What's new

Papaya Pc grow box

gioufis80

Member
Θα παρω 150 watt ομως μεσα σε cooltube και με εξαερισμο οποτε δεν νομιζω να εχω προβλημα με temps..Aς ελπισω δλδ.
Τωρα δεν βγαινει HPS dual spectrum γιαυτο θα παρω 2 μια για καθε φαση.


Καλα παιδια σορρυ τωρα ξαναδιαβασα πιο προσεκτικα το post
και καταλαβα οτι εννοεις πως δε βγαινει HPS dual spectrum στα
150W.

Νταξει αμα εχω κανει τσιγαρο δε ξαναποσταρω τιποτα... :stfu::violin:
 

tjo

life gardener
Veteran
loipon mages exo MH kai HPS 150w +ballast....
ola ta pira apo ton KAYKA..kai kaukas uparxei pantou:tiphat:
 
To exo pi poles fores alla h apops mou ine oti h MH ine axristes!! gia to diko mou grow panda. Pote den tis simbathisa, eno arketos kosmos exi kala apotelesmata, sto grow mou pandos den xanavazo.
 

vale46

Member
Πληροφοριακα τωρα να πω οτι εχω το πολυ 30 βαθμους με κλειστο το ντουλαπι και 160w cfl ΧΩΡΙΣ καθολου εξαερισμο..Οποτε δεν νομιζω η 150w HPS να ειναι πανω απο 30 % πιο ζεστη απο τωρα και θα μπει και σε cooltube οποτε λογικα θα γινει οκ..Μενει να το δω και στην πραξη και με τον εξαερισμο φυσικα.
Τωρα τι προτινεται για να μην εχω απολειες φωτος απο τις χαραμαδες στα πλαγια και μπροστα.? Εχω δοκιμασει με μαυρη σακουλα αλλα το διαπερναει..
 

vale46

Member
Περιμενω τις λαμπες μαζι με cooltube απο την επομενη εβδομαδα (ελπιζω) αλλα μαλλον θα προλαβω μονο το flower ετσι και αλιως και τα autos θα ειναι κανα μηνα σε veg..
Φυσικα και εξαερισμο μαζι με τις λαμπες!!
 

vitalygr

Member
Ante me to kalo.
Vale kamia photo an mporeis na dw pou vriskesai..
..ta dika mou prepei na exoun idia ilika me to diko sou, me trwei i periergia.
 

vale46

Member
Ναι θα βαλω αυριο κοντινες γιατι ειμαι στο preflower μαλλον και θελω γνώμες ποτε να γυρισω σε 12/12..

Ανεβασα τα fertilizers σε 400 ppm με την συμβουλη του φιλου gioufi και ολα πανε καλα μεχρι στιγμης..
 

vale46

Member
Μια χαρα πανε και τα μικρα bubblicius 2 βδομαδων περιπου (απο σπορο) και μεχρι στιγμης μονο νερο ακομα σε αυτα.
 

vale46

Member
Eδω λοιπον ενα update.
Papaya 7 βδομαδες veg 40cm υψος.
Νομιζω ειμαι στο preflower και σε 2 βδομαδες υπολογιζω να ξεκινισω flower μαζι με τα Bubblelicious..

Bubblelicious 2 βδομαδες veg


To δευτερο δεν τα πηγε καλα στην αρχη γιατι ειχε μεινει πανω ο σπορος και δεν εβγαινε οσπου τον εβγαλα εγω μετα απο 3 μερες και απο τοτε εχει περιεργη φορά.
 

gioufis80

Member
Ωραιοοοοος! Αυτο το Papaya το ειχες στην αρχη με τις λαμπες πιο κοντα
και βλεπεις πως φαινεται η διαφορα στο stretching ε; Εισαι ακομη με cfl?
 

vale46

Member
Ναι ακομα cfl εχω και εχω μπολικο stretch και καποιες φορες γυρναει σχεδον ολη η κορυφη..εχω ακομα 2 εβδομαδες veg? η να ξεκινησω να γυρναω προς τα κατω το φως γιατι ειμαι ακομα 24/0 ?

Για τον εξαερισμο αν παρω τους μικρους ανεμιστηρες 10cm θα μπορεσει λετε βα γινει πατεντα να μπει απο 12,5 που ειναι το cooltube σε 10cm στο τελος που θα ειναι τα fans?
Επησης θα βγαινει φως απο τον ανεμιστηρα πανω?
 

vale46

Member
Σημερα εντυσα με αλουμινοχαρτο την ντουλαπα μεχρι να ερθει το mular και μου φανηκε οτι
ανεβηκε η θερμοκρασια αντι να πεσει εχει γινει φουρνος μεσα.
 

vale46

Member
Exei to ligotero 26 to vradi kai tin mera paei mexri 29 ola me miso anixto to ntoulapi.
eksaerismo tha erthei mazi me cooltube kai HPS alla prota tha dokimaso tin HPS moni tis kai meta tha tripiso apo kapou to ntoulapi an kai den nomizo na do megali diafora stin zesti apo tis cfl tora.:tiphat:
 

gioufis80

Member
Εγω αγορι τις τελευταιες μερες τωρα που ζεστανε ειχα 32αρια μεσα στο tent...
Παλι καλα που τελειωνω γιατι... το καλοκαιρι αυτο προβλεπεται πολυ θερμο...
 

Latest posts

Latest posts

Top