What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Ulei Rick Simpson

georgeilie

New member
Dozajele au fost : la inceput un sfert de gram, impartit in doua transe, dimineata, si seara, inainte de culcare, si dublate saptamanal pana se ajungea la ingerarea unui gram zilnic.
Este si posibilitatea de supozitoare, cel cu cancer la prostata a fost incurajat catre aceasta metoda, sincer nu stiu de ce, probabil datorita proximitatii.
Cativa au luat 1.5 grame zilnic, dar aceia aveau la activ cateva radiatii, chimio, radio.
Oricum a fost si alimentatia prestabilita, fara proteina animala, zahar, s.a.m.d., lucruri pe care presupun ca ti le spune orice oncolog de bun simt.
Apa cu alcalinitate peste 9, vitamina C.
Locatia in sine ajuta foarte mult, insulele Canare avand poluare 0.
O sa mai scriu ce omit acum, dar mai ma puteti intreba detalii.
Cu mare placere.
Respect.
George.
 

georgeilie

New member
am uitat sa scriu strain urile folosite:
LA Confidential, 1024, Ygriega, Pinneaple Kush, in general pastreaza in linii mari aceleasi caracteristici, dar totusi difera de la banca de seminte la banca sau provider.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Dozajele au fost : la inceput un sfert de gram, [...]

Oricum a fost si alimentatia prestabilita, fara proteina animala, zahar, s.a.m.d., lucruri pe care presupun ca ti le spune orice oncolog de bun simt.

George.

2. Aia cu oncologii de bun simt... n-ai idee cat de putini sunt. Sau poate ai. Ma refer la aia cu diploma din RO

1. Extractul are (orientativ, dupa testele mele), cam 20% THC. La 250mg extract, asta inseamna 50mg THC. E acceptabil as spune... E drept, ca te faci bine la inceput, mai ales oral. Impeuna cu vitamina C IV, 30-40g/zi si chiar peste, poate sa fie o sansa.

Si da, la prostata se incurajeaza administrarea anala, exact datorita proximitatii.
 

georgeilie

New member
Mda, momentan o sa duc pe cineva la clinica, o tumora la creier.
El mi-a spus de oncologie, statea pe un hol sa ia o scrisoare medicala, cu 6,7 persoane care asteptau sa inceapa la chimo.
Niciunul nu auzise de interzicerea zaharului, carnii, PH, de fapt nu stiau nimic, dar stiau ca trebuie sa faca chimo.
Cand a inceput prietenul meu sa le povesteasca, au inceput saracii sa-si noteze pe ce apucau.
E groasa treaba.
Dar e reala.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Da, stiu, ce ziceam...?!!!! :D Daca le zici la oncologii aia ca is tampiti is ca au facut facultatea degeaba, se mai si supara pe tine. Am un amic de a tratat zeci (ca sa nu zic sute, ca nu i-am numarat) cu cancer, ba, stai asa, mai multi amici "terapeuti", hehe, eu le zic vraci, doar cu ce au studiat ei de pe net, citit prin carti, ba unu' e simpatic: a invatat si de la dr. Oz :)) Bine, cand nu vorbea ala prostii, ca le mai arde din cand in cand...
Mai ales pentru ca e la creier, pe langa RSO si vit C, poate sa ia 1-3 linguri pe zi de ulei de chimen negru, black cumin pe limba ailalta. E usor hipotensor, atentie. E foarte ieftin, il gaseste si in tara si in strainatate (Amazon). Merge perfect cu RSO, in fapt se pot lua chiar simultan, doar ca are un gust cam nashpa, insa o sa poarte RSO mai profund (daca il ia odata cu RSOul), plus ca e antitumoral. Substanta activa din el e foarte potenta ca antitumoral, da' nu o poti separa. Adica de fapt cred ca o poti, da' nu stiu sa fi incercat cineva. Mai sunt si altele, cand revine in tara iti mai spun.
 

