What's new

OUTDOOR - PYTANIA

Rafix

Member
Znacie kogoś kto robił coś takiego? Roboty trochę z tym będzie, siatkę trzeba wkopać kilkanaście cm w ziemi bo inaczej przejdą pod spodem, ale największy problem to wlaśnie ze widać to będzie ze sporej odległości. Nie znam się na zającach ale czy one na pewno nie potrafią kopać w ziemi? Jak im zacznie pachnieć to mogą być bardzo zdeterminowane :D
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
Sadzenie w okresie gdy w okolicach jest już sporo innych pędów i liści równie smacznych jak konopie roślin jest IMO w miarę bezpieczne. Znaczenie terenu wokół plancików własnym moczem, potem czy krwią jest wystarczającym sygnałem dla zajęcy i innych dzikich zwierząt żeby sobie poszukały czegoś innego.
Całkiem inna sprawa jeśli w okolicy jest mało pokarmu...

Heh... może z tą krwią przesadziłem rzeczywiście hehe... To prawda, że ścierwojady tylko czekają żeby przekopać nasze spoty. To samo jeśli zakopiemy rybkę czy bone meal lub blood meal, choć tych dwóch ostatnich nigdy nie stosowałem (czyli że tylko tak przypuszczam :D ). Kiedyś chyba lisy przekopały mi poletko z zakopaną rybką pod każdym krzaczkiem leb27. Ale byłem wściekły...
 
B

BioPart

Zające kopią ostro, sprawdzone. Rada też jest!
A więc.

Zające kopią jeśli widać ziemię wokół planta, tzn. że trzeba narwać trawy i posypać wokół łodygi tyle, żeby nie było widać ziemi. Jest to sprawdzone u mnie i działa na zająca.

Zająca można tym zmylić, dzika pewnie też, ale największym wrogiem outdorowca jest Sarna Bitch.

5205_SarnaHO-(5)z.jpg


Pozdrawiam.
 

daichu

New member
heh ni o to chodzi:p chodzi mi o dojezdzanie na spota, ta cala ziemia i takie tam. ja jestem juz tym umeczony, ale mam nadzieje ze to tylko tak na poczatku. pozniej juz bedzie z gorki :p
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Jesli nie masz w poblizu spota jakiegokolwiek zrodla wody to potem moze byc rownie ciezko jak teraz. Oczywiscie jak bedzie susza.
Jeszcze tak zapyam ile workow tej ziemi wywiozles na spoty ze tak sie zmeczyles? :D
 
D

darek648

xxx

xxx

Sadzenie w okresie gdy w okolicach jest już sporo innych pędów i liści równie smacznych jak konopie roślin jest IMO w miarę bezpieczne. Znaczenie terenu wokół plancików własnym moczem, potem czy krwią jest wystarczającym sygnałem dla zajęcy i innych dzikich zwierząt żeby sobie poszukały czegoś innego.
Całkiem inna sprawa jeśli w okolicy jest mało pokarmu...

krew przyciąga dziki więc bym jej tam nie dawał sprawdzone osobiście
 

daichu

New member
hmm szczerze? to 1 :p 50L szedlem ok 2km w jedna strone ale przynioslem jeszcze ziemie z lasu bo wyglada na dobra, czarna, nie to co na mojej miejscowce, hmm bezowa...spota mam w poblizu...15min spacerkiem ;) ale to troche uciazliwe. :p zobaczymy pozniej, bo nie wiadomo czy wszystkie rosliny mi przezyja. bo dziisaj odwiedzilem spota i zobaczylem ze kielek mojej ES fem ;( jakis taki hmmm strasznie cienki i wygladala na martwa. zostawilem ja moze jeszcze cos z niej wyjdzie. jak na 1 outdoor to moglem nie brac tylu nasion. mam lacznie 12 nasio. wydaje mi sie ze 7 by mi starczylo. 4 fem jakiekolwiek i 3 jakies AF. no ale coz. bede musial to jakos ogarnac.
 
