What's new

Seminte....

sanducu

Active member
a crescut careva dintre voi blueberry outdoor in ro? cum se descurca? am primit cateva seminte si nu stiu daca merg la noi;iar in caz ca merg daca e bine sa le scot afara sau sa le tin inauntru. ceva sfaturi mi-ar prinde bine. thanks
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Semintele POT sta si ani daca ai grija de ele si le pastrezi in conditii optime

iar pt germinare, vezi ca am un link in semnatura
 

ProCan

Member
Si trebuie sa semnez pentru el? Eu vreau sa il trimit pe o alta adresa decat a mea si sa il ridic adica stealth..am o adresa unde nu sta nimeni si ma gandeam ca e o idee buna. Sper ca nu scrie pe plic numele meu sau ceva de genul asta...De aceea te rog sa imi explici:)
Ce este scris pe plic?
Plicul sare in evidenta asa?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu trebuie semnat. pe plic apare adresa si numele pe care ai comandat.
si adresa de unde este trimis.

depinde de locatie, daca il comanzi intr-o zona unde se trimit des dicumente prin posta si se primesc plicuri mari nu sare in evidenta.. daca il comanzi la periferie sau intr-un satuc, s-ar putea sa sara. desi din cate stiu eu postasul trebuie sa aiba discretie totala.

ce iti trebuie este o casuta de aia pentru corespondendenta mai mare si cu posibilitate de inchidere. am auzit cazuri cand plicul nu a incaput si l-au lasat pe ala de scrisori, la indemana tuturor.
 

ProCan

Member
Asta e ideea ca eu vreau sa il trimit pe o adresa unde nu sta nimeni momentan......si pfff...
Cand ajunge plicul sa il iau din cutia postala...Nu vreau sa apara nici numele lor pe spate .Si daca se intampla ceva ei dau informatii ?
Ce parere iti faci?
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
numele de familie poate fi corect, prenumele poate fi total altul - u nul pe care nici un membru al familiei nu il are. de asemenea poti gresi putin numele de familie...strainii astia nu se pricep la nume romanesti si le mai gresesc si ei...
 

ProCan

Member
Vreau autoflorante ....si vreau ceva potent poate si feminizat...Asa de inceput...ma gandeam la russian rocket fuel si la lowryder/ak47 ..:)poate chiar un pach cu cate o samanta din fiecare strain auto feminizat
Si ma gandesc cum sa ma asigur sa vina prin plic normal...totusi intr-un plic normal incap lejer 10 seminte fara sa se observe ,banuiesc....
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
dar nu cred ca iti mai pot pune si pachetul crushproof intr-un plic normal.
ma gandesc ca din marea britanie pana aici e drum lung..
 

sznake

jarhead
pai ce se poate intampla sunt doar seminte....
Se pot strivi f usor!

Oricum, daca is priceputi baietii ti le pun intr-o chestie care sa le protejeze. Eu am primit in plic boabe care erau bagate intr-un segment de ceva "garnitura" de plastic de la tamplarie de usi/ferestre.. ceva de gen..

chestia aia de plastic era groasa de ~2.5 milimetri doar si incapeau la fix boabele in ea. In rest plicul avea o gramada de hartzogaraie ca sa para gros de fel si sa camufleze obiectul de plastic..
 
daca vrei sa comanzi ceva seminte de calitate alege DP, mi-e mi-a germinat cu metoda lu gantz in 12 ore. (semintele sunt din 2003 .. )
 
Top