What's new

Seminte....

sanducu

Active member
Eu caut ceva sativa mai lights cat de cat, de fumat dimineata care sa mearga inainte de servici. Chestia e ca nu pot merge spart la job pt ca :biggrin: ''activez'' intr-un domeniu unde chiar nu pot fi high cat timp lucrez. Sunt actor si nu imi pot permite sa merg fript la repetitii sau la spectacole si as vrea sa va intreb de ceva strainuri mai usoare care pot fi fumate dimineata in conditiile astea si care sa nu-mi afecteze prea tare memoria, creativitatea, atentia. De fapt ceea ce caut e un strain cu un brain high mai subtil dar de la care sa raman cu capul cat de cat la mine si sa pot face ce am de facut, un high creativ si cat de cat neobservabil. O sa reiau activitatea de ''grower'' in primavara cu ceva outdoor si as pune si ceva plantute de genul asta. Ultimul timp nu am crescut nimic pt ca am fost plecat cu un proiect in Scotia pe 1 an de zile si acolo nu puteam misca nimic pt ca nu cunosteam mai pe nimeni si eram constrans foarte tare de job. Ce am fumat pe acolo era de la ceva cunostinte pe care mi le-am facut si cresteau hydro destul de prost si riscant. So I'm back in Romania si vreau sa incerc un grow mai diversificat in primavara. Astept ceva sugestii de strainuri cat de cat apropiate de ce am cerut. Thanx.
 

tricky1

Member
Eu tot ce pot recomanda este shaman. Eu asta am crescut data trecuta si este chiar light. Eu fumez si dimineata si nu am avut nici o pb. la job.
Si desi nu sunt de acord sa conduci sub vre-o influenta (bautura/iarba), am fost nevoit, dupa ce am tras la bong cateva fumuri , sa fac o "plimbare" si nu am avut probleme de concentrare sau lipsa reflexe.
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Am citit lucruri foarte bune despre Destroyer, o sativa multi-hibrid Columbian-AcapulcoGold-Thai parca. Destroyer vreau si eu sa iau la un mom dat.

Destroyer e o incrucisare dintre Columbian/Verde Limon si un mascul faimos Meao Thai. Asta e genul de Thai narcotic, asa ca daca sunteti in cautarea unei sative up-up incercati mai degraba Haze ori un hibrid cu cat mai mult Haze in vena
peace and my two cents :whistling:
 

tricky1

Member
Asteptam si parerea imblanzitorului de sative.
Deci ar merge cate una din fiecare, sa fie pt. toate ocaziile.
:smokey:
 

hamstorg

Member
Sa nu-ti afecteze creativitatea?Atunci de ce mai fumezi daca imi permiti sa te intreb,mai ales ca actor LOL!
 

sznake

jarhead
Eu caut ceva sativa mai lights cat de cat, de fumat dimineata care sa mearga inainte de servici. Chestia e ca nu pot merge spart la job pt ca :biggrin: ''activez'' intr-un domeniu unde chiar nu pot fi high cat timp lucrez. Sunt actor si nu imi pot permite sa merg fript la repetitii sau la spectacole si as vrea sa va intreb de ceva strainuri mai usoare care pot fi fumate dimineata in conditiile astea si care sa nu-mi afecteze prea tare memoria, creativitatea, atentia. ..Thanx.
Daca nu vrei sa fii high, de ce vrei sa fumezi dimineata? Din teribilism?

Daca vrei sa fie un high foarte light solutia e simpla: pui f putin bud si restul tutun. :)

Geeeeeez....
 

hamstorg

Member
Sa stii apropos ca daca combini materialul cu tutunul,dauneaza de 3 ori mai mult decat daca ai fuma doar tutun sau doar material.!

