What's new

starting another grow

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אני עם מפוח 500 על חצי כח ופילטר פחם של 600 קיררתי אלף וואט הרבה מעבר למה שהייתי צריך - הטמפ' זזה סביב ה22.
זה שהיה לי חדר שלם להזיז את העניין.

אם השטח שלך קטן יותר, ונראה שהוא קטן יותר, יש לך הרבה פחות קירות שמחליפים חום ככה שהשאלה היא כמה מאורר החדר שבו אתה מגדל.

בעיקרון בחורף אפשר לעבוד עם נורת 600 באוהל של מטר רבוע עם ונטה 100 מק"ש מחורבנת ועדיין להיות הרבה מתחת לסף בהנחה שהאויר שנכנס לחלל גידול קר מספיק.

אני בכל מקרה הייתי שם מאוורר מתחת מחוץ לקולטיוב
אתה צריך אויר שרץ על העלים קבוע שלא יצטבר עליהם חום סתם

אז כן, אני מכניס אוויר קר מאוד מבחוץ ישר לאוהל
וכמובן, כשאני פותח אותו הטמפ' יורדת הרבה

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אם שאתה פותח אותו הטמפ' צונחת יש לך בעיה משמעותית באיורור.
לרוב הבעיה היא בכניסה של האויר יותר מאשר היציאה, שים לב.

תנועה של אויר בתוך האוהל גם מאוד חשובה - העלים צריכים כל הזמן קצת לרקוד.

הטמפ' יורדת ב-2.5 מעלות כשאני פותח
זה נראה לי בסדר. יש גם מאוורר (שעכשיו התקלקל לו המנגנון סיבוב) שמזיז אויר בתוך האוהל.

אבל באמת האוורור אצלי נושא בעייתי למדי - הבעיה המרכזית היא שהפילטר פחם יושב למטה, וממנו יוצא האוויר החם. אוויר חם לא אוהב להיות למטה. אבל זאת יותר בעיית טמפ' מאשר בעיית זרימת אוויר - בסה"כ זה אמור להיות בסדר עם המק"ש שיש לי והזרמת אוויר מבחוץ. עבור המחזור הנוכחי אני אהיה בסדר לדעתי, אבל במחזור הבא אני אצטרך לחשוב מחדש על הסידור, או להפחית בוואטים (סביר שהאפשרות השניה).

מה שאני יותר חושש לגביו זה ריח, ההפרש הקטן יחסית בין ספיקת אויר נכנס ויוצא (לא מספיק לחץ אויר שלילי?), ובאופן כללי לא מספיק כוח ביציאה. יש ממה לחשוש?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
מה?
למה יוצא אויר חם מהפילטר פחם.

את הפילטר שמים מחוץ לחלל גידול ודוחפים לתוכו אויר או את הפילטר בתוך החלל גידול ושואבים דרכו את האויר החוצה.
בכל מקרה אין הגיון בלהכניס איתו אויר לבפנים.

2.5 מעלות זה הגיוני לגמרי.

סליחה, התכוונתי שהאוויר יוצא דרכו (לתוכו ומשם דרך הקולטובים ומפוח החוצה).
כלומר הפילטר פחם שיושב בפנים למטה הוא זה שדרכו נכנס האויר שבתוך האוהל למערכת האוורור שמוציאה החוצה.

עם הפילטר שלי אי אפשר לדחוף את האויר לתוכו - הוא יכול רק למשוך אויר, כלומר להיות בתוך החלל. זה בגלל המבנה שלו - זה לא צינור שדרכו עובר האויר אלא גליל שהאויר נכנס מהדפנות שלו.

הסידור שיש לי עכשיו הוא מאוד מאוד נוח - אם אני ארצה לתלות את הפילטר למעלה (כדי שיכנס אליו האויר החם שנמצא למעלה ולא הקר שלמטה) - זאת תהיה בעיה גדולה - אני אצטרך לתלות את המנורה עצמאית (עכשיו היא יושבת על הפילטר), והצינור שרשור יצטרך ללכת ממתחת למנורה עד למעלה איפה שהפילטר. זה לא נוח וגם לא כזה יעיל - יותר מדי פיתולים ואורך שרשור, יצריכו מפוח חזק יותר וגם יתפסו נפח יקר בחלל הגידול.

