What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

@@@ POLISH STRAIN GUIDE @@@

bialy_mis

Member
Odmiana: Lowryder#2
Seedbank: Bogusik2
Ogólna ocena: 5

Ziemia: Miejscowa ziemia z dodatkiem ziemi ogrodniczek, garść dolomitu na każdy dołek.
Nawozy: Biohumus Forte na wegetację a na kwitnienie Planton K
Światło: Czyste słoneczko, rośliny miały nieograniczony dostęp do słońca, rosły na południe.
Technika: Nie używałem żadnych technik, w przypadku genów Lowryderów wszelkie techniki są zbyteczne moim zdaniem.
Plon: Bardzo niski. około 12 gram z krzaka.

Lowryder#2 jest bardzo ciekawą odmianą ale początkującym go nie polecam. Mają problemy z kiełkowalnością, w dodatku z tego co zauważyłem to były bardzo czułe na zmiany pH. Każdy młody grower chce duży plon a LR#2 nie może tego zagwarantować. Chyba, że całe pole Lowryder'ów. Topki bardzo małe i wizualnie niczym nie zaskakujące. High jest uspokajający i dosyć słaby. Czuć przewagę indica.


 
Last edited:
G

Guest

Bambata x [Erdbeer x Purpurea Ticinensis]

Bambata x [Erdbeer x Purpurea Ticinensis]

Odmiana: Bambata x [Erdbeer x Purpurea Ticinensis]
Seedbank: Esbe :wave:

Bambata to sativa od Tikiego, która ma podobno baardzo duże topy. Kto wie co by było gdybym rosliny potrzymał jeszcze 3 tygodnie... ErdPurT to chyba mostly indica. High zrównoważony hehe :joint:

Ogólna ocena: 7/10

Potencja[Moc]: 6/10 Rośliny zebrane za wcześnie. Nie z mojej winy. Gdyby doszły ten crossik dostałby pewnie 8/10


Ilość zbioru: sporo 7/10

Zapach: od wyklucia się z ziaren baaardzo specyficzny. Zupełnie inny niż wszystko co do tej pory rosło na polach grunwaldzkich. Roślina przestała prawie pachnieć na etapie flo i zapach wrócił dopiero po wysuszeniu kwiatów. Topy pachną pszczelim woskiem z dodatkiem czarnego bzu :D. Zapach to największa zaleta tej trawy. 10/10

Smak: dym po miesięcznym curingu łagodny z lekką nutką truskawki 8/10 i sosny

Czas sadzenia: maj

Zbiory: początek października

Rośliny nie miały wcale pleśni.

Sadzonki wysadzałem po około 3 tygodniach życia na balkonie.Miejscówka w pełni nasłoneczniona. Ziemia lokalna wzbogacona była kupowaną, dolomitem i odrobiną kurzaka. Później był również biohumus i 2 razy Planton K. Rośliny bardzo delikatnie trenowane. Musiały być przesadzone na początku kwitnienia (miały koło 1,5 m) ze względów bezpieczeństwa. Nie odczuły przy tym większego stresu.

Ciekawostką jest występowanie bliźniąt syjamskich w tym crossie. Na kilkanaście wykiełkowanych nasion chyba z 5 wyszły po 2 rośliny.














 
Last edited:
G

Guest

Danish Passion

Danish Passion

Odmiana: Danish Passion
Seedbank: Esbe :wave:

Danish Passion to passion#1 od wielu lat uprawiany w Danii i krzyżowany z wczesnymi skunkami. Rośliny dosyć łatwe w uprawie chociaż dosyć szybko pokazały braki magnezu(widać na jednym zdjęciu). Dolomit w krótkim czasie załatwił sprawę.

Ogólna ocena: 8/10

Potencja[Moc]: 8/10

Ilość zbioru: mało - ze względu na to chyba głównie że miejscówka była zacieniona dosyć mocno. Kwiaty wyszły bardzo luźne i dosyć liściaste. 5/10

Zapach: Rośliny bardzo wcześnie zaczęły pachnieć. Na wegu pachniały skunkiem, po wysuszeniu i curingu kwiaty pachną rabarbarem :D 9/10

Smak: dym po curingu łagodny, bardzo smaczny mimo sporej ilośco liści w suszu 8/10

Czas sadzenia: maj

Zbiory: 2 połowa września

Rośliny nie miały wcale pleśni.

