What's new

starting another grow

סטאג לא יודע איזה מזגן אתה חושב להפעיל אבל תבדוק קודם כמה וואטים המזגן לוקח לחימום ותראה אם לא משתלם לך פשוט להוסיף עוד מנורה בחורף ולעבוד עם מנורה פחות בקיץ,תגדל יותר קטיף בחורף פחות בקיץ,ככה לא תצטרך לאבד וואטים על חימום או קירור מיותר
עוד דבר,אם הטמפרטורה שלך צונחת כל כך אני מנחש שהקירות של הדירה שלך עשויים כמעט מנייר או משהו
אפשר לחשוב אולי לנסות לבודד קצת יותר טוב את החדר,אם יש לך חדירות של רוח או משהו... לא יודע בדיוק מה הסיטואציה אז קשה לי לעזור לך ספציפית אבל תנסה לראות מה אתה יכול לעשות כדי לשמור על החום ולבודד קצת את הקור של החדר עצמו
אני אישית ממליץ על להשקיע פשוט בעוד מנורה אם השיקול שלך זה מזגן
אם יש משהו אם הרבה פחות וואטים שיעשה את העבודה לך על זה,יש לך אופציה למשל לנסות אולי להביא וילונות צפופים מצמר או משהו כזה,או להביא כמה חבילות של צמר סלעים ולנסות לבודד את החדר קצת יותר טוב,מספיק שהאויר שהמאווררים יעיפו יהיה גבוה בכמה מעלות וחוצצים ובידוד יכולים לעזור לך עם זה,יש לי קישורים לחברות שמוכרות צמר סלעים אם אתה צריך
יש כל מיני בידודים שם אתה יכול לבדוק בנתונים שלהם מה עובד הכי טוב נגד חום קור
עדיף משהו פאסיבי,השקעה חד פעמית וזה לא יעלה לך יותר מידי
מה שכן כדאי מאוד לעטוף חומרי בידוד כי רובם לא עשויים מחומרים ידידותיים כל כך ועדיף שלא יתחממו
קור אין בעיה...

J

jeki_star

:)

מה חברים
פונז שאפו על התמיכה שלך
גבר מלך הפתיל הזה
בפשוט, לא לסבך עיניינים, לא שמיכת פוך
וגם לא ,,, סוודר
2 פונז פתר לך את זה " מנורת להט 40 וואט
בלוקים בנייה ,שים על הריצפה את המנורה
מעלייהם קופסאת פלסטיק אטומה עם היחורים( תזהר מהמאוורר של הצומחות) וזהו
יש אדים בתוך הקופסא זאת אינדיקציה טובה ,שמספיק חם שמה
כולנו מבינים שחום עולה למעלה
יחורים זה עיניין של שיפשוף וניסיון, וזה נרכש מניסיונות, מבטיח לך שמ פעם ועוד פעם תבין ותשפר לבד, עינין של תחושה , ואז בא מגע הקסם, האוטומט עובד
וכן מה ש אני מציע ש לעבוד עם אמא ולימשוך יחורים, זה סבבא של מגדל
ולא צריך להשתולל עם כל מיני זנים\זרעים וחשש מהסתבכות במשלוח
יש אלפים של זנים , לאן אתה רץ, תנעל על אחד, עושה לך ראש טוב סע איתו
כמובן ש יפן לא דומה ל בולגריה חח אני כבר בארץ כנען הרבה שנים
מקווה שזרמתי אם הסבבא שלך :bump:
תרגיש נוח לדפדף אותי
אחלה ליילה​

ג'קי אחי אתה חופשי בזרימה שלי :)
וכן פונזי היה פה מלך הפורום עוד לפני שהיה פורום

אנג'ל ירדתי מהרעיון של המזגן כמובן, זה לא נעים שקר, אבל לא מצדיק את העלויות. הנסיון שלי עם נורת ליבון לא עלה יפה, היא פשוט לא חיממה כל כך, אבל אולי הייתי יכול לשים אותה קרוב יותר או אפילו ליישם את הרעיון ג'קי (לא שיש לי בלוקים אבל אפשר לסדר משהו אני מניח). בינתיים הכבל חימום עושה עבודה לא רעה, עכשיו 23 מעלות איפה שהם יושבים.

