What's new

starting another grow

האפי למה אתה מתרגז זה לא טוב לבריאות שלך. שב תעשן משהו :L)

גודל העציץ עומד ביחס ישיר לזמן הצימוח ולגודל ותנובת הצמח.
ברור שאין טעם לגדל עציצים מפלצות כשמגדלים עם שני פלורוסנטים קטנים - אבל כשיש מספיק אור (או בחוץ) הכל הולך, גם עציצים 20 ליטר וגם 50.
הקוקוס שומר תמיד על רמות חמצן נאותות עבור השורשים. תהליך הייבוש עוזר לזה - ואפילו זה לא חובה - למעשה יש הרבה אנשים שמעדיפים (לאחר שהצמח מלא בשורשים) לא לתת למצע להתייבש כלל - ובכל זאת יש להם מספיק חמצן בשורשים כנראה - אולי זה תלוי בקוקוס עצמו, בכל אופן אני לא בינהם - אני גם נותן לקוקוס להתייבש בין השקיה להשקיה, ואחרי חודשיים צימוח בעציצים החכמים זה גם לא לוקח כל כך הרבה זמן - כרגע אני משקה כל ארבעה ימים בערך. שוב, הזמן שלוקח לעציץ להתייבש קשור לא רק לגודל העציץ אלא גם לגודל הצמח, מערכת השורשים, הטמפ', עוצמת האור אפילו, ובגדול כמה הצמח שותה.

חוץ מזה אני יכול להגיד לך מהנסיון שלי שאין שום בעיה גם לשים צמחים קטנים מאוד בעציצים גדולים מאוד, יקח להם יותר זמן להתייבש בהתחלה אבל בפועל לא יהיה ממש הבדל בזמן שלוקח להשרשה - אולי אין תמונות אבל אלה דברים שאני אומר מנסיון ולא מתיאוריות - גידלתי עכשיו חלק מהעציצים גם בשש ליטר וראיתי שלקח להם בדיוק אותו זמן להשריש (אולי בעציצים הקטנים ראיתי שורשים מהצד יום קודם), ולא היו שום בעיות עם אספקת החמצן לשורשים.
לעומת זאת הצמחים בעציצים הגדולים עכשיו יותר גדולים מהעציצים הקטנים.
אז כן נשמה, אתה פשוט טועה. שזה בסדר גמור ואני לא כועס עליך בגלל זה :)
הסיבה שהחישוב שלך הוא חסר הגיון זה כי זה שאני לא הולך להוציא 2 ג לוואט לא אומר שאני לא צריך כמה שיותר נפח אדמה - כמה שיותר נפח אדמה - יותר פרח. כמה שיותר אור - יותר פרח. אין שום צורך להגביל אחד בגלל שהשני מוגבל. בסופו של דבר אני רוצה - יותר פרח.

ישראנביס אני מאמין שבסופו של דבר למרות שהתנאים עכשיו לא אופטימליים ובאמת מתבזבז כרגע לא מעט אור אני עדיין אקבל יותר פרחים נטו בורטיקלי, אולי אני טועה וגם אם כן זה לא נורא - וגם חוץ מכמה שעות עבודה שכבר עשיתי להקים את הסידור אני לא רואה איך זה יותר עבודה. כרגע הצלחתי להרים את הטמפ' ל-24 מעלות כשהאוהל סגור אז אין לי שום צורך להכניס אויר לתוך האוהל, יש שם מפוח שזה התפקיד שלו והוא כבוי כרגע, פשוט כי האויר בחוץ קפוא ואני לא רוצה לקרר את החלל עוד יותר. בכל אופן נשאר כמובן פתח אוורור פסיבי.