georgeilie

New member
In 2 saptamani o sa fiu acolo, incerc sa fac niste calcule pt un tratament complet, 60 ml RSO. Cazarea stiu deja, e cam 500 € un ap de 2 camere.
Sa vedem la ce pret pot obtine RsO ul, si in ce conditii.
Poate mai ajutam lumea. Zic.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Cort man, ca e cald afara. Plus ca dormitul pe pamant e terapeutic :D
Si sa plecati cu ulei de black cumin dupa voi, ca in insule e scump transportul de la Amazon :))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu-s eu de acord mereu cu ce zice jtm, dar acusi parca suna bine. In plus, eu nu i-as duce in insule. E mai scumpa si cazarea si produsele, de asemenea. Stiu povestea cu poluarea zero, dar nu mai exista asa ceva in locuri populate. Atat timp cat nu esti intr-un oras mare, e acceptabila poluarea si pe continent. Si sunt si mai scumpe chiriile. In plus de ce sa dai 500 euro pt fiecare cand poti da 1000-1500 pe o casa cu mai multe camere, ori poti cumpara chiar o cladire ca sa scapi de chirie. Ca vad ca ai multi clienti.
@jtm: unde ggasesc nene uleiul ala, ca la cat l-ai laudat vreau sa imi pun si eu in salata.
 

georgeilie

New member
In legatura cu costurile, insulele sunt mult mai accesibile ca pret. Un litru de benzina e 0.60 €, un pachet de tigari de ex e 3 €, cu 15 euro iti umpli un portbagaj de banane si papaya.
Cat despre casa, am reflectat ceva la asta, nu stiu daca e ok sa stau cu "pacientii" in casa sau sa le facilitez inchirierea unui ap.
In sensul ca vin oameni cam pe ultimul drum, se poate se intampla ceva cu ei, din orice cauza...ma gandesc la responsabilitate.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Nu-s eu de acord mereu cu ce zice jtm, dar acusi parca suna bine. In plus, eu nu i-as duce in insule. E mai scumpa si cazarea si produsele, de asemenea. Stiu povestea cu poluarea zero, dar nu mai exista asa ceva in locuri populate. Atat timp cat nu esti intr-un oras mare, e acceptabila poluarea si pe continent. Si sunt si mai scumpe chiriile. In plus de ce sa dai 500 euro pt fiecare cand poti da 1000-1500 pe o casa cu mai multe camere, ori poti cumpara chiar o cladire ca sa scapi de chirie. Ca vad ca ai multi clienti.
@jtm: unde ggasesc nene uleiul ala, ca la cat l-ai laudat vreau sa imi pun si eu in salata.

Daca erai de acord cu tot ce spun, te eream de nevasta. In ceea ce priveste uleiul, nefiind in tara nu pot sa iti recomand decat Amazon. Nu stiu calitatea, dar cred ca e ok. Se mai intinde cu alte uleiuri, ce sa fie rau in asta...? Abia ti-l poti pune in salata, ca altfel doar uleiul de in il bate.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cand tu duci pe cineva undeva, chiar si daca doar ai intermediat situatia, fara sa calatoresti impreuna cu aceea persoana tot vei raspunde pentru ei. Acusi clar, daca ii legal si corect, pot pati orice. Nu ai treaba. Ceva ilegal sa nu fie, ca esti mancat.

@jtm.. eu ma refeream la ce fel de magazine gasesc, ce utilizari are.. etc, ca sa stiu unde plec pe urma lui.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In spania, fiind legal poti merge la laborator. 50-250 euro per test in functie de cat de complet vrei sa fie. Un kit portabil e 2-3k. Si face cateva zeci de teste simple, fara prea multe detalii.
Platind teste in avans la laborator poti avea reduceri.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Da, kitul de la alpha cat e mai ieftin, poti face trei teste cu cel mai ieftin. Cu unul iti dai mana, raman doua :D Nu mai stiu cat e, functioneaza foarte bine. Daca nu ai deloc experienta de laborator, ghinion. Nu e genul de test ... "barza" sa zicem, insa instructiunile sunt clare, cat de clar poate scrie un stoner instructiuni, vreau sa zic. Le-or mai fi upgradat, hehe, de cand l-am folosit eu...

http://www.alpha-cat.org/shop/test-kits/mini-kit/

L.E. Vad acum ca is doar doua placi. Ei, daca le tai in 4 fiecare cu ceva potrivit, si te adaptezi, poti face 8 teste cu rezolutie mai mica, ca tot dau ei 8 tuburi ependorf... Bine, 8 teste poti face oricum, la cate 4 plante o data, dar tu nu vrei asta probabil. Spor!
 

georgeilie

New member
Da-mi un sfat pt un water distiller.
Avand in vedere ca o sa stau la bloc, prefer sa folosesc distilarea decat un rice cooker.
Ceva tips and tricks?
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Pai credeam ca iei uleiul gata facut. N-am folosit decat oala sii resou electric, daca nu punem la socoteala sculele profesionale. Nici macar nu stiu cum arata un water distiller din ala de masa pe dinauntru.
 

Latest posts

Latest posts

Top