What's new

Problem z zapachem

Cinnamon

Member
Hmm - z opisu bardzo ładnie, ale wiadomo, że to co na papierku zazwyczaj wygląda lepiej tam niż w realu :-/.
@Escobar - orientujesz się ile to może kosztować i gdzie tego szukać ?
btw. jaki masz ten filtr ? - samoróbkę czy gdzieś kupowałeś ?

Peace iG... :kissass:
 

Escobar

Active member
Jak narazie filtra niemam żadnego ale wiem , że nie usunie calego zapachu. Może warto zamontować podwójny filtr ?
Pewnie można to zamówić na stronie, która podałem w poprzednim poście.

ps. Orientuje się ktoś czy sour nl x nev haze wydziela mocny zapach? Jak sprawa wygląda z cinnamonem? :)
 
Escobar jelsi kupisz dobry filtr na np hemp.pl chodza po 400zł to usunie ci zapach z 90% ;p a te 10% to mzoesz zniwelowac jakims odswiezaczem :p wiec mowie ci zainwestuj w filtr weglowy :p

A co do 2 pytania sie nie orjetuje.. ale myslke ze raczej to nie jakis straszny skunowy zapach:p a cinnamona ktos juz tu mial to sie zapytaj... pozdro peace
 

Escobar

Active member
Ogrodnik-PL16 w opisie filtrow jest napisane, że usuwają 60% wiec 40% to chyba troche za dużo dla odświerzacza :)
 

GReen dreAM

Active member
Veteran
Witam !

Kupilem ostatnio Air wicka o bardzo fajnym slodkim zapachu, wkladasz do kontatku ustawiasz na maksa i zapach ziola juz nie jest taki intesywny, praktycznie odkad zaczolem go uzywac czuje ziolo tylko jak otworze szafke !!


Keep I T gReeN
 

asdf

Member
zamontuj dobry filtr w srodku boxa i wystarczy
jesli maly zapach w pokoju gdzie jest box stanowi dla ciebie taki wielki problem to moze lepiej poszukac lepszej miejscowki/jesli masz zamiar ukrywac to przed domownikami to lepiej nie zaczynaj....
pzdr
 

Escobar

Active member
Niemam sie przedkim ukrywać :) ale nichce mieć sytuacji, że wchodzi listonosz czy jakis inny pan z pizzy i czuje pomidory. Lekki przypał. Jest też wyjście, że nikogo niebede wpuszczać.
 
HeHe listonosz czy tam ktos ci wyczuje myslisz?? :|
Motnujesz filt... i jak masz wiatrak wyciagajacy powietrze z boxa przez filtr to wez do tego wiatraka doczep jakas rure i skieruj ja w strone okna zeby wszystki zapach wychodzil oknem :p teraz jest cieplo ot lekko uchylone okno mzoe byc... a pozatym montujesz te odsiwezacze zapachowe...
Moj najlepszy sposob jak w domu jebie MJ to pale kadzidełko... i dziwny zapach zwalam na kadzidlo :D hehe
pozdrawiam
 

WeedTime

Member
szczelny box i filtr weglowy. bardzo wazne aby box byl szczelny bo jezeli nie bedzie to najlepszy filtr nic nie pomoze. do tych filtrow zatrzymujacych 80% zapachu musisz dac dosc mocny wentylator, bo opoznia troche obieg powietrza.


czytajac forum natrafilem tez na taki smieszny sposob pozbycia sie zapachu, ktory sobie ktos wymyslil - do pojemnika wlewamy plyn do czyszczenia kafelkow np. o zapachu sosny, mieszamy z woda, na dno naczynia wrzucamy kamien ktory robi babelki (taki jak uzywa sie do dwc) i w calym pokoju mamy przyjemny zapach, ktory podobno w calosci pochlania zapach zielska.

Niemozna tylko przesadzic z iloscia plynu bo zapach bedzi za ostry. no i oni robia to z jakims specyfikiem z usa ktory nazywa sie PineSol ale jestem pewien ze u nas mozna znalesc jakies podobne.

