What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

"Prajeala de mahoarca"

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Ca sa iti faci lichide, tre' sa ai oleaca de aplicatie catre laborator sau bucatarie. Vaping e mai simplu. Water curingul ajuta si el mult, dar pierzi aroma. Si il faci cu iarba ta.

Si multa rabdare, caci vorbim de lichide cu vascozitate ridicata, a caror purificare (filtrare) necesita timp.

Tot nu ajuta cu nimic cand in loc sa vaporizezi natur fara a procesa materialul, fara solventi si fara alte chimicale.. te apuci de facut lichid de ecig. Cine o vaporizat cu aer cald si cu lichid
. Nu cred ca o sa prefere cineva varianta ecig. Nici ca aroma, nici ca "lipsa de chimicale/solventi" nu se remarca lichidul..

Varianta 'e-cig' e intotdeauna de preferat atunci cand vrei sa consumi in locuri in care mirosul te-ar da de gol.

Cum ar fi de exemplu ... cand esti intr-o sedinta (plictisitoare) :biggrin:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Edibles.. :D
Si poti sa dai share ca sa nu mai fie plictisitoare sedinta.
Bine, la genul de sedinte la care am participat eu nu ar da oricum bine sa vapezi, era mai cu tact sa iti iei pauza de tigara daca se prelungea treaba.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
As putea sa zic ca le-am incercat pe toate, iar produsele ingerabile sunt pe ultimul loc in topul personal al preferintelor, pentru simplul motiv ca high-ul apare mult prea tarziu, tine foarte mult si efectul este predominant body.

Ultimul lichid preparat (din muguri de Golden Tiger) loveste extrem de eficient dupa numai doua puffuri.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
De la cine ai prins golden tiger??

L/E: Acum am vazut ca a scos si ace un cross cu acest nume. Credeam ca vorbim de versiunea originala, din israel.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Am luat seminte feminizate de la Ace intrucat mi-a placut 'originea' lor.

Am asteptat vreo 14 saptamani sa termine, dar s-a meritat fiecare zi de asteptat. Este cel mai psihedelic strain pe care l-am fumat vreodata.

Cand am vazut ca nu mai au disponibilitate de seminte feminizate m-am panicat ca voi pierde acest strain si am luat clone din planta pe care o aveam in flower prin saptamana 5-6. Au prins radacini relativ repede (sub 2 saptamani) insa le-a luat mai bine de 60 de zile sa reintre in vegetatie.

E o sativa de exceptie pe care o recomand oricui are rabdare sa o creasca. Nu este foarte pretentioasa (cere foarte putini nutrienti) si cel mai important - nu se lungeste deloc cand e bagata la inflorit (abia daca si-a dublat dimensiunea). Metoda preferata de a o creste acum este clonarea perpetua din aceasi planta (clonata, vegetata 30-40 de zile, taiat motul pentru clonare, repeat).
 

garuzy

Active member
Ce sa spun, cica am fost si eu student vreo 2 ani prin capitala. Ideea e ca nu stiu nici acum unde e facultatea, dar stiu pe putin 5 baietasi care pot sa mi faca rost de iarba buna. Fumez de vreo 8 ani si inca incerc sa mi amintesc uneori, ce am facut ieri sau alaltaieri... Paranoia e la ea acasa, stau cu plantele langa mine, ma uit la ele si ma gandesc daca intra garda peste mine in secunda 2. Evident ca nu am niciodata relatii stabile, prefer sa stau mort in fotoliu si sa ma uit la South Park decat sa ies in oras. In rest e totul ok. :D
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Se cheama ca esti adaptat social. Iti recomand munca in gradina. Outdoor, vreau sa spun. Si jogging. Cand poti :D

Eu as fi ingrijorat. Cel putin as schimba soiul...
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Nu stiu cum sa citesc. De exemplu:

1. Activitati sportive: am (destul) de regulat
2. Am destul de regulat activitati sportive

@explo: pai nu vezi ca pana la vara se gandeste, si eventual apoi... Treaba buna se face cu planificare!

@garuzy: Si ce ziceai ca bagi de obicei?
 

garuzy

Active member
Citeste cum vrei, conteaza sa intelegi, sunt oleaca prajit :)) Legale nu mai bag de vreo 5 ani, daca asta insinuai :p
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu ma bucur ca nu i-ai recomandat si sa se lipseasca de sex pentru 30 zile. Ar fi fost degeaba. :joint:
 

Latest posts

Latest posts

Top