V

vod

:laughing:

człowieku! bez pracy nie ma kołaczy! :smoke:

pierwszy outdoor i 12 nasion za dużo?!?
mój pierwszy -> z 10 nie przeżył ani jeden klon.
lepiej weź się do roboty i zasadź następne 12 i potem następne i tak aż do lipca.
wbrew temu co kolega wyżej napisał, natura potrafi być całkiem mordercza. poza tym trzeba też pod uwagę wziąć ludziów.
jak już się bawić, to tak żeby na jesieni coś zebrać sensownego.
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
daichu hehe 50l? Co powiesz na 2250?
Jak napisal Vod, bo bez pracy gdyby kózka to by ślimak gdzie raki zimują...i weź sobiee to do serca.
Peace..
 

PioK

Member
hehe nie wiem jak co niektorzy do tego podchodza ... ale ja uprawe traktuje jak hobby .... i wszelkie prace z nia zwiazane wykonuje z wielka przyjemnoscia... niczym nakrecony ;]
 

RaStart

Member
No ja tu podzielam w 150% zdanie PioKa kazdy wojaż po ogrodniczym poszukiwanie najlepszych substartów, nawozów, zbieranie kupy końskiej, krowiej i czego tylko organicznego sie da pod rosliny jest pierwszorzedną frajdą i chocbym miał dżwigac tony to myśl o tym czym ewentualnie to zaowocuje na jesien jeszcze bardziej nakręca.@daichu a co do 12 pestek na outdoor to mmoim zdaniem jest to ilosc smieszna w sumie no chyba ze celujesz w jakies 15-30 g to mozesz byc spokojny ale jak ty piszesz ze jestes umeczony tym wszystkim wozeniem ziemi i wogóle to rozczarujesz sie jeszcze bardziej ze włozyłes w to tyle zmudnej pracy i figa .jesli napisałem cos nie zrozumiale to pardon

pozdro dla wszystkich organicznych outdoorowców

RaS....
 

cheton

Active member
Veteran
Ja tylko nawiaze do tego moczu.Niejednokrotnie zostawialem uryne na spotach, a rosliny i tak ginely.Po prostu, jak w okolicy jest duzo zwierzat, to taki mocz niewiele pomoze.
 

PioK

Member
moze co niektorzy nie pamietaja z czym startowalem w zeszlym roku ... a byl to fourpack PP i Maroc`a ... z 8 roslin do harvestu przezylo 7 i gwarantuje wam ze nie bylo to '15-30g'... a zwierzyne to za kazdym razem spsotykalem jak chodzilem na spotach... jak widac mozna ;]

... duzo postow nie mam nabite takze co niektorzy userzy moga sobie przesledzic co i jak robilem ... w celach edukacyjnych
 

RaStart

Member
ja nie mówi ze nie mozna bo wszystko sie da ,pamietam twój zeszłoroczny out miałes piekne baty pp kozak i miałes pestki femi co zawsze w jakims stopniu zwieksza prawdopodobienstwo sukcesu , ale róznie to bywa z outdoorami i chodzi mi oto ze przezorny zawsze ubezpieczony:]i lepiej sie uzbroic w ieksza ilosc pestek bo w tym przypadku od przybytku ...itak dalej a to 15 30g to takie celowe przesadne zobrazowanie :]
 

PioK

Member
...no ja wiem wiem... im wiecej tym lepiej i wieksze prawdopodobienstwo sukcesu... ja mialem 8 roslin i 8 niezaleznych spotow i sie udalo
ale ale... widzicie ze chopak pierwszy raz to robi i nie jest pewien czy gra jest warta swieczki ;]
 

daichu

New member
no pierwszy raz, dlatego napisalem ze poczatki sa ciezkie i trudne :p nie wiedzialem poprostu ze ten poczatek jest tak ciezki :p te wszystkie ziemie, i na przyszly out juz bede wiedzial co mnie czeka :pa teraz nie zdawalem sobie z tego sprawy :p
 

Latest posts

Latest posts

Top