אני לא יודע למה אתה אומר שייחור יהיה נמוך יותר, או שצריך שצמח האם יהיה מזרע. זה נכון שיש תופעה שאחרי הרבה דורות של ייחורים הם מתחילים לאבד מהתכונות הטובות שלהם - מרץ, תפוקה, עמידות וכו', אבל זאת לא סיבה לגדל מזרעים כל פעם, במיוחד בנסיבות המיוחדות שלנו בארץ, ובכל מקרה זה גם לא פרקטי במיוחד מבחינה כלכלית. צריך מדי פעם לרענן את הגנטיקה ולהכניס זרעים חדשים, במיוחד אם מתחילים לראות את התפוקה יורדת, אבל אני מאמין שזה קורה אחרי הרבה מחזורי גידול ולא אחד או שניים. התועלת שמפיקים מלהחזיק פנוטיפ אחד או שניים שיודעים איך לעבוד איתו ויודעים שהוא נותן את התכונות הכי טובות בכל אופן גדולה יותר. וגם אם ייחור בן חודש (לאחר השרשה) יהיה נמוך יותר מצמח מזרע בן חודש (לאחר השרשה) - ואני די בספק שזה נכון - זה בטוח לא משהו שאי אפשר לפצות עליו בעוד כמה ימים של צימוח. פשוט מגדלים את הצמחים עד שיהיו מספיק גבוהים. במחזור הזה לא בטוח שזה יקרה - באמת שלא יכולתי לחכות עוד עם הפריחה - ועדיין אני אקבל יבול יפה על צמחים בגובה ממוצע של 70 או 80 ס"מ או יותר.

חברים אני מאוד מודה לכם על התגובות והעיצות - תדעו שגם אם אני לא מביע הסכמה מלאה זה לא אומר שלא רשמתי אותן לפני - ולפעמים אני גם מיישם. אל תעלבו אם אני לא מסכים, יש לכם המון נסיון אבל לא תמיד הוא מתאים בדיוק למה שאני עושה ואיך שאני עושה את זה - ובסופו של דבר אני זה שעושה את זה. כבר דיברנו על הנושא וחשבתי שהעניין סודר, חבל לחזור ולטחון את זה שוב ושוב.

אני כותב כאן כדי לשתף ולספר וגם לשמוע עצות והצעות (וגם כדי שיהיו ראיות נגדי חח) - אבל לא כדי לקבל את העצות בצורה עיוורת. והאפי, אני מבטיח שכשיהיו פרחים, יהיו גם אחלה תמונות, ואני אדאג לא להוריד אותן עד שאתה תראה.