אז מה הפתרון? אולי אי אפשר לעשות קולטוב ורטיקלי. אני מניח שאחרי הסיבוב הזה אני אדע אם זה באמת שווה את הבעיה הזאת, או אולי עדיף פשוט ללכת על גידול אופקי רגיל. ואם זה שווה את זה, אז אני אשקיע באוורור חזק יותר או משהו.

יום 25

הכל מתקדם יפה, פרחים של ממש מתחילים להווצר.
היה לילה חמים והטמפ' במצע הגיעה ל-31. אז אני חושב שהיום אני אוציא את המנורת 400 משם ואתלה אותה בחלל צימוח. אני חושב שהם לא ממש ירגישו בהבדל מפני שאני ארכז אותן סביב ה600 (גם ככה הן לא כיסו עכשיו את כל השטח של שתי המנורות). ככה אני אוכל לתלות את המנורה ולשים את הפילטר פחם למעלה כמו שצריך. אני רק מקווה שהם לא יהפכו לגייז או משהו. אבל חוץ ממה שאני זוכר שקראתי לפני מיליון שנה אולי, לא מצאתי שום מידע על איום כזה. יותר סביר שחום גבוה יגרום לגייז מאשר להוריד את כמות האור קצת.

אז יש לי 8 נקבות עכשיו מהייחורים שהשרישו (90% הצלחה בשיטה החדשה!), ועוד 2 שלא נכנסו למחזור הזה ומחכות. והן כולן בחלל הצימוח הקטן למדי שיש לי עם 80 וואט פלורו כחול. עכשיו אוכל לשים שם את ה400 נל"ג ולהצמיח אותן לגובה סביר לפני שהמחזור הבא ייגמר. אני מתכוון להוריד אותם ב-60-70 יום כמו ד"ר האפי. שזה אמור להיות תחילת פבר'. אולי הרויאל אורנג' יצטרכו עוד קצת, אני מקווה שלא.

אז אחרי שהוצאתי את המנורה אני נתקל בקשיים עם לחות וטמפ'. הלחות מגיעה ל-72 אחוז בימי גשם, וזה לא טוב בכלל. אני אפילו לא חושב שעוד אוורור יעזור בנושא. הרי האויר שיוצא החוצה גם נכנס מבחוץ וכשיורד גשם אין מצב שזה יוריד את הלחות. רק מזגן יעזור בנושא הזה, אבל אני כבר משתמש במזגן בשביל עצמי ואין מצב לשים להם מזגן 24 שעות ביממה. הבעיה חריפה במיוחד כשהאור כבוי (במשך היום) והטמפ' יורדת ל13 מעלות. אני חושש שזה עלול להשפיע על היבול ועל איכות ודחיסות הפרחים. וכמובן מסכנת עובש ורקבון, אבל המאוורר שם יושב על הרצפה ומעיף אוויר למעלה כל הזמן מתחת למנורה אז אני מקווה שיהיה בסדר.

