What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

G

growcase

lol. ce probleme isi fac unii.
stai linistit,. ca e bine.
ce lumina ai? ce strainuri?
 

Kelevra_G

Member
lol. ce probleme isi fac unii.
stai linistit,. ca e bine.
ce lumina ai? ce strainuri?
A spus ca nu stie ce strain-uri sunt .... nu vezi ca se teme ca sunt ruderalis...
mare tampit esti ma gc.
biggrin.gif
=)))) :)))
 

akal

New member
growcase am scris dupa ce-am pus pozele ca nu stiu ce strain sunt.le tin sub un cfl de 150w.e primul meu grow de aia sunt asa 'paranoic' :D
 
G

growcase

si ca sa iti raspund, daca sunt " fake", adica ruderalis, iti vei da seama doar atunci cand vor fii destul de mari.
bafta
 

akal

New member
mi-am facut si eu o bomba co2 cu apa,drojdie,zahar si furtun.intrebarea e pot sa las recipientul in box 24/24?sau sa-l scot afara pe perioada cat am lumina stinsa?
 
G

growcase

co2 bomb se face cu otet si praf de copt
ceea ce ai facut tu, e doar co2 care se face pe parcurs
la co2bomb dupa 20 de minute nu mai face co2.
poti lasa 24/24 deoarece nu cred ca ai pus niste vase atat de mari si atat de mult zahar/drojdie si apa in cat sa te sufoci acolo de la co2.....
 

akal

New member
din ce am citit pe net nu neaparat din otet si praf de copt.se poate si din drojdie,zahar,apa si optional gelatina pt o reactie de lunga durata.
 
G

greenstep

anu asta si pt prima data am pus niste plante out,le-am pus tarziu 6-7 iulie....nu prea a mers treaba,n-au dat radament cantitativ, acolo de o miscare mica....dar m-am gandit sa fac niste seminte cu masculi din strainuri diferite....la unele a fost pe cale naturala la unele prin pulverizat si scuturat....le-am cules de curand....intrebarea mea este daca semintele vor fi viabile sau nu?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pai daca ai facut asta out, roaga-te sa nu fi avut canepa in jur.
semintele ar trebui sa fie viabile dupa ce le usuci putin.
 
G

greenstep

pai cred ca terminasera rudy pt perioada aia,si nici n'am vazut in zona aia......de vreo 2-3 sapt e la uscat dupa mai pun vreo 2 in borcan....ma bucura vestea asta,macar sa am seminte pt la anu',da nu ma bazez pe ele....oricum nu sunt de dat cu picioru'...ms man pt raspuns o seara buna.
 

VitoCorleone

New member
salutare, spuneti-mi si mie va rog daca influenteaza in rau cu ceva lumina data de elementii unui radiator in perioada de flower pe timpul intunericului.
 
E

evilkid

mai bine pui radiatorul/aeroterma in afara boxului, langa gaura de intake
 

Latest posts

Latest posts

Top