What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Ai vazut tu vreo comunitate de autofloristi romani pe aici ? Eu aveam impresia ca sunt doar fani ai strainurilor autoflower care considera ca e mult mai usor sa cresti autos in loc de strainuri normale.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
hihi.. nici comunitate nu am vazut. dar din ce am mai vorbit cu unu altul si din ce am mai vazut prin "comunitatea ro" pe aici, calculasem ca-s macar 5 groweri care au crescut cel putin un auto.

eu, care nu am avut nici o treaba cu nici un auto pana acum, ma gandeam ca ar fi de ajutor sa aud ce au ei de zis, daca voi ziceti ca ei nu exista.. nasol. mai astept o perioada poate totusi stie vre-unu ceva, daca nu ma duc sa vad ce autoflowere pot cumpara si merg pe feeling la alegere.
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Din cate imi amintesc, Fan Amsterdam si Splif au avut cateva auto crescute, chiar si outdoor daca nu ma insel. Eu mai am vreo 3 saptamani pana termin cu un auto afara si nu cred ca o sa fie mare lucru pe el(15-20 g), astept sa vad cum va fi calitatea. Pe sectiunea outdoor, are THC123 niste autos crescute in sera, sunt niste mici monstri dar din pacate mucegaiul face ravagii pe-acolo. Eu zic ca cel mai bine ar fi sa intrebi pe sectiunea autoflower, chiar in primul thread, sunt sigur ca o sa gasesti ce cauti.
 

fenomeno_djo

Active member
nici nu am pretentia de hardcore fans, ci macar de parea celor ce au crescut macar 1 strain auto. iar daca au crescut mai multe si pot face si o comparatie cu atat mai bine.

poate aveam eu impresia ca-s mai multi care au tot zis de auto, dar chiar ma asteptam sa primesc ceva ajutor in a alege.

later edit: hai sa dau si niste detalii despre ce se cauta, poate ajuta:

majoritar indica sau 50/50 indica-sativa
recolta in maxim 80-100 zile outdoor
recolta decenta, nu stiu exact ce inseamna asta, dar m-as astepta la minim 15-20 gr in conditii bune sa insemne ceva decent (per female).
easy to grow

daca puteti recomanda ceva care indeplineste cat mai mult din conditiile cerute, ar fi perfect. cu cat mai multe pareri si variante, cu atat mai bine.

auto Northern Lights

-Couch effect predominant, dar si un buzz usor in creier
-E usor de crescut
-A dat in jur de 15-20grame (sunt sigur ca scoti mai mult)
-Raport bun frunze-flori
-Buzi compacti !
-Miros placut, dulceag si aromatic
-Recoltata in intervalul 75-80 de zile de la stadiul de samanta
-Per total, as mai creste-o daca as fi "fan indica"


Ce n-as recomanda dupa 1 grow dus pana la capat e...Lowryder#2
Eu mi-am procurat semintele fizic...nu online; dar n-am cum sa te ajut, cred ca intelegi de ce.. bafta :)
 

marian123

Member
apropo de grindere, se gasesc grindere Space Case in Romania?

In UE se gasesc , eu l-am luat din UK de pe un site online

Am eu un Space Case de marime medie cu 4 spatii (Grinder + sita Kief) . E cel mai scump grinder din lume , dar merita . Iese o gramada de kief daca ai iarba suficienta :biggrin: . E o investitie de viitor , dupa mine nu are ce sa se strice la el sau sa se toceasca poate doar infiletajul ala sa il fortezi vreodata si sa il strici , eu zic ca poate tine o viata :biggrin:

Acuma fiecare face ce vrea , eu si daca vedeam ca ala de 5$ face la fel ca asta , tot pe asta il luam pentru ca m-a atras foarte mult . Material calumea , toti il laudau si l-am vazut si in actiune si aia a fost . Am stat vreo o saptamana sa studiez grindere pana sa il iau :laughing:

Si eu am avut probleme cu banii pe atunci si am zis sa iau Mendo Mulcher ca era livrarea gratuita si era la jumatea pretului de Space Case dar vazusem 2 diferente (scoate mai mult kief , datorita titaniului se lipeste mai greu iarba de el) care le spunea un user care le are pe amandoua si am decis ca Space Case-ul e cel mai bun iar pe locul 2 as plasa Mendo Mulcher .

Arata bestial :biggrin:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
si mie mi se pare scump, in amsterdam erau pana pe la 60-70e. dar poate a aparut un nou model, mai scump, nu am idee.

e de 50 mm sau mai mare?
 

distrus-u

Member
hey explo, in legatura cu auto, ma gandeam ca pe viitor (1-2 ani) sa ma apuc de testat, problema e cu banii acum, costa foarte mult boabele alea nenorocite de asta am zis ca pe viitor.
as vrea sa incerc cateva strainuri de care am auzit, just for fun..
 

distrus-u

Member
primul strain ce mi-a sarit in ochi e vertigo, am vazut ca il tot incordau..
auto NL, sweet tooth, automaria, haze, ma rog, is foarte multe strainuri de auto, parca au prins ceva popularitate, asta ma face curios sa le si incerc.
 

fenomeno_djo

Active member
primul strain ce mi-a sarit in ochi e vertigo, am vazut ca il tot incordau..
auto NL, sweet tooth, automaria, haze, ma rog, is foarte multe strainuri de auto, parca au prins ceva popularitate, asta ma face curios sa le si incerc.

Vezi sa fie true autos cele pe care le selectezi tu, sau laudate, ca fiind "autoflowering". Exista pe icmag un forum cu acest subiect, cu dedicatie speciala pt "hotii" care vind regular, ca sa zic asa, sa stai de parte de anumite soiuri.

@explo, Cannabia pare-mi-se ..dar in orice caz, de la un seed-bank spaniol. O sa intreb la toamna si o sa-ti spun sigur.
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Toate dintre cele recomandate de Distrus-u sunt fem si Kanabia din cate stiu eu, e breeder...
Cat despre auto, Explo am intrebat pe unul pe altul mai experimentati si mi-au recomandat asa: Sour 60(Mdanzig), Purple Mazar(Flash Seeds) si OGRE(Secret Garden Seeds) toate sunt regular seeds. Ultimul, OGRE nu se prea incadreaza in cerintele tale fiind mai sativa, dar suna foarte interesant: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=226230
Daca ar fi sa mai incerc vreodata un auto ar fi acesta, asa de curiozitate.
 
Top