What's new

testgrow: modrá opice

F

Fluffy Clouds

ahoj :tiphat:

modrá opice je můj domácí hybrid, použil jsem dj shortovu otm(starosvětský měsíšní svit) řezanec jako matku( díky Bohempianovi :thank you:) a dva otce monkey haze, což je deep chunk x original haze F2 od Toma Hilla, já pěstuju hlavně pro efekt, takže jak to vypadá nebo voní není až tak důležité... tenhle cross je v podstatě tradiční recept: blue haze, jenom je tam víc indika... já totiž potřebuju něco hazy, ale co kvete do 70 dnů, blueberry je dobrá indika pro cross s haze, ptze to neni těžká indika... kromě toho je tam taky trochu sativy(thai), otm je thai indica, není to žádný ležák, ale off set high je takový gumový, vláčný, ospalý.. pro mě přerelaxovaný efekt :biggrin: doufám teda že monkey haze přinese více energičnosti a takového entusiasmu, který je pro haze typický, že blue monkey si zachová euforičnost otm, že bude taky mít trippy a jakoby kofeinový haze efekt v kombinaci se snovu opiátovou berry euforií... :sasmokin: namíchal jse si brko otm a monkey haze půl napůl a mohlo by to fungovat hehe se uvidí..

co se týká struktury a pod.. se nechám překvapit, ale uvítal bych kdyby se BM hodně natahovala při květu.. čímž se ušetří čas pro růst...

picture.php
 
F

Fluffy Clouds

konečně se mně podařilo uploadovat něco... zatím jenom veg pics :D

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Jojo,tohle bude stát zato.Myslim,že u mě 100% klíčivost,a rostlinky jsou už od začátku vitální a bujné(s fialovým stonečkem,všechny).Nahodím foto,brzy.

Měj se a ať se daří s projektem Modré opičky!
 
F

Fluffy Clouds

čau nhg :tiphat: to se jenom testuje, a teprve se uvidí jaké to bude, a pak to možná bude projekt... jsetli to bude dobré tak uděláme F2... testrů určitě přibude, ale nejdřív musím vidět jaké to je, a pak se to rozjede :D

fotazz určitě nahoď :thank you: ZJP má taky nějaké BM prcky.. se těším na vaše kytizz...

:smoke out:
 

newhousegreen

-.-
Veteran
čau nhg :tiphat: to se jenom testuje, a teprve se uvidí jaké to bude, a pak to možná bude projekt... jsetli to bude dobré tak uděláme F2... testrů určitě přibude, ale nejdřív musím vidět jaké to je, a pak se to rozjede :D

fotazz určitě nahoď :thank you: ZJP má taky nějaké BM prcky.. se těším na vaše kytizz...

:smoke out:

mnoo,já s takovým genem bych se pokusil klidne o BX.Staci uchovat samce ci samici.Co ty myslíš,jaká z nich by byla lepší,samice?

:)
 
ty moje vypadaji uplne stejne jak tvoje :D ale prebehl me je psicek a zustaly me 4 :( ale to me staci :)
jo jedna chyta takovy nejaky nachovy nadech nebo co :) pokusim s taky neco nafotit :)
 
F

Fluffy Clouds

:biggrin: ten kokosový drink bych si i dal... ale jestli potom nemodrá ksicht, tak to neni pravá blue monkey... blue monkey nehulte v práci ani ve škole, ptze modrá vás prozradí hehe a nejenomže vám zmodrá ksicht, ale nabude též takových opičích rysů muahahahaha

mnoo,já s takovým genem bych se pokusil klidne o BX.Staci uchovat samce ci samici.Co ty myslíš,jaká z nich by byla lepší,samice?

no o bx na matku by se dalo uvažovat, kdyby haze byla až moc dominantní, to se myslim nestane.. F2 jsou zázračné v tom, že dostaneš všemožné kombinace... jinak samozřejmě by to taky mělo smysl, kdyby byl osamocený řez otm jenom okolo, ale Bohempian pracuje s otm víc než dost myslím, a má i nádherného samce otm, albína, takže... otázka je s kým se rozhodne podělit
biggrin.gif
se mnou se už podělil
thank%20you.gif
já doufám, že si F2 naděláš, a když ne tak jsem přesvědčený, že na seedbooku uvidíme nějaký BM cross co? hehe


ty moje vypadaji uplne stejne jak tvoje
biggrin.gif
ale prebehl me je psicek a zustaly me 4

tak to mě trochu nasralo teda:moon: jen aby jsi nedostal samé samce...
 

