What's new

Сезон 2011 Outdoor

yoss33

Well-known member
Veteran
Не знам за какво го е правил това румънския колега - със сигурност ще ти излезе по-евтино да си купиш Terrawet (което си е направено точно за това), вместо памперси.
Пробвал съм ги тия кристали и ефектът не е кой знае какъв, много по-добър беше като използвах найлон за да направя нещо като саксия в земята - изкопах една дупка (150 литра), сложих найлон и върнах пръстта.
Така водата, с която поливаш, ще стои само в "саксията" и няма да се просмуква в сухата пръст наоколо. Можеш да добавиш и кристали към почвата за да може да поема повече вода наведнъж.
 

_Ina_

Active member
Veteran
Pampers си пробвал,така ли?аз сега за пръв път 4увам. Не знамдали ще излезе по ефтино с тераует,зависи колко трябва се слага в по4вата.мен това ми е интересно,да,кое е по добре като съотношение цена/коли4ество.памперсите имат този полимер вътре,които пак е направен да поема вода/пишкано в слу4ая:) Ина4е твърди 4е е добро решение. за наилона може да става,но аз предпо4итам да си пускат надолу корени докъдето си искат,понеже няма как да изкопая такива дупки 4ак,гледам да са големи4ки,но 4ак 150 литра ще припадна ако трябва да копая:) та споделете все пак има ли смисъл в тази идея като пари искам да кажа?
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Пробвах Terrawet, един колега ми беше дал една торбичка, защото си беше купил някаква по-голяма разфасовка. Беше преди 3-4 години и не си спомням колко пари излезе, но ми се стори евтино (няколко лева). Мисля, че от памперси ще излезе по-скъпо. Все пак в памперсите има и други неща, изработка, продукт за бебета и т.н... а terrawet го продават насипно в торби.
Предлагам найлона, защото така или иначе трябва да копаеш, за да смесиш почвата с кристалите. Може и да не е 150 литра, но определено си струва. Можеш на дъното да направиш дупки, откъдето корените да излизат и да се пускат надолу. Ето растение в 150 литра "саксия", с тераует, с дупки отдолу. Годината беше много сушава и пак стана голямо, без найлона и кристалите щеше да ми е до кръста (както предни години на същото място), а не 2.5 метра. Струваше си няколкото лева и пришките на ръцете от лопатата :)
picture.php
 

_Ina_

Active member
Veteran
Eee,бива го!:) Убеди ме хаха Е все пак като вариант 4овека твърди 4е е добре,може да го опитам просто пробно еи така,примерно ще го сравня с терауета. Един памперс ако е 50 стотинки няколко ще ми свършат работа за едно,две растения за проба. Е аз имах мнооого памперси до преди 2 години,де да съм знела:)
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Хубави отенъци на лилавото :) Доста специфично изглеждат главите на Deep Chunk, доколкото се вижда на тези, а и на другите снимки из форума, някак си само от рошави листа със смола. Както е гледан навън би трябвало да е доста миризлив и силен :)

И тук не липсва смола :)
 

El jardinero

Active member
Update H.K.

Update H.K.

Поливам всеки ден с тор от коприва и един път в седмицата с мед разтворен във вода: :dance013: :dance013:
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
Може така да се каже за главите yoss. И аз точно незная кое откаде излиза и какво точно става :D. Уточнението е, че твърдоста им е като на камък... Направо бих ги определил като топки смола.
Мн специално растение. Пожелавам на всеки да го отгледа поне 1 път :tiphat:

picture.php


 

_Ina_

Active member
Veteran
ето как се разви моя микс. прили4а си на ЛА Конф откъдето и да го погледнеш. междудругото забелязах 4е много го ползват за миксове този ЛА и все се полу4ават такива лилави оттенъци при кросовете с него. много е хубав,отрязах го ден,два по рано,но на трихоми беше ве4е идеален. имаше и кехлибарени,а пове4ето бяха мле4ни,тук таме по някое прозра4но и така. резнах и Мазарите,макар 4е на тях им трябваха също по няколко дни,но пък презрели растения е по кофти оферта,а нямам възможност през кратки периоди да се вла4а там. Затова обирам полека лека по ред на номерата:) само с хаваиан сноу ударих на камък:( тои няма намерение да цъфне!
 

Attachments

  • IMG_4817.jpg
    IMG_4817.jpg
    74.2 KB · Views: 44
  • IMG_4826.jpg
    IMG_4826.jpg
    74.6 KB · Views: 44
  • IMG_4834.jpg
    IMG_4834.jpg
    69.6 KB · Views: 43
  • IMG_4820.jpg
    IMG_4820.jpg
    70.1 KB · Views: 47
  • IMG_4824.jpg
    IMG_4824.jpg
    78 KB · Views: 44

El jardinero

Active member
Браво Ина браво.Да ти е сладка реколтата.Много вкусно изглежда.Да си я пафкаш с кеф.:tiphat:
 

_Ina_

Active member
Veteran
благодаря! подпуках я още преди да е изсъхнала и съм много доволна:) микса го имам и в други варианти,с мазар,с ванила къш и още веднъж върнат към ЛАката,а го направих и микс със микс уж да се затвърди малко:) та ще си слагам по някое на всеки аутдор да ги видя на какво ще прили4ат.
 

_Ina_

Active member
Veteran
хаха,тва ми е аватара в другия форум:)
 

Attachments

  • IMG_4846.jpg
    IMG_4846.jpg
    34.2 KB · Views: 42

_Ina_

Active member
Veteran
И него съм го подбрала,макар 4е по принцип гледам да по4вам от наи дребното:)
 

_Ina_

Active member
Veteran
пе4е ли пе4е,но това не е много на добре. мен цветята ми станаха на нищо,едвам ги поддържам с по някое поливане,но щяха да са много по дебели ако беше поваляло няколко пъти. :(
 
E

EverLast

Перфектна есен! С едно поливане се изкарва 3х повече в сравнение с Юли...направо като се сетя за и ми става.....:eek:
@yoss
Друже тоя сезон Сативата ще озрее на 100% :bump:
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Наистина сезонът беше супер, ни една капка дъжд не е капнала върху растението откакто цъфти, почти постоянно слънце пече и главите се наляха много. Така ще е май до 8ми :)
Размазана нощна снимка, но добре се вижда обема на главите на фона на един едър българин :)
 

Latest posts

Latest posts

Top