What's new

presa

hempfield

Organic LED Grower
Veteran


Asta da breeder adevarat ! Vreau si io seminte sa ma tina pana la urmatoarea reincarnare. :tumbleweed:


Vin si eu cu un reportaj, care arata cat de penibile au devenit stirile din ziua de azi (ce fac televiziunile cand nu mai au subiecte ? inventeaza unele noi, cu scenariu, regie, tot tacamul). Urmariti cu atentie clipul urmator, dar mai ales persoana din fundal la momentul 00:40 :

http://www.arhiblog.ro/antena-1-mic-gunoi-obrazul-presei/

Parca ceva nu se leaga, nu ? Bugetar si tarabagiul in acelasi timp ? Hmmmm, intradevar stire de interes national.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
mai trist e ca cineva a intrebat de curand pe aici, de unde poate lua clone din vienna.. :D
 

MJgrow

Active member
A mers ala juma de europa cu clonele in portbagaj si in romania... pac la puscarie direct : ))

Mai degraba tragi-comic.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
prostie ar fi daca toate clonele erau din aceeasi planta. aia da prostie. epica.
in rest, sunt sigur ca se intampla zilnic sa treaca masinute cu cateva clone bine ascunse.
iar daca nu te porti ca un traficant de droguri stresat la vama, si baietii nu au deja informatii sa te astepte pregatiti, treci fara probleme.
 

pagabboy

Active member
pai a si putut ptr ca in spatiul shenghen nu te controleaza nimeni mai ales la iesire :D ci doar la noi unde e granita dintre shenghen i restu lumii :D . Am tov care se duceau din danemarca pana in giumania la unu ca le-a dat odata niste has bun si n-aveau nici o treaba
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu ai treaba, chiar si daca te opreste si e bine ascuns (au dreptul la 50 km de orice granita sa te opreasca si controleze, si exista granite in europa unde se organizeaza periodic operatiuni si se verifica aproximativ 5-10% din masini pentru ore intregi).
problema vine la noi la granita cand ceva nu se potriveste (profiling) sau cand ai vre-un "prieten" gelos care spune cu ce te vei intoarce si atunci fii sigur ca stai acolo pana gasesc ceva.
acum na, nu as recomanda atatea clone, dupa cum sunt puse par ca ar fi ocupat mare parte din portbagaj, poate erau chiar la vedere, mai stii. (se mai intampla sa ceara sa vada scurt portbagajul, dar ce e in el exact, mai rar)
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran

cam cat de prost, crezi tu? mai prost decat aia de l-or prins? ori aia de-or "conceput" legea de-l incrimineaza? cam cat o durat pana s-or prins ai nostrii bravi vamesi ca laba de urs nu-i umana? 2 zile? whatever... io zic ca fenomenu prinde amploare, deci suntem pe calea cea buna! tot respectu pentru baietii de se risca sa aduca clone, seminte si cultiva tot ce prind... astept ziua judecatii de apoi in care gaborii, procurorii, judecatorii si toate celelalte gunoaie or sa fie "stoned to death" in piata publica... ghici cine ridica prima piatra? :)
 

MJgrow

Active member
o sa iasa astia la tv cu capul in pamant si o sa zica clar si tare, ca au pierdut razboiul cu "drogurile" inainte de a incepe.

Cum aia micii si-au facut de cap pe internet si aia mari de la FBI au zis ca i-a cam rupt cururile si nu prea au ce face.

Cine ridica prima piatra? M-ai facut curios :)
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
mda, am uitat sa specific "jurnalistii"... a mai scarboasa specie de pseudointelectual de pe la noi... nu ai teama, in vremurile ce stau sa vina o sa fie jale pentru toti... pariul meu cu umanitatea in general, cu romanii in special e ca in cateva luni/ cativa ani o sa asistam la un colaps financiar/economic major... vor supravietui aia de stiu sa cultive ori sa produca ceva util pentru cei din jur... tineti ochii belitzi pe pretul la petrol si tiparnitele de bani ce duduie in noaptea ratiunii... io unu nu o sa arat nici cea mai mica urma de mila alora de intretin sistemul, rectum categoriile enumerate mai sus... este loc la ghilotina pentru toti... sa auzim numai de bine! :tiphat:
 

MJgrow

Active member
Nu ai auzit ce au zis americanii ?

La ei nu o sa fie criza cat tiparnitele o sa mearga nonstop(alea de bani lojic)

Se cam duce in cap nu economia, sau lumea... ci planeta. In viitorul apropiat probabil ca va fi o catastrofa ceva ce o sa cam traga niste semnale mari de alarma apropo de poluare si resurse epuizabile (cele fosile).

tic tac... tic tac.

Si ca sa fim on: Cred ca unele tari europene au dat drumul la robinet sa picure ca sa nu le sara lumea in cap. La noi mai este pana sa iasa lumea in strada pentru asa ceva. Poate niciodata.
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
de unde sa ridicam pietre in Romania MJ?!....ca s'a "asfaltat" peste tot...


http://www.youtube.com/watch?v=MIaORknS1Dk

edit:
Si ca sa fim on: Cred ca unele tari europene au dat drumul la robinet sa picure ca sa nu le sara lumea in cap. La noi mai este pana sa iasa lumea in strada pentru asa ceva. Poate niciodata.

chiar asa? credeam ca spaniolii or sa dea tonul... la adancimea rahatului in care sa afunda pe zi ce trece as fi zis ca nu mai au timp de razboiul impotriva drogurilor... m-am inselat din pacate: http://ansamed.ansa.it/ansamed/en/n...2012/03/23/visualizza_new.html_155861293.html
 

pagabboy

Active member
Parca tocmai au avut festivalul Spannabis 2012 in barcelona. Ai voie sa cresti o anumita cantitate acolo ???
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
mda, am uitat sa specific "jurnalistii"... a mai scarboasa specie de pseudointelectual de pe la noi... este loc la ghilotina pentru toti... sa auzim numai de bine! :tiphat:
Respectuos imi permit sa-l corectez pe vulpoi care, sunt sigur c-a vrut sa zica: pseudosemidoct.
Si daca tu arunci primul piatra Van, eu o sa operez ghilotina :D
da' nici o grija ca te las si pe tine sa mai tragi de maner :laughing:
:tiphat:
 

Latest posts

Latest posts

Top