What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
no, you livin' in a dream. hopefully, It's THE DREAM! :joint:

si acum ontopic la treaba cu autoflowerele:

pana acum din tot ce s-a discutat puteam gasi in magazine decat pe cele de la kanabia, dar un search pe internet mi-a dezvaluit ca nu au decat seminte feminizate..

restul, doar online. :(
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Asta e, seedbank-urile cele care au headshopuri ori nu produc auto, ori sunt fem si cele regular sunt putine si le gasesti doar online(si putini breederi auto regular au propriul site). Greu quest ai Explo... Good luck, you're gonna need it !
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
daca nu aflu mare lucru curand online, ma voi duce si voi vedea ce e in magazine, aleg din ce mi se pune pe tejghea.. cumva o scot la capat. imi amintesc ca atat in amsterdam cat si in alte orase mari am gasit si varietati regular auto, doar ca nu erau breederi asa cunoscuti incat sa le retin numele.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Daca destinatia lor este un grow indoor nu ar fi mai usor sa iei seminte regular si sa le cresti in regim de 12/12 din samanta ? Nu e ca si cum ai creste un auto, dar tot pe acolo iesi.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
sunt pentru outdoor, am si scris parca. sper ca nu am uitat tocmai asta.

si da, vreau sa le iau personal, sa nu las nici o urma. mai ales ca nu am unde sa le comand acum (in siguranta), nu am pe nimeni de incredere pe aproape.
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
poti incerca cu macerat de levantica (sau si mai bine ulei esential de levantica), usturoi si ardei iute. dar omizile astea se hranesc cu frunzele, nu cu buzii, din ce am observat. deci recolta nu ar trebui sa fie compromisa.
daca infestatia este deja in plina floare si nu le poti aduna manual si maceratul nu ajuta, ar mai fi BT (Bacillus thuringiensis), care poate fi dat pana in ziua recoltei, organic.
 
merci expo,
si apropo se intampla in plina FLOARE aproape de final, si nu manca doar frunzele ci si din bud, devin aceeasi culoare ca budu, unele care sunt mai mici au nuantze de maro.
:tumbleweed:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
poate un ACT cu High P Guano.
composturile normale si materialele vegetale au mult mai mult N decat P si K, nu ai ce face cu ele in flower.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
era cam singurul lucru care il puteai face acasa. zi mersi ca nu te-am trimis pe alte continente dupa roci glaciare si vulcanice. :)
 

fenomeno_djo

Well-known member
Veteran
Dupa uscare si pastrare timp de 1 luna intr-un recipient inchis ermetic, buzii au inceput sa dea semne de mucegai pe ei. Mai e ceva de facut ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu. pacat de buzi.
cel mai probabil ai sigilat prea multa umiditate in borcane. ai incercat sa-i mai deschizi borcanele dupa sa vezi daca condenseaza? data viitoare usuca-i mai bine sau fa-le ceva curing inainte sa-i lasi inchisi de tot.
 

fenomeno_djo

Well-known member
Veteran
Nu-mi pare rau de ei, chit ca i-am fumat pe cei de jos prima data, ca sa-mi pastrez pentru mai tarziu "cireasa de pe tort". Asta e. Mai mult mi-a placut s-o cresc, decat s-o fumez, sincer acuma :)

Ps: o sa incerc sa-i "salvez" si o sa-i pun in curent de aer, sa-i usc bine de tot, si apoi o sa fumez 'de proba' 1g sa vad daca ajunge fumul pana-n plaman sau se-opreste pe traseu
 

Latest posts

Latest posts

Top