Anandaground

Member
Veteran
Big UP 2 da Blue Monkey!

Big UP 2 da Blue Monkey!

Tak tenhle Cross slibuje přesně to, o čem se mi zatím ani nezdálo - proto se moc těším!!! :woohoo:

[YOUTUBEIF]EeVEMzquaGc[/YOUTUBEIF]

:tiphat:
 
F

Fluffy Clouds

čau Anando! vítám tě tady a samozřejmě se budu snažit splnit to, o čem se ti ani nezdálo muahaha to mě pobavilo :laughing:

hey nhg, tak samozřejmě se stane... já mám psa už vycvičeného, ten když si chce kousnout tak se pomalu plíží a 5x se obhlédne zda ho nevidím.. jednou mě sežral 7 casey jonesů a od té doby si dává pozor :biggrin: loni se pásnul na outdoorové otm mimochodem hehe jaký pán...

zdrc Bohempian :tiphat: ne čéče žádné deformace či mutace, u mě nic... s tím poměrem uvidíme..

tady jsem přeložil trochu z dj shorta, aby jsme si udělali představu jak to vlastně selektí, pro co... musím říct, že co se týká onsetu tak monkey haze je skoro jako u edibles... musíš čeakt 30 min ale u některých phenotypů až hodinu hehe než se dostaví plný efekt, musím taky říct, že otm nějaký ten rush má, žejo Bohempiane? ale je dlouhotrvající to určitě, no a monkey haze taky trvá dobrých 3+ hoďky i víc, záleží na naladěnosti...

DJ Short:

Základní objektivní charakteristiky, které hledám, když posuzuji bylinu, jsou primárně:

1. onset(počátek, nástup)

2. trvání

3. strop, míra tolerance

4. shelf life: životnost?

5. základní potence

Onset představuje dobu, po kterou se plně pociťují účinky určitého vzorku byliny. Rychlý nástup byliny, byliny, jejíž účinky jsou poci´tovatelné téměř okamžitě, je spojen s tzv. "rushem"(návalem) účinkem, zatímco u pomalého onsetu, který se pomalu plazí(creeper), někdy trvá 30 až 45 minut než je účinek plně pociťován.

Osobně dávám přednost pomalému nástupu, plazivci a to zejména proto, že účinek byliny s rychlým nástupem je obvykle krátkou dobu trvající(trvá od 30 min do 90 min), zatímco u byliny s plazivým účinkem, se doba trvání počítá na několik hodin. Pomalý nástup byliny také mívá daleko více subtilních charakteristik vedle pouhé potence. Tohle je důvod proč moc neoceňuji "cannabis cup" mentalitu, ptze mnoho různých variet je posuzováno v příliš krátkém čase, často jeden joint okamžitě následuje předešlý. Tato pohárová testovací metoda navyklá na byliny s ryhclým nástupem, vůbec nebere v úvahu byliny s pomalým nástupem, ptze jestli následuje další joint, tento nástup nemůže být ani poci´tován.

Osobne tedy upřednostňuji efekt pomalého nástupu se subtilním, ale pořád potentním trváním(3 až 5 hodin), efekt, který je konzistentně příjemný, pohodlný a funkčně "snový" a který nevyvolává žádnou formu tolerance či faktor "vytuhlosti". To znamená, že stejné množství byliny by mělo vyvolat ten stejný účinek pokaždé v určitém časovém období. Kouřím blueberry už 30 let! a dokonce si vystačím s menším množstvím, abych dostal ten stejný efekt znova a znova. To je to, o čem mluvím jako o "prahu"(mezi, míře) tolerance. Obecně se tedy dá říci, že mě trvá alespoň 6 měsíců testování než plně vyhodnotím účinek/kvalitu/hodnotu daného vzorku. Což nás vede k dalšímu důležitému aspektu kvality cannabis: shelf life.

Životnost jednoduše odkazuje na čas, po který daná šiška drží svoji potenci a charakter. Z toho, co jsem se naučil, dozvěděl o bylině, životnost je ovlivňována jak prostředím, tak geneticky. Geneticky je to zcela jasné a vlivy prostředí zahrnují správné školení a skladování. Některé šišky budou ztrácet charakter už po 6 měsících, zatímco další, takové jaké šlechtím já, spíše mají tendenci vystavět svůj charakter až po dlouhém školení a uležení, a drží jej až po několik let!