Sadzonki wysadzałem po około 3 tygodniach życia na balkonie.Miejscówka mocno zacieniona. Ziemia kupowana bez dodatków. Później był biohumus i 2 razy Planton K. Rośliny nie trenowane.

Odmiana do przetestowania raz jeszcze lecz już na nasłonecznionym polu. Myślę że gdyby plon był większy mógłbym dać nawet 9/10

Zdecydowanie polecam jak ktoś będzie miał dostęp.








 
Last edited:

hodowca85

Member
Grapefruit (FS) OUTDOOR

Ocena ogólna: 9
Moc (potencja): 8 wyczuwam ,że tak (20/80 indica/saiva)
Plon: 9 Duuużo ... kilkaset g. z krzaka
Łatwość hodowania: 8 ,z tego co zaobserwowałem:grapefruity mają baaardzo duże zapotrzebowanie na potas podczas kwitnienia...,a jak dajesz im go tyle ile potrzebują....to bardzo milutko zaskoczą Cię plonem hehehe.
Wygląd: 7 -z outa to z outa ....wiadomo-niezaciekawy,ale nienajgorszy
Zapach: 7 słodki-sativkowy ,a jak się ściśnie kwiatka to napiepsza ostro skuniaczem i gumą balonową "turbo".
Smak: 7 -w szczytach troche liści jednak było-brakło mu z 1-2 tyg. i lekko czuć 'młodością' hehe

Ogólnie z Grapefruitów z OUTa jestem jak najbardziej zadowolony!
Mówili ,że napewno nie dojdzie i takie tam....
Jak widać troszke czasu im brakło ,ale z ilości jak i z mocy jestem bardzo usatysfakcjonowany :jump:

Fotki w kolejności od małego
Zasadzone na początku maja ,skoszone 18 października.







17869Obraz_330.jpg


 
Last edited:

hodowca85

Member
Orange Bud (Dutch Passion Feminised 5pack)

Ocena ogólna: 9
Moc (potencja): 8 -coś około (40/60 indica/saiva)
Plon: 9 jedno pheno baaaardzo wielkie-3metry ,drugie mniejsze-2metry
Łatwość hodowania: 6 trzeba dobrze dbać,rośliny są wymagające i czułe na ph.
Wygląd: 8 ładne pomarańczowo-rózowe i brązowe włoski
Zapach: 10 100%-pomarańcza! ,zapach jest Poprostu super-zniewalający! Dla mnie bomba! O wiele lepiej pachnie niz z IN.
Smak: 8 pomarańczowy
Dym troszeczke gryzie ,ale myśle ze po miesięcznym curingu bedzie extra!

Co tu duzo gadac ,wszystko jest na zdieciach,ziółko zdązyło akurat na czas i wyszło na 9 !
Moge powiedzieć ,ze Orange Bud z DP bardzo miło zaskoczył mnie co do wielkości i plonów.Zbiór jest bardzo duży ,większy niz z mojego GF out.
Moc jak na out również jest bardzo na poziomie ;)Wyszło takie samo jak z IN albo i mocniejsze! Ziólko ma idealną jak dla mnie proporcje indica/sativa mix 40/60 i jest bardzo przyjemne !
Orange Bud jest to poprostu selekcjonowany skunk - ulepszona wersja.
Piszą ,ze ma 15,6 % i chyba rzeczywiście tak jest !
Dla dobrych i opiekuńczych farmerów na out napewno sie nadaje !
Rośliny na jesień miło się odwdzięczą! :jump:
Pamiętam ,ze te pestki zalałem na śmigus-dyngus hehe..
Na początku trzymane w mini boxie pod kompaktami potem na parapecie.
Wysadzone na dwór tuż po ostatnich przymrozkach-w tym roku "ogrodniki" były coś ok. 6 maja...
Zebrane 11 pazdziernika.
Pozdro! :headbange








 
Last edited:

hodowca85

Member
Bambata x [Erdbeer x Purpurea Ticinensis] (by Esbe)

