What's new

"Prajeala de mahoarca"

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai un joint pe zi cred ca reprezinta nimic pentru plamani pe langa a respira aerul din un oras poluat pentru o zi.. Deci da, nu mai e nimic rau.. sau mai bine zis.. o fi putin rau.. dar nu mai conteaza, traim in o lume deja prea poluata.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
corect, mai bine punem urechea la ce zice Fuego.. :)
muahaha, eu inteleg parti din ce vrea sa zica dragonu asta, mai ales cand is foarte drogat.
nici nu imi imaginez ca e facuta pentru oameni prea treji muzica asta, asa ca-i ok.
de altfel nu cred ca are omu prea multe probleme in afara de faptul ca a luat-o prea razna pe toate drogurile.
 

Coke

Member
ce face el acum e tot un fel de comercializare..(ma refer ca acum canta despre prieteni imaginari, dumnezei)..
inainte canta despre droguri..il ascultau "drogatii"..public mai restrans..
si-a dat seama ca poate sa faca niste bani, l-a luat pe dumnezeu in pula...ca cica l-a ajutat sa se lase de droguri :))), si acum il asculta toate oile crestinopate..
credeti ca nu mai arde cate o racheta? sau niste ciupercoase :))?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
dar stai man ca si recunoaste ca o face cand il prinzi treaz. si nu e numa sa fie comercial, cand ajungi intr-un stadiu foarte rau, si cumva ajungi sa te salvezi, chiar poti ajunge sa crezi in prostii de astea precum religia.
de altfel asa se maresc randurile sectelor si bisericilor.. peste tot in lumea asta.. nu zic cu drogati, ci cu oameni ajunsi in situatii nasoale care nu mai vad alta salvare si incep sa creada in chestiile astea. si n-ar fi ceva rau daca biserica ar oferi doar speranta si un umar pe care sa plangi cand e nevoie, dar cei care o conduc au si ei agendele lor, si de acolo se complica treaba. daca n-ar exista interese ascunse biserica ar putea sa ajute pe multi. in general pe aia care nu au capul suficient de destupat sa gaseasca salvarea in ei si simt nevoie de putin teatru bisericesc.
 

SunnyDays

Member
stie cineva daca efectele negative ale fumatului pe termen lung raman definitive sau daca te lasi de iarba revii la normal ? :bigeye:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
depinde si de efecte acusi.. si cat de departe le-ai agravat, dar cele minore se duc complet in cateva saptamani. Feelingu de normalitate vine in general in cateva zile, maxim o saptamana.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cand am nevoie sa fiu concentrat 100% pe ceva important, da, imi place. In rest, merge si spart.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Pe mine consumul ierbii ma schimba de la o zi la alta. Ma face sa vad lucrurile mereu altfel, parca ma simt mai aproape de adevar. Suna aiurea, dar pentru mine a devenit un mod de viata. Felul in care o consum acum - cupaje de diferite strainuri in lichide pentru tigarea electronica - imi ofera dozajul perfect pentru meditatie.

Iar asta imi da o stare de ... normalitate.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
cred ca e subiectiv sensul cuvantului "normalitate". si l-am folosit destul de gresit, voiam doar sa subliniez alinierea cu ce se considera a fi normal in societate.
si eu sunt de parere ca iarba ajuta de multe ori, in foarte multe dintre situatiile cotidiene, iar asta nu ma face sa ma simt anormal cand is spart.
in alta ordine de idei, am cunoscut si oameni care nu pot functiona normal (muahaha, ironia sortii) cand sunt drogati, cel mai apropiat exemplu la care ma gandesc instant cand spun asta este sora-mea. daca vrei sa o distugi, ii dai cateva sute de grame de iarba pe mana si o privesti cum se duce de rapa. sau daca esti mai fraier, o lasi sa ti le fure. nu ca nu s-ar fi intamplat.. :)
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
aia cu furatu fu buna :)) !!!

ce e drept, femeile, daca se simt bine, nici ca nu le mai intereseaza altceva. sa nu se inteleaga ca as fi misogin, taman de 8 martie, nu , ci ca structura lor psihica este mult mai inclinata spre cautarea si experimentarea trairilor de natura ... hedonista sa zicem.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
mie imi spui ca a fost buna. a fost incredibil de buna! o adevarata lectie de viata.
 
U

Universu

Eu nu pot invinui buruiana pt defectele mele tinand cont ca am inceput sa beau de mic plus 3 luni de fumat si tras pe nas legale pana am inceput sa vad dublu si le-am lasat . Am 4 luni de cand nu am fumat nimic pt ca sunt obligat fortat nu am de unde si ma simt perfect inafara de faptul ca sunt cam uituc cea ce vad la persoanele de langa mine care nu fumeaza nu beau . Buruiana face noi conexiuni neunorale faptul ca uitam e stresul asa ca dragonu mananca cacat .
 

infernno

Member
Hai noroc tuturor am cam citit de la prima pagina pana la ultima fiecare propozitie si am zis sa fiu si eu printre voi.Pe mine sincer consumul de iarba a avut un scop foarte bun...in sensul ca acum ceva ani eram cam bolnav cu nervii orce lucru minor ma supara in trafic nu mai zic...era jale cu minePe atunci fumam mai rar ocazional . vb de anii 2004/2006 dar tin minte foarte bine de ziua meaimi da un bun prieten 30 de g de mahoarca.... Imi ajunsese cam o luna o luna si...apoi singur mi am dat seama ca ceva ceva din acele stari de nervi sau dus...apoi trecuse ceva vreme un 6 luni de la ultimul cui si starea nu se schimbase....apoi usor usor am gasit de unde sa iau de cate un cui ..si sincer au trecut ceva ani si mi am revenit complet fate de acei ani cu stari nervoase.Insa in ultimuo timp si au cam revinit acele stari. Na nu sunt un fumator inrait caca am sau gasesc e ok dak nu nu si sincer au trecut cam 3 luni de la ultimul cuisor.sunt foarte ingrijorat de aceste stari care usor usor se amplifica...si mi am pus in cap sa fac un tratament cu ceva mahoarca un timp bineinteles fumata in limite( ca mai e si munca si nevasta si multe altele ce trebuesc facute). PS de mul imi doream sa zic asta! Bafta multa

Scuzati gramatica...e jale cu scrisu pe telefon!
 
Last edited by a moderator:
U

Universu

Am vazut ca multi se plang de pofta de mancare si somn nu doar aici pe forum va insela-ti amarnic daca crede-ti ca acestia revin doar dupa un cui numai voi sunte-ti de vina pt ca nu ave-ti activitate fizica . Eu obisnuiam in fiecare dimineata inainte de a lovi un cui sa ies la alergat dupa care mancare si dupa cafeluta cu un cui plus de 2 -3 ori pe saptamana ridicam ceva greutati toate combinate cu plimbari si iesiri in natura va asigur cq nu ve-ti mai avea probleme si o sa va simtiti mult mai sanatosi.Asta pana sa devin sclav financiar in alta tara dar curand ma voi intoarce la vechile obiceiuri.Sportul afecteaza in mod pozitiv corpul cat si mintea o gandire mult mai limpede si pozitiva
 
Last edited:

jtm

Some kind of shaman
Veteran
da mai, dar oamenii incearca sa faca sport dupa un cui care sa ii destreseze. in conditiile astea, cine mai poate sa isi incalte adidasii???
 
Top