Stay safe and my 2 forintz
 

edster

Member
in primavara imi aduce cineva din columbia niste seminte de o iarba numita Moño Rojo.imi spunea ca face niste budzi grasi si cu pistilii rosiatici. eram curios daca are cineva detalii despre iarba asta.
 

sznake

jarhead
Buay frate! Numai constatari stiintifice in seara asta... :)

Mah, sigur de 3 ori mai mult dauneaza? Nu de 3.5 ori? :)
 

sznake

jarhead
in primavara imi aduce cineva din columbia niste seminte de o iarba numita Moño Rojo.imi spunea ca face niste budzi grasi si cu pistilii rosiatici. eram curios daca are cineva detalii despre iarba asta.
Am auzit de "Punto Rojo" care e o iarba mexicana.. poate e un hibrid cu Punto Rojo.. plm.. exista atatea, n-ai cum sa auzi... fiecare isi face un hibrid al lui, si il numeste "Ghita", etc... ai auzit de iarba numita Ghita? :)
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
in primavara imi aduce cineva din columbia niste seminte de o iarba numita Moño Rojo.imi spunea ca face niste budzi grasi si cu pistilii rosiatici. eram curios daca are cineva detalii despre iarba asta.

http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=118726

Sunt teribil de interesat sa vad ce o sa-ti iasa, se gasesc destul de greu landrace-uri din America de sud, ACE au Panama si Purple Panama in oferta dar astea sunt linii stabilizate in Spania deci nu tocmai autentice. In plus, ca sa va spun un secret, sativele lor sunt foarte sensibile indoor si te poti trezi cu hermies din cele mai marunte motive... singurul mascul de Angolese Thai pe care l-am avut in toamna o facut niste buzi de mai mare frumusetea. L-am executat rapid dar am avut hermie si intr-un pachet de Leshaze, NepJam si pe forumul lor o sa vedeti ca sunt probleme si cu Congo, Panama...
Si io imi comand semintele de pe net si le primesc intotdeauna acasa pe numele meu fara probleme ori paranoia :whistling: Am comandat de pe vreo zece site-uri si singura oara cand nu mi-au ajuns o fost de la niste canadieni dar baieti erau cumsecade si cand le-am povestit de problema mi le-or trimis din nou pe adresa din UK basca 15 freebies :biggrin:
 

edster

Member
Merci vulpoiule informtiv threadu,eu am sa le cresc out,sper sa termine pana in noiembrie si am sa incerc sa le leg sa nu imi depaseasca iar gardul ca anu trecut imi ieseau pana peste gard se vedeau de la o posta.
pace si doi centi...pt cine ii vrea.
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
incearca sa le tii in vase mici, asta le va limita statura, si nu folosi nici un fel de fertilizant, chiar si pamantul de magazin poate fi prea "bogat" in N, io folosesc doar compost de frunze si buzii sunt mult mai compacti si rasinosi.
Malawi, planta mama crescuta in sol primaflora si o clona in compost de frunze:
 

edster

Member
pffff nu am de unde sa iau compost.si cred ca e tarziu deja sa ma mai pun sa fac.in fineee...le voi tine in vase mici daca alta solutie nu este.eu am mai crescut o indica anu trecut nu stiu ce strain e sau ce cross,e fapt nu stiu nici de unde aveam semintele.cert e ca a crescut inalta de se vedea peste gard,avea in jur de 2 metri, poate mai bine
cea din stanga.a iesit cu niste buzi destul de compacti si cu o savoare futty parca a pepene galben...stii tu cateodata parca nu poti sa definesti bine gustul si iti intra o mie de combinatii in cap...pffff ce trip.gata v-am lasat ca numai stiu ce vroiam sa zic.
pace!!!:dance013:
 

sznake

jarhead
Am intalnit si eu iarba cu miros de pepene glaben, doar ca erau industriale din alea din nordul Moldovei, am povestit eu odata, aratau chiar mai indica asa, dar erau soiuri industriale pentru samanta.

Si eu is fascinat de varietatea de terpenoizi familiari continuti in florile de canepa.
Fenotipul asta de DP pe care il am acum de la zee miroase LEIT a PASTARNAC cu un foarte subtil iz de cimbru! Sa mor daca nu!

In rest, prin alte ierburi am mai recunoscut mirosuri de musetel, cafea, vanilie, capsuni, mango, petrol, amoniac... e fascinanta varietatea si versatilitatea tipurilor de terpenoizi continuti de cannabis!
 
Top