What's new

Papaya Pc grow box

guss

Member
oleatbio σε spray, για τα πετουμενα..Κανε μπανιο τα φυτα με αυτο οταν κλεισουν τα φωτα και ριξε και στο χωμα για να δεις ασπρη μερα..
 

vale46

Member
Αυτο το oleatbio το βρισκουμε σε καταστηματα με γεωπονικα η παμε για internet?
Μπορουν να βλαψουν τα φυτα τα μηγακια?
Και με τα auto ρε παιδια τι να κανω να τα ξεκινησω flower ?
Με εχουν τρελανει αυτα τα μικρα τερατακια.!!!
 

guss

Member
Ριξε μια ματια στο web, υπαρχει κ σε ελληνικο site. Εχω ακουσει οτι τα μυγακια κλεβουν nutrients απ το χωμα. Το μονο σιγουρο ειναι οτι αν τ αφησεις ετσι, γεννανε στο χωμα οποτε πληθαινουν και αυτο δεν ειναι καλο!
 

vale46

Member
Παιδια το ενα bubblelicius εχει πεταξει τριχακια κανονικα..οχι πολυ μεγαλα αλλα εχουν αποσπαστει απο τον κορμο.Ειναι αυτο σημαδι για flower να το ξεκινησω σιγα σιγα?
Ειναι ομως πολυ κοντο σε σχεση με το papaya γιαυτο το φοβαμαι.
 
Daxi normal ise:)

To xoma se timori esto gia tin prospathia, tin exo patisi poles fores:puppydoge
h prospathia omos metrai
avatar1581_1.gif

weed-grow-fail.jpg
 

vale46

Member
PhillieBlunt και γω HYDRO ονειρευομαι αλλα δεν εχω χωρο γαμωτο εδω που μενω..
 

vale46

Member
Σημερα εκανα δοκιμες πριν βαλω το cooltube με την 150αρα MH. Περιμενω απο βδομαδα την HPS για να το τοποθετησω.
Αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι βγαζει πολυ ζεστη το ατιμο..φουρνος κανονικος.στα 10 λεπτα ακουμπουσα το τζαμι και καιγομουνα.εβαλα και 2 ανεμιστηρες υπολογιστη στις ακρες καιο αερας που βγαινει απ εξω ειναι καυτος κανονικα..επαθα πλακα και θελει καλη μελετη πριν το βαλω στν ντουλαπα γιατι θα μου τα καψει ολα εκει μεσα..
 

vale46

Member
Μια ερωτηση. Αν η εισαγωγη του cooltub cooltube δεν εχει προσβαση στον εξω αερα αλλα τραβαει μεσα απο την ντουλαπα και η εξοδος κανονικα εξω θα εχει αποτελεσμα λετε?
 
A

ariston

etsi exo ego ola ta grows mou vale, einai o kaliteros o tropos gia mikroteres kalliergeies. prokaleis keno mesa sto xoro, kai antalazete o aeras pio sigoura. an balis kiolas filtro prin ton anemistira (dld na pigeni o aeras ->[filtro] ->[anemistira] ->[cooltube] ->[exodo]) exeis ena sigouro systima anakiklosis aera kai elegxo tin miroudia, ygrasia kai thermokrasia
 

vale46

Member
Φιλε ariston ευχαριστώ για την απαντηση.εγω ειχα την εντυπωση πως το φιλτρο εμπαινε στην εξοδο και ειχα σκοπο να αφισω κενο στο τελος του cooltube.τωρα θα αφησω το κενο στη εισοδο που να μπει και το φιλτρακι αργοτερα.να πω οτι για αρχη θα βαλω ανεμιστηρες pc 8cm σε αναλογο σωληνα και αυτος θα μπει μεσα στο cooltube και τα κενα θα τα κλεισει αλουμινοταινια..
Τωρα σημερα ξεκινησα bloom στα autoflower γιατι μεσα σε 2 μερες πηρε το ενα παρα πολυ..ασπρισε κανονικα χαχα..το κακο ειναι οτι επειδη μοιραζονται τον ιδιο χωρο με το papaya αναγκαστηκα θα φανε και αυτα 12/12 και οτι βγει απο εκει..
 

vale46

Member
Ουφ μετα απο τοση ταλαιπωρια τελειωσε το ντουλαπι.
Μπηκε το cooltube με 150HPS και εδω να πω οτι τελικα 150 MH με HPS στα ιδια watt εχουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα στην ζεστη ακομα και στο μεγεθος.
Εβαλα πατεντα 2 κολλητα pc fans στις ακρες (2 εισοδο + 2 εξοδο) με σωληνα για την εξατμηση οπου τρηπηθηκε το ντουλαπι ψηλα με παρα πολυ ικανοποιητικα αποτελεσματα ακομα και στο 50 % τους απο volt.
Εδω 2 προχειρες.


Mylar εχω αλλα θα μπει απο εβδομαδα να το κανω εκει μεσα αστεροσκοποιο απο την αντανακλαση :blowbubbles:
Kαλημερες !!!
 

Latest posts

Latest posts

Top