Jesli ktos chce wiecej szczegolow to tutaj jest caly thread n ten temat:

http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=36061&highlight=ghetto+odor+control[/COLOR]


pozdro
 
Last edited:
G

Guest

Można próbować z tymi olejkami eterycznymi co się dodaje do różnych dzbanuszkówpierduszków.
Może coś takiego jako dodatek do filtra, wlewa się wodę i parę kropel olejku, a membrana powoduje unoszenie się pachnącej mgiełki. Zapachu nie zabije, ale go przytłumi. U mnie działało.
http://www.allegro.pl/item176838169_jonizator_nawilzacz_lampka_nocna_suuper_cena.html

Jonizator, dobra opcja ale nie można cały czas jonizować pomieszczenia, bo to niezdrowe.
Zresztą to tylko dodatki do porządnego filtra.
 

rberciol

Member
No u mnie jebie bardzo w boxie, a na zewnątrz nie. Chociaż czułem raz taki bardzo subtelny zapach. Filtry zniwelują większość powietrza. Teraz ciepło sie robi, możesz wietrzyć pokój:)
 

.::ARKAN::.

New member
v2.0 - EKONOMICZNA :) budowa filtra w tym przypadku bez węgla aktywowanego - ale radzę go zastosować z oczywistych powodów.


Przy budowie boxu używałem różnych materiałów tłumiących dźwięki zapach itp.
No ale trza było jeszcze zmajstrować filtr powietrza... wpadłem na pewien pomysł.


Wykorzystałem wełne mineralną 8cm firmy URSA ceny są różne.. od 4 do 20 zł za kawałek
130x70 cm to zależy.. ale jeden w zupełności wystarczy. - Jakiś budowlany
Potrzebne są dwa baniaki 5 L
Dwa metry wełny coś w stylu watoliny metr bieżący to około 4 zł. LeroyMerlin
Nożyczki
Taśma samoprzylepna
Dwa kosze na śmieci z dziurkami, dobrze jest kupić firmy Curver bo mają dobrejn
jakości plastik i nie pęka przy cięciu, jest po prostu elastyczny 3 pln szt. - LeroyMerli
Przewód wentylacyjny.. najlepiej taki elastyczny 1 metr 8-10 zł. LeroyMerlin
No i oczywiście wentylator wyciągający powietrze z Boxa- 18 pln Obi




Dno kosza wypełniłem nieco watą aby filtr miał na czym legnąć :)


Dwa baniaczki - odcinamy "gówke" z obu i wtykamy jeden w drugie. Trzeba w nich ponawiercać dużo dziurek.. ja użyłem do tego wiertarki coby były w miare okrągłe :)
Potem wpychamy jeden w druki i zaklejamy taśmą. Z jednej strony trzeba wyciąć otwór
średnicy przewodu wentylacyjnego.
Potem owijamy kilkoma warstwami wełny/watoliny i zaklejamy taśmą.







Teraz trza przymierzyć kosze i wyciąć w jednym z nich otwór na przewód wentylacyjny.



Następnie wypychamy środek wełna tak aby już zrobiony tubus z baniaczków i wełny się zmieścił. Nie oszczędzajcie wełny :)






Teraz już wystarcz nieco poupychać przy wylocie waty, pouszczelniać, sklecić te dwa kosze razem. Mogą być śruby lub taśma jak kto woli.



Wystarczy doczepić przewód wentylacyjny i wentylatorek - minimum 100cm3/h musi być dosyć wydajny żeby przepchać to całe powietrze przez te góry waty i małe otworki :)
Inaczej nie ma to sensu.

Już zawieszony filterek na miejscówce.



Myślałem, że filtr będzie się spisywał nijak.. bo nie ma węgla aktywowanego ALE ! :)
tutaj mnie bardzo miło zaskoczył bo zapach jest praktycznie nie wyczuwalny! !
Box jest doskonale uszczelniony także zapach dopiero wydobywa się przy otwrtych drzwiczkach. W środku mam kilka ww i czuje że filtr podołałby nawet jakiemuś Skunkowi.
A to wszystko przy sporym oświetleniu 900W.
 

.::ARKAN::.

New member
tanio i skutecznie - dosypać tylko węgiel aktywowany między warstwy białej watoliny i wsio. Jak macie duży box to 2 takie poradzą sobie. Wymieniać co 4-5 miesięcy cały wkład.
 

buSka

Member
Hmm a co myslicie jakbym polaczyl wyciag z boxa przewodem wentylacyjnym do wentylacji z bloku? (mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi :p) Moglbym sie obejsc bez filtra ale czy to nie bedzie w jakis sposob przypalowe? :p peace ;]
 

Azzzzzz

Member
Veteran
To jest bardzo "przypalowe", tym kanalem wentylacyjnym powietrze idzie po calym bloku, czasami idzie ono nie tylko do gory ale jak zassie przy mocnym wietrze to tez w dol..., masz wieksze szanse ze jak ktos wie o co chodzi to wyczuje.
Pozatym te szyby czesto sa dogladane przez roznych ludzi (chyba w nich tez liczniki sie znajduja) wiec odradzam.
 
Top