What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pineapple Express Autoflowering Feminized by Vasy

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
E pentru roși castraveți si plante de decor! Așa scrie pe eticheta! Despre acele metale grele zice că e în limitele permise de lege! Dar un pic mai spre sfârșit mai scrie ca în ultimele 14 zile să nu se mai administreze!
Si de alungat din magazin nu te alungă nimeni! Te lasă în pace,sau în cel mai rău caz te întreabă ce cauți și dacă poate să te ajute cumva! În fine am găsit acum un fert granulat cu NPK 19-6- 20 kryatalon start și cu multe micro si macro elemente am să încerc o doză foarte mică dar peste câteva zile ! Sper să își revină ca celelalte le merge bine deocamdată!
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Mi-e greu sa cred ca in cehia, tara mai avansata decat romania este voie sa bagi asa ceva in un fertilizator pentru plante de consum.
Explo draga, eu iti sugerez sa privesti lucrurile ai altfel: pe cate din ingrasamintele din RO ai vazut specificatiile pentru Pb, Hg, Cd, As? EU nu imi amintesc sa fi vazut. Chiar crezi ca nu contin, si de aia nu le-au pus? Parerea mea e ca nici nu le-au facut!
Cehii macar le-au facut...

In alta ordine de idei, am citit despre faze de la hamerichani, asadar dintr-o tara mai avansata decat Romania :)dance013:), despre ingrasaminte din reziduuri... radioactive. Ca cica lasa, se disperseaza. Si s-au dispersat: broaste cu 2 capete si 5 picioare, etc...


A, si cromul nu e asa rau, decat daca e hexavalent. Aia trebuia precizat la analiza.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Is obligati de ue sa le puna, chiar si pe compost. Si am vazut pe niste pungi de compost, concentratii mai mici. Pe ingrasamintele pt legume am vazut "nu contine metale grele!", nu pe toate totusi. Si din moment ce legea spune ca trebuie specificat orice continut din substantele astea, da, eu cred ca daca nu sunt trecute nu exista, cel putin nu in doze masurabile sau peste limita legala.
Totusi, e unul din motivele pentru care am trecut la organic, dupa ce am vazut pe aticle de nutrient mineral pentru rosii ca au in componenta plumb si alte metale grele. Apoi am vazut ce si compostul are astfel de componente si am decis sa imi fac eu tot ce pot de la zero, in mare parte pe baza de materie vegetala nepoluata. Ca sa scad riscul de contaminare cu astfel de produse.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Update!
35 zile! De la incolțire!
Lumina 110w
Fert: kryatalon start 19-6-20
Jumătate de doza!
Probleme rezolvate: over water si deficiente de zinc magneziu!
Frunzele uscate complet si galbene îndepărtate!
picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Are aproximativ 2 săptămâni de când sau văzut primi pistili!
 

Pillang

Well-known member
NPK 19-6-20 nu este un amestec bun pentru flow, phosphorul trebuie sa fie mai mult, decit nitrogen, poate si lumina e slab, dar nu am experienta cu led. Oricum deja e prea tirziu pentru correctie, dupa parerea mea. Dar sezonul out poate ne compenseaza :) numai sa dispare iarna asta desgustator...
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
A primit boost PK 9-10! Dar nu are micro elemente! Așa că l-am folosit în combinație cu acel 19-6-20! Altul cu nitrogen mai mic nu avusesem la îndemână! Acum am ceva de la feeding Greenhouse biobloom NPK 4-9-9!
 

Pillang

Well-known member
Biobloomul pastreaza la urmatorul gradina, din plantele astea nu scoti atit de mult, cit valoreaza fertilizantul. Asta e numai parerea mea, iti doresc, sa nu am dreptate! :)
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Nu e problema de fert! Am destul acum!! problema e că mor de ciudă că au rămas pitice, ca nu am avut fertilizatori de la început! Si nu va mai fi auto! Ca daca sunt stresate rămân mici! Următorul grow va fi big bomb sau super hindu kush! Si daca tot sunt regulare voi face si câteva semințe pentru ceva crossuri dacă îmi va plăcea high-ul sau ceva!
 

Pillang

Well-known member
Daca cu lumina asta, care folosesti, ai crascut si strainuri bune, atunci inteleg, ca mori de ciuda
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Salutare băieți un mic update!

Așa ceva nu am mai văzut niciodată cum au început să apară tricomi la o zi sau 2 maxim sau făcut lăptoși! Nu îmi explic fenomenul! Si inca mai are 3 săptămâni până ar trebui să termine! Cred că o decapitez mult mai devreme! Nu stiu sa vad!
picture.php



Poza de grup!
picture.php


Arată bine dar sunt mici, cu o regulară făceam cât toate 3 auto!

Buruiana nr.1 care e în concurs!
picture.php


Si restul buruienilor!
picture.php


picture.php

47 zile de la germinare! Încă 16 zile după spusele celor de la fast buds!

Păreri? Critici? Hai noroc la toată lumea și fumuri ușoare!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Si mie îmi place cel mai mult 3 femeia a ales nr 1 pentru concurs pentru că e mai compactă! Un 10g tot iese! Oricum viitoarea tură voi face câteva semințe și poate voi încerca să feminizez câteva sau toate pentru OUT!! Apoi bag ceva pentru muguri! Sau nu stiu sa vedem!
 

narcox

Member
Si mie îmi place cel mai mult 3 femeia a ales nr 1 pentru concurs pentru că e mai compactă! Un 10g tot iese! Oricum viitoarea tură voi face câteva semințe și poate voi încerca să feminizez câteva sau toate pentru OUT!! Apoi bag ceva pentru muguri! Sau nu stiu sa vedem!

Sunt curios de recolta totală si care va scoate mai mult:)
 
Top