סטאג מנשמע אחינו... שבוע טוב קודם כל
מקווה שהכל נראה מלבלב אצלך,אני בדיוק עכשיו בדרך להעביר את שלושת הצמחים שלי לעציצים יותר גדולים
לא אוטופוטס לצערי אבל זה יעשה את העבודה
אני איתך לגבי כמות השורשים,כמות האור,הגנטיקה של הצמח,כמות האוכל שהוא מקבל וכו משפיעים לחלוטין על כל קטיף
הם ישנו כל מספר חישובי ולכן אי אפשר לתת אף פעם מדד מדויק לפי משקל
מה שכן אני אישית מסתכל על הצמח לראות כמה הצלחתי להוציא את כל התכונות שלו,זה בשבילי קטיף מוצלח,בין עם זה 0.3 לגרם או 1 לגרם
מכיוון שאנשים מחשבים רק את האור בתור גורם של וואטים ותכלס כל התנאים משפיעים על תפוקה,כלומר בלי איוורור נאות גם כן יושפע הקטיף,בלי השקייה עם טפטפות בקוקוס גם יושפע מאוד הקטיף וכו וכו... יש הרבה פקטורים שמוסיפים עוד וואטים
נכון החישוב זה אור לגרם אבל זה חישוב זה כוללני שלא נותן יותר מידי,כבר היתארגנתי מספיק פעמים על הידרו שלא עשה כמעט כלום והידרו שפיחלץ את התחת,זה גם תלוי בזן וזה גם תלוי בבשלות של הצמח,באיזה תנאים גידלו אותו בסופו של דבר וכמה הצמח היה שמח בחברת המגדל שטיפח אותו
אם הצמח היה מאושר אתה תהייה מאושר,לא מעניין אותי גרם ל.... אני מגדל בשביל עצמי ולכן אני מייבש לאט ובצורה הכי פאסיבית שאני יכול ובגלל זה אני גם לא מתייחס יותר מידי לחישוב הזה
אני לא חושב שהאפי טועה לגבי החישוב אני פשוט חושב שזה בעיקר מדויק לצורת גידול שלו ואיך שהוא מגדל ברגיל,גם אני חוקר ומנסה ובודק,היום פחות מפעם אבל לרוב אנשים מנסים להגיע לשאיפה לאיזון
כלומר להגיע לשיטה אחת אפקטיבית שעובדת טוב גם מבחינת תפוקה וגם מבחינת תוצר סופי
לא לכולם יש זמן להיתעסק עם הצמח ולכן ההעדפה היא למצוא שיטה שעובדת טוב
לגבי תמונות אחינו זה רק כדי לראות בעצמו אם שמת את המנורה בגובה הכי אידיאלי
לגבי ייחורים
עשיתי סיבוב אחרון שלושה מחזורי ייחורים בנוסף לאימהות
אני אנסה להסביר כדי לא לנסח את זה בצורה מבלבלת
לקחתי קודם כל ענפים מלמטה כאשר הצמח היה עדיין בצמיחה כדי לתת ליותר אויר להיכנס לאזור וגם לתת יותר כוח לצמח להיתקדם למעלה,אחרי שבוע הכנסתי את האימהות להפרחה ולקחתי שוב עוד ייחורים מלמטה לאחר שראיתי שכולן יצאו נקבות
ושבועיים לאחר מכן(התכנון היה לקחת שלושה שבועות אבל לא ספרתי נכון) בשביל לנסות את המונסטר קרופינג הזה שקראתי עליו,בשלושת המקרים גידלתי את הייחורים קודם כל צמיחה(18\6) עם הראשונים משכתי איזה שלושה שבועות עד שהם הגיעו לגודל הרצוי והכנסתי אותם פנימה,וכך עשיתי גם עם הסיבובים האחרים
את הסיבוב האחרון של הייחורים רציתי לקצר כי רציתי לראות איזה גודל מביא לי איזה תנובה
אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה פלוס מינוס עם ייחורים,כל עוד אתה מוציא מהם שורשים אתה יכול להיתייחס אליו כאל אמא,לגדל הרבה מעט איך שתרצה,זה לחלוטין עניין של טעם
לרוב השיטה המוכרת זה לגדל כל ייחור בערך לגודל שיניב לך 28 גרם(ounce) ואז נגיד יש לך עשרים ייחורים
אתה יודע שצריך לצאת לך בסביבות ה600 גרם
זה בעיקר נועד לעזור למגדלים מסחריים להיות מדוייקים עם השטח והאור שהם מנצלים ולדעת כמה תפוקה הם יכולים לקבל בממוצע בשביל לספק מוצר
זה גם עוזר לנצל כמה שיותר את האזור
שוב בין צמח לצמח אני לא יודע כמה ההבדל יהיה גדול,אישית לא גידלתי מספיק זנים בשביל לראות הבדל משמעותי מאוד בין התפוקה,אם אומרים לך שהוא מניב הרבה אז רובם מניבים ממוצע יחסית זהה
אם אומרים לך שהוא מניב קצת בטוח אל תצפה שהוא יניב משהו ממוצע
אני אקח תמונות של ההעברה אם אני יוכל ובטח עוד שבוע שבועיים אני אקח גם ייחורים
במקום לחתוך את הראשים של הצמחים הישתמשתי בשיטה של סומה שזה פשוט לקפל את הראש שלהם למטה
אני אקח תמונות אחי בהמשך השבוע... בטח יום חמישי
שבוע טוב אחינו,מקווה שתתחיל לראות שערות שם

isranabis

Active member
Veteran
סטגה ייחור מבחינת הפוטנצייל שלו יהיה יותר נמוך מצמח האם שהוא נלקח מימנו בנוסף גם מספר האצבעות של העלים יהיה יותר נמוך בייחור לעומת צמח האם שהוא נלקח ממנו. העבודה שדיברתי עליה זה הרבה קשירות כי הצמחים עולים בזמן שאתה רוצה אותם בצדדים, לא סיפור גדול רק תעשה את זה בזמן שהענף רך וארוך קצת לפני שהוא מתקשה ותותר על ענפים דקים שגודלים בצד של האין אור ואם יש ענף בריא בצד של האין אור אז תנסה לסובב אותו אם תעשה את זה בזמן זה לא יישבר

isranabis

Active member
Veteran
הבעיה שמגדלים ייחורים הרבה זמן הם מתחילים להיות מאוד רגישים למחלות חוץ מזה אנחנו מפתחים סבילות לסוטול של זן אחד תמיד טוב לערבב ולהחליף ככה שומרים על הסוטול ברמה גבוהה כל הזמן

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
תגיד את זה לייחורים כמו הבובה קוש שרצים כבר יותר מ13 שנה.