Ocena ogólna: 8
Moc (potencja): 7 Niezbyt mocna-coś około (65/35 indica/saiva)
Plon: 7 -rośliny 170cm wysokości -ja musiałem przesadzać i dlatego zmniejszony plon.W normalnych warunkach miały by większe kwiaty.Bardzo łatwa w obróbce!
Łatwość hodowania: 8 dośc łatwo rośnie ,niezbyt wymagająca.
Wygląd: 9 Super! ładne purpurka przechodząca w fiolecik.Kwiaty zbite i mocno oblane.
Zapach: 10 Rzeczywiście chyba zapach jest największą zaletą tej odmianki!
Trzeba to poprostu poczuć...uprawiałem już wiele rodzaji i musze powiedziec ,ze zapach jest poprostu wyjątkowy! Rewalacja :)
Smak: 6 -co do smaku to jest kompletnie inny niż zapach...mi osobiście nie podchodzi...podejzewam ,ze to równiez skutki przesadzania ,a właściwiej.....dolomitu ,który sypnąłem w nowym miejscu...i poprostu chyba pojebał smak....


Ten krosik jak na nieprofesjonalnego Breedera -jest bardzo dobrze zrobiony!
Krzyżówka jak najbardziej egzotyczna...mmm ten zapach czuć już od 2 tygodnia....wygląd zniewala!...no poprosu miodzio! :)
Zapach przypomina mi jakieś owoce leśne czy coś takiego jakby jagody pomieszać z zapachem sosnowym ,bzem i właściwą nutą dla THC -taaaakiego specyficzne ciężkiego zapachu osiedlowego skuniacza (jak dędki za sklepu rowerowego czy paliwo....:) Tak jak mówiłem Trzeba to poczuć samemu.Rośliny miały ok 170cm. wysokości struktura-średnio rogałęziona-niska i krzaczasta,topki są bardzo łatwe w obróbce i są typowo indyjkowe.
Reszte widać na zdięciach..... :headbange
Ogólnie zioło dostaje ocene 8. Pozdrowienia dla Esbe za udany cross!
Congratulations for Esbe by varry good Cross ! :jump:








 
S

sweet-dreams

odmiana: trublemaker ( hindu kush x master kush) czyli czysta indica :)
wychodowaa na dworze w lekko zacienionej miejscowce.
krzaki urosly do ponad dwoch metrow zbior na przyzwoitym poziomie niema bardzo mocnego zapachu
po wysuszeniu pechie tak ladnie cytrynowo co mnie bardzo cieszy

sposob dzialania: p
robka ktora testuje to jeden nieduzy joint zapaszek piekny dym lekki slabo gryzacy co mnie bardzo cieszby bo nielubie jak mnie dusi. Dobra przechodzac do setna powiem tak an poczatku sie neizle przejechalem na tej odmianie bo ma okolo 10 minutowy opuzniacz tak wiec jesli kts spali sobie szybko blanta moze sie zdziwic gdy potym czasie zacznie odczuwac cisnienie na uszach. Dla poczatkujacego palacza albo soby ktora pali zadko sila tej odmiany boze byc bardzo milym zaskoczeniem. High widocznie indicowy leniwy raczej nie sprzyjajacy sapcerom jednak potrafiacy zmobilizowac do jakiegos niewielkiego dzialania przyjemnoscia dla mnie jest skrecic sobie z kolega z blanta do tego dobre piwko i napewno te 3 godzinki baardzo milej konwersacji mamy zapewnione. Jednak przy wypaleniu duzej ilosci powoduje znurzenie i sennosc wtedy przydala by sie pod reka jakas sativka na odmulenie. Ogolnie rzecz biorac jestem bardzo zadowolony z tej odmiany napewno te geny bede chcial posadzic w przyszlym roku. Teras przynajmniej wiem ze niebede sie nudzil w senne zimowe wieczorki :)
 

hodowca85

Member
:laughing: Sweetu wrzuć chociarz jakieś fotki :p :headbange
do rzeczy...
tym razem :

Maroc (FS)

Ocena ogólna: 8
Moc (potencja): 8 (40/60 indica/sativa)
Plon: 7
Łatwość hodowania: 7 średnio wymagająca.Na samym początku sprawiała troche problemów z niedoborami(fe),a własciwie ze zbyt wysokim ph.
Wygląd: 7 Sredniawka.Jak to z outa.Ładnie widać zywiczke i gdzienigdzie fiolet.
Zapach: 9 Maroc ma super zapch.NIc nieczuc zadnej zieleninki czy cos tylko czysty fresh zapah zajebistej Ketamijskiej prowincji...haszyszowy , cytrynowy
Smak: 9 Pycha. Taki jak zapach ,bardzo słodziutki...

