What's new

the hawaiian snow

makedon

Member
Veteran
τελικα η ολη μλκια εγιναι απο το υπερβολικο στεγνωμα(σκοτωσα το κοπαδι στη μικρη γλαστρα)και καπακι μεταφτευση σε αλλη γλαστρα με χωμα που δεν ειχα προλαβει να ενεργοποιησω...για σου ρε αρτισταρα :tiphat:

weedo να σε καλα φιλε και τυχερο 2015 για ολους μας :comfort:

γκαντζα τη διαιτα τα τους να βρω και θα τα φερω εκει που θελω η θα με παν αυτα εκει που θελουν :biggrin:

δυο νταρντανες και μια ανορεξικια
picture.php


:tiphat:
 

ganja3

Member
δεν νομίζω σε αυτήν την κατάσταση να θέλουν φαγητό ..
(νομίζω ) ότι πέθαναν κάποιες ρίζες στην αρχή από ξηρασία (δεν την παλεύουν όταν είναι ή μια δίπλα στην άλλη , υπάρχει ανταγωνισμός , ποια θα πιει το νερό τις άλλης , αυτή θα μεγαλώσει κι άλλο και θα την πνίξει ) όταν αυτό προκύπτει με ξηρασία σκοτώνονται πολλές .
μετά ( νομίζω ) τις έβαλες σε μεγαλύτερο χώρο και τις πότισες καλά . τότε οι εναπομείναντες δυνατές ρίζες , ήπιαν νερό ,φούσκωσαν και είπαν να πάρουν και μια ανάσα ,, πού ανάσα όμως με τόσο χάλι δίπλα τους από νεκρές ρίζες που μερικές σαπίζουν και μερικές με σφίγγουν στην μέση ..
νομίζω πρέπει να αφήσεις να ανασάνουν οι ρίζες πριν ξαναποτίσες , γιατί αλλιώς θα αρχίσω να σου λέω και τι μου είπε το φυτό ..
κάποτε οι παλιοί πριν κάνουν μια μεταφύτευση σκαλίσανε τις ρίζες και τις ανοίγανε ,, και αναρωτιόμασταν γιατί πληγώνουν το ριζικό σύστημα . τώρα κάνουμε μεταφύτευση όταν τα φυτά είναι μωρά και το ριζικό σύστημα είναι ευαίσθητο με προσοχή ,, αυτή η προσοχή μας μπερδεύει με στοργή που στην περίπτωση τις συγκεκριμένης περίπτωσης ήταν περιττό ,
 

makedon

Member
Veteran
γκαρντασι εγω προχθες ποτισα με 0,3 μλ στο λιτρο γκροου:biggrin:οχι τοσο για να φανε απο το γκροου αλλα για να μου φτοιαξει το πεχα.τα φυτα γουσταραν,μλκα μου που δεν εβαλα και λιγο σιδηρο στα δυο μεγαλα,στο επομενο θα προσθεσω σιγουρα η μπορει να το ριξω κ αυριο σε φολιαρ σπρει.
γενικα τα μωρα αρχιζουν να μπαινουν στο σωστο δρομο και η ωρα τησ ανθησεις πλησιαζει...ο φρανκο λεει οτι στην αλλαγη διπλασιαζονται,οποτε σε καμια βδομαδα με 10 μερες λεω να τα αλλαξω τα φωτα :laughing:
μπαι δε γουει,κατι εχω στο μυαλο μου για ατομικο σκρογκ στην καθε γλαστρα,μιας και θελω να μπαινοβγαινουν ευκολα στην τεντα,θα δουμε αναλογα με το στρετς


:tiphat:
 

antartist

Member
Χεχε. :biggrin:
Δες εδώ διαφορά στους φαινότυπους, θα μας τρελάνουν!
Και διαφορετικές αντιδράσεις...
Γενικά πάντως κάτι τετοια κιτρινίσματα σαν τα δικά σου είχα κι εγώ πρόσφατα και τέτοιες ανομοιομορφίες στα γονίδια δεν βοηθούν για να καταλάβεις τι παίζει...
 

makedon

Member
Veteran
αρτισταρα τα δυο ψιλομοιαζουν(και σαν φενο και στο φαι)το άλλο το ψηλο είναι άλλη φαση φρουτο,χθες που τα ποτισα εριξα ο,6μλ/λ γκροου στο HS#1 & HS#3
στο HS#2 1μλ/λ
τα ποτισματα είναι κάθε 3-4 μερες,οποτε στο επομενο η μεθεπομενο θα μπει και το μπλουμ και βουρ για 12/12
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
1 μερα 12/12 δε τσιπρ@ς ντει :biggrin:
τα εκανα λιγο LST
και μεταφυτευσα το HS#3 απο 11λιτρα σε 35 :biggrin:
picture.php
picture.php



:tiphat:
 

bazz

Member
ποοοο ποοο θα γίνει μάχη εκεί μεσα.....τι ύψος έχουν τωρα???? το τεντ φτάνει στα 2 μετρά????
 

makedon

Member
Veteran
κανα μισο μετρο ειναι τωρα bazz,το τεντ ειναι 1,60
το μεγαλο μικραινει το μικρο δεν μεγαλωνει :biggrin:


:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
13 ημερες 12/12 και αρχισαν οι τριχες,περιμενω τα κρουσταλα τωρα
picture.php
picture.php

picture.php
picture.php

ακονιζοντε και τα σκαρπελα

:tiphat:
 

ganja3

Member
απόλαυση , πόσα μπορείς να δεις και να μάθεις από μία καλή φωτογραφία .:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
θενξ γκαντζα :tiphat:

ηρθαν και τα χιονια στο τεντ...

picture.php
picture.php
picture.php

το παπαδακι ειναι το ιδιο με της προηγουμενες φωτο!

:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
το HS#2 ειναι πατριδα,το σιροπιαστοτερο ολων :biggrin:
οσω για τη μυρωδια :dance013: ζαχαροπλαστειο!
picture.php
picture.php



:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
θενξ ατμα! στο τελος ο παπας θα πει χριστος ανεστη :laughing:







εδω οι μερες ταξιδευουν σαν χελωνες νεκρες....WOW!!! :biggrin:
[YOUTUBEIF]Gk7XD8A2jwE[/YOUTUBEIF]

:headbange
 

atma

Member
και γ@μω τα τραγουδια!!ΤΣΙΤΑ τα γκαζια με τον μπουσα του αδερφου... και κοντρα οι ΜΠΥΡΟΟΙΝΕΣ να μας προσπερνουν!! Παλιες..καλες εποχες..Εμπαινε Μακεδον!!!:rtfo:
 
Top