What's new

PINEAPPLE CHUNK

soulis10

Member
Ευχαριστω πολυ papastroymf για τις πληροφοριες που μου εχεις δωσει μεχρι τωρα.να σαι καλα!Για την μουχλα που έλεγα,στις ριζες ειχε,σορυ δεν το εγραψα.τα φαρμακα τελικα,κανει που τα ριχνω μαζι?τα βιο βιζζ και το NIRVANA(μονο αυτο μου εδωσε)?το εχει κανει κανεις?
Ρωταω επειδη μου εχει καρφωθει στο μυαλο οτι αυτοι στο αλε γρε δεν θελουν να μας βοηθησουν.γιατι να μας δωσει αλλο φαρμακο τωρα?κανει για τα χωματα ειπε και για το φουσκωμα των παπαδων.Και σας ρωταω εγω τωρα:η bio-bizz δεν εχει τετοιο φαρμακο?εχω το root juice το grow το bloom to heaven και το top max.κανενα δεν κανει για το (τελικο σταδιο)οπως ειπε και αυτος?
 

Papastroumf

Member
Η biobizz όπως είπες έχει όλα αυτά που ανέφερες. Αυτό που είναι για το φούσκωμα των παπάδων (της biobizz) είναι το top-max. Τώρα αν κάνει ο συνδυασμός αυτών τον 2 συγκεκριμένα δεν το γνωρίζω. Πάντως ο συνδυασμός λιπασμάτων ίδιας εταιρίας κάνει.Γιατί σου καρφώθηκε αυτό το πράγμα στο μυαλό? Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τους υπαλλήλους του alegre και το πόσο εξυπηρετικοί είναι από παιδιά του φόρουμ. Μπορείς να τεκμηριώσεις την σκέψη σου?Το root-juice είναι για το seedling stage άντε και για την αρχή του vegetative
stage.
Υ.Γ περιγραφή του top-max από την bio-bizz : Top·Max™ s a 100% organic flowering strengtheners which has the threefold purpose of increasing the actual size and weight of clusters of flowers, leaving a sweet, smooth taste in the finished product and facilitating the uptake of nutrients by the plants.
 

soulis10

Member
Καλησπερα αγορινα.Να στο τεκμηριωσω?ναι αμε,πηγαμε στους 2μηνες,τους δειχνουμε φωτος και μας λενε:καλα πανε,μια χαρα ειναι.του λεμε:τι γινεται ρε φιλε,αυτα κανονικα επρεπε να εχουν βγαλει μουστακια.μας λεει:παρε το bud blood.(τα bio-bizz)ουτε που μας τα εδειξε ποτε.το παιρνουμε το bud blood.μας λεει:παρε αυτο και θα δεις πως θα γινουν.οκ λεμε και φευγουμε.παμε παλι μετα απο 1,5μηνα.συνολο:3,5 μηνες.του λεμε:μαγκα τπτ,τα ιδια.μονο φυλλα.μας λεει:παρε το bloom της bio-bizz μονο,κουρευτε τα απο την μεση και κατω,ριχνετε του καθε δυο μερες bloom,και αμα δεν γινει σε 2εβδομαδες κατι,ΚΟΦΤΕ ΤΑ!!!!!!!!ειναι μουφα τα σπορια μας ελεγε,ειναι μαλακες οι ολλανδοι μας ελεγε,κυνηγανε το φως μας ελεγε.Γενικα μας ελεγε τα παντα εκτος απο το να τα γυρισουμε σε 12ωρο.τυχαιο?οταν ομως τα γυρισαμε 12/12 και πηγαμε να παρουμε ΟΛΑ τα φαρμακα μας κοιταγε καλα καλα.Ισως μπορει να ειμαστε και οι μονοι που καναμε σχεδον 6 μηνες αναπτυξη και μετα το γυρισαμε σε 12ωρο.τι αλλο να σκεφτω?

