What's new

Uprawa w kompie czyli PC micro 70W CFL

lob19

Member
Veteran
witam po małej przerwie

Tak jak przewidywała Amnesia osiem roślin to za dużo. Wyjechałem na tydzień zostawiając moje maleństwa pod dobrą opieką i strasznie urosły :) Dostały małą dawkę nawozu i faktycznie są bardzo wrażliwe: 0,5L leciutkiego roztworu na osiem doniczek i są na granicy przenawożenia (na szczęście nic poważnego się nie stało, ot lekkie przebarwienia).
Ponieważ było bardzo ciasno, wywaliłem dwie najmniejsze roślinki (skarłowaciałą A i najmłodszą C), poszukam dla nich lepszego miejsca.
picture.php

Tak to wygląda dzisiaj:
picture.php


Zastanawiam się czy ich nie przyciąć. Myślałem, że szybciej zaczną kwitnąć i nie będzie potrzeby, ale najwyraźniej roślinki chcą przerosnąć boksa. Robić FIM?

deser


pozdro
 

kabanos

New member
AF raczej się nie fimuje, stres jeszcze bardziej spowolni kwitnienie i rośliny rozsadzą boxa zanim pokażą preflowery..

wyrzuć 4 na out i zostaw 4 ewentualnie je naginając, bo z twoich wcześniejszych planów (rośliny - pałki) już raczej nic nie będzie.. szkoda
 

Amnnesia

Member
siemka lob tak jak napisal poprzednik auto raczej sie nie fimuje co nie znaczy ze nie mozna ale w tym przypadku odradzam mimo tego ze cos tam ograniczyles ilosc plantow za niedlugo problem sie znow pojawi jak dla mnie upychanie wiecej niz 2 szt niema wiekszego sesu jak narazie ladnie ida ale to jeszcze daleka droga pozdrowionka:):gday:
 
A

ares420

Siema lob19 fajny ten Twój PCbox ;)

Ja dla testu zrobiłem fim dla jednego lowrydera na oucie i wyszło całkiem fajnie. Roślina była przez to bardzo niska.. i wcale nie opóźniło to kwitnienia!! wręcz przeciwnie ta fimowana doszła jako pierwsza. Powodzenia w dalszej zabawie ;)

pozdro
 

lob19

Member
Veteran
sytuacja trochę się skomplikowała :( Jedna z najładniejszych roślin (H4) okazała się być samcem :/. Wyjąłem go i na jego miejsce z banicji wróciła mała C8. Jest ona w nie najlepszym stanie i sporo mniejsza od reszty.

nie pamiętam czy już o tym pisałem, ale dzięki niskim temperaturom udało się zamontować czwarta świetlówkę. 100W na 0,045m2 :D

Jądra:


3 roślinki pokazały już "właściwe" genitalia:


mam nadzieję, że więcej niespodzianek nie będzie.

Dobre wieści z mojego outdoora: wczoraj wywaliłem ostatniego samca i zostało 5 damek, wszystkie już kwitną więc może, mimo powodzi, jednak coś z tego będzie w tym roku.

ostatni samiec:


kilka samic:


jedna pokazała mi coś takiego:

niedobór azotu? dziwne, bo wszystkie dostają to samo papu...:dunno:
 

lob19

Member
Veteran
Witam

Szczęście w nieszczęściu: nasiona okazały się regularne, a nie jak wcześniej myślałem feminizowane. Wywaliłem już 3 samce i jedna skarłowaciałą roślinkę (nie pokazała jeszcze płci). Stoją sobie teraz na parapecie, może wybiorę jakiegoś ładnego faceta na sionka.

Pozostałym 4 (3 piękne samiczki i jedna jeszcze nieokreślona) zrobiłem LST (bo juz się nie mieściły na wysokość) i "przycisnąłem" siatką. Na razie nie daję fotek bo nie wygląda to imponująco, ale jak się ustawia ładnie do światła to coś popstrykam.

eksperyment z SOG'iem w PC uznaje za zakończony i nieudany. Miałem nadzieję, że w małych doniczkach trochę skarłowacieją, ale przeliczyłem się. Możliwe, że dałoby się osiągnąć lepsze efekty z klonów. Może kiedyś jeszcze popróbuję.