חוץ מזה גם יש אוסמוזה חדשה. אבל הצמחים לא מסתדרים עם זה, קשה להם, חסר מגנזיום כל הזמן. זה תמיד חסר בקטנה, הם מתעוותים קצת למעלה, קצת סוגרים את העלים, זה מאוד מעצבן כי זה מצב כזה שבא והולך, בד"כ אחרי ההשקיה זה קורה ואז ככל שעובר הזמן הם משתפרים. וחוזר חלילה. זה קורה יותר בצמיחה מאשר בפריחה. עם המי ברז זה היה בסדר, אבל עכשיו עם האוסמוזה הם שוב לא מרוצים, למרות שקניתי להם את הדשן מיקרו למים רכים, ואפילו כשאני מוסיף מלח אנגלי ואפילו כשאני מפחית את הכמות דשן פריחה לטובת הדשן מיקרו (אני אנסה קצת יותר להטות את זה). יכול להיות שזה הפיאייץ, כי הפיאייץ גם משגע אותי. קודם כל, נמאס לי להתעסק עם החומצות האלה. זה לא בריא וזה בעיקר לא בטוח. מדי פעם נוצר מגע עם העור וכואב, ואז צריך להשתמש בכפפות, אבל עם כפפות יש סכנה להפיל את הבקבוק חס וחלילה, תארו לכם שדבר כזה יקרה או שהחתול פתאום יכנס ויפיל אותו, זאת לא תאונה שאני יכול להרשות לעצמי שתקרה בשום אופן. כמובן שאני מאוד נזהר ומקפיד אבל תאונות עלולות לקרות. בקיצור נמאס להתעסק עם הפיאייץ והמדים המחורבנים והחומצות ובכלל אי אפשר להאמין לאף אחד מהמדים ואין ממש דרך לדעת מה הפיאייץ עכשיו ובטח לא מה הוא יהיה עוד 12 או 24 שעות.

בקיצור, זין.

חוץ מזה הכל טוב.

