What's new

PINEAPPLE CHUNK

soulis10

Member
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΜΑΓΚΕΣ,ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΑ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΠΕΡΝΑΩ.
 

soulis10

Member
picture.php
 

soulis10

Member
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΟΜΩΣ ΤΠΤ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ 3,5 ΜΗΝΕΣ 18 ΩΡΕΣ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΤΠΤ.ΠΗΓΑΜΕ ΑΛΕ ΓΡΕ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΚΟΦΤΕ ΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΩ.ΤΑ ΚΟΨΑΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑΜΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΩΤΟ.ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΚΟΨΑΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΞΑΝΑΠΗΓΑΜΕ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΕΝΑ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ ΒΑΛΤΕ ΤΑ 12ΩΡΟ.ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΑΛΑΚΕΣ.......ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 2 ΜΗΝΩΝ ΣΕ 12ΩΡΟ.ΤΙ ΕΓΙΝΕ??????
 

soulis10

Member
ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΑΠΑΔΙΑΣΕ!!!ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ.ΤΕΣΠΑ,ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΚΟΨΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΕΒΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΗΓΑΜΕ ΣΩΣΤΑ ΣΤΙΣ ΩΡΕΣ ΦΩΤΟΣ.ΠΕΡΝΑΩ ΦΩΤΟ...
 

soulis10

Member
ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ(ΚΑΙ ΚΑΛΑ)ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ,ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕ ΤΠΤ.ΚΑΝΑ ΑΛΒΑΝΙΑΝ ΚΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ
 

soulis10

Member
ΩΡΑΙΟ?ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΩ.ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΜΕ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ.ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΠΕΝΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ.

Υ.Γ.:ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟΣ ΑΝΑΠΟΔΑ ΠΕΡΑΣΤΗΚΑΝ,ΟΛΑ ΑΝΑΠΟΔΑ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ
 

Papastroumf

Member
Να σε ρωτησω λιγο. Καταρχας ποσο υψος εχει η τεντα/δωματιο. Το επομενο γκρου θα γινει με ιδιο σπορο. Ιδιο στρειν δλδ? Στα ρωταω για να σου πω ποσο καιρο να τα δωσεις αναπτυξη. Τωρα το ποτε θα κοψεις ειναι γουστο. Πολλοι κοβουν οταν τα tric4omes ειναι 70% amber 30% θολα. Μπορεις να κοψεις μολις θολωσουν ολα ,πρωτου καφετιασοτν θα σου δωσει αλλο high πιο ανεβαστικο ενω με την πρωτη μεθοδο βαρενει λιγο. Απαντα σαυτα που σε ρωτησα αρχικα.
Υ.Γ αψογα τα κουκλακια σου.
 

soulis10

Member
Καλησπέρα φίλε μου,η τέντα ειναι 2Χ1Χ1.μαλλον επειδη απο την φουρια μου τις περασα ολες μαζι χημα δεν εξηγησα καλα,τα τρια αυτα στην πρωτη φωτο τα αφησα 18 ωρες φως5,5 ΜΗΝΕΣ!!ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ.τωρα τα εχουμε σε 12ωρο 10 βδομαδες.Λοιπον που λες φιλε αυτα τα τρια εγιναν τα τερατα που ειναι στην αλλη φωτο πιο κατω.οταν τα γυρισα τα φωτα εχουν γινει ετσι οπως τα βλεπεις στις παρακατω φωτο(τα παπαδια).Και η τελευταια φωτο ειναι ενα ελληνο-αλμπανι.ελπιζω να τα εξηγησα καλα..
 

Papastroumf

Member
Δεν μου απαντησες σε ολα. Τι στρειν θα βαλεις στο επομενο γκροου? Αν βάλεις το ιδιο πανε σε 1 μηνα αναπτυξη (18/6) και μετα οσο σου δινει ο breeder (12/12) για ανθοφορια. Οταν κοψει ειμαι περιεργος να μου πεις ποσότητα μετα το dry και το cure
 

soulis10

Member
Να σου πω την αληθεια αγορινα ηθελα να εβαζα το ιδιο παλι αλλα δεν εχω αλλα σπορια,για το επομενο που λες δεν ξερω,φοβαμαι να παραγγειλω παλι με αυτη την κατασταση που παιζει.θα ηθελα να δοκιμασω ενα auto στο επομενο grow αν παραγγειλω,αλλα δεν ξερω τι ποικιλια να διαλεξω.Θα ηθελα κανα lsd κανα g13,και κατι αλλα που εχω διαβασει οτι ειναι δυνατα.θελω auto γιατι με πιεζει ο χρονος.το μεγαλο θεμα μου ομως ειναι απο ποσοτητα τι κανουν.αν δεν βγαζουν αρκετο(70-80g στεγνο) καθε δεντρο θα παω παλι σε fem.το μικρο το chunk το αφησα 5 βδομαδες 18/6 και τωρα ειναι 10 εβδομαδες 12/12 αλλα νομιζω θελει κανα δυο εβδομαδες ακομα.εννοειται πως θα δωσω πληρες στοιχεια ποσοτητας νωπου και ξερου.καμια ιδεα για strain?
 

soulis10

Member
Ξεχασα να σου πω και κατι αλλο,το αλμπανιαν κους �� μαλλον εχει προβλημα.αν δεις την φωτο τα φυλλα του εχουν κιτρινισει λιγάκι και εχει αρχισει να ξερενεται καπως.οταν του ειχα κανει μεταφυτευση ειχε πιασει μουχλα,την αφαιρεσα οσο μπορουσα και το εβαλα σε 14λιτρη.παιζει να ειναι απο αυτο?μηπως απο τα φαρμακα?του ριχνω και bio bizz και το νιρβανα της advance μαζι στο ιδιο μπουκαλι.ειναι λαθος?σαν να πεθαινει μου φαινεται....
 

Papastroumf

Member
Το κιτρίνισμα των φύλλων στο στάδιο που βρίσκεσαι είναι πολύ φυσιολογικό ΑΛΛΑ όχι αναγκαίο.όπως το είπες και μόνος σου "πεθαίνει",από την στιγμή που μπαίνει στην ανθοφορία του δίνεις το ερέθισμα οτι φτάνει στο τέλος του γιαυτό και βγάζει τα άνθη. Το κιτρίνισμα συμβαίνει διότι το φυτό στο τέλος αρχίζει να τρέφεται από αυτά. Τώρα για την μούχλα στον παπά που μας έδειξες δεν φαίνεται κάτι. Όσο για τα αυτόματα που είπες για την ποσότητα εξαρτάται από τα γονίδια αλλά και το πως θα τα περιποιηθείς,ποτέ toppping και lst σε auto γιατί στρεσσάρονται και πολύ απλά όχι μόνο δεν κερδίζεις κάτι αλλά χάνεις αρκετά από το τελικό yield.Για το πιο strain θα το αγοράσεις ψάξτο καλά,και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα για την παραγγελία.
 
Top