Strop(ceiling) je termín, který používám, abych popsal úroveň potence dosažitelné z daného vzorku. Jednoduše: "vysoký" strop by označoval( ukazoval na) na vlastnost byliny, že čím více konzument spotřebuje, tím větší(skvělejší) účinek na něj působí. Zatímco "nízký" strop odkazuje k tomu, že maximální efekt je dosažen po konzumaci určitého množství, co je nad toto množství již účinek nijak nemodifikuje, nic už nepřidává. Některá bylina jako je těžká gaučová indika poskytuje svůj plný efekt po pár šlucích a konzumování více této byliny její efekt nijak neprohlubuje. A některé povznášející sativy nemají žádné ukončení svého efektu, čím více člověk konzumuje, tím více se dostává k bodu plného psychedelična.

Další důležitým faktorem hodnocení kvality cannabis je testování za různých podmínek. "Vstát a hulit" metoda, nebo pozdější ráno hulení, polední a odpolední hulení, před večěří - po večeři, noční hulení atd. v aktivní či pasivní době dne, stejně jako s lidma a hulení o samotě... Poté máme na výběr zda hulit s vaporizéru, bonga, fajky či jointu, a samozřejmě sem patří testování daného vzorku prostřednictvím jezení koláčků atd.. A další testování, jak je zmíněno v mé knize, by mělo probíhat v střední psychedelické nebo meditativní zkušenosti! A zase, toto vše mě trvá alespoň šest měsíců, než je varieta plně otestovaná.

Také se snažím vyhnout nebo vyřadit bylinu, o které se dá říci, že má "mdlou" potenci - rušivé, otupující, mysl zatemňující atd... pocity, které jsou spojovány s účinkem některých cannabis variet. Základní testování potence není žádná věda, jde o to najít co nejsilnější efekt, dosažitelný co nejmenší konzumací dané byliny, ale udělat rozbor subtilních(jemné) charakteristik z evidentně potentní byliny, zejména těch charakteristik, které přestály(přežily) test času, je složitější část.

Což nás přivádí ke konceptu "povahy"(charakteru), důležitého aspektu, kterým se řídíme, když posuzujeme cannabis. Nesnáze spojené s touto povahou jsou subjektivního původu. Aspekty vůně, terpenových olejů, aromat a odéru mohou být objektivně analyzovány, ale psyhcoaktivní účinky daného vzorku byliny mohou být obtížněji zjistitelné, více komplikované v zápisu, ačkoliv časem se vyberou oblíbené vlastnosti. Což nás zase vede k tomu, abychom si uvědomili, jak důležité je testovat dlouhodobě.

Povaha, pro mě, odkazuje na uspokojování určitých kritérií, které toto uspokojování určují. "škrábání svědícího místa" je způsob, jak se na to dívat. Abych citoval starého přítele, dobrá bylina dává to trvalé "teplé a plyšové obejmutí zevnitř". Tyto abstraktní definice, které přidělujeme k oblíbeným herbálním zkušenostem, jako: nahoru/dolu, hlava/tělo, stimulující/sedativní atd. jsou základy našeho slovníku, kterým budeme definovat vhodnost a povahu do budoucnosti. Budeme sdílet podobnosti s vinařským a kořalkovým průmyslem, ale náš slovník bude potřebovat větší nárůst popisu žádaných aspektů unikátních účinků, které se snaží určit povahu naší rostliny. Všechny variace, ať už žádané či ne, které náleží k účinků testované byliny by měly být zaznamenány. Rozvoj a vývoj určených povahových znaků vzhledem k žádaným efektům cannabis bude pomalá, estetická a kultivovaná snaha...

p.s. myslím že dobrý překlad pro subtile characteristics jsou jemné nuance hehe neni to ultra překlad, ale snad je to srozumitelné

:ying:
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Slíbené,mini-malé opičky.

:woohoo::biggrin:

je jich sedm,a maj se čile k světu.Je tam jedna trpasličí,moc se jí zatím nedaří ale zvládne to.

picture.php
 
tak taky sem byl nasrany .. no co uz , jako mozna se zbrchaji (tak dve tri) ale jak rikam no psicka trestat nebudu nema z toho rozum :) kazdopadne verim ze samy samec to nebude citim to v kostech !
 
F

Fluffy Clouds

la singe bleu

la singe bleu

tohle je potvrzená samice, vypadá přesně jako jeden z jejich otců, nejvíc monkey haze pheno co mám, absolutní vigorozita, má asi 90 cm v 2 l květníku :D rootbound zde nehrozí, masivní větvení, robusní stavba...

picture.php
 
Top