What's new

Problem z zapachem

.::ARKAN::.

New member
Ten Filtr wystarcza do przefiltrowania dużego Boxa o powierzchni 2m2 wentyl minimum 160m3 /h ! w mniejszym boxie nie będzie musiał po prostu chodzić na okrągło.

Co do wentylacji w bloku to faktycznie słaby pomysł :)
zapach zioła dla każdego.. mhm idea fajna :).
 

Hera

Member
Najlepsza opcja to filtr + wentyl oczywiscie, plus jonizator jak macie tyle sosu i chcecie miec zajebiste powietrze :D.
 

57fun

Member
bo usunie ciu zapach, ale w pokoju bedziesz czuł zjonizowane powietrze, które nie jest zbytnio zdrowe jak sie go wdycha nonstop, włączysz ten jonizator i po 5mi9n zapaszek mj zniknie ale po 1h bedziesz musaił wyłaczyć go bo bedzie cie juz glowa bolała, a wtedy zapaszek mj wroci. Pierdolisz sie z jakimś gównem, kup filtr wentyl i bedziesz miał 100% lepiej niz od tego jonizatora.
 
D

darek648

w tym sęk że nie mam miejsca na filtr a wentyl jest za głośny nie chodzi o osoby 3 lecz mi by to przeszkadzało ale spróbuje z tym jonizatorem może to jakoś sie uda to dobrze zrobić dzieki za odpowiedzi
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
filtr + wentyl - nie ma nic lepszego ,w boxie siekiera na maxa ,normalnie jak otwieram to mnie oczy szczypia (white russian zasluga ) ,zaden jonizator nie podola ,filtr nie jest wcale drogi i moge sie zalozyc ze recznie robiony bedzie kosztowal prawie tyle samo i bedzie duzo duzo mniej efektywny ,a co do wentylatora to wcale glosno nie chodzi i go wcale nie slychac ,tylko trzeba odpowiednie przewody zainstalowac,najtanszy filtr do 200m3/h kosztuje 25 -35 fuli wiec ok 75-130zł .
 
D

darek648

a wentyl i filtr jaki bys polecił z hemp.pl lub hydroonline.pl byle by było bardzo cicho
 

57fun

Member
zapewne najmniejsze jakie mają, mało miejsca masz wiec to duzy musi byc twoim głównym kryterium, pokombinuj a sam zrobisz taki filtr idealnie pasujący do twojego boxa, a wentyl dospela powinien byc dobry, ja mam malego boxa i 2 wentyle komp mi wystarczaja do robienia malego przeciągu w boxie:)
 

pakonopny

Member
Wracajac do tematu neutralizacji zapachu za pomoca generatora ozonu , musze wyjasnic pare rzeczy.
Jonizatory domowego uzytku dzialaja na zasadzie specjalnej zarowki, ktora za pomoca malego wentylatorka porusza powietrze . Jest to rozwiazanie na pokoj mieszkalny ewentualnie maly box.
Jesli chcemy zastosowac neutralizacje za pomoca ozonu, na pierwszym miejscu musimy rozwiazac roblem ciepla wytwazanego przez oswietlenie(cool tube lub szyba).
Dzieki temu nietrzba bedzie tak czesto ewakuowac powietrza.
Nastepny krok to zastosowanie odpowiedniego przewodu wentylacyjnego , ktory bedzie sluzyl za komore reakcyjna. Dlugosc przewodu jak i srednica zalezy od wielkosci boxa.
Nastepnie nalezy sie zaopatrzyc w generator czystego ozonu , czyli taki ktory podaje ozon w postaci czystej.
Instalacja systemu polega na dozowaniu czystego ozonu do przewodu wentylacyjnego (komora reakcyjna) i tutaj nalezy eksperymentalnie dobrac dlugosc przewodu , tak ze polecam zamontowanie calego odcinka przewodu i w zaleznosci od zapotrzebowania mozna rozciagnac lub skrocic. Aby skutecznie dzialala neutralizacja zapachu przewod (komora reakcyjan) powinna byc wygieta w rozne strony by zapewnic zawirowania powietrza.
Ozon stosujac jak opisalem nie ma negatywnego wplywu na zdrowie ani na rosliny , wrecz przeciwnie te male ilosci ozonu ktore moga sie dostawac do boxa zapobiegaja choroba grzybicznym ( maczniak ).
Pozatym generator ozonu czystego ma duzo innych zastosowan, ja polecam do ozonowania wody, rezultaty w klonowaniu sa rewelacyjne a uzywajac wody ozonowanej w uprawie hydro zapewnimy zdrowe korzenie i lepsza stabilnosc odzywek .
Taki maly off topik ale mysle ze dobrze wiedziec.
 
