What's new

Un Out. destinat semintelor a unui stealth cannabis din lume.....SUBTERFUGE #1 (IBL)

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
... am fost la manastirea Dervent in sud , fix langa manastire canepa cat cuprinde
Ar trebui sa mergi chiar in sud, nu doar s/e :LOL:, pe-aici masculii infloresc si se scutura pe femele din aprilie-mai pana-n sept-oct.. :biggrin:
... era undeva 10 iulie unii masculi erau pregatiti sa scuipe polen altii un pic mai in urma iar femelele aveau doar cativa pistili , altele inca nu dar nu mai dura mult......cred ca masculii au terminat de mult acum la aceasta data si cei care locuiesc in astfel de zone (nu este cazul meu) ar putea incerca un out cu soiuri tarzii dar rezistente la frig si mucegai.......totul este sa nu se suprapuna cu canepa .

Ma bucur c-ai bagat thread pe soiul asta despre care doar am citit vreo doua articole scurte, o sa-l urmaresc cu interes. :good:
 

budstealth

Active member
Actiunea se intensifica , noi clustere florale au aparut ,dar varful inca nu afost atins , se vad totusi primele semne de polenizare prin schimbarea la culoare a varfului pistililor , se va continua polenizarea pana la atingerea maxima a inflorescentei.
 

Attachments

  • IMG_0469.JPG
    IMG_0469.JPG
    7.6 MB · Views: 109
  • IMG_0469.JPG
    IMG_0469.JPG
    7.6 MB · Views: 97
  • IMG_0470.JPG
    IMG_0470.JPG
    6.4 MB · Views: 94
  • IMG_0471.JPG
    IMG_0471.JPG
    2.3 MB · Views: 89
  • IMG_0472.JPG
    IMG_0472.JPG
    3 MB · Views: 80
  • IMG_0473.JPG
    IMG_0473.JPG
    3.6 MB · Views: 90
  • IMG_0474.JPG
    IMG_0474.JPG
    4.2 MB · Views: 81
  • IMG_0475.JPG
    IMG_0475.JPG
    3.8 MB · Views: 79

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
OK! Nu arata si nu miroase caca nabisu' :biggrin: asta-i un mare plus la camuflaj, daca atrage oarecare atentie o dai in crestere spontana. Dar nu cred ca are nimic din ce-ar putea atrage atentia.
Vad ca bud-ul are o oarecare structura, nu-i chiar atat de imprastiat. Bun.
Acum te presez cu intrebari ca vreau sa invat despre asta:
1- inflorirea la soiul (specia) asta e conditionata de lumina (12/12) sau e ca autoflower-ul?
2 - e valabila chestia cu schimbarea culorii la florile polenizate? Aici vb serios, ca eu n-am auzit la fenomenul asta la canabis, poate exista dar eu nu stiu de el. Is multe chestii pe care nu le stiu despre iarba..
 

budstealth

Active member
1-Este un soi de fotoperioada , si raspunde la programul de iluminare 12/12 (pentru indoor) , dar exista si un hibrid autoflower , tot marca Hybri-tech bazat pe subterfuge si se numeste Autobastard 1.0!!! Din pacate sa vandut ca painea calda chiar daca pretul este de 150USD.Acum este OUT STOCK!!!
2-In legatura cu schimbarea la culoare a pistililor lucrurile se prezinta mai stufoase. Un pistil adica acel fir de par de culoare alba reprezinta un ovar independent de celelalte ovare.Un ovar are la dispozitie o perioada de viabilitate in care este fertil (ca la femei perioada de fertilitate), daca in perioada respectiva nu este polenizat la timp , femela cannabis dezvolta alt ovar si iar asteapta care daca nici asta nu este polenizat apare alt ovar si asa mai departe.Asta este motivul pentru care buzii femelelor nepolenizate ajung asa de mari.Un pistil nepolenizat are la inceput culoare alba mai apoi poate avea nuanta usoara de roz apoi cand moare devine maro.Atunvi planta tot dezvolta alti pistili in loc.Bineinteles ca acest proces nu este la nesfarsit.In cazul unui pistil polenizat ,dupa 2-3 zile i se coloreaza varful in maro dar restul ramane alb,,,,nu mai trece prin celelalte faze de schimbare a culorii pe intreg pistilul de la alb la roz sau portocaliu si apoi maro.
 

