What's new

presa

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Chiar asa, devce e rau sa te duci high/stoned la razboi ? Nu mai omori destui inamici si aduci un deserviciu patriei tale ? Sau constientizezi ca de fapt locul tau nu e acolo, sa omori alti semeni , ci acasa cu familia si cu prietenii si ca decat sa alergi ca bezmeticul pe un camp de lupta printre gloante si eventual sa mori ca un prost, pardon, ca un erou, mai bine folosesti timpul ala acasa, jucandu-te cu copiii , invatandu-i cate ceva util.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
well, asta voiam sa zic si eu, de cand e optional sa deservesti tara, nu ai ce cauta acolo daca simti ca ar trebui sa fii in alta parte.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
well, asta voiam sa zic si eu, de cand e optional sa deservesti tara, nu ai ce cauta acolo daca simti ca ar trebui sa fii in alta parte.

Nu e optional, daca e sa o luam pe patriotisme tot omul ar trebui sa-si serveasca tara la nevoie. :gday:

Insa problema apare pentru cei care pleaca in regim de voluntariat pentru o solda mai buna. Avem numeroase exemple de soldati (nu numai americani) care o data ajunsi pe un front de lupta isi cam depasesc atributiile si dau o dovada inutila de exces de zel.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
una e razboi, una e "mentinerea pacii" sau "instaurarea terorii" sau ce fac ei acolo..
e doar o alta chestie care o facem pentru ca iubim america, desigur. ;)
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Mi se pare mie sau acum 2-3 luni se discuta intens pe tema uscatorului de par ? V-am zis eu ca nu face bine la clorofila ! :joint:
 

dalin

Member
....ma da parca imi amintesc si io o chestie de genu.....dar nu sunt f sigur ...si sa stau sa caut.....dar parca cineva a zis de chestia asta la un mom dat.....
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Mi se pare mie sau acum 2-3 luni se discuta intens pe tema uscatorului de par ? V-am zis eu ca nu face bine la clorofila ! :joint:


Mie mi se pare si sper sa nu ma insel ca chiar mister explo' recomanda uscatorul de par unuia ce vroia ceva caldura in box dar nu'si putea permite un radiator... uite dealerul, nu e dealerul... :)

Chiar asa explo, stiu ca-i urasti de moarte dar tu cand mergi in Olanda nu-ti iei iarba de la traficanti? ori aia e buni ca respecta legea, hahaha...
 

pagabboy

Active member
am impresia ca nici macar nu le-a trecut prin cap la curcani la ce folosea curentul "imprumutat" .... s-a trezit cu politia la usa sa-l debranseze cum le fac la unele pers de prin ferentexas...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mie mi se pare si sper sa nu ma insel ca chiar mister explo' recomanda uscatorul de par unuia ce vroia ceva caldura in box dar nu'si putea permite un radiator... uite dealerul, nu e dealerul... :)

Chiar asa explo, stiu ca-i urasti de moarte dar tu cand mergi in Olanda nu-ti iei iarba de la traficanti? ori aia e buni ca respecta legea, hahaha...

ai dreptate in privinta primei parti, doar ca pe atunci credeam ca ajut un smoker sa isi creasca si el ceva bun, nu un dealar ce fura curent.

si nu ii urasc de moarte, ca nu am omorat nici unu si nici nu am de gand sa o fac. doar nu-s de acord cu imaginea care o aduc fumatorilor, growerilor si plantei in general, si atentia ce o atrag asupra domeniului. in afara de asta, sa fie la ei acolo. nu vreau sa le fac nimic.

:tiphat:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Ba eu le-as face, pentru ca ei sunt principala cauza pentru care iarba este ilegala (inca). Dar putem sa cadem foarte usor in off-topic aducand iar in discutie subiectul 'dealer'. Poate ca ne-ar trebui un thread separat pentru asta sau putem dezbate pe threadul de discutii interminabile, ca avem ce discuta pe tema asta. :dueling:

Mi se pare mie sau dealerii sunt vazuti aici la fel cum sunt vazuti pedofilii printre puscariasi ? :chin:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pai, daca crezi ca un thread ar avea succes, poti intreba lumea pe threadul de discutii interminabile ce crede despre el, sau il poti posta direct. daca merge, merge, daca nu il unim noi cu altul sau il stergem. poate cu ocazia asta mai se animeaza si sectiunea aceasta.

as vrea sa cred asta, dar nu e asa, multi "groweri" de pe aici ii finanteaza si sustin, si o parte dintre "groweri" se dovedesc a fi chiar ei "pedofilii" cateodata.
 

pagabboy

Active member
Ba eu le-as face, pentru ca ei sunt principala cauza pentru care iarba este ilegala (inca). Dar putem sa cadem foarte usor in off-topic aducand iar in discutie subiectul 'dealer'. Poate ca ne-ar trebui un thread separat pentru asta sau putem dezbate pe threadul de discutii interminabile, ca avem ce discuta pe tema asta. :dueling:

Mi se pare mie sau dealerii sunt vazuti aici la fel cum sunt vazuti pedofilii printre puscariasi ? :chin:

eu cred ca nu dealerii sunt principala cauza ptr care iarba este ilegala , gandestete numai la faptul ca este o prohibitie internationala din anii 60 de cand s-a semnat tratatul ala impus de americani cu narcoticele iar principalul vinovat este acel director FBI de prin anii 30-40 am uitat numele caruia ii datoram recunostinta nespusa pentru creerea unei dezinformari totale in legatura cu aceasta planta . Americanii au creeat multe necazuri in lume datorita prostiei si ignorantei. Sau chiar mai rau facand lucrul acesta pentru bani ,numai cand te gandesti ca atunci cand au eliminat cultivarea de canepa si au impus-o peste tot in lume au facut-o pentru dezvoltarea industriei textile din tara lor si s-a trecut la fabricarea de material textil din bumbac ... ar mai fi multe.
sa revenim la dealeri , odata cu o prohibitie apar si furnizorii de produse interzise la super-suprapret ptr ca omul intodeauna doreste lucrul care i se interzice ii sta in fire de mic , asa s-a intamplat si cu prohibitia la alcool . Sa speram in vremuri mai bune si cu mai putina paranoia creeata de presa .:wave:
 

Latest posts

Latest posts

Top