להוסיף מנורה קצת קשה בגלל שאני צריך לתלות שם עוד קולטוב (אין לי אפילו רפלקטור פתוח) ולשקול אם ואיך לחבר אותו לאוורור). נראה לי שזה אפשרי, אני לא יודע אם יש מקום לזה אם אני לא עושה ורטיקלי. החדשות הטובות הן שעד שאני אלך להפרחה הצמחים יהיו כבר מספיק גדולים לשתי נורות בורטיקלי (יעני אחת מעל השניה). בכל אופן אני אשקול טוב טוב את הרעיון הוא לא רע בכלל.

כרגע מהפרי-פלאוורס נראה שיש לי שם הרבה מאוד זכרים, למען האמת יש רק אחת שהוציאה שיערות לבנות נטו, כל השאר שמו שם כל מיני דברים מוזרים שאין לי מושג מהם אבל יש מצב שזכריים. אבל אני בסדר עם כל אחוז של נקבות, אפילו אם תהיה לי רק נקבה אחת אני אסדר לה עציץ הכי גדול שאפשר ואפריח אותה כמה שאפשר, ומהייחורים שלה אני אעשה אמא, ומהאמא אני אעשה מספיק צמחים לסבבים הבאים, אם הכל ילך כמו שצריך והיא תהיה פרודוקטיבית מספיק. אז כן מספיק לי רק גנטיקה טובה ויציבה אחת.
אבל עדיף שיהיה מבחר, וזה יהיה מאוד מוזר אם מ-15 צמחים תצא לי רק נקבה אחת. מוזר ומטריד.

תשמע אולי אף פעם לא נתקלתי בגנטיקה בעייתית אבל אפילו כשגידלתי את הזרעים הבדואים של פעם בתוך עציץ קטן לא היה לי יחס קרוב לזה בין זכר לנקבה
אם יצאו לך אחוז גבוה מאוד קודם כל תבדוק אם זה מאותו הזן,אם בשני הזנים יש יחס יחסית זהה סימן שהרבצת עליהם סטרס רציני בהתחלה וזה כנראה השפיע מאוד,חכה כמה ימים עד שאתה מחליט מה זה מה אבל תכלס מאוד קל לראות
אם זה נקבה או זכר,ברגע שיוצא שם שערה אפשר להיות רגוע,אם יצאו ביצים כמו שאני קורה לזה אז זה זכר..
תכלס זה לא משנה,כל עוד יצא משהו אחר משערה אחי זה לא נקבה
לא אמור לצאת כלום עד שהוא מראה את המין

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
למה אתה צריך קול טיוב?
אם קר אצלך אתה יכול פשוט להוריד את הקולטיוב או לחבר את הקולטיוב למפוח קטן שמחזיר את האויר החם לחדר בנוסף למפוח שמוציא את האויר.
עם מנורת 400 חיממתי לא רע את החדר בחורף בצורה הזו.
עם 1250 וואט חיממתי מעולה את החדר (12 מ"ר) בחורף שנה שעברה.

אין שום הגיון בלהוציא כסף על חימום בלי לקבל ממנו אור בדרך.
מנורת ליבון מוציאה 98% מהאנרגיה שאתה משקיע על חום.
נל"ג סביב ה60% אם אני זוכר נכון, יש מצב לא רע שמשמעותית יותר.

אם אתה עדיין לא מוצא קומבינה במקומך הייתי שוקל להגדיל את המנורה למשהו חזק יותר או להוסיף עוד אחת.
אם אתה משלם חשמל על חימום לפחות תוציא מזה עוד תפוקה.

בנוסף אם יש לך בעיה של קור, שהלואי והייתה לי, עדיף שתרים את הצמחים מהרצפה איכשהו (משטח עץ, קלקר, פודים מרחפים) כדי למנוע התקררות של האדמה והאטה משמעותית בפעילות האנזימטית של השורשים. (הצמח יתקע)

בולבולים מזהים בשלב שהם הופכים כדוריים, נחרצים לקראת פתיחה ובתהליך הגדילה שלהם הם גדלים בהתחלה בקבוצות בניגוד לנקבות שבאות בבודדות בכל צומת בהתחלה.
אם אתה לא בטוח - תחכה.
אם אתה בודק כל יום קשה לי להאמין שלא תזהה מה זכר ומה נקבה לפני שהזכר הראשון יפתח.

