What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

Guillermo

Member
de la inceput 12/12 (daca nu sunt clone) am crescut eu, imi cumparasem seminte din austria si le-am stricat de tot... abia imi cresteau ! si nu am incercat cu 2 seminte, ci cu 18... nu vorbesc aiurea (bec de 200 wati mh)
 
Ba sa-mi bag pl ce rai sunteti, chiar pot sa primesc ban nu ma intereseaza. Am observat ca cei care sunteti de mai mult pe aici va luati de cei rai si va bateti joc... poate omu nu stie, vrei sa taca? cum dreaq sa invete... Fiti si voi mai ingaduitori ... mereu hop sa pareti mai funny si mai intelepti unu fata de altu...daca ala a zis o prostie tre sa ii dai in cap ?
:comfort: haha , hai ca am ziso
 

MJgrow

Active member
lol....

man, pune 24/0 lumina pe planta aia, mai ridica putin becul. Iar cand e cat de cat dezvoltata o pui 12/12

Euzic ca iesi mai rapid asa decat cu 12/12 de la inceput.
 
A

AlexFermieru'

robo, cand vrei sa faci un lucru nou, nu neaparat sa cresti iarba, te mai documentezi tati la inceput, nu vii pe un forum de groweri si intrebi ce e 12/12 sau 24/0 sau in cat timp e gata de recolta o planta..inainte sa fac aici un cont am citit aproape tot ce inseamna threaduri sticky si tot ceea ce ma ajuta sa inteleg cat de cat planta..si asa ar trebui sa faca orice om major care stie sa gandeasca si singur..dar lenea ne caracterizeaza grav...
 
M

MJMJ

Guillermo poate ai avut ghinion...mie mi-au crescut super ok 12/12 din samanta.dar acum fiecare face cum ii sunt posibilitatile si poftele.Mie mi-ar place foarte mult sa am spatiu de inca un growbox sau chiar inca 2!Unul 12/12,altul 18/6 si unul doar cu legume,dar momentan nu am cum.
 

Guillermo

Member
Guillermo poate ai avut ghinion...mie mi-au crescut super ok 12/12 din samanta.dar acum fiecare face cum ii sunt posibilitatile si poftele.Mie mi-ar place foarte mult sa am spatiu de inca un growbox sau chiar inca 2!Unul 12/12,altul 18/6 si unul doar cu legume,dar momentan nu am cum.

ok man, bafta cu fetele, sa vedem ce iese :tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
eu sunt de acord daca nu stii sa intrebi, dar nu sa recomanzii altora sa faca ceva ce ai auzit tu ca ar fi bine, dar nu ai nici o dovada ca ar fi asa. e normal sa fie lumea revoltata cand cineva da sfaturi din burta.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
unii nu o schimba niciodata pe parcursul unui grow. depinde cu ce substante si aparaturi o mentii si filtrezi.
 
am si eu o problema cu temeratra in growbox sunt cam 29 grade
am un singur ventilator dar imens
eu zic ca e buna temperatura dar vreau sfatul vostru ms
 
E

evilkid

29 grade temperatura ambientala(e cam mare dar poti creste si la temp asta)? ce temp ai la varful plantelor? dar la radacini?
 

akal

New member
am 7 plante iesite de cateva zile.acum le-au dat primele frunzulite si toate au cotiledoanele la fel.adica unul e mai mic fata de celalalt.iar diferenta e considerabila.e normal sa fie asa?



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

problema ca nu stiu ce strain sunt si ma tem sa nu fie ruderalis.e vreun criteriu dupa care sa-mi pot da seama daca sunt 'fake'??
 

Latest posts

Latest posts

Top