סוגר שבועיים פריחה
קצת מבואס כי רק צמח אחד נתן סטרץ' של ממש, השאר (הכרוניק) לא גבהו הרבה, אני מניח שזה בגלל המבנה שלהם - מאוד שיחי, גם ללא קטימה הם הוציאו ענפים צדדיים שמגיעים עד לגובה הענף הראשי ואף מעבר לזה, ראיתי את זה גם בהינדו כוש בעבר, אני מניח שזאת תכונה של אינדיקות חזקות. שזה טוב, אבל באופן מוזר גם פרחים רק עכשיו מתחילים טיפה לראות. אני מניח שזה כן קצב רגיל. בכל אופן התבאסתי כי הם לא מספיק גבוהים, 70 ס"מ ממוצע בערך.

מצד שני, שמתי להם היום סקרוג בנזונה שיושב בינהם לבין הנורה. לקח לי הרבה זמן להבין שככה זה צריך להיות, וכשהבנתי גם היססתי כי חשבתי שאולי זה יהיה בעייתי. בקיצור, חבל מאוד שלא עשיתי את זה קודם לכן, ושלא יכולתי לחכות עוד עם הפריחה, ועדיין, כרגע יש לי 90% מהצמח שחשוף לאור (מצד אחד כמובן, אבל אני דואג שזה הצד שהעלים פונים אליו). אז זה טוב ויעזור מאוד ביבול. במחזור הבא אני אשתמש בנורה אחת פחות בטח, ואם לא אז אני אדאג שהצמחים יהיו מספיק גבוהים. כרגע אני יכול להרים אותם על עציץ כדי שיהיו בגובה טוב לקבל את האור של ה600 (שהיא עליונה - גם לא בטוח שאידאלי).

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אם הצמחות שלך 70 ס"מ פשוט שים רק את המנורה החזקה שלך באמצע ותחסוך את החשמל.
אתה יכול לשים את השניה מלמעלה אבל אני בספק כמה זה יעזור.

הייתי מאוד שמח לעזור לך סטאג אבל אני לא יכול בלי תמונות
או יותר נכון אני יכול אבל אין לי כוח לדמיין את מה שאתה יכול לצלם
לגבי סיכון כלשהוא בתמונות אין לי מושג איך זה שונה מהעובדה שפתחת פה שרשור ואתה מדבר על זה,לא חושב שיש סיכון אמיתי וכבר ראיתי מה קרה לפורום אחד שסגרו
עצרו את בעל הפורום,בעל הפורום שרף את ההארד דיסקים של הפורום או משהו כזה,לא זוכר בדיוק זה היה לפני שנים אבל חבר טוב שנסע לקליפורניה שמע הרבה פרטים על המעצר
בכל מקרה בכיף תשטף והכל אבל בלי תמונות זה נראה לי טיפה מוגזם,בסהכ גם לפני עשר שנים השימוש העיקרי היה בשביל להעלות תמונות כדי שאנשים יראו בעיניים ולא ידמיינו
אין לי מושג איפה שמת את הסקרוג וכרגע אני קצת עייף ויש לי טונה של דברים לעשות אז אם יכלת לקצר את התהליך ע"י תמונה ששווה אלף מילים נראה לי זה היה תורם לך יותר אחינו
תרגיש חופשי להמשיך לא להעלות אני רק מייעץ,לא רואה שום תוספת ביטחון בזה שאתה לא מעלה תמונות,אלא אם כן אתה מעלה תמונות של התא דואר שלך עם הכתובת שלך או משהו כזה... אם אין לך גיפיאס בפלאפון או אם אתה מצלם עם מצלמה רגילה עוד יותר טוב... לא רואה איך תמונה משנה משהו פה אחינו...
פארנויה זה טוב וחשוב לכל מגדל.. אבל הכל באיזון
בכל מקרה גם צמחים קטנים יכולים להניב כמות יפה אחי אז אין לך על מה להיתבאס,מה שיצא יצא רק תלמד מהניסיון
ותתקדם :)
בהצלחה אחינו המשך שבוע נפלא

דרך אגב לאתר קראו overgrow
אם מישהו סקרן להיסתכל הוא יכול לרשום את הכתובת של האתר ולראות מה רשום שם כבר למעלה משמונה שנים אם אני לא טועה....
עצוב לי על בעל הפורום.. יכול להיות שהוא באמת היה מעורב מאוד גם במה שהם טוענים אבל זה היה הפורום מעולה...כל הזמן תשובות ותגובות וטונה של תמונות :)
אני לא רושם את כל הלינק מפרנויה קלה אבל זה נגמר בקום חח אז זה לא כזה בעייתי להבין...