warto w tym miejscu napisać, że przy tym projekcie inspirowałem się tym wspaniałym growem: https://www.icmag.com/ic/showpost.php?p=2091298&postcount=3 thx :)

edit: trochę fotek z (+-) dwudziestego dnia życia:

picture.php


picture.php



włoski:



pozdro
 

jerzu19

Well-known member
Veteran
witam
lob swietnie ci idzie,nieprzejmuj sie przeciwnosciami losu.Znajac ciebie i poprzednie projekty rezultat bedzie swietny!!!!!
czekam z niecierpliwoscia na kolejne updaty.

pozdro
 

lob19

Member
Veteran
4 w 1

picture.php


jak kogoś interesuje proces przesadzania:


lekko przenawożone, a dostały tylko raz odrobinę nawozu (0.5l minimalnej dawki na 8 doniczek). wrażliwe są cholerstwa, cały czas lecą na czystej wodzie.

picture.php


picture.php


pozdro
 

kaczy

Active member
Veteran
Widze kwiatki. Fajnie to wygląda. Też kiedyś chciałem mieć taki micro grow, ale teraz to już tylko mega grow wchodzi w grę. Gra musi być warta świeczki :D

:joint: Powodzenia :D
 

kabanos

New member
no nie wiem, czy 4 rośliny w jednej donicy to dobry pomysł, ze względu na konkurencje o papu i wodę, ale LST na pewno dobrze im zrobi, zobaczymy jak się to wszystko rozwinie..

.. i chyba wiesz już, że lepiej wsadzić do takiego boxa mniej roślin - mniej problemów

pozdro ;)
 

Zapaleniec

Member
jaka konkurencja? :O


Po prostu jedna roślina roziwnie większy system korzeniowy i przejmie większość objętości donicy przez co pozostałe nie będą rosnąć tak jak należy a z kolei ta jedna nie będzie mogła rozwinąć maks swojego potencjału ze względu na to że tamte będą cośtam podjadać :)
 

lob19

Member
Veteran
No proszę, jaka dyskusja się wywiązała :laughing:

.. i chyba wiesz już, że lepiej wsadzić do takiego boxa mniej roślin

Nie wiem, na jakiej podstawie to mówisz? Wszystko idzie dobrze - było 8 roślin: 3 samce, 1 karzeł i 4 samice. Gdybym posadził tylko 4, to być może trafiłbym właśnie na te, które wywaliłem. Teraz wszystko wygląda zaskakująco dobrze, więc nie widzę problemu.

picture.php


rosną sobie w swoim tempie, żadna nie jest jakaś "zacofana"

pozdro
 

kabanos

New member
może jestem przesadnym pesymistą, co z resztą już mi wytknąłeś, ale myślę, ze 2 x AF femi w osobnych doniczkach dałyby lepszy rezultat niż 4 w 1 doniczce..
 
C

czaczo

witaj
az mnie bardzo ciekawi jak sie rozwina kwiatostany,przyznam ze nigdy zbytnio nie zastanawialem sie nad przycinaniem.szkoda ze tak wyszlo z ta femenizacja,przykro mi,choc z tymi samcami tez dokonca niejest sprawa wyjasniona,samce czasmi po kilku dniach zaczynaja wosy puszczac hehe
prosze napisz jak z zapachem czy tez uciebie maja tak intesywny zapach?i czy zauwazalna jest roznica miedzy jedna a druga roslina?
powodzenia

picture.php

to jest akurat pani po zabiegu sts,ktora przszla na ciemna strone hehe,tak samo wyglada to z tymi samcami ,zazwyczaj ,umnie prawie wszystkie samce tak samo sie zachowuja ,samce sie hermia hehe.wybralem nieodpowiednie osobniki do experymentow
 

lob19

Member
Veteran
Witam

U mnie jeden z "samców" najpierw pokazał jaja, a potem wypuścił włoski, a jajca przestały rosnąć. trafił/a na out.

To jeden z samców, który m i został. Myślę o zebraniu pyłku aby zrobić pestki na przyszłoroczny out. Boje się jednak, że będą hermić...
picture.php


A tutaj panienki z boksa:
picture.php


picture.php




mam nadzieję, że odrosty dorosną elegancko do siatki.

Na strychu zrobiło się zimno, odpiąłem jeden z zasilaczy wentylacji, temperatury w okolicach 22-24'C.

na deser lekko podrasowany topek:


pozdro
 

loko17

Member
Siemka Lob,
fajnie to wszystko wygląda!
Planujesz może wkrótce obciąć jej te większe liście aby światło dochodziło do topów położonych niżej?
 
Top