אם יש לך זן שאתה מאמין בו אתה יכול גם להפריח קודם זכר או שלוש ולשמור אבקנים לאיבוק ידני ספציפי בפרחים התחתונים שיהיו לך זרעים למקרה הצורך.
בשביל לעשות את זה אתה צריך להכניס את הזכרים לפריחה שבוע לפני הנקבות (ככה הם יסיימו לפרוח לפני שהנקבות יגיעו לשלב הפוריות שלהן), לאסוף את האבקנים, לייבש אותם טוב ולאכסן אותם בקירור.
שהם מסיימים לפרוח אתה מרסס טוב טוב את כל המקום במים כדי להרוג את האבקנים הסוררים.
בשבוע השלישי לפריחה של הנקבות אתה מוציא את הצמחה מהחדר ועם מברשת עדינה מאבק עם אבקנים את הפרחים שאתה רוצה במקום בלי תזוזה של אויר (גם בלי לנשום על העסק יותר מידי)
אחרי זה אתה סוגר בשקית נייר את האזור עם גומיה.
יומיים אחר כך אתה מוריד את השקית ומרסס במים.

שהזרעים מתחילים לקפוץ החוצה הם מוכנים.

המשך יום קסום ~

הבעיה היא שאין לי רפלקטור פתוח... עוד כסף להוציא
יש לי שני קולטובים אבל :)
אני חושב באמת שאני אנסה לשים עוד אחד

הצמחים יושבים על שולחן
כמובן מהזכרים אני אשמור גם כן קלונים (מחלק לפחות) ואבצע הפריה בחלק מהקלונים הנקביים בשביל יום גשום.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
למה אתה צריך קלונים של הזכרים? תפריח ושמור את האבקנים.
לי יש אבקנים שנשמרו במצב טוב כבר שנתיים כמעט.

כרגע אין גדילה כמעט
לא יודע למה ואיך.
התסמינים שהוזכרו קודם עדיין נראים, לא באופן חריף יותר אבל אולי קצת נרחב יותר, זה בכל צמח. אבל הכי גרוע שהפסיקו לגדול.
תאמינו לי אני לא יודע מה לעשות.

עברתי לנוסחת לוקאס. הגדילה ממשיכה. התסמינים שהיו לאורך הגדילה נעלמו. עדיין לא נראים הכי הכי, אני מקווה שזה יסתדר בהמשך.
היום ארגנתי את הסידור הסופי באוהל
הורדתי שלושה זכרים אז יש מקום לורטיקלי

על השולחן ניקוז יושב הפילטר פחם. עליו יושב קולטוב א', עם 400 וואט. ישר עליו (עם מחבר מגניב) יושב קולטוב ב', עם 600 וואט. על העסק הזה הוא בעצם מגדל של מטר וחצי, ורק הקצה העליון של הקולטוב העליון קשור למוט התקרה לאבטחה. כרגע זה נראה לי יציב מספיק, אם לא תהיה רעידת אדמה. אני יודע שזה לא אידאלי שהמפוח שהוא הכניסת אויר יושב למטה, אבל אני חייב להודות שזה די נוח. כרגע עם הטמפ' אצלי אני לא דואג בכל אופן, גם לא עם 1000 וואט סה"כ ומפוח על שליש כוח. יש לי הרבה מה לעשות אם יהיה להם חם, ובאביב יהיה אפשר לחשוב מחדש על העניין.

מסביב למגדל יושבים הצמחים בריבוע של מטר עשרים על מטר ועשרה ומסביב להם יש רשת כדי לקשור אותם אליה במידת הצורך שלא יתקרבו יותר מדי.

המפוח יושב בחוץ.

חוץ מזה לקחתי ייחורים מכולם, יש לי ייחור אחד עד עכשיו שהשריש, ורוב הייחורים חדשים אחרי הרבה מוות שהיה עקב בעיות לחות שאני מקווה שנפתרו. מי שלא יצליח, יחזור לצמיחה נוספת לאחר הפריחה. מספיק חיכיתי. ואפשר לייחר גם בזמן פריחה.