סטאג תנשום תגלגל איזה גוינט תשים קצת מוסיקה טובה ותרגע :)
קודם כל שקלת בכלל את האופציה שיש לך יותר מידי מגנזיום ולא חוסר במגנזיום?
כשאתה קורא על תופעות בדרך כלל זה אותו התגובה גם לאובר וגם לאנדר אז אולי אתה כל הזמן חושב שאתה לא נותן מספיק כשאתה בעצם נותן יותר מידי
לפי המינונים של הסי אתה אמור לתת מגנזיום רק פעמיים בשבוע גג לא יותר מזה
לגבי הצמחים שלך שנהיים עצובים לאחר השקיות
מה הטמפרטורה של המים? יש מצב שהם קרים מאוד ואז הם מקבלים כל פעם שוק וברגע שהמים מגיעים חזרה לטמפרטורה טובה הם חוזרים לאכול כמו שצריך,דיברתי על זה עם פונז בשרשור שלי אתה יכול להיסתכל,הוא רשם שם איזה מדדים עדיפים,אני קניתי לאחרונה מחמם מים כי למערכת טמפטפות זה קריטי וזה מיעל מאוד את השתייה של הצמח
אני מגדל איתך באותו הזמן בערך בקוקוס ואין לי שום בעיות מגנזיום כמו שאתה מתאר
לא הוספתי מלח אנגלי ודיברנו על זה כבר ואין לי שום חוסרים במצע,אני מודע שהקצב גדילה שהיה אצלי לא היה איידיאלי אבל מלבד הקצב הצמחים נראים בריאים לגמרי,כולן נקבות אני יכול לצלם תמונות של כל השלושה עם הפיסטלים הראשונים
לדעתי הכנה אחינו אתה משגע את עצמך
אין לי מושג איך אנשים מגדלים עם שמונים סוגים שונים של דשנים ביחד
תסתכל על המוריד פי אייץ כתוב עליו שיש בו גם מגנזיום וברזל ועוד הרבה דברים
לדעתי אתה באובר דוס של מגנזיום כל הזמן ולא אנדר דוס
בכללי לגבי המלח הזה אני הקשבתי להמלצה של ישראנאביס לגבי החומץ
הרבה יותר ידידותי מקסימום תריח כמו חומץ ,נכון בהתחלה לא מכירים מינונים אז כל פעם שמים פקק ונותנים למים להיתייצב,אני תמיד שם פקק מערבב טוב טוב איזה חצי דקה ומחכה לראות את המדידה מתייצבת,לאחר מכן מערבב לראות שהמד לא זז,אם הוא לא זז מערבוב נוסף מבחינתי זה דיי יציב,לאחר מכן עוד פקק ושוב מערבב ומחכה,סבלנות עם הפי אייץ כי לוקח לזה זמן להיתייצב
ותמיד באזור ה5.7 המים יורדים בפי אייץ יותר מהר
הסיבה לכך זה בגלל שהסולם של פי אייץ הוא לוגריתמי
כמו בערך סולם של פוטנציומטר במגבר בייתי
כלומר ככל שאתה יורד למטה ככה הוא יורד יותר בקלות וככל שאתה עולה ככה קשה לו יותר לעלות למעלה...
מקווה שלא בלבלתי אני לא מסביר הכי טוב
בכל מקרה אני ממליץ לך לעבור לחומץ,הצמחים נראים הרבה יותר טוב,מגיבים לי יותר,הקצב פריחה תפס תאוצה לא רעה במיוחד אחרי שפיזרתי את הצמחים על הרשת
לגבי הלחות יש לך יותר מידי כניסה של אויר קר בגלל זה יש לך לחות,בנוסף גם החלטת לגדל בחורף בלילה מה שלא מומלץ בכלל,בקיץ בארץ זאת הדרך היחידה לגדל,בחורף זה לא מומלץ
מה שקורה כשאתה מחליף בין יום ולילה בשעות זה שאין לך את הירידת טמפרטורה הטבעית שאמורה לקרות
כלומר כשאתה מגדל אתה אמור להיות באידיאלי בפריחה ב-24 מעלות
ואז זה אמור בלילה לצנוח עד חמש מעלות פלוס מינוס
מה שקורה כשהופכים את השעות זה שאין נפילה יש עליה
וזה פוגע בתהליכים של הצמח וגם בצבע שלו שיכול מאוד להטעות אותך על הדרך
ראיתי כל מיני שרשורים של אנשים שמראים איך הצבעים של הצמח שונים בגלל שאין לו את הנפילות טמפרטורה שהוא צריך וכדומה
ברגע שאתה נשאר בחורף עם הבוקר כמו שצריך,בלילה יש צניחה טבעית של מעלות ואתה מקבל את האפקט הרצוי,צניחה טבעית ללא צורך במזגן על טיימר
יותר בריא בהרבה לצמח וגם יותר חסכוני ובריא לך מכל הבחינות
בקיץ בארץ צריך להשקיע המון בשביל לקרר ביום אז לדעתי במצב הזה אם אתה ממש מתעקש לגדל אינדורס בארץ אז אתה בכל מקרה עם מזגן אז אתה יכול לתכנן צניחה בטיימר של המזגן ולהיסתדר ככה
אני בינתיים לא נתקל בבעיות לחות וחום,אני מתנהל נורא בפשטות
ראיתי שהארון שלי כשהחדר סגור יכול להגיע גבוה מידי בימים לא קרים אז השארתי פשוט את הדלת של החדר פתוח ואז לא הצטבר לי שם החום הזה,זה נשאר על 24 לא זז
ברגע שהארון עומד להיכבה אני סוגר את הדלת של החדר ונותן לקצת חום להיצטבר ואז נשאר לי חום סביר בחדר,עד שהחדר מגיע ל20 מעלות הארון לא מגיע ל24
תמיד יש פער בן החום של הארון לחום של החדר,צריך רק לשחק עם זה,לאגור חום או לא
במקרה שלך אין לי מושג למה מצטבר אצלך כל כך הרבה לחות,או שהפערים בין הארון לחדר של גדולים מידי ואז הריאקציה בין האויר הקר לחם יוצרת טונה של לחות,או שאין לך מספיק מאווררים שמוציאים אויר מהארון
או שאתה לא משחרר בכלל אויר מהחדר זאת גם אופציה,וזאת לא אופצייה טובה בכלל דרך אגב
מקווה שמשהו עוזר אחי

תודה רבה נשמה
כמה דברים
לגבי החומץ - אני מאוד הייתי רוצה לעבור לחומץ וגם נראה לי שאני אנסה את זה באמת עכשיו. כי באמת החומצה הזאת זה כבר לא לעניין מבחינתי ואני מוכן שהצמחים קצת יסבלו אפילו מאשר שאני אצטרך להתעסק איתה. הבעיה עם חומץ או חומרים אורגניים אחרים שהם חלשים יותר ולא נותנים באפר מספק. אל תשאל אותי מה זה אומר באמת, אבל בגדול הכוונה שאחרי שאיזנת עם חומץ הפיאייץ יעלה הרבה יותר מהר מאשר עם החומצה (נגיד, 3 שעות במקום 12 שעות). אם אתה התרשמת אחרת ואתה אומר שזה עובד לך טוב אני קניתי. תכל'ס, זה ישפר לי את החיים לעבור לחומץ, כוס אמק.