Marocków miałem kilka w tym roku.Na jednej miejscówce -mało co podlewane urosły do pasa.Na innej-dbane: były mojego wzrostu -ok.170cm...
Co tu dużo gadać...wszyscy już pewnie znają Maroca.
Dodam od siebie tylko tyle ,ze każdy powinien spróbować posadzić Maroc na out - jest to 100% zajebista odmiana na Polski klimat.Nasionka niedrogie feminizowane-super! Czego chcieć więcej?
Ja ją bede chyba sadził co roku! Albo pokżeżować z jakimś wczesny skunkiem...mmmm...:joint:

Fotki w kolejności od najmłodszego do najstarszego...







 
Moje

Moje

Witam
NL
ocena ogólna :7/10
moc:8/10
zapach podczas kwitnięcia 5/10
plon 7/10 (150g z 2 roślin)
smak 9/10 jest delikatny nie gryzie w gardło i nie powoduje kaszlu
indica/sativa- 65/35 raz potrafi rozbawić a czasem jest bardzo uspokajająca
wysokość ok 160 cm
Nasiona dostałem od PLANTATORA Pozdrawiam ;d

Był to mój pierwszy out jestem bardzo zadowolony ze udało mi sie wychodować 2 piękne panie . Gdybym nie spóźnił sie o miesiąc z wysadzeniem myślę ze rezultat był by o wiele lepszy ale nie narzekam.

Pozdrowienia jeszcze raz dla Plantatora ;d














 
Last edited:
G

Guest

White Widow

Moc (potencja): 9
Wygląd: 9 Bardzo ładnie zbite topy.
Zapach: 8 Typowy zapach zielska, nie mdły, lecz przyjemny.
Smak: 7 Podobny do zapachu hehe. Dym wchodzi gładko, gorzej gdy wypuszczamy (chyba wiadomo o co chodzi hehe). Pewnie dlatego ze krotko curringowane.

Bardzo dobry stuff. Czuc je w siatce bardzo mocno. High wchodzi odrazu. Czuc ciepło na oczach. Znakomite wyważenie indica/sativa. Tak jak lubie. Mniej wiecej po polowie. Jest chec do działania, lecz pozniej to juz wiadomo (gastro i lekka zamułka hehe). Jest w mojej czołówce :D Dawno nie palilem takie czegos. Ogolnie white widow wysoko oceniam :rasta:



8946ww_in_hand.jpg


Pozdrawiam stworce tego siuwaxu :wave:
już niedługo skunk#1 :)
PS: Skopcony to pisalem :bashhead:
 
Last edited:
G

Guest

Skunk#1

Moc (potencja): 8,5
Wygląd: 8,5 Topy mozna powiedziec ze sativkowe, luzne, ale nie az tak bardzo. Szczyt delikatny, jak zlapiemy w rece to latwo go rozkruszyc. Prezentuje sie troche gorzej w siatce niz white widow.
Zapach: 9 ZAPACH POPROSTU REWELACJA !!! Typowo zielskowy z nutka sosny(lasu?) Super poprostu nie da sie tego opisac, kto mial skunka ten wie o co biega ;).
Smak: 9 Choc krotko curringowane to smak swietny, podobny do zapachu, wszyscy znajomi co palili to mowili ze swietnie smakuje, nie to co towar z ulicy hehe.

Palonko rewelacyjne. Duzo bardziej mi smakowalo niz white widow. Czuc przewage sativy, idealne na impreze, nie uderza mocno w glowe, lecz żart trzyma sie caly czas, wybuchy smiechu, poezja normalnie :D Zawsze mi smakowaly corssy ze skunkiem, a czysty jeszcze lepszy :D Wiec wniosek? Zamiast napoczatku kombinowac z wymyslnymi odmianami trzeba sprobowac czegos tak popularnego, no bo przez cos zyskalo taka slawe. Kazdemu polecam.

