What's new

OUTDOOR - PYTANIA

P

passionman

wrzucilem pierwsze 30 jakis tydzien temu z tych nasion na ktore najmniej licze. mysle ze pojade je podlac z raz biohumusem i zostawie niech sobie rosna. poki co daja rade bez zadnych butelek. wiem, ze ktos sadzil na poczatku miesiaca i tez daly rade, przezyly przymrozki bez zadnych problemow
 
P

passionman

Witam, będzie to mój pierwszy outdoor i prosiłbym o małą pomoc. Zamierzam wysadzić pare krzaczków AF. Potrzebuję pare informacji.

3. Czy ziemia wymaga jakiegoś przygotowania? (nawożenia przed wysadzeniem) czy może średniej jakości ziemia wystarczy sama w sobie?



4. Rozumie że AF rosną same i jeśli nie brakuje im wody ani światła to można je śmiało wysadzić w czercu a zbierać pod koniec lipca?



Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam KuBcUsiK

ad3. kup ziemie w sklepie. odmiany af naprawde nie potrzebuja duzo ziemi, mysle ze 5 l na rosline spokojnie wystarczy. w standartowej ziemi jest skladnikow odzywczych na jakies 2 tygodnie z tego co wiem pozniej warto podlewac biohumusem albo chemia jak kto tam woli

ad.4zalezy jakie odmiany i w jakim stadium je przesadzisz. slyszalem, ze lepiej sadzic w stadium weg bo kwitnace rosliny sie moga nie przyjac wiec chyba im szybciej znajda sie w miejscu docelowym tym lepiej. jezeli sie mysle niech mnie ktos poprawi
 

cheton

Active member
Veteran
Kubcusik mysle, ze nie trzeba jakos szczegolnie daleko od siebie sadzic rosliny z af.Kilkadziesiat cm odleglosci pomiedzy krzakami powinno styknac.Sam rozplanuj jeszcze ta odleglosc, bo moze bedziesz chcial zastosowac jakies LST, a to zajmuje troche wiecej miejsca.Rosliny powinny rosnac tak do 50 cm, choc widzialem okazy, ktore mialy ponad metr wysokosci(AK 47 auto) i dawaly zadziwiajaco duzy plon, jak na af.
 

Outowiec

Member
witam !
jest radykalna przymusowa zmiana planów i jest to jedyne wyjście, czy jest jakiś sens trzymania roślin na out na "wegu":

5:00 włączenie lampy
7:00 postawienie roślin na jasne ale nie nasłonecznione miejsce
16:30 właczenie lampy do godziny 23:00 czy jest tu jakaś szansa że mi się nie zhermią rośliny ? czy też lepiej oszczędzić sobie czasu nerwów itd. i odrazu je wyrzucić na śmietnik ? nie ukrywam mojego zdenerwowania w tym przypadku ...

POST USUNE JEŚLI DOSTANE TU LUB W TEMACIE NASZE NIEPOKOJE. ZALEŻY MI NA CZASIE.
 
V

vod

?!??!?!

a czemu po prostu ich nie wystawisz na okno/balkon?
ale jak nie, to rób to co napisałeś. wkładaj i wyjmój i wkładaj. nic się nie zhermi. zhermiło ci się już kiedyś coś?
 

Outowiec

Member
na domiar złego mam jeszcze szklarnie w której moge sobie wsadzić ... ogórki czy inne pomidory prawdziwe, na balkon nie moge ani na okno, siła wyższa. Osobiście mi się nic nie hermiło ale znajomemu podobno tak, co do samych roslin kurat z moich obliczeń wychodzina to że mają odpowiednią ilość jasnych godzin chociaż nie w bezpośrednim nasłoneczniueniu ani oświetleniu i to mnie martwi. Poczekam chętnie na inne odpowiedzi mimo wszystko dziękuje za pomoc, ciepło pozdrawiam.
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
moje roślinki już od dobrych 2 tyg stoją dzień i noc na balkonie i mają się dobrze. Nooo poza jedną która trochę na początku przemarzła...ale odżyła i daje radę. wysadzaj... może mrozów nie będzie...
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
Ja jadę organicznie. Przynajmniej na części spotów. W ubiegłym roku kurzak na veg i popiół z drzew liściastych na flo. W tym roku kurzak zostaje ale popiół muszę czymś wzbogacić... Jednak ma trochę mało P i K tak potrzebnego do budowania dużych i gęstych kwiatostanów (choć to w duuuużej mierze zależy też od genów i warunków na spocie)... Tylko czego tu dodać?

Jeśli chodzi o smak, zapach to nie zauważyłem co prawda organoleptycznie dużych różnic między organic a np. plantonem ale sama myśl o tym że jaram czyste ziółko bez chemi daje mi radość.

Inna sprawa że zawsze dosyć delikatnie nawoziłem... IMO lepiej dać za mało niż za dużo
 

hodowca

Active member
Veteran
Zielony Lasie dodawaj do popiołu bat guano w proszku albo w pellecie ,a napewno będziesz zadowolony ;)
 
C

ChaosX

Zielony Lesie,nie wiem jak Ty, ale ja jestem skłonny zainwestować 160 zl w 5kg bat guano na outdoor. out 2009 jest tylko raz, a BG jest naprawde zajebiste na flo, no i organic :] pozdr.
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
Dzięki za rady.
Rybka odpada bo znając moje szczęście miałbym przekopane pole przez lisy, dziki czy inne padlinożerne...
Co do bat guano... Które i gdzie najlepiej kupić? No i ile? Moje pola to na razie ok 30-40m2 :D
 

Rafix

Member
słuchajcie mam na oku fajna miejscówkę, dobra ziemia, zadupie itd, tylko jeden problem - widziałem parę zająców/królików, czy one będą podjadać roślinki? Domyślam się że tak..... jak można sie przed tym zabezpieczyć?

Na razie do głowy przychodzą mi 2 pomysły: pierwszy to zabezpieczyć roślinki osłonkami z butelek - wysokość ok 30 cm, jak roślina wyrośnie ponad to, to nie powinny jej już chyba dziabnąć. Tylko czy nie będą na tyle sprytne żeby rozpierdolić tych osłonek

drugi pomysł to ogrodzić wszystkie rośliny zielona siatka z ogrodniczego. Zagrożenie jest tutaj ze sie skurwiele mogą podkopać (?)

może macie jakieś inne pomysły - np odstraszanie zapachem czy cos w ten deseń ;>
 

cheton

Active member
Veteran
Podkopac roslin, raczej nie podkopia.Najlepszy pomysl, to ogrodzenie roslin, co wiaze sie niestety z wiekszym przypalem.
 
Top