לגבי היום והלילה אצלי אין בעיה כזו - אם היה חושך בלילה ולא ביום הטמפ' בלילה הייתה צונחת הרבה יותר נמוך - בעיה הרבה יותר משמעותית בשבילי. אני חושב. האמת שדווקא עכשיו יש לי הפרש סביר יחסית בין היום והלילה שלהם - איזה 7 מעלות. זה קצת קר מדי בלילה אבל זה לא נורא למען האמת. הלחות היא הבעיה המרכזית יותר. לחות לא נוצרת כתוצאה ממפגש של אור וחום, אלא היא מוכנסת לשם על ידי כשאני מביא מים לתוך החדר, משקה את הצמחים והצמחים פולטים אותם כאדים לחלל האוויר. חוץ מזה, גם האוויר שנכנס מבחוץ בימים גשומים מאוד לח מה שמחריף את הבעיה, אחרת היה אפשר לפתור אותה עם יותר אוורור. אני מתכוון לנסות, אבל אני לא חושב שעוד אוורור יעזור לי בנושא.

תודה רבה אחי אתה מאוד עוזר הנה דירבנת אותי לעבור לחומץ ולעזוב את החומצה המחורבנת.

בינתיים החומץ נראה יציב באותה מידה בחורף
לא יודע לגבי הקיץ שהאידוי גדול יותר אבל כרגע הוא מתנהג בערך באותו הקצב של המלחים האלה
לגבי לחות זה נורא פשוט
אויר קר מאוד שבא במגע עם אויר חם מאוד יוצר לחות,אם אתה משלב את זה אם חוסר תחלופת אויר תקבל אזור רטוב ולח
לא אור וחום
קור וחום
לחות מצטברת אחינו,בקיץ אין לך ברירה כי כל האויר בארץ לח במידה כזאת או אחרת אתה חייב מזגן או מייבש לחות
אבל בחורף אין שום בעיית לחות זה משהו שאתה יוצר אצלך בחדר הספציפי לא באקלים של הארץ
כלומר או שאתה לא מוציא מספיק נוזלים אגורים באויר או שאתה מלכתחילה יוצר יותר מידי לחות בגלל אידוי של המים ביחד עם קור וחום ואם אתה משלב את שניהם ביחד אתה מקבל שילוב קטלני
אחי אי אפשר לזלזל באוורור וזה פשוט,אם אין לחום לאן ללכת למה שלא יצטבר שם לחות??? חום מצטבר...אם אתה מוסיף עוד איוורור ליציאה תזיז עוד מהחום המצטבר וגם הטמפרטורה שלך בארון תרד וגם הטמפרטורה בחדר שלך תעלה ויהיה לך קצת יותר איזון
בכל מקרה איפה שהוא אתה חייב שאויר חדש יכנס למערכת אחרת אתה רק צובר לחות ואז אתה באמת חייב גם בחורף מייבש לחות
בכל מקרה תנסה להבין למה כל כך לח אצלך
יכול להיות שזה לא כזה שחור ולבן כמו שאני אומר כל זה זה רק מהתמונות וניחושים,אני לא באמת יודע כמה אתה פותח את החדר וכמה החלון מאוורר או שום דבר אז אני מקווה שזה עזר ואקטואלי לסט אפ

טוב יצא לנו סלט... החומץ זה לא קשור לחורף זה שני נושאים נפרדים. אני מדבר שבאופן כללי הוא פחות יציב אבל בכל אופן כאמור אני אנסה אותו.

לגבי הקור והחום, אין חוק כזה בתרמודינמיקה שכשחום וקור נפגשים אז נוצרים מים :) מה שקורה במערכות של מזג אוויר זה עניין אחר, זה קשור לחזית חמה וקרה שנפגשות בים וגורמות לאוויר לח מהים לעלות וליצור עננים ועוד כל מיני... אבל אצלי אין עננים (זה יכול להיות נחמד דווקא).