Υ.Γ.:εμεις ξεραμε οτι ηταν auto.θελαμε να ξεκινησουμε κατι ευκολο για πρωτη φορα.τους το ειπαμε και αυτοι μας ειπαν οτι δεν υπαρχει σε auto αυτο το strain.γιατι δεν μας ειπανε οτι:μαγκες αυτα δεν ειναι auto.ειναι feminized.γιατι?
 

Papastroumf

Member
Καλησπερα αγορινα.Να στο τεκμηριωσω?ναι αμε,πηγαμε στους 2μηνες,τους δειχνουμε φωτος και μας λενε:καλα πανε,μια χαρα ειναι.του λεμε:τι γινεται ρε φιλε,αυτα κανονικα επρεπε να εχουν βγαλει μουστακια.μας λεει:παρε το bud blood.(τα bio-bizz)ουτε που μας τα εδειξε ποτε.το παιρνουμε το bud blood.μας λεει:παρε αυτο και θα δεις πως θα γινουν.οκ λεμε και φευγουμε.παμε παλι μετα απο 1,5μηνα.συνολο:3,5 μηνες.του λεμε:μαγκα τπτ,τα ιδια.μονο φυλλα.μας λεει:παρε το bloom της bio-bizz μονο,κουρευτε τα απο την μεση και κατω,ριχνετε του καθε δυο μερες bloom,και αμα δεν γινει σε 2εβδομαδες κατι,ΚΟΦΤΕ ΤΑ!!!!!!!!ειναι μουφα τα σπορια μας ελεγε,ειναι μαλακες οι ολλανδοι μας ελεγε,κυνηγανε το φως μας ελεγε.Γενικα μας ελεγε τα παντα εκτος απο το να τα γυρισουμε σε 12ωρο.τυχαιο?οταν ομως τα γυρισαμε 12/12 και πηγαμε να παρουμε ΟΛΑ τα φαρμακα μας κοιταγε καλα καλα.Ισως μπορει να ειμαστε και οι μονοι που καναμε σχεδον 6 μηνες αναπτυξη και μετα το γυρισαμε σε 12ωρο.τι αλλο να σκεφτω?

Υ.Γ.:εμεις ξεραμε οτι ηταν auto.θελαμε να ξεκινησουμε κατι ευκολο για πρωτη φορα.τους το ειπαμε και αυτοι μας ειπαν οτι δεν υπαρχει σε auto αυτο το strain.γιατι δεν μας ειπανε οτι:μαγκες αυτα δεν ειναι auto.ειναι feminized.γιατι?

Αν μπορεις να μου πεις,αν, σε ποιο αλεγκρε πηγατε? Νταξει μπορει να πεσατε σε καποιο ατομο που δεν γνωριζε.Απο biobiz κατα την ανθοφορια βαζε top max και bloom Αρκουν. 18/6 αναπτυξη 12/12 ανθοφορια. Τα αυτονατα σκςψου οτι εχουν μεσα τους ενα χρονομετρο αντιστροφης μετρησης δεν χρειαζεται να γυρισεις σε 12/12 για ανθοσει. Τα αυτονατα μεσα στνθησω παιρνουν αναπτυξη 3 με τ βδομαδες και μετα ξεκινανε ανθιση. Καποιοι απο την αρχη το βαζουν 12/12 . Αλλοι 24/0 στην αναπτυξη και 12/12 ανθοφορια . Αν δεν σου απαντησα σε κατι πες το.
 

soulis10

Member
Στα εξαρχεια...Τελος παντων,μπορει να μην το καταλαβανε τα παιδια.ολα καλα πανε μεχρι στιγμης.εκτος του αλβανο κους,εχει ξεραθει τοσο,που το ακουμπησα και φευγουν μερικα μουστακια.δεν του βαζω παλι ΝΙΡΒΑΝΑ,μονο της βιο βιζζ.και το μεγαλο το chunk εχει ζαρωσει τα φυλλα του αρκετα.και αυτο μονο βιο βιζζ.τπτ αλλο φιλαρακι.απο κει το καταλαβα.αυτα..
Μια χαρα,ενδιαφερον ολα αυτα.ευχαριστω.Και κατι ακομα,μονο top max kai bloom?απο χεβεν?
 