אז החל מהיום הבא שלהם הם יהיו על 12/12. חלק יושתלו לעציצים גדולים יותר, אבל אני לא מתכוון לעכב את הפריחה בשביל זה. זה נכון שהחודשיים שהיו להם לצימוח לא נוצלו 100%. הם בגובה ממוצע של 50+ ס"מ ויש להם מאסה יפה של שיח, אבל הם עייפים וחלשים מכל הסטרס שהם אכלו. אני מקווה שהדורות הבאים שלהם יהיו מצליחים יותר. ועדיין צפויה צמיחה מרובה בתחילת הפריחה.

J

jeki_star

אחלה עידכון\שיתוף, תודה גבר
תוכנית דה בסט
הזורעים בדימעה, ברינה יקצורו
שמח בשבילך ,שהמערך מתאושש, ואתה אופטימי
תמשיך עוד טיפה להמטיר עלייהן חנקן
שאלה :תגיד מה הבנתה , השיטה הורטיקאלית נותנת יותר תנובה ? או שה,,
מאוד מעניין אותי ,כי זה לא סיפור קטן להתארגן על סט אפ כזה
או קיי גידול בטוח ומהנה
:canabis:
שלך ואיתך
ג'קי​

תודה ג'קי

יש עוד הרבה עבודה
צריך ליצור חלל גידול לקלונים שהשרישו ולצמחים חדשים. אין לי יותר מנורות נל"ג אז זה יצטרך להיות עם הרבה פלורוסנטים.
לסדר מחדש את הטפטפות ולהשקות. השקיה אחרונה הייתה יותר מ40 ליטר, זה סיפור רציני והמיכל הכי גדול שלי הוא רק 30. אבל עכשיו יש שלושה צמחים פחות אז זה מעודד קצת.

בהחלט הבנתי שהורטיקל מגדיל תנובה בהרבה, יש גם הגיון בדבר. אני לא יודע לגבי הורטיקלי הספציפי שלי, אני מניח שהוא פחות יעיל מסידור כמו אצל האפי למשל. יש גם שיטה מאוד מאוד נחשבת של המקצוענים היא נקראת
Heath's Flooded Tube
זה בעצם ספירלה של צינור ביוב על קירות החלל שהשורשים יושבים בה והצמחים צומחים ממנה. משהו די מדהים.
השיטות האלה והשיטה של ד"ר האפי מאפשרות להשתמש בחלל האנכי לא רק לניצול של האור (פי כמה וכמה שטח פנים מואר ישירות) אלא לחלל לשורשים.

מצד שני, האור בא לצמחים מהצד ולא מלמעלה. אני לא יודע כמה זה משמעותי, אבל אני כן יודע שהצמחים מקבלים אור מהצד העליון של העלה, וקרינה שבאה בזוית היא פחות חזקה מקרינה שבאה אנכית... זה לגבי השמש לפחות. אבל אצלי יש אור לכל האורך. אלף וואט, זה מרגש!

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
באופן כללי ולאו דווקא בהתאם למצב אצלך אני לרוב נגד העברת צמחים לפריחה אם הם לא בריאים לחלוטין.
המעבר לפריחה הוא שלב של המון שינויים וסטרס בצמח כי הוא מחליף הרבה מהמערך ההורמונלי ומשנה את רוב הפעילות המריסתמטית שלו דיי מהר.

אם הצמח לא היה בריא לפני הסטרס הנוסף יכול בהחלט לגרום לירידה בתפוקה.

אני בעד לחכות שבוע עד שהם יתאוששו.
גם ככה אם יש לך 2 קולטיובים אחד על השני יש לך עוד הרבה גובה לנצל.

פריחה שבוע 1

בינתיים יש גדילה יפה
אני מקווה שהם באמת ימלאו את כל הגובה בזינוק שלהם, או לפחות את הרוב. אם לא, אני אלמד לפעם הבאה :)
פשוט אי אפשר היה לחכות יותר

אבל אני מאוד שמח לספר לכם שכל הבעיות חלפו - ברוך השם. הצמחים ירוקים ושמחים ורעננים. את זה אני חייב כנראה לנוסחת לוקאס. 8 מ"ל מיקרו 16 מ"ל בלום לגאלון. בלי חוכמות. ירוקים, שמחים - ורעננים. אני מצפה ליבול יפה מהם. יש בערך 6-8 נקבות בעציצים חכמים 11 ל'. במחזור הבא יהיו 9-10.

