What's new

S.A.G.E: 600w Organic

Elessar

Active member
Zdravím growers na icmagu :wave: :jump:
Chci Vám zde představit moje počínání. Nebudu se sáhodlouze rozepisovat a přejdu k faktům.

Pěstební plocha: 1,2 m x 1,2 m x 2 m
V horní části pěstírny je umístěný ventilátor,zabírá spolu s pachovým filtrem cca 40 cm.
Ventilace: přítah - pasivní – 9 děr o průměru 80 mm, uvidíte na fotkách.
Odtah - RUCKISO TX 200 - 680 m3/h + regulátor otáček
Pachový filtr – 800 m3
Světlo: 600 w Philips Green power
Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu SPS 818A
Nejprve jsem tam měl 2, ale jedna bohužel odešla.
Uělal jsem tedy takový malý pařníček
Hnojiva: BioBiZZ - celá řada
Substrát: BioBiZZ Light-Mix
Květníky: 6,5 l
Zalévání: ručně
Pojedu z řezů, celkem jich tam nechám 16 ks. Jsou tam převážně S.A.G.E., asi 1 Mountain Jam, a nejspíš Budha 2x.
Tímto bych chtěl poděkovat matkaři za dobré řezivo. Díky..

Budu rád za každý příspěvek, který toto vlákno obohatí.

Takhle vypadaly holky když jsem si je přivez. Asi utrpěly trošku tím cestováním, některé vrcholky byly úplně žluté, později došlo k úplnému uschnutí vrcholků na několika rostlinkách.
0/18


tady je vidět ventilace a pachový filtr




regulace odtahu


tady předřadník




spínací hodiny

































Good luck
Elessar
 
Last edited:

newhousegreen

-.-
Veteran
Nádhera,parádně vyfintěnej box :woohoo: .Můžu se zeptat,svítil sina ně tou N-litekou,kdyžtak jak dlouho?

Jinak hodně štěstí :joint:,jo a Zdravim tě tu!
 
Last edited:

Elessar

Active member
Poklona newhousegreen,
Ne nesvítil, dřív jsem ji měl na matky, ale musel jsem se přestěhovat a začít všechno budovat znovu. Ale na Matky je ta úsporka dobrá. Chtěl jsem jim tam nasolit hned šestikouli, je to moje premiéra a fakt musím uznat, že to je mazec, vůbec se to nedá srovnat se 400 w. Hlavně jak to topí, musel jsem počkat až bude venku chladněji, jinak bych to pod 30 nedostal.

Jinak moc děkuju za poklonu, uvidím jak to pojede v tom boxu, když to tak vidím, nejraději bych dal okruh chlazení cooltube(tou maxtube, ta by mohl být lepší než ta obyčejná roura, alespoň bych nějak uhlídal teplotu a vlhkost) Ale to ještě uvidím.

A abych jen tak nepsal tak tady jsou fotky těch nemocnejch vršků. Postupně usychaj a kytičky tak prodělaly přírodní zástřih(některé)
3/18







Tohle jsem musím dát, když jsem to viděl uplně mě zahřál takový pocit na srdíčku. Omlouvám se za to natočení, ale když to obrátím, je to pořád stejné, časem na to možná přijdu.
5/18






Good luck
Elessar
 
Last edited:

newhousegreen

-.-
Veteran
Elessar said:

Kůrňa,tak to fakt nevim čim to může bejt takhle(uschlý?),na plíseň to nevypadá.Možná spálení výbojkou?Chtělo by to zhodnocení nekym zkušenějšim :laughing: .Doufám i za tebe,že se to vzpamatuje :violin:
 

Elessar

Active member
Zdravím,
Už je to v pohodě, plíseň vylučuju. Spíš mně přijde, že je to tím převozem, přeci jen strávily 4 hodiny v autě a teplo zrovna nebylo, a taky když jsem na ně koukal hned poprvý, mely takový nažloutlý vršky. On ten Haze asi bude náročnej na pěstování. Ale určitě ze zvědavosti by mě zajímalo čím to mohlo být způsobené. Ale v boxu to nezačalo, to vím určitě, tam se jen prohlubovaly následky.

7/18









asi nejvíce postižená kytička



tady jde vidět, že už se akorát vyvíjely špatné listy od základu, tyhle lístky byly ve vzrostném vrcholu a akorát narostly, takže chyba už tam někde byla









Good luck
Elessar
 
Last edited:

Elessar

Active member
Zdravím,
jsem tu s updatem. Holky jsou 14 dní na růstu.
Lampu jsem umístil 70 cm od vrcholků, dříve byla 110 cm.
Hnojení:
1ml/l Alg-A-Mic
3ml/l Root-Juice
1ml/l Bio-Heaven
1ml/l Fish-Mix
1ml/l Bio-Grow

Takto vzniklý roztok má Ec 1,24 mS/cm (pro toho, kdo si to třeba nemůže změřit) jinak Ec vstupní vody mám 0,23mS/cm.
Takto připravený roztok byl zředěn na Ec 1,01 mS/cm.
pH = 6,76
t(zálivky) = 22°C
teplota vzduchu = max 28°C, min 18°C
vlhkost = 45-80%
Zvlhčovačce ještě pomáhám rosením rozprašovačem


For english readers:
If you have any question, or any advice about my growing, just tell me in this thread.



