Active member
Arra gyanakszom hogy a jó bacikat kiírtottam a peroxiddal. Aztán a "steril" környezet a gombának csak nagyobb teret adott. Lecserélem a vizet de nem akarom azonnal lebaszni 5,8-ra mert az sok lenne....meg most nem is volt hirtelen 40 liter vizem. Az a minimum amigel eg fél napot kihúzok...mire a masik 40l is kicsorog. Apropó, az egyik topp növesztett kér banán de kb ennyi. Ez gyanítom a ph fluktáció okozta stressz eredménye...vagy nem. Akármi van, eddig csak az sárgul amelyik nekiállt dagadni is. Kiszáradt a top amit levettem, gyanus h az érés is közeleg. Szóval valahol a kettő között lehet a megoldás. Remélem ezt a 18 napot még kihúzzák talpon. Jopar még igencsak friss. A 7vegen csinalok majd több képet. Van egy pár szép gömbölyű darab;)
Edit: most latom h tele van helyesirasi hibaval a poszt de lusta vagyok javitani telefonon. Jah es ha kell még marad...a 18 nap nem szentiras
 

what_can_there

Well-known member
Most igy all az enyem:
picture.php
 

hobbi ur

Well-known member
érdeklődnék, hogy milyen gyakran cserélsz tápoldatot? mert az 1 dolog, hogy utántöltögeted a vizet... a dwc leírásában annak idején 10 napos cseréket írtak elő, vagy ahogy az utántöltött vízmennyiség jól megközelíti a tartályban lévő vízmennyiséget. merthogy a gyökérzet ám salakot is tol vissza a vízbe, én kb. jó megközelítéssel mindig betartottam ezt a pontot, lehet ez nálad a gond? ha egyszer minden más stimmel... ilyen lehet földben a talajuntság jelensége. vagy tápoldatuntság hehhhehehe
 

Medicropper117

Active member
Nah hoztam pár képet. Az oldatot ma lecseréltem. 5,8 ment be. Par orara rá 6,2 lett. Feleslegesen küzdök szerintem. A legjobb amit tehetek hogy próbálom tartani a határérték tetejét. Lehet ennyi novennyel ekkora vizmennyiseggel dolgozva kb baszhatom. Nah. De jöhetnek a képek. A sárgulást kb leszarom már. Az nem sárgul amelyik nem dagad. Amelyik már elkezdett püffedni az elkezdett sárgulni is szóval kb ugyanaz a kotta mindegyiknél. A közepe ami nem kapott annyi fényt eddig le is van maradva. Ez a képeken is látszik

És egy kép a perverzeknek. Pina alakú marihónalja pina

Ráadásul még lilul is
 

hobbi ur

Well-known member
Nah hoztam pár képet. Az oldatot ma lecseréltem. 5,8 ment be. Par orara rá 6,2 lett. Feleslegesen küzdök szerintem. A legjobb amit tehetek hogy próbálom tartani a határérték tetejét. Lehet ennyi novennyel ekkora vizmennyiseggel dolgozva kb baszhatom. Nah. De jöhetnek a képek. A sárgulást kb leszarom már. Az nem sárgul amelyik nem dagad. Amelyik már elkezdett püffedni az elkezdett sárgulni is szóval kb ugyanaz a kotta mindegyiknél. A közepe ami nem kapott annyi fényt eddig le is van maradva. Ez a képeken is látszik
[URL="https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=70813&pictureid=1718017&thumb=1"]View Image[/URL] [URL="https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=70813&pictureid=1718016&thumb=1"]View Image[/URL] [URL="https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=70813&pictureid=1718018&thumb=1"]View Image[/URL] [URL="https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=70813&pictureid=1718019&thumb=1"]View Image[/URL]
És egy kép a perverzeknek. Pina alakú marihónalja pina
[URL="https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=70813&pictureid=1718020&thumb=1"]View Image[/URL]
Ráadásul még lilul is

olyan szépek egészen elérzékenyültem szipp szipp imádom a duzzadó szeméremajkakat hehhhehehe
 

Medicropper117

Active member
érdeklődnék, hogy milyen gyakran cserélsz tápoldatot? mert az 1 dolog, hogy utántöltögeted a vizet... a dwc leírásában annak idején 10 napos cseréket írtak elő, vagy ahogy az utántöltött vízmennyiség jól megközelíti a tartályban lévő vízmennyiséget. merthogy a gyökérzet ám salakot is tol vissza a vízbe, én kb. jó megközelítéssel mindig betartottam ezt a pontot, lehet ez nálad a gond? ha egyszer minden más stimmel... ilyen lehet földben a talajuntság jelensége. vagy tápoldatuntság hehhhehehe

Hetente cserélek. Azért kell ennyit utántölteni mert kevés a mennyiség ennyi, ekkora növényre. Mostanában h ennyit szívok a ph-val 5-6 naponta csere mert nem hiszem h az egyensulynak olyan jót tenne a táp/savas ro/táp kombós ph szinten tartás. Ráadásul amint írtam már a legelején is. Fos az átfolyás és nem forog annyira az oldat h teljesen elore mossa a cuccot h kivehessem. Ha előlről töltöm be a tápot és a csővel hátrafelé küldöm a vizet jön némi retek előre. Ha lement a kör megmutatom h a tanknak melyik részével van baj. Amit mellesleg van már tervem hogy miként oldok meg ha a következő kör is ebben megy. Jau lesz ez...csak beigazolodott az okoskodasom h a sargulas normalis:)
 

Latest posts

Latest posts

Top