תודה אנגל אחי

אני לא מבקש עזרה - אני שמח לעיצות והערות והכל אבל לא בכוח - מה שיוצא לכם חופשי. אם יש משהו שאני רוצה עזרה בו אני דואג לשים את כל המידע הרלוונטי כולל תמונות. מה שפה זה בעיקר תיעוד, אני לגמרי מבין למה מישהו לא ירצה ממש לקרוא את זה בלי תמונות, אלא אם זה ממש מעניין אותו.

ברור לי שתמונות זה חלק מהותי מהעניין של השיתוף פה ואני כן שם תמונות להתרשמותכם - דעתכם רלוונטית מאוד בעיניי, אני גם לא חושש מזה בטווח המיידי. זה פשוט משהו שהייתי מעדיף שלא ישכב בשרשור יותר מדי זמן, נכון זה לא פייר כלפי הדורות הבאים אבל אני מעדיף שלא ישארו עקבות של זה במקום כזה, בלי קשר לזה שהשרתים מוגנים והכל. פורום בעברית זה פורום בעברית, וגם אם השרתים יושבים בחו"ל, את התמונות כל אחד יכול להוריד.

בכל אופן הנה תמונות
מאז הרמתי עוד חלק מהצמחים, כך שעכשיו הנורה העליונה (600) פחות מתבזבזת, אבל זה הרעיון בגדול
אני חושש לשחק עם האור יותר מדי בשלב הזה ולכן אני לא נשאר עם נורה אחת
וגם לא כל כך חבל לי על החשמל, זה שווה את זה גם אם זה מתבזבז בחלקו

אני שמח לראות קצת תמונות... בסהכ הכל נראה שופע אחינו לא יודע מה קטן שם לדעתך... הכל נראה לי אחלה,גונגל בתמונות זה בדרך כלל סימן שקצת נסחפנו עם הכמות של הצמחים... חחח
לא תמיד אבל מהניסיון שלי כשאי אפשר לצלם תמונה אחת מובנת משום זווית קצת נסחפנו...
בכל מקרה נראה כאילו יש לך שם הרבה ייחורים שאתה יכול לקחת,אם זה היה אני היה לי בערך 80 עכשיו..... :) אז תחשוב טוב,אני לא רואה טוב את התחתית שלהם אז אני לא יודע אם יש לך ענפים יחסית נמוכים שקצת מפריעים לאיוורור אבל אני בדרך כלל עושה מהם ייחורים כי חבל סתם לזרוק....אתה מגדל ורטיקלי אז זה פחות קריטי אבל בכל מקרה הייתי מוריד אותם ולוקח ייחורים
לגבי הסקרוג אני לא יודע כמה זה קריטי עם ורטיקלי.. כאילו אם יש לך פיזור טוב בורטיקלי זה אמור לפגוע מלמטה עד למעלה על כל הצמח ואז אולי נגיד כמה ענפים מאחור אולי לא מקבלים,לא נראה לי שזה שווה להפסד של הרשת עצמו,הרי בזה שאתה שם מול הצמחים עכשיו רשת זה חוסם חלק מהאור,לא יודע תסתכל בעצמך ותעריך לי קשה מפה לראות... בכל מקרה סקרוג בעיקר נועד להביא את כל הפרחים שלך לאותו מרחק אידיאלי מהאור,מה שקורה באופן בסיסי עם ורטיקלי.....זה גם נותן לך לנצל מירבית את השטח אבל אני לא יודע כמה זה משפיע ורטיקלית,יכול להיות שבשביל ורטיקלי עדיף לך פשוט לנסות ולקפל את הענפים שמאחור ולהפנות קדימה ולקשור במקום לשים סקרוג...
לא יודע זה רק רעיון
אני בעצמי צריך להתחיל עכשיו עם סקרוג ולהתחיל להפריח דיי מהר כי אין לי עוד הרבה זמן לזה....אני אנסה להעלות עכשיו תמונות
בסהכ הכל נראה בריא ושופע ונראה כאילו התרחבת שם יפה בחדר... :)
יישר כוח! :)

תודה תודה

זה בסה"כ חמישה צמחים, חמישים שישים ליטר אדמה כרגע.
יחסית ל1000 וואט הם קטנים, ככה סתם הם סבבה
אבל בכל זאת, אם יצא מהם 400 גרם אני אהיה מבסוט מאוד, וזה יהיה רק 0.4 גרם לוואט!
אז קשה לי לדמיין איך אני אקבל מהם יותר מזה, עם כל האור, פשוט בגלל שאין מספיק צמחים/אדמה.