מים לא נוצרים יש מאין, הם באים או מהים או מהברז. דווקא בקיץ אצלי יבש יחסית, אני לא בחוף, אבל עכשיו בחורף כשגשום ו-90 אחוז לחות, אז גם האויר שנכנס לחדר גידול מבחוץ הוא לח מאוד, ולכן אין טעם בעוד אוורור כדי להוריד הלחות. כמובן שכדי להמנע מעובש צריך להחליף את האוויר אבל זה עניין אחר, וכאמור מהבחינה הזאת אני חושב שאני בסדר. כי בסה"כ האוויר כן מתחלף שם בספיקה טובה (320 מק"ש).

אני אנסה גם להוסיף אוורור ואבדוק אם זה מוריד את הלחות (לפחות ביום כזה שיבש יחסית זה אמור לעזור, עכשיו 63%). אבל אני בספק אם זה יעזור בגשם. הבעיה העיקרית היא שיש מאסה של צמחים והם מוציאים הרבה מים.
בעיה נוספת היא שאם אני מוסיף עוד אוורור יהיה עוד יותר קר בחדר, וזה לא טוב מבחינתי, כבר עכשיו הטמפ' קצת נמוכה מדי, צרות של עשירים אני יודע, אבל עדיין צרות.

TrueNeed

Active member
אני חושב שהבעיות שיש לך נובעות מהמצע שבו אתה משתמש
שקניתי לאחרונה קוקוס מהיידרושופ הבחנתי שהצמחים סובלים מאוד המצע,
יכול להיות שפה הבעיה

למען האמת אני נוטה להסכים!
מה שלא ברור זה למה במחזור הקודם בתנאים דומים הכל היה בסדר פחות או יותר
אבל כן, הקוקו הזה זה דבר לא קל. אבל אדמה זה אפילו קשה יותר, ופחות יבול. הייתי מתחיל גידול במים אבל עוד מעט יהיה קיץ וחם מדי. בכל אופן, חייבת להיות דרך לפתור את הבעיות האלה אחת ולתמיד, לא יתכן שהן יהיה כל הזמן.

TrueNeed

Active member
סטאג אתה צודק בעבר לא היו בעיות עם הקוקוס פרלייט של הידרושופ
אבל השק האחרון שקניתי, עושה רושם שמשהו שם לא עושה טוב לצמחים, אני לא בטוח שמליחות כי בבדיקה המליחות לא גבוהה
אולי תחשוב על כיוון של הידרוטון עם טופ דריפ אם תרצה אשמח לעזור יש לי נסיון

כן? תכל'ס - אולי באמת!
אבל תשמע
אין מה לעשות
בשביל הידרו שהוא לא קוקו - חייבים שהמים יהיו בטמפ' נמוכה למדי! עד 20 מעלות. אתה הצלחת לעשות את זה? בקיץ?

TrueNeed

Active member
לא מגדל בקיץ, אבל מנובמבר עד יוני אני כן
ואין בעיות מיוחדות
להפך...

כן, זה יכול להיות אחלה של דבר... תכל'ס חוץ מהידרוטון לא חסר לי הרבה בשביל לעשות את זה כבר למחזור הבא. זה יכול להיות נחמד. אתה שם אותם בעציצים גדולים? וזה מספיק להם?

TrueNeed

Active member
תלוי בגודל הצמחות שאתה מחפש, כלי של 11 ליטר עושה את העבודה לצמחות בינוניות, אפשר לחילופין להשתמש בכלי של 50 ליטר למלא את כולו בהידרוטון וליצור גידול סקרוג של 2 צמחות
אפשר לשחק בזה איך שתרצה
העיקרטו עובד בצורה כזו, שאתה מכין מיכל למים עם הדשנים, ומעלה את המים בעזרת משאבת מים לעציצים ואז הם יורדים חזרה למיכל
רצוי להחליף תמיסה פעם בשבועיים
מאוד מזכיר את ה
wilma 4 by atami

Latest posts

Latest posts