רק מה שמתי את הרשת מאחוריהם, ואולי היה עדיף לשים אותה בינהם לבין הנורה. זה נורא מסובך להזיז אותה, אני פשוט אנסה לקשור אותם אליה עם אזיקונים.

J

jeki_star

אחלה
תן לשטוף תעיניים
במה מדובר:comfort:
אתה קמצן בתמונות פרש\נמק
ביטחון משהו,,אבטחה כלשהי
רצונך כבודך​

Dr happy

Member
הכל טוב, עוד לא מאוחר לאלתר קומה נוספת, כך יהיה הרבה יותר פשוט.
בסט אפ שלך זה 4 צמחות גדולות לקומה או קומות עם הרבה קטנות, כמובן יש יתרון למספר הרב של הצמחות

11 ליטר קוקו בעציץ זה יותר מידי ל8 צמחות בקומה.
88 ליטר קוקו?
ליטר מוציא מקסימום 30 גרם
מספר מדהים של 2640 גרם פוטנציאלים
בנינו אין אפשרות עד שאתה סגור על המערכת ויש לך פנוטיפ טוב לעבור את ה1 לוואט ... אז.. :) ... אפשר לחסוך קצת בקוקו... כשהעציץ גדול כך לוקח לו פחות זמן להתייבש, משמע פחות זמן לצמח לקבל אוויר טרי לאזור השורשים... הרבה אוויר= הרבה פרחים

הייתי יכול לרשום עוד קצת... כי שתיתי קצת ויש לי מוזה לרשום הרבה.. .אבל הפעמון בדלת קורא לי :)

אדיוס אמיגו
יורס האפפי

תודה על התגובות חברים
כן ג'קי אני מתקמצן על התמונות מטעמי אבטחה...

האפי החישוב שלך מצחיק אותי :)
אין בו שום הגיון :)
ההגיון אומר שכמה שיהיה לי יותר נפח אדמה יהיה יותר חומר
שלושים גרם לליטר אני לא יודע מאיפה הוצאת את הנתון המרהיב הזה - אצלי אני אהיה מאוד מבסוט עם נגיד חמש גרם לליטר ומעלה במחזור הראשון, וזה עם מנורה של אלף וואט
כן, הציפיות שלי צנועות אבל כמו שציינת אני עדיין לא סגור על מערכת פנוטיפ וכו'
בכל אופן זאת לא סיבה לחסוך במשאבים - גם בתפוקה צנועה פר ליטר אדמה/וואט, הערך של כל גרם לא יורד :)

וגם הייתי מאוד רוצה קומה נוספת - אבל אין לי שום כיוון לגבי איך לעשות את זה באוהל - אשמח לשמוע רעיונות

Dr happy

Member
תשמע גבר, גינון זה לא בשבילך.
אנשים באים לעזור לך אתה אומר להם שהם טועים.
טוב..
מה שבטוח שהדיון הזה שלך עם מעל 2000 צפיות ואפס פרחים, מדהים!

Dr happy

Member
ממני לא תקבל תגובה, כי אין בזה שום הגיון.
אם היה לך הגיון היית יודע מה זאת תחלופת חמצן לשורשים, כשהעציץ רטוב הצמח שואב ממנו את האוויר ואז אין יותר אוויר באיזור השורשים.
כשהקוקוס מתייבש הוא סופח אוויר חדש לאזור השורשים ולצמח יש חמצן חדש וטרי
אז יהיה לך מוצ'ו צמח !

isranabis

Active member
Veteran
סטגה אם הצמחים שלך נמוכים אז חבל לגדל וורטיקלי החכמה בוורטיקלי זה למלא את כל השטח,בגלל שאין רפלקטור עדיף לגדל קרוב לתקרה כדי שהאור לא יתבזבז סתם,חוץ מזה שוורטיקלי דורש יותר עבודה ותיכנון וכדאי להכיר טוב את הזן בכל מקרה אל תשכח שייחור יהיה יותר נמוך מאשר אם היה גודל מזרע וגם עדיף שצמח האם יהיה מזרע ולא ייחור,
בעיניין הטמפרטורה,האם אתה מכניס אוויר לאוהל כל הזמן??

Latest posts

Latest posts