הסקרוג ממש חובה בעיניי - לרוב הצמחים יש צורה די כדורית והיה לי מאוד קשה לקשור אותם שכולם יוכלו לקבל אור - רק עם הסקרוג זה אפשרי למעשה, וגם קל ונוח. אז פשוט מרחתי אותם על הסקרוג עם אזיקונים גם והם יהיו מבסוטים מזה מאוד, כל ענף הכי קטן מקבל 100% אור. מהגדר עצמה גזרתי חלקים גדולים כדי שלא תסתיר את האור, אבל בגדול זה לא נראה לי פקטור משמעותי, היא די דקה בסה"כ.

כרגע יש לי מספיק ייחורים, ואין לי בכלל מקום לנוספים - וחבל לי להוריד ענפים שמקבלים אור. אז ניתן להם להשתולל.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אתה יכול להפעיל רק את התאורה העליונה לכמה ימים בתקווה שהם ימתחו קצת אבל בשלב הזה אני כבר לא יודע כמה זה יעזור.
הקולטיוב התחתון בדיוק במפלס האדמה? אולי אם תרים קצת את הצמחים תקבל יותר אור?

כן פונזי, ככה עשיתי אחרי זה
הרמתי אותם על עציץ הפוך
מה שיצא זה שהצמח עצמו מתחיל כמה ס"מ מעל ההתחלה של הקולטוב הראשון
ונגמר בסוף הקולטוב השני בערך

זה הכי טוב ככה נראה לי

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
גם אני חושב.
אתה יכול אפילו לשים את העציץ התחתון מלא באדמה והעציץ של הצמח עם החורי ניקוז על האדמה של העציץ התחתון ככה שקצת שורשים יוכלו לרדת למטה.
זה גם יעזור לנעילת שורשים, למרות שלא יותר מידי כבר אבל זה בעיקר ירווח לך את ההשקיות.

וואיי... ממש!!! כמה חבל שלא עשיתי את כל זה קודם. עכשיו זה כבר לא יהיה משמעותי, עוד מעט 3 שבועות פריחה. אין נעילת שורשים.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
הם משרישים טיפה עד שבוע רביעי באינדיקה מעורבבת עם סאטיבה.
מספיק מעט מאוד שורשים כדי ליצור יניקה במקרה הצורך.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
דיי קשה להבין מה הולך אצלך.

אגב, אם יש למצלמה שלך (ולרובן יש) כיוון צבע אתה יכול להשתמש בו כדי להוריד את הגוון האדום.
חפש
Color Correction
או משהו כזה
אמור להיות שם נורת ליבון, פלורסנט, שקיעה וכל מיני כאלו. בין לבין יש אפשרות לכוון לבד.
אתה צריך לצלם איזה פינה צבעונית (סתם איזה משהו עם יותר מ2 צבעים) כדי שהמצלמה תדגום את הגוונים ותכייל את עצמה כדי להוציא תמונות בגוון טבעי יותר.

טמפ' במצע 28
לחות 60%
אין ספק שבקיץ זה לא יזרום... אולי אם יהיה מזגן כל הזמן
אבל בינתיים חוגגים עם החורף

פונזי זה אייפון אני לא ראיתי שם אף פעם תיקון צבע
אולי בפוטושופ או משהו דומה אפשר, האמת יש לי תוכנה כזאת אני אבדוק

בכל אופן אין מצב להעביר בתמונה אחת את מה שקורה שם ממש, פשוט אני לא יכול להתרחק מספיק עם המצלמה בשביל לתפוס. אבל את הרעיון הכללי הבנתם לא? גדר מסביב למנורות והצמחים מעוכים עליה. חלק מורמים חלק על השולחן. יש שם צמח אחד 85 ס"מ, אותו אני לא מרים. הפילטר פחם יושב על השולחן ועליו יושב קולטוב ועליו עוד קולטוב.

מה דעתכם, 320 מק"ש מפוח ופילטר זה מספיק למה שאני עובד איתו פה?