What's new

presa

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
mie nu imi pare rau cand pica dealarii. imi pare rau doar de cei care cresteau fara sa deranjeze pe nimeni. nici un motiv de strangere, totusi. life is cruel.
 
Last edited:

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Am vazut-o si eu acum doua zile, dar mi s-a parut de prea mult prost gust ca sa merite interesul.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Iti si trebuie scoala multa ca sa poti creste o planta, ce sa zic. Sunt curios daca se vor da burse si pentru studentii romani :D Muhahahahaha !
 

Drackon

Active member
Iti si trebuie scoala multa ca sa poti creste o planta, ce sa zic. Sunt curios daca se vor da burse si pentru studentii romani :D Muhahahahaha !

Nu este numai pentru crescut, ii invata " cum să vândă și, ce este mai important, cum să rămână în limitele legale, astfel încât să nu aibă probleme cu autoritățile."

Dar tot cea mai buna "facultate" si cele mai multe informatii le detine site-ul acesta:D:blowbubbles:
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
Sunt convins ca poti invata si experimenta si singur ce te invata acolo. Si era mai bine daca banii cu care a infiintat acea universitate erau donati unei organizatii pro cannabis sau pentru finantarea unor studii, parerea mea...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
si totusi am observat si pe aici ca sunt o parte din doritorii de a creste, de asa natura ca ar trebui sa aiba pe cineva cateva luni dupa ei sa ii invete fiecare miscare, ca nu inteleg din scris sau nu vor sa citeasca. aceea "universitate" este pentru astfel de oameni, zic eu.
am vazut cateva cursuri de-ale lor online, te invata in o ora ce te invata un documentar in 10 minute, numai ca iti spune mult mai simplu si repetitiv, de parca elevii ar fi batuti in cap.

useless pt. majoritatea.. dar foarte utila pentru cei care chiar sunt. :)
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Sunt ... stupefiat :)

Adica aia au cercetat atat ca sa descopere ruderalisul ?

P.S. Aveti grija cand mancati intrucat puteti fi confundati cu consumatorii de stupefiante. Noroc ca ne deschide Antena 3 ochii.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Nu e deloc de neglijat eforturile respectivilor cercetatori, ba chiar iese ceva bun din asta.

Cred insa ca asta ar insemna totusi un pas inapoi in chestiunea legalizarii. De ce s-ar mai legaliza cea cu continut mare de THC daca vor exista strainuri cu efecte medicinale puternice fara efect psihotrop ?

Uitam oare ca pt bolnavii de cancer tocmai combinatia THC-CBD este cea care reduce greturile, face pofta de mancare si ridica moralul ?

Din punct de vedere stiintific apreciez aceste studii, insa doar atat. Din pynct de vedere social nu mi se par utile nimanui.
 

Husky Jackal

Very Neat Monster
Veteran
WTF ?!? Dupa cum am mai spus, iarba nu-i pentru oricine... Deci daca te torni singur, scapi de dosar penal ?
 

benq

Member
Art. 15
Nu se pedepseste persoana care, mai inainte de a fi inceputa urmarirea penala, denunta autoritatilor competente participarea sa la o asociatie sau intelegere in vederea comiterii uneia dintre infractiunile prevazute la art. 2-10, permitand astfel identificarea si tragerea la raspundere penala a celorlalti participanti.
 

vasile

Well-known member
Veteran
Art. 15
Nu se pedepseste persoana care, mai inainte de a fi inceputa urmarirea penala, denunta autoritatilor competente participarea sa la o asociatie sau intelegere in vederea comiterii uneia dintre infractiunile prevazute la art. 2-10, permitand astfel identificarea si tragerea la raspundere penala a celorlalti participanti.

Deci turnati cu putere cat mai puteti ! :yay:
 

Latest posts

Latest posts

Top