C

ChaosX

sorki za maly OT i troche prywaty, ale mam do "oddania"

https://sklep.hydroonline.pl/go/_info/?id=716

taki filterek, nowy nieużywany

jesli ktos ma na niego ochote to info na PW i na pewno się dogadamy :)

ps. nie chce kasy, interesuje mnie bardziej wymiana towarowa. zdaje sobie sprawe, ze zabawka droga, ale u mnie leży i leży od pół roku, we wcześniejszym skromnym indorku nie było potrzeby go stosować (hps 150W - 3 panny AF). Teraz wiem, że na pewno nie bede mogl kontynuuowac hobby w miejscu zamieszkania, wiec filtr do wziecia

peace
 

bolk

Member
Odnośnie Jonizatora odradzam nic nie daje...
Stosowałem przed i w trakcie hodowania pomidorów, dostałem lekko zakwitnięte i rośliny tak śmierdziały że jonizator włożony do boxa zamknięty w szafie gówno dawał...

Kupiłem filtr ale ze względu na rozmiary nie miałem czasu go jeszcze przetestować w działaniu...
Zastanawia mnie jak sprawują się te cuda reklamowane na hempie. Sprawdzał to już ktoś bo były by idealne na malutką uprawkę pod rurami...
 
G

Guest

Przeczytałem kiedyś gdzieś tutaj, że kiedy roślinki mają noc, to mocniej pachną. Bodajże pewien pan z małą szafką z dwiema WW mówił, iż kiedy mają wyłączone światło i wiatraki, wtedy je czuć w całym pokoju, a w dzień, ze światłem i wiatrakiem - prawie w ogóle.

Prawdą jest taka zasada?

Pokój
 

Sodowiec

Member
Opisze tu patent na bardzo skuteczny filtr węglowy, który jest sobie zamknięty w naszym boxie a więc tak:
Potrzebujemy:
1. Rure pcv 8/12cm szeroka i jakieś 20cm długa ( oczywiście można to zastąpić czym kolwiek innym podobnych wymiarów )
2. Wentylator pc (najtańsze i najczęściej stosowane to te 8 i 12cm dlatego potrzebujemy takowej rury )
3. Drut nie za cieki ani za gruby
4. Filtr węglowy (najtańsze i skuteczne to filtr do kuwet dla kotów )
link z allegro http://allegro.pl/item566016437_wymienny_filtr_weglowy_do_kuwet_najtaniej.html
5. Węgiel Aktywny (granulowany)

a teraz opis co i jak:
1.Na start na skraju rury z 1 strony robimy do okoła dziury które potem łączymy drutem:
obrazek nr1.
obrazek1.gif

2. Wycinamy teraz kilkanaście kołek z naszego filtra węglowego kołka nie co większe od rury tak aby ciasno wchodziły ( i po to właśnie druty z 1 strony aby takowe kolka nie powypadały)
3. Wkładamy na samo dno 1 kółko i przysypujemy je warstwa okolo 1/2cm węgla aktywnego
4. I tak na przemian wypełniamy całą rurę (pamiętaj kółka muszą być mocno wciśnięte)
5. Gdy dojedziemy do końca powtarzamy czynność z punktu 1.
6. Na końcu pozostało nam przyczepić wentylator ( a więc robimy kolejne 4 dziury na skraju rury i za pomocą drutu łączymy rurę z wentylatorem) ( po przez dziury na śrubki)
PS. Wentylator ma oczywiście wdmuchiwać powietrze do filtra
PS2. jak chcesz aby filtr wisiał to zrób w nim 2 dziury na skrajach ścianek i przepleć przez nie drut
PS3. Jak chcesz aby filtr był bardziej wydajny porób w nim do okola trochę malutkich dziur cieniutkie wiertło ( bez przesady ) ( lepiej rób to przed napełnieniem rury)
a oto efekt końcowy niestety na obrazku bo nie mam chwilowo aparatu:
obrazek2.jpg

Filtr bardzo skuteczny potrzebujesz dużo mocniejszy filtr?? zasada jest prostsza większa rura większy wentylator większe kolka i więcej węgla aktywnego ;)
 

57fun

Member
dobry pomysł, ja osobiście uzywam okrągłych wentylatorków co by idealnie pasowały do rury, zawsze mozesz popytac o takie wiatraczki.
 

Sodowiec

Member
Nie istotne jest czy rura jest kwadratową okrągła czy 6ciokątna ważne aby wszystko ładnie do środka weszło i aby wiatrak się trzymał kupy i nie tarł o ostatnią warstwę filtra węglowego ;) Mam nadzieje że komuś się to przyda
 

57fun

Member
Nie istotne jest czy rura jest kwadratową okrągła czy 6ciokątna ważne aby wszystko ładnie do środka weszło
nie logiczne! kwadratowy wiatrak nie wjedzie do okragles rury, chyba ze wiekszej sredynicy ale wtedy nie bedzie dzialać prawidlowo..
 

Latest posts

Latest posts

Top