budstealth

Active member
In cazul unei femele polenizate ea nu va mai dezvolta atatea ovare ca cea nepolenizata din motiv ca ea si-a atins scopul.Va deveni mamica....si atunci toata energia este redirectionata catre odraslele ei.Asta este motivul pentru care mugurii cu seminte sunt de foarte proasta calitate , nu pentru ca au seminte ci pentru ca femela nu-si va mai irosi energie pentru creeare de cannabinoizi si terpenoizi aromatici ci pentru dezvoltarea embrionilor. Mugurii cu seminte multe sunt de regula mici cu rasini putine si cu un nivel de THC dar si restul cannabinoizilor mult redus.....incomparabil cu sensimilla (muguri nepolenizati).Cantitatea dar mai ales calitatea este de maxim 50%.
 

budstealth

Active member
Femela nepolenizata continua sa dezvolte pistili noi si sa produca cannabinoizi si terpenoizi dint-un reflex.In tecile unde ar trebui sa esxiste seminte ea le umple cu rasini bogate in terpenoizi.Se comporta ca o mamica desi nu este,,,,este un gest reflex.Ca o mama care nu are copii si adopta o papusa si se comporta de parca ar fi copil real.este un gest reflex pe care noi am invatat sa-l exploatam.
 

budstealth

Active member
E din aia incognito sa nu isi dea lumea seama ca e weed. Este o tulpina se cheama 'duckfoot' care e prima de genul asta de care am auzit,DPs a creat duckfoot cred.
Tulpina care face subiectul acestui thread se numeste Subterfuge #1 mai jos sunt foto de pe site iar descrierea este dupa cum urmeaza :

Descriere​

Subterfuge#1 este prima și singura varietate de semințe îmbunătățite de canabis Bastard australian din lume. Printr-o călătorie de 20 de ani în mâinile amelioratorului de plante hyb, „Subt1” a ieșit în sfârșit din umbră și este lansat pentru uz public prin Hybri-Tech .



„Subterfuge #1” este un program extins de încrucișare, care a început ca semințe pure ABC de la Cannabis Culture în 1999. De atunci, hyb a depășit și a selectat populația de multe ori, pentru a deveni noua minune care este astăzi. 19 generații de reproducere lucrează la această scriere, iar altele urmează!



„Subterfuge#1” este atât de ascuns, încât nimeni nu va bănui că este canabis. Această mutație este valabilă până în ziua recoltei, spre deosebire de noua varietate „Ducksfoot”, care își pierde noutatea odată ce începe înflorirea.



„Subterfuge#1” este canabis de tip 1, ceea ce înseamnă că are THC MARE: CBD scazut, conține toate terpenele și canabinoizii tipice de canabis. Extragerea rășinii prin diferite metode, cum ar fi apă, siftin uscat, etc, sunt toate opțiuni destul de viabile!





Sper să vă bucurați de noua TA călătorie cu cel mai nebun canabis de pe Pământ!



Mulțumesc, havagoodone

hib



10 semințe obișnuite per pachet
 

Attachments

  • 53354683_156396542027768_3530370758676516716_n-100x100.jpg
    53354683_156396542027768_3530370758676516716_n-100x100.jpg
    5.2 KB · Views: 79
  • mid-flower91804-100x100.jpg
    mid-flower91804-100x100.jpg
    4.7 KB · Views: 64
  • photo-1-100x100.jpg
    photo-1-100x100.jpg
    4.2 KB · Views: 66
  • photo-3-100x100.jpg
    photo-3-100x100.jpg
    4.2 KB · Views: 58
  • photo-5-1-100x100.jpg
    photo-5-1-100x100.jpg
    3.3 KB · Views: 59

budstealth

Active member
Iar descrierea tulpinei autoflower este urmatoarea :

Descriere​

„Autobastard 1.0”

Inovațiile recente în creșterea canabisului includ liniile de semințe auto-înfloritoare și mutante.

„Autobastard 1.0” - cea mai recentă introducere de la Hybri-Tech - este punctul culminant al acestor două
mutații noi. „Autobastard 1.0” este prima linie de semințe de canabis autofloritoare de iarbă „bastard” din lume și servește scopului buruienilor furtive,
fără a fi nevoie să furnizeze un declanșator de înflorire de o zi scurtă. Aceasta înseamnă că plantele pot fi plasate aproape oriunde în aer liber și vor rămâne secretul tău! Fără îndoială, „Autobastard 1.0” este cea mai nouă linie de semințe disponibilă oriunde.