8946skunk_1.jpg

to po prawej to skunk, dla porownania po lewej white widow.


PS: Sorry ze odnosilem sie w raporcie do white widow ale ulatwilo mi to sprawe. :wave:
 
G

Guest

The Church GreenHouse Seeds outdoor i indoor

The Church GreenHouse Seeds outdoor i indoor

Witam

Odmiana: The Church
Bank: GreenHouse

OUTDOOR

czas wysadzenia;): maj
poczatek kwitniecia: koniec sierpnia
kiedy doszla: nie doszla, scialem w polowie pazdziernika brakowalo jej z 3 tygodnie
fenotyp: indica/sativa
zapach: lekko skunkowaty, odczuwalny z paru metrow
smak: ciezko powiedziec
moc: 3/10
ogolna ocena: 2/10

Moze trafilem na lipne nasiono, generalnie roslina rosla elegancko ale zupelnie mnie zawiodla jezeli chodzi o outdoor





INDOOR

Z tej rosliny na dworze zabralem 2 kloniki oba sie ukozenily i dalem pod lampe
Ocena badz co badz tej samej rosliny tylko w innym srodowisku jest zupelnie inna od tej na dworze.


czas kwitniecia: 8 tygodni
fenotyp: indica/sativa
zapach: lekko skunkowaty po dotknieciu, nawet 50cm od rosliny nie bylo jej czuc :) po curingu zapach typowego ziolka z lekka nuta miety
smak: lekki ozezwiajacy
moc: 6/10
ogolna ocena: 8/10

z 2 klonow mialem okolo 30g suszu

to ta z lewej, drugiego klona nie widac bo juz zostal sciety ;)





 

esbe

hybridsfromhell
Mentor
Veteran
WOW, WHAT A NICE THREAD!!! you guys rule the great outdoor! cant wait for your 08 work!

need to flash this from hodowca85
17869IMG_0713.jpg
 

hodowca85

Member
Yeah Bro ! I know this photo was need flash, anyway like Grapefruit want more sun ;) hehe plant little bend to line light.....

but its was make purpose.... :joint:

Like that hehee :








PEACE :wave:
 
Last edited:

UNILITE

Member
Early x LR F1

Ocena ogólna: 7/10
Moc (potencja): 6/10 (jak na ziolo z outa)
Plon: ciezko mi powiedziec, bo te nasiona wysadzalem najpozniej, ale rosliny z nich strasznie szybko rosna, mysle jak bym je wysadzil wczesna wiosna to by byly ogromne

Łatwość hodowania: kazdy chyba wie jak to jest na out, dobrze sie przygotuje ziemie to musi rosnac
Wygląd: od malego typowa sativa, topy satiwowe
Zapach: owocowy hmmm dziwny... przyjemny.. szkoda ze juz sie skonczylo bo bym go powachal to by sie jakis zapach znajomy znalazlo ;)
Smak: a zebym pamietal :joint:

fajna sativa, bardzo wczesna, mysle ze sadzona wczesnie mozna nas ladnie wynagrodzic jesienia
jak ktos nie posadzil tych pestek i ma je jeszcze polecam bardzo na out 2008
radze sadzic w suchych miejscach, jak topy robily sie juz ladnie nabite zznalazlem sporo plesni...
jak zaczyna wypuszczac odgalezienia na przemian, widac ze robi to bardzo gesto, jest na niej sporo lisci i nie jest taka fajna w obieraniu

jedyna wada to ta plesn, ale mysle ze w suchym miejscu powinno byc w miare ok, mysle ze to przez LR w krzyzowce, w tym roku duzo osob sie skarzylo na plesniejace lr w tym ja :badday:
kwiatuszek z 07-18-2007​



E: przypomnialo mi sie mam jednak 2 foty z coprawie koncowki f1, zappomnialem ze obok f2 sadzilem pare sztuk f1
fotki z innego miejsca niz te wyzej


:rasta: :friends: :bongsmi: :abduct:
 
Last edited:

UNILITE

Member
E X LR F2

napisze cos nie dlugo
spac mi juz sie chce :)

w f2 widac wiecej indica, palenie mocniejsze od f1
niektore rosliny mialy topy zielone, niektore lapaly lekko fioletowy kolor jak na fotce ale po wysuszeniu nie widac tego fioletu ?? znika czy co?
czas zbioru polowa wrzesnia, pewnie postala by jeszcze z tydzien ale tez miejsce bylo dosyc wilgotne i plesniala









\\\na jednym krzaku zobaczylem pojedyncze banany, nasion chyba nie znalazlem wiec chyba nic takiego strasznego
wsumie szkoda ze sie nie znalazlo pare sztuk by sie gdzies wysadzilo na odludziu na eksperyment

troche zblizen :D
 
Last edited:

Azzzzzz

Member
Veteran
Cinnamon FS - Viva la Sativa !!!

Cinnamon FS - Viva la Sativa !!!

Witam !!, no to kolejny strain raport, tym razem pod ogien idzie Cinnamon z Female seeds, opis strainu mysle ze jest znany wiec przejde do meritum:


Wzrost wegetatywny:
-Trzymalem ja miesiac w fotoperiodzie 18/6
-Rosly super, dosc szybko, duzo odrostow
-Trzymana byla w mieszance ziemi Krone + perlit
-Oswietlenie to przez pierwsze 2 tygodnie HPS 150, pozniej HPS 400W
-stosowalem LST
-Odzywki to glownie biohumus z saletra stosowane od 2 tygodnia
-Roslina zaczela pachnac zauwazalnie po 3 tygodniu, malo silny zapach

Okres kwitnienia:
-Dlugosc tego okresu to 90 dni
-zero hermow
-Zapach stal sie intensywny od 4 tyg i byl bardzo intensywny az do konca, mialem dwa phena - jedno benzynowo cytrynowe, drugie typowo owocow lesnych :>
-Nawozy to Canna na flo + PK 13/14 + Rippen przez ost 10 dni
-Swiatlo to HPS 400W
- Budsy rosly bardzo duze, od okolo 60 dnia roslina prawie wogole nie miala juz duzych lisci, same kfiatuszki
- Stosowane LST

Podsumowanie:
-Trudnosc w uprawie oceniam na latwa
-Z jednej rosliny wychodzilo 75 g
-Stosowalem Carling lodowkowy - 2 tygodnie
-Zapach bardzo mocny intensywny, rozroznialne 2 phena
-Smak dymu bardzo fajny, lagodny
-Material po okresie kolo miesiaca jest bardzo dobry, wyraznie czuc moc sativy, faza jest dziejaca sie glownie w glowie, duzo rozkminiania wszystkiego, przywidzenia, dziwne mysli, bardzo czuc potrzebe robienia czegos, wszystko fascynuje i zastanawia - bardzo tripowy material. Jest to moja pierwsza odmiana 100% sativa i powiem ze spelnia w prawie calosci moje oczekiwania, mysle ze bardzo dobry wybor podjalem biorac ja na ruszt.


OCENA 9-/10
Pozdr

:joint:


12505PB210240a.jpg


12505P1030002a.jpg


12505P1030008a.jpg


12505P1030010a.jpg


12505P1060014p.jpg


12505P1060020p.jpg


12505P1310004a.jpg


12505P1310014a.jpg


12505P2230091.jpg


12505P2230085.jpg



:wave:
 
G

Guest

Church indoor

Ocena ogólna: 8,5
Moc (potencja): 9,5: jak dla mnie zbyt mocne, czuc przewage indica, jezeli mamy cos do zrobienia w ten dzien to lepiej nie palic hehe. Dobre na kanape i jakis film lub konsole hehe.
Wygląd: 8: ciemno zielona, topy bardzo zbite fajnie sie prezentują
Zapach: 9: zapach specyficzny dla zielska ale w strone jakiejs przyprawy. Troche haszyszowaty. Jest intesywny, czasem gryzie w nos ale dopiero czuc go gdy przylozymy nos do kwiatka
Smak: 8,5: bardzo podobny do zapachu, przypomina mi smak osiedlowego haszu z przed kilku lat. Bardzo pozytywnie, lecz troche kąsa po gardełku hehe



8946church2.jpg
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top