What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

PC box 2x Nirvana NL

Status
Not open for further replies.

GK_420

Active member
Szia!
Kb milyen mennyiségű virágról beszélünk? 0.1g? vagy tényleg csak 4-5 virág? milyen idősek a növények? és a magok? ez az első széria a magokból? én a helyedben egy kicsit nagyobb darab virággal is megpróbálkoznék mert ha virágzás közben még nincs hatása a növénynek akkor lehet már nem is érdemes velük foglalkozni, bár egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy rendes magokból kikelt és felnevelt majd virágzó növénynek ne legyen hatása. A magok honnan vannak, azt írtad, hogy nirvanasok, de közvetlenül tőlük vagy egy másik cégtől?
A toppok ezen egy cigis virágok szóval a mennyiség könnyen elképzelhető volt. :) A magok kora nincs összefüggésben semmivel ha kinőttek.
 

DooLhof

Member
*********************.co.uk oldalról rendeltem.
Igen, valóban kevés volt, kb 0.1 amit kipróbáltam (és ugye nem top, nem is volt túl gyantás), de általában nem rakok sokat egy cigibe, ennél valamivel többet és egy pár órán át azért érzem.

Még arra gondolok most, hogy az nem lehet e para, hogy a hátsó ventik nincsenek fénycsapdával védve, így amikor éjszaka van a lányoknak és ég a villany a szobában, akkor lehet beszűrődik vmi minimális fény. Bár gondolom, ami out ba nő az sincs elrejtve a holdfény elöl :D
 

Medicropper117

Active member
Esténként néha kicsit vegel...jóvanaz...:)
Nem lesz semmi baja ha eddig nem volt. Nalad a keves feny jatszik nem a beszűrődő.
 

GanjaFan4Ever

New member
A toppok ezen egy cigis virágok szóval a mennyiség könnyen elképzelhető volt. :) A magok kora nincs összefüggésben semmivel ha kinőttek.

Szia!

A semminél azért egy kicsit több az összefüggés, mármint én azt olvastam (aszem az india ajándéka, vagy az egykalapalatt) hogy az idősebb magokból (az évekkel arányos mértékben) kikelt növények esetében nő az esetleges rendellenességek esélye, bár mint mondtam nekem a 3 éves magok már nem keltek ki, de a regularból kikeltek között is van 1 (am kettő csak a másikon alig látszik) aminek az első pár levele olyan mintha meg lenne égve, plusz extrém hosszúra megnőttek meg a többihez képest nagyon alacsony egyébként az illata is hajaz kissé a ruderalisra amiből arra következtetek hogy ezek autofem magok lehetnek. egyébként az ez előtti reg magokból is detto ugyan olyan növények keltek ki, sztem úgy vannak az ajándék magokkal hogy ami "megmarad" strainenként összeöntik reg,fem,auto és azokból 10 egy freebees. amúgy az idős magokhoz még annyit hogy olvastam olyanról, hogy egyiptomi ásatáson találtak ilyen edényeket amikben magok voltak, köztük kender is vmiért (tényleg nem vágom miért lehet a kender fajtájára voltak kíváncsiak ((rost vagy mittomén))) rápróbáltak a csírázásra és volt amelyik kikelt, pfffff nekem meg a 3 éves nem csírázott ki :)
 

GK_420

Active member
Hát én még nem találkoztam ezzel a csíraképes ezer éves mag hírével csak itt a legendájával egy hónapon belül 2x már. De akkor még kínai volt és rákerestem végig olvasam a tanulmányt a vizsgálatról és nem csírázott ki semmi. Szóval dobhatnál linket is.

Ha így is lenne hogy mutálódna az évek alatt (amit kétlek) akkor sem a hátóanyag profilt érintené ilyen a világon nincs. Az india ajándéka meg szerintem egy rég elavult iromány.
 

GanjaFan4Ever

New member
Hát én még nem találkoztam ezzel a csíraképes ezer éves mag hírével csak itt a legendájával egy hónapon belül 2x már. De akkor még kínai volt és rákerestem végig olvasam a tanulmányt a vizsgálatról és nem csírázott ki semmi. Szóval dobhatnál linket is.

Ha így is lenne hogy mutálódna az évek alatt (amit kétlek) akkor sem a hátóanyag profilt érintené ilyen a világon nincs. Az india ajándéka meg szerintem egy rég elavult iromány.

Szia!

