What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

everest22

Member
O intrebare poate stiti : de la opririle de curent de cateva minute sau mai mult e posibil sa afecteze plantele din flower si sa se transforme in hermafrodite ? Am avut cateva opriri de curent .
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Cum se numeste soiul de iarba care la frunza face acel mugure mic???
picture.php
 

Cashroll

Member
Ori bate lumina ciudat, in poza aia, ca mie imi par o tenta de negru frunzele alea, daca acesta este cazul atunci este vorba despre black cannabis. The following strains are known to express black characteristics: The Black Vietnamese Black Black Domina Black Diesel Black Widow Black Jack Black Mamba
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
White Kraken.

O intrebare poate stiti : de la opririle de curent de cateva minute sau mai mult e posibil sa afecteze plantele din flower si sa se transforme in hermafrodite ? Am avut cateva opriri de curent .

Si ce, ai hermafroditi, sau ti-e frica sa nu ai? Sa vezi pene de curent de ore in sir! Ale mele nu au avut nika vreodata. Dar a fost cand si cand, sa zicem de 3 ori pe grow.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Are spaima de hermafroditi momentan.. :)
Daca vrea sa scape de spaima si are watti putini, poate sa faca un sistem de battery backup care sa ii asigure continuitatea. Dar nu se merita pentru mai mult de cateva sute de W, ca devine scump. Ar merita un sistem hibrid battery + solar (poate si eolian daca e locatia buna, ceva micro, evident), dar sa fie pentru toata casa, nu sa bagi mii de euro doar pt grow.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Sincer nici eu nici știu răspunsul dar daca îmi permiți o gluma? Întoarce foaia ai răspunsul pe spate! Muahaha tind sa cred că e black ice!
 

187Blacka

Member
Buna seara! Am o planta (bag seed) care a inceput sa infloreasca de o saptamana, e prima data cand am reusit sa ajung la stagiu asta si am 2 nelamuriri:
1) La noduri preflorile arata lafel ca acum 2 saptamani si nu au aparut pistiluri, acestea au aparut doar in virfurile terminale iar eu din ce am gasit pe net am inteles ca acolo ar trebuii sa fie primele flori.
2)Am citit undeva ca in primele 2 saptamani ar trebuii sa se lungeasca tare insa ma gandesc ca asta are legatura si cu lumina (am ap. 200 w cfl), la mine au crescut cam 50% din inaltimea initiala.

 

Cashroll

Member
Temperatura este foarte importanta pentru procesul de fotosinteza de aceea trebuie sa ai o temperatura constanta la fel si apa cu care o uzi, tre sa stea in aceeasi camera unde sta planta tot timpul sa aiba o constanta, totul trebuie sa fie pus intr-un echilibru, iar daca temperatura la tine variaza grav ba scade ba creste incontinuu, afecteaza dezvoltarea intr-o anumita masura, problema este ca planta (spre deosebire de animale si oameni) nu poate sa-si creeze singura caldura spre exemplu, ceea ce o face total dependenta de mediul in care se afla, este datoria ta sa-i asiguri aceste conditii optime. Temperatura unei plante se dezvolta dintr-o combinatie de lumina externa, temperatura externa și cantitatea de evaporare. Temperatura exacta a unei plante nu este ceva ce poti citi pe un termometru EXACT, dar este o masura determinata a sanatatii ei. Temperatura devine un factor atunci cand planta are nevoie pentru a trimite anumite zaharuri / nutrienti de care are nevoie in locurile de care are nevoie, iar daca temperatura variaza in mod frecvent aceste zaharuri si nutrienti vor ramane blocati si planta va suferi... O alta functie sensibila la temperatura este respirația iar mentinerea acesteia la un grad optim poate fi dificila. In afara de astea, dimensiunea camerei, fluxul de aer, numarul luminilor si ratele de extractie joacă un rol important.
 

Latest posts

Latest posts

Top