Decurgând din „Subterfuge”1 de la Hybri-Tech, -prima linie de semințe de „buruiană bastardă” din lume- și cea mai
performantă varietate Auto din lume, „Silverback AUTO”, noul „Autobastard 1.0” este construit pe o
bază solidă . . Vă puteți aștepta ca toate plantele să fie 100% auto-înfloritoare, 100% cu frunze bastard și 100%
canabis secret grozav!

Specificații:
înălțime: 3-5 picioare, în funcție de condițiile zonei rădăcinii
maturitate: 90-110 zile de la germinare
randament: 300-500g
aromă: foarte mult lămâie\ lai
germinare: puneți semințele pe amestecul de ghiveci, acoperiți 1/2 inch și umeziți bine. Aburiți dintr-o sticlă de pulverizare timp de 2
săptămâni și așteptați. Nu folosiți prosoape de hârtie, nu manipulați semințele după germinare.

Bucurați-vă! si havagoodone!
hyb, Hybri-Tech SUA



10 semințe feminizate per pachet.
 

budstealth

Active member
Deci Auto bastrd 1.0 a rezultat din incrucisarea lui Subterfuge #1 tulpina din acest thread si o tulpina autoflower numita Silverback AUTO a carui descriere este aici :

Descriere​

„Silverback AUTO” de la Hybri-Tech este rezultatul unei creșteri extensive, în Oregon, de către legendarul crescător Hyb. Originar din GG4 de la Archive Seeds , clona PNW „UW” și clona super-în aer liber din Oregon „Jagermeister”. (GG4xUWxJager) „Silverback AUTO” este o bombă de rășină absolută! Nu veți crede nivelul de rășină de pe plantele „Silverback”. Acesta este visul unui tip concentrat!

„Silverback AUTO” a câștigat premiul First Place FLOWERING în Oregon la The Oregon Cannabis Grower's Fair din Salem OR, august 2017. (Hyb a câștigat locul 2 la același eveniment la categoria NON-FLOWERING cu o plantă ABC „Subterfuge #1” de asemenea .) Florile sunt dense, mari, iar raportul caliciu-frunză este mult îmbunătățit față de orice altă linie de semințe AUTO pe care am văzut-o vreodată. Hyb crede că acest lucru se datorează procesului său unic de dezvoltare a liniei de semințe.

„Silverback AUTO” este FEMINIZAT , așa că este gata să treacă de la germinare la producție în unitatea dumneavoastră.

Crescut în Oregon la 45 de grade N Latitudine, „Silverback AUTO” este perfect pentru orice locație din lume! Recoltarea este la mijlocul lunii august în NW Oregon.

Maturitate: 90 de zile de la germinare

Înălțime: în medie 4-5 picioare ÎN EXTERIOR, 3-4 picioare ÎN INTERIOR

Randamentul este MARE.

Nivel de rășină FOARTE MARE

10 semințe feminizate per pachet.
 

Attachments

  • Silverback3-100x100.jpg
    Silverback3-100x100.jpg
    4 KB · Views: 45
  • 20170529_152820-100x100.jpg
    20170529_152820-100x100.jpg
    4.9 KB · Views: 47
  • silverbackAUTO-plugnplay-100x100.jpg
    silverbackAUTO-plugnplay-100x100.jpg
    3.5 KB · Views: 49

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Bai nene asta sigur ii weed? :)) Arata a busuioc grecesc
Pai tocmai asta-mi place la soi, ca seamana cu busuiocul, patrunjelul, leusteanul, orice altceva decat iarba pe care-o stie toata lumea de te dau vecinii-n gat dac-o vad la tine-n gradina. Absolut totul e discret, inclusiv mirosul.
Am vazut de ceva ani vreo doua articole despre el dar pe atunci era cam 250-300$ pachetul de seminte, nici acum nu-mi da ghes sa dau 15$ pe samanta dar vazand thread-ul asta poate-mi schimb parerea... :biggrin:
Serios, ganditi-va, vine cam la 100 lei samanta cu transport inclus. Nu stiu voi, dar pt mine suna destul de scump.
Sper ca realizati ce noroc avem cu grow-ul asta care ne da o perspectiva la prima mana asupra unui strain nou, exotic si revolutionar, eu unul asa consider. Iar Silverback este cireasa de pe tort, si-asa am un fetis cultural cu primatele... :LOL:

Multumesc mult budstealth pt introspectie si efortul de a documenta detaliile! :tiphat:
 

budstealth

Active member
Pai tocmai asta-mi place la soi, ca seamana cu busuiocul, patrunjelul, leusteanul, orice altceva decat iarba pe care-o stie toata lumea de te dau vecinii-n gat dac-o vad la tine-n gradina. Absolut totul e discret, inclusiv mirosul.
Am vazut de ceva ani vreo doua articole despre el dar pe atunci era cam 250-300$ pachetul de seminte, nici acum nu-mi da ghes sa dau 15$ pe samanta dar vazand thread-ul asta poate-mi schimb parerea... :biggrin:
Serios, ganditi-va, vine cam la 100 lei samanta cu transport inclus. Nu stiu voi, dar pt mine suna destul de scump.
Sper ca realizati ce noroc avem cu grow-ul asta care ne da o perspectiva la prima mana asupra unui strain nou, exotic si revolutionar, eu unul asa consider. Iar Silverback este cireasa de pe tort, si-asa am un fetis cultural cu primatele... :LOL:

Multumesc mult budstealth pt introspectie si efortul de a documenta detal
Multumesc si eu....apreciez oamenii care vor sa sa cunoasca si nu se opresc niciodata din a invata ..... si eu fac la fel si o voi face pana voi inchide ochii
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Problema mai mare (cel putin pt. mine) e vama la ele, ca vin din state. Parca as avea mai mult tupeu sa cresc unele normale care le am deja, decat sa merg la vama dupa unele camuflate, pe care le cresc dupa ce am dat cu subsemnatu acolo..
 

budstealth

Active member
Problema mai mare (cel putin pt. mine) e vama la ele, ca vin din state. Parca as avea mai mult tupeu sa cresc unele normale care le am deja, decat sa merg la vama dupa unele camuflate, pe care le cresc dupa ce am dat cu subsemnatu acolo..
Exact asta este motivul pentru care m-am sucit si am renuntat la buzi si am mers pentru o cultura de seminte si nu ganja cum ar fi facut-o toti......o oportunitate care nu trebuia ratata pentru nimic in lume.De acum vor fi si Romania iar treaba cu vama va fi istorie. Gena mutanta responsabila pentru aceasta mutatie este de tip recesiv un gamet are 2 gene si fiind recesiv arata asa " aa" in timp ce cannabisul normal ala cu frunza pe care o stiu toti are "AA" fiind gena dominanta (pentru-ca cannabisul are frunza aia obisnuita de milioane de ani , in timp ce aceasta gena este mult mai noua).Pentru ca semintele provenite de aici sa poata afisa aceasta mutatie trebuie ca ambii parinti sa fie purtatori de aceleasi seturi de gene: adica aa+aa=aa , puii vor afisa mutatia. Intr-o polenizare accidentala cu polen nepurtator de gena , ar fi asa : AA+aa=Aa , acesti pui desi poarta o gena mostenita de la unul din parinti dar din pacate al doilea parinte nu poarta aceeasi gena: va afisa frunza normala de cannabis.Mai precis ca sa se inteleaga sa zicem ca din 10 seminte germinate si crescute 8 au frunza mutanta si 2 frunza obisnuita.In acest caz cele 8 au rezultat din polenul masculului subterfuge (pentru-ca mama stim ca este subterfuge) in timp ce celelalte 2 seminte cu frunza obisnuita........................... tatal lor clar nu este subterfuge.Extrem de usor , fara risc de amestecare genetica de care sa nu-ti dai seama......................Vor urma vremuri frumoase fiti linistiti !!!!!!!!!
 

budstealth

Active member
Urmatoarea.....victima..va fi Autobastard 1.0..............cum a scos nasul , oriunde un lumea larga.............l-am HALIT...chiar daca este disponibil in semnite feminizate (semintele feminizate pot fi greu copiate , dar nu imposibil).:greenstars:
:greenstars::greenstars:
 

Latest posts

Latest posts

Top