What's new

Un Out. destinat semintelor a unui stealth cannabis din lume.....SUBTERFUGE #1 (IBL)

budstealth

Active member
A iesit leusteanu.......pentru ciorba!....va rog treceti cu vederea faptul ca rasadurile sunt alungite...dar au fost crescute pe pervazul geamului (cu vedere catre est...restul sunt catre nord) si suplimentata lumina cu o lampa led, mai mult de jucarie decat ceva serios.Oricum scopul nu este o cultura indoor ,( nu mai detin demult echipamentele necesare ) , ci scopul este observarea procentului de afisare a mutatiei (in caz de polenizare accidentala) si dupa cum se vede........... semnele sunt de bun augur!Au fost germinate 30 .....una nu reusit.....iar alta sa atrofiat pe parcurs din motive care-mi scapa , asa ca au ramas 28 cate 14 in fiecare jardiniera.Germinarea in mare parte sa intamplat dupa 5 zile de la insamantare (muiate in prealabil 24h in apa de robinet), unele au germinat dupa 7-8 zile si o ametita a germinat dupa 2 saptamani.






6.jpg



5.jpg

4.jpg


3.jpg



2.jpg




1.jpg
 

vasile

Well-known member
Veteran
Ce-i ma leusteanu ala ..............

:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Tu poti sa cresti alea cum cresc pensionarele de la mine de la bloc plante direct in fata usii la bloc ca nu isi da nimeni seama, ti le si uda femeia de serviciu pana sa intre in floare!!!

La mine se tot cearta astia ca se fura plantele puse pe casa scarii, cu siguranta si astea ale tale ar fi furate de vreun rebel, daca face si o placinta sa treaca prin decarboxificare faci un pensionar fericit!

Am ajuns departe..... mult succes cu plantutele
 

budstealth

Active member
Ce-i ma leusteanu ala ..............

:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Tu poti sa cresti alea cum cresc pensionarele de la mine de la bloc plante direct in fata usii la bloc ca nu isi da nimeni seama, ti le si uda femeia de serviciu pana sa intre in floare!!!

Nu mai spun ca am avut oaspeti de Craciun , de Revelion , de sfantul Vasile apoi a venit popa de Boboteaza si a sfintit toata casa , dand cu agheazma camera cu camera apoi am stat la masa , priteni si rude sau perindat cu gloata ,,,,,nimeni nu a pus o intrebare .....gen ...... ce sunt👍😜😜😜😜 alea?
 

vasile

Well-known member
Veteran
Inca mai umbla popa cu boboteaza in romania? Ba sa-mi trag palme, suntem inapoiati tare! :joint:

Acu vreo 6 ani mi-a intrat cu forta in casa si a plecat cu suturi in cur, m-am trezit cu el in sufragerie ca era usa deschisa la intrare.

Acu un an acelas popa mi-a batut la usa iar si cand ma vazut s-a tirat :biggrin:

Nu ma deranjeaza prea tare traditiile astea dar sa intri cu forta la om in casa e ultima garoiala!
 

DcSantos

Active member
Acu vreo 6 ani mi-a intrat cu forta in casa si a plecat cu suturi in cur, m-am trezit cu el in sufragerie ca era usa deschisa la intrare.

Acu un an acelas popa mi-a batut la usa iar si cand ma vazut s-a tirat :biggrin:

Nu ma deranjeaza prea tare traditiile astea dar sa intri cu forta la om in casa e ultima garoiala!
Cand incearcă clanța deja îs nesimțiți!:)))))
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Orice scenariu in care intrusu' si-o ia peste bot ma incanta. In special popa sau garcea... :biggrin:
Cu matusa o rezolvi usor: ia seminte de leustean si daca cere, serveste-o cu draga inima. :LOL:
Mi-a cerut si mie un vecin pui de la nucul meu al falnic si productiv. Generos, i-am oferit nuci pt germinare.
Le-a refuzat si mi-a zis ca prefera puieti... (adica in loc sa infiga-n nisip ud nucile alea, tre' sa astept eu sa germineze vreo doua - trei ratacite, apoi sa sap, sa scot si sa-i duc puietii. Nesimtit!
In loc sa-l fut in gura cum ar face orice om normal aruncandu-i nucile-n cap, i-am zambit si promis puieti.
Acum am la germinat niste hidosenii de nuci cat ghinda care provin dintr-un nuc scheletic de pe coclauri. :laughing:
Vb aia, ai grija ce-ti doresti. :tiphat:
 