Én sem arra gondoltam, hogy a thc vagy egyéb anyagok képzését érintené, inkább növekedési rendellenességek lehetnek. az india ajándékával kapcsolatban eltér a véleményünk, de mind1. az a cikket már nemtom (vagy 1 éve az biztos) mikor olvastam és hol, de ígérem rászánok majd egy kis időt és ki guglizom neked, most sajna megyek melózni, már el is kellet volna induljak :)
 

DooLhof

Member
Flo 75. nap

A hétvégére magukra lettek hagyva a lányok, most amikor kinyitottam, hogy locsoljak látom, hogy többféle levélprobléma is van.
Egyszer a jobb oldali növény levelei elég sárgák, ez esetleg hő stressz, vagy fény égés lehet?
Másrészt mindkét növény levelein látszik némelyhol a végeken ilyen pirosas elszíneződés, ez valami molibdén hiány ahogy néztem neten, elvileg a szar ph okozhatja, ami fura mert esővízzel locsolok, de majd tesztelem a vizet amit gyűjtöttem (régóta áll már a teraszon mindig van benne sok levélmaradvány meg ilyen olyan szöszmösz, gondoltam elég ha leszűröm, de nem biztos).
Továbbá a bal oldali növény legmagasabb bugáján van egy sárga foltocska egy két levélen, ez is a fénytől, vagy a hőtől van szerintem, de erősítsetek meg.
A hővel nem tudok mit kezdeni, kb 30-33 fok van benn a felsőbb részen, lejjebb ez 30 alatt van.
Szerintem leveszem a növényeket a 3-5 centis emelvényről és reménykedek, hogy megjavul. Vagy lehet mástól vannak a problémák?
Amúgy most elkezdett illatozni, ha belépek a lakásba már általában felismerhető az illat.

 

DooLhof

Member
Esetleg lassan érdemes lenne 1-2 hétig csak tiszta vízzel locsolni, hogy az aratásra készüljek?
Vagy korai a flush?

Még pár kép:
 

Medicropper117

Active member
Persze, a gyenge fényt fejeld meg egy laza 2 hetes éheztetéssel. A flush lenne ezeknek az i-re a pont. Mar nem azert mert szarul nez ki vagy valami de csak hazavágnád vele. Egy növény is táplálkozik. Miből lesz beltartalom? Sziklevél már rég nem játszik:p
 

what_can_there

Well-known member
Esetleg lassan érdemes lenne 1-2 hétig csak tiszta vízzel locsolni, hogy az aratásra készüljek?
Vagy korai a flush?

Novogetnek meg ugy latom, ha 2 hetig hagyod, akkor 1 hetig meg legalabb mehetne nekik a tap, foleg, hogy a jobb oldali eleg sarga. Amugy jo lesz ez, nem sok, de ilyen boxbol kb. ennyit lehet kihozni. A nagyobb izzoktol jol megindultak, kar, hogy bejott melle a meleg ido is.
 

DooLhof

Member
Flo 82. nap

Egész kövérek lettek a bugák, van egy kettő méretes darab. A levelek nem túl szépek. Holnap lesz locsoló nap. Szerintem most egy hétig már csak tiszta vizet kapnak és jövő héten valamikor aratom őket. Néztem mezei nagyítóval a trichomákat, már felhősnek tűnnek. Biztos lehetne még érlelni, de már kezd fogyni a türelmem, meg szerintem ebből sokkal többet már nem lehet kihozni, de cáfoljatok meg.

Még esetleg valami végső tipp így a célegyenesben?
 
S

ShivaDiva

Szepek,de en meg varnek 2 hetet.. esetleg csokkenthetned a fenyt 10 orara,gyorsabban beerik elvileg..
 

grower's

Member
Én is hagynám még legalább 2-3hetet, még látszik h hozza a pistileket. Nekem is volt pc boxom, először én is korán szedtem de másodjára már tovább hagytam.

Sőt a amikor a felső bugák beértek, az alsók még sehol se voltak, úgyh csak a felsőket szedtem le, a lentiek maradtak még 2 hetet pluszba.:biggrin:

Am ez egy sima pc vagy toronyház?
 

Medicropper117

Active member
Szedd le. Ha éretlen füvet akarsz. Valszeg megcsapna most is. De legalabb 2 hét még hátra lenne.
Vagy szedd le. Indíts egy másik kört azt meg hagyd beérni. A teteje ennek még nagyban hozza az uj pistilt. Nem csak elvétve itt ott.
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top