Has anybody experience with this?

before you put your garden into flowering from 18 to 12 hours give the plants 36 hours of darkness, by doing this it will reset the plants natural body clock. After the 36 (or anytime after 24 up to at the most 40 hours) the plant will go straight into flowering rather than adjusting from 18 to 12 which in some strains can be an extra few weeks then when the plant is finished give it another 36 hours this will reset the body clock again this time the plant knows it is finished and will push out all remaining energy into its last trichome production

Sorry my English


14/18

Sage

















 
Last edited:

newhousegreen

-.-
Veteran
Elessar said:
Kořínkům už se chce ven


Tak to je paráda:).Fakt ti to najíždí hodně rychle,předpokládám,že už nebudeš přesazovat,-kdy se chystáš přepnout?
Nevim,nemám 600w,takže nevim jak to prosvítí a jak se to odrazí na teplotě,ale možná bych uvažoval i o postupnym snižování výbojky až k púul metru,co myslíš?.Jinak neni co vytknout :rasta:
 
Last edited:

Elessar

Active member
Zdravím newhousegreena :wave:
Přesazovat už nebudu, předpokládáš správně, chtěl jsem tam dát původně devět 11l květníků, ale nakonec jsem to udělal takhle.Tak snad příště, alespoň uvidím co bude jinak. Hodně lidí je toho názoru, že raději míň kytek, dýl na růstu a pak větší výnos.
Tomu se divím i já, že to takhle rychle jede, mám z nich až respekt, jak se pomalu mění v obříky. Jestli tohle dělá 600w, tak si nedokážu představit co umí 1000w. Oproti 400w je ten rozdíl opravdu znát, roste to rychleji a stavba rostliny je mohutnější.
Nad přepnutím teď přemýšlím každý den, Sage by měla být více sativa, mně se to zdá spíše do indiky. Dneska jsem to prohlížel a kytičky mi připadají jako by to bylo GWS, jak stavbou, vůní, postavením listů, růstem nových výhonků. Takže abych ještě neměnil název threadu :cuss: .Nechci ovšem dělat unáhlené závěry, takže uvidíme až to pokvete. No já bych to viděl tak ještě týden max 2 a potom květ.
Výbojku určitě budu snižovat, oni tolik na ten růst nepotřebují a až to přepnu, tak to zkusím dát tak na 40-30 cm. Osolím venťas a teplota snad bude v pohodě, spíš se někdy bojím, aby jim nebylo zima.

Jo a moc díky, že to tady oživuješ
Měj se krásně
Elessar
 
Last edited:

Elessar

Active member
Nazdárek,
update:
Kytičky jsou 7 dní na 12/12
Hnojení:
2ml/l Bio-Grow
2ml/l Bio-Bloom
2ml/l Alg-A-Mic
1ml/l Top-Max
1,5 ml/l Bio-Heaven
pH = 6,7-6,8
Ec = 1,49 mS/cm
t(roztoku) = 21,3°C
Světlo asi 50 cm od vrcholků

Fotky









































 

Sleepy

Active member
Veteran
wow, your plants look great!

do you lower your humidity as flowering progresses??

i like your cabinet a lot!!

nice and clean...

i don't speak your language, but i like what i see!
 

Elessar

Active member
Sleepy said:
wow, your plants look great!

do you lower your humidity as flowering progresses??

i like your cabinet a lot!!

nice and clean...

i don't speak your language, but i like what i see!

Hi Sleepy,
thank you for your comment. In the vegetative stadium I have a humidifier, on switching to 12/12 I turn it of, the plants make their own climate.The humidity is now 40-50 %.
If you have any questions, just write here.
Sorry my English
Good Luck
Elessar
 

Sleepy

Active member
Veteran
hey, thanks for the quick reply...

sounds like you have the cabinet dialed in.

nice work.
 

Elessar

Active member
Zdravím všechny co sledují :bongsmi:
Po delší odmlce je tu update :jump:
Ten upload fotek je tak zdlouhavej, že na to někdy vůbec nemám chuť :bashhead:
Hnojím podle návodu a podle Ec metru
2ml/l Bio-Grow
2ml/l Alg-A-Mic
2ml/l Bio-Bloom
1ml/l Top-Max
2ml/l Bio-Heaven
Vždycky jeden den hnojivo, druhý den voda a tak pořád dokola

pH = 6,7-6,8
Ec = tenhle roztok má Ec při mojí vodě 1,91, takže první dny snižuju dolitím vody na Ec = 1,74 , které postupně zvyšuju během týdne a dostanu se až na tu hodnotu 1,91.
t(roztoku) = 21,9°C

světlo je 50 cm nad vrcholky těch nejmenších rostlin

14/12/12









































 

Elessar

Active member
































Pokud by jste meli nějaké otázky či výtky, v klidu napište
Jo a nevíte jak se sem dávají větší fotky, ne jen tak malý náhled. Někde tu na ic byl návod, já už ho nemůžu najít.Prý se jen něco smaže.
Good Luck
Elessar
 
L

lucky..

zdravim te,
mimo jine velice pekne zpracovani coz mam osobne rad:)
ale chci se zeptat ohledne te teploty roztoku.. naposledy pises 21,9. je tohle idealni? nekde sem to resil a kazdej rika neco jinyho..dekuji za odpoved a at se dari..
 
Top