What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Ce pot adauga la mixul de pamant vreau sa fac propriul pamant va rog nu ma trimiteti sa caut deoarece vreau sa aud cat mai multe pareri. sanatate


"Propriul pamant" - pai atunci pune ce vrei tu in el, daca nu vrei (ti-e lene) sa citesti retete deja 'consacrate' .

Ori e 'propriu' ori nu !


:2cents:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Care e diferenta dintre un grinder de 20$ si unu de 90$ ? Care sunt secretele lor ? :thinking:

Dimensiunea, materialul folosit, precizia executiei, numele producatorului, etc.

Pentru o comparatie mai precisa da-ne exemple de astfel de grindere.
 

eska

Member
:laughing:

Ultimu mugur uitat intr-un colt pe etajera era slinos rau. M-am uitat si eu zilele astea dupa un grinder si am gasit pe iutub un filmulet cu niste explicatii. Comentariile sunt in contradictorii cu ceea ce recomanda filmuletul. Asa ca daca aveti timp aruncati un ochi pe filmulet (5 min) si dati-va cu parerea.

Choosing the Best Herb Grinder
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
sa redescoperim capcanele internetului.. review-urile subiective. sau sa-i zicem direct reclama pe fata?

video-ul ala e la fel de util ca o sesiune de teleshoping. :joint:


later edit: hemp stie! :wave:
 

eska

Member
Am observat ca e reclama, dar eu am vrut sa ma refer la explicatiile destul de pertinente cu privire la diverse materiale folosite: lemn, plastic, titan, aluminiu etc

Deci, inteleg ca amandoi recomandati aluminiu si shaorma.
:tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
eu as recomanda titaniul chiar, dar costa cam minim 50 euro unul. daca il folosesti insa cativa ani, merita.
daca nu, pe la 20-30 euro gasesti dur aluminiu invelit in titaniu.

si recomand o marime cat mai mare, fiind un articol asa rezistent ar fi pacat in 1-2 ani sa iti para ca nu ai luat unul cu 2-3 cm mai incapator.

@rh .. se gasesc in EU, fara vama. ;)
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Explo , ia mai baga o poza cu tocatorul tau sa mai salivam si noi un pic dupa el. Cu ala toci iarba cat pentru un batalion de infanterie.

Eu folosesc un grinder de aluminiu, cu manivela, de aprox 60mm diametru. Ce nu imi place la el e faptul ca ate filet si nu magneti. E mai robust , dar cand am de macinat pt mai mult de 2 jointuri devine neplacut sa il tot desurubez si insurubez la loc.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
ma pui sa fac niste chestii grele, si la ce nori sunt, e greu! :joint:
dar sunt prin smoke reports poze, altele mai recente nu am.

si acum, ca tot avem atatia fani autoflower pe aici, vreau si eu niste recomandari de autoflowers, neaparat regular, de preferat de la firme ce au shop in EU (fizic, NU online) de unde sa le pot lua personal. ma intereseaza ceva stabil si bun, nu conteaza pretul, ci mai mult ce stiu sa faca.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
La ce iti trebuie strainuri autoflower ? Te reprofilezi pe pitice sau doar vrei sa faci o comparatie ? Sau te dai pe iarba cu mai putin THC ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
ajut pe cineva.. si daca tot ajut o sa pot face si o comparatie.. sa vad ce-i asa frumos la ele de toti sar ca pe paine calda. :)
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Mai explo, nu cred ca exista true auto fans(daca sunt, sa se arate !) ci doar sunt multi incepatori care au impresia ca un strain auto e mai usor de crescut(si nu e asa). Cat despre strain-uri auto regular mai greu, mai ales de la seedshopuri. Dar online, strain-urile de la Mdanzig, Secret Garden Seeds si Flash Seeds au reputatie buna. Sa-ti recomand un strain anume nu pot pentru ca nu am crescut nimic de la ei si nici nu sunt fan auto. Succes.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nici nu am pretentia de hardcore fans, ci macar de parea celor ce au crescut macar 1 strain auto. iar daca au crescut mai multe si pot face si o comparatie cu atat mai bine.

poate aveam eu impresia ca-s mai multi care au tot zis de auto, dar chiar ma asteptam sa primesc ceva ajutor in a alege.

later edit: hai sa dau si niste detalii despre ce se cauta, poate ajuta:

majoritar indica sau 50/50 indica-sativa
recolta in maxim 80-100 zile outdoor
recolta decenta, nu stiu exact ce inseamna asta, dar m-as astepta la minim 15-20 gr in conditii bune sa insemne ceva decent (per female).
easy to grow

daca puteti recomanda ceva care indeplineste cat mai mult din conditiile cerute, ar fi perfect. cu cat mai multe pareri si variante, cu atat mai bine.
 

Latest posts

Latest posts

Top