Papastroumf

Member
Κοίτα το bioheaven δεν το χρησιμοποιούν και πολύ και δεν ξέρω αν σαυτην την φάση βοηθήσει, η βιοβιιζ λέει οτι δίνει ενέργεια στο φυτό και οτι αντικαθιστά την κατεστραμμένη χλωροφύλλη στα φύλλα,και οτι διώχνει τις τοξίνες. Τώρα εσύ επιλέγεις. Ανέβασε όμως και φώτο απο τα φυτά που λες έχουν πρόβλημα. Το άλμπαν είσαι σίγουρος οτι δεν είναι έτοιμο,πόσο καιρό κάνεις flowering και βάλε φότο,αν μπορεις κοντινή τραβηγμένη να φαίνονται tricromes και ο παπας με καλή ανάλυση.
 

soulis10

Member
Καταλαβα,τα ποτισα σημερα με ολα της βιο βιζζ και αν καταφερουν να συνελθουν θα ριχνω μονο αυτα τα δυο που μου ειπες.τωρα δυστηχως για φωτο δεν μπορω γιατι εφυγε πριν λιγο το φιλαρακι που εχει καλο κινητο.αυριο,κατα το απογευματακι μαλλον θα βαλω να την δεις.σιγουρος απολυτα δεν ειμαι να πω την αληθεια απλα βλεπω και τα υπολοιπα παπαδια πιο κατω και δεν εχουν γινει οπως πανω,καταλαβες..
ευχαριστω και παλι για την βοηθεια και ολα.καληνύχταααα.
 

soulis10

Member
Καλησπερα σας αλανια,μηπως μπορειτε να μου πειτε ποιο μικροσκοπιο να παρω?γιατι εχει διαφορα.ενα που ελεγε 60-100Χ εννοει το ζοομ?διαβασα κιολας που ελεγε κατι,οτι ειναι αχρωμα.δεν ξερω ποιο να παρω.
 

soulis10

Member
Bazz kalhspera.δεν ξερω να σου πω την αληθεια,τους εριξα κατι φαρμακα και την επομενη μερα εγιναν ετσι?μηπως τα εκαψα λιγο?3 μερες τωρα μονο νερο ριχνω και τπτ αλλο.
 

soulis10

Member
Καληςπερα,κανονικα αυτην την εβδομαδα.αλλα δεν το θυμηθηκα καθολου να το flushαρω.μαλλον γιαυτο επαθε αυτο το πραγμα.αυτο ηθελε μονο νερακι και εγω ο μαλακας του εβαλα και φαρμακα και ολα.δεν εχει λιγο λογικη αυτο ρε bazz?τι λες εσυ?
 

soulis10

Member
καλημερα,ειναι ακριβως 10 εβδομαδες σημερα.το site δινει 65-75 μερες.αλλα δεν ξερω τι να κανω.μια φορα τους εβαλα αυτο το νιρβανα(μαζι με τα αλλα της bio-bizz)και εγιναν ετσι.στο αλβανακι του εριξα 1,5λιτρο νερο σκετο και το εβγαλε απο κατω στο πιατακι μπαμ!οτι νερα εβγαλε στο πιατακι τα πεταγα,για να μην τραβηξει τπτ ουσιες-φαρμακα.το chunk και αυτο εφαγε 1,5λιτρο νερο σκετο ΑΛΛΑ δεν εβγαλε ουτε σταγονα απο κατω.σκεφτομουν να του εριχνα ακομα 1 λιτρο νερακι αλλα ειπα αστο μην παθει και τπτ αλλο.καμια βοηθεια για να τα επαναφερω?λογικα σε καμια εβδομαδα θελουν κοψιμο ετσι?αμα γινουν καλα......
 

bazz

Member
Φιλε μου εγω βλέπω οτι έπρεπε να είχες κόψει, όλες τρίχες ειναι κόκκινες.
Επίσης πρεπει να εχεις πολυ υψηλές θερμοκρασίες ΕΕ;;;
 
Top