DcSantos

Active member
Orice scenariu in care intrusu' si-o ia peste bot ma incanta. In special popa sau garcea... :biggrin:
Cu matusa o rezolvi usor: ia seminte de leustean si daca cere, serveste-o cu draga inima. :LOL:
Mi-a cerut si mie un vecin pui de la nucul meu al falnic si productiv. Generos, i-am oferit nuci pt germinare.
Le-a refuzat si mi-a zis ca prefera puieti... (adica in loc sa infiga-n nisip ud nucile alea, tre' sa astept eu sa germineze vreo doua - trei ratacite, apoi sa sap, sa scot si sa-i duc puietii. Nesimtit!
In loc sa-l fut in gura cum ar face orice om normal aruncandu-i nucile-n cap, i-am zambit si promis puieti.
Acum am la germinat niste hidosenii de nuci cat ghinda care provin dintr-un nuc scheletic de pe coclauri. :laughing:
Vb aia, ai grija ce-ti doresti. :tiphat:
Suna ca "Povestea unui om lenes" varianta cu puieti de nuc! Da germinati is puietii?:))
 

budstealth

Active member
Orice scenariu in care intrusu' si-o ia peste bot ma incanta. In special popa sau garcea... :biggrin:
Cu matusa o rezolvi usor: ia seminte de leustean si daca cere, serveste-o cu draga inima. :LOL:
Mi-a cerut si mie un vecin pui de la nucul meu al falnic si productiv. Generos, i-am oferit nuci pt germinare.
Le-a refuzat si mi-a zis ca prefera puieti... (adica in loc sa infiga-n nisip ud nucile alea, tre' sa astept eu sa germineze vreo doua - trei ratacite, apoi sa sap, sa scot si sa-i duc puietii. Nesimtit!
In loc sa-l fut in gura cum ar face orice om normal aruncandu-i nucile-n cap, i-am zambit si promis puieti.
Acum am la germinat niste hidosenii de nuci cat ghinda care provin dintr-un nuc scheletic de pe coclauri. :laughing:
Vb aia, ai grija ce-ti doresti. :tiphat:

Chiar daca-i dadeai puieti din nucille crescute in nucul tau cel falnic.....slabe sanse sa-i iasa ceva ce sa se asemene cu nucul tau.I mod normal se taie o clona din nucul tau cel falnic si apoi se face altoire la un nuc obisnuit........doar asa poate avea de parte de genetica nucului tau🙂
 

budstealth

Active member
Multi au incercat sa cresca meri din seminte provenite din fructe mari, aromate si gustoase si sau trezit ca au crescut meri padureti (adica salbatice) cu fructe mici si acre !!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Totusi, marul e mar si nucul e nuc. Eu stiu ca nucii se planteaza din seminte cu sanse bune sa semene cu parintii, insa la mar trebuie sa plantezi foarte multi pentru a gasi ceva asemanator, datorita genelor recesive. Si la mar se planteaza din seminte, dar pentru port-altoi. Si nu e garantat la mere ca vor iesi mici si acre, e foarte random ce iese. Poti chiar sa plantezi samanta de mar acru si sa iasa dulce. De altfel asa se descopera tipuri noi de mere comestibile. Plantand zeci/sute de mii de seminte si selectand ce e calitativ. Restul merg la cidru, unde chiar nu vrei prea mult zahar.
 

Latest posts

Latest posts

Top