What's new

OUTDOOR - PYTANIA

Azzzzzz

Member
Veteran
Ergo: jasne ze to dobra opcja, ale polecam zebys do tego styropianu dorobil szklarenke, tak zabezpieczone planty ladnie przetrzymaja kwiecien/przystosuja sie do warunkow a pozniej beda rosly jak szalone potwory

Pozdr
 
G

Guest

U mnie rośliny na balkonie dzień i noc stały w tym roku od pierwszej połowy kwietnia. Fakt, że dużych mrozów nie było już wtedy, ale lekkie przymrozki przetrzymały bez problemów. Inna sprawa, że bardzo wolno rosły w tym czasie...

Po przyjściu cieplejszych dni rośliny ruszają ostro ze swoim wzrostem. Nie zauważyłem żadnych opóźnień czy też wolniejszego rozwoju u tych, których prędkość wzrostu była redukowana złymi (ciężkimi) warunkami we wczesnej fazie życia.

Generalnie wolę to niż trzymanie roślin przeznaczonych na out pod lampami. Uważam, że tak zahartowanym roślinom nic nie może się stać później. Nie straszne im później przymrozki na spocie, silny wiatr itp...

Varg said:
...Ciekawi mnie tylko czy ta roslina grzana polskim sloneczkiem do konca wrzesnia bedzie rownie soczysta co roslina grzana przez ten sam czas lampkami :) Jak myślicie, panowie? :D

Dla mnie rośliny z outa są najlepsze. Serio serio. Wolę naturkę niż 'chemię jak chuj'. Z resztą dobra naturka bardzo często jest równie mocna co dobry 'skun' z miasta.
 
Last edited:
V

Varg

Ja mówię oczywiście o jednakowej odmianie hodowanej jednocześnie pod lampami (powiedzmy mh+hps) i tej samej wywalonej na outa (najlepiej wywalonej pod koniec maja) byłaby gdzieś gotowa na 10 sierpnia (auto ak47 :D). Wczoraj wlozylem dwa do wiader na outa i zastanawiam sie co z tego bedzie, geny lowrydera mowia mi raczej ze nie bedzie to klopotliwe w uprawie :D
 
G

Guest

Szkoda ze fotek walnac nie mozna :badday:

Ale tak na temat to ja mam pytanie czy piaszczysta gleba ma jakis negatywny wplyw na kwitnienie?

Odnosze wrazenie ze taka gleba nie tylko nie pozwala sie w pelni rozwijac korzeniom, ale przeszkadza rowniez przyswajac niektore pierwiastki.

Emajrajt? ... shaman ...
 
G

gruby

mi sie wydaje ze nie powino byc zadnego problemu z piaszczystymi ziemiami.pisek zwirowy niektozy stosuja do ukorzeniania klonow.ponac ziemia piaszczysta ma dobry drenaz wody ,zachowuje wilgotnosc .sprawdz ph ziemi,zawsze mozesz dodac pierwiastki sladowe .
 

general

Member
ergo ---> chcialem dobić do pięciu co by zazielenić a tu taki zonk.
Co do tematu zdaje mi sie ze nikomu sie nie chce miec w boxie za malo swiatla i krzaki na 2 metry. Na pewno z outa sa wysokie plony ale moc przy korzystnych warunkach panujacych w kartonie ( o ktore imho jest latwiej zadbac ) powinna byc wyzsza.
 

Kanaba

Member
Siemma, tak sie zastanawiam czy jest jeszcze sens robić fim'a na 1,5m kobiecie... jak myślicie?
foto gdzieś z przed 10 dni, teraz jest bardziej rozkraczona, no ale dalej jeden główny...
 

Cinnamon

Member
@Kanaba sens według mnie zawsze jest gdyż masz jeszcze z 3 tyg. bite vegu jak nie dużej... a jeśli nie fim to chociaż lst bym polecił lekkie aby boczne odrosty też ładnie odbiły w górę :). Takie moje zdanie.

@general z tą mocą bym polemizował. Roślina ma zaprogramowaną moc w genetyce i raczej nie będzie zbyt dużej różnicy pomiędzy rośliną z pomieszczenia a tą trzymaną na dworze. Kiedyś z tego co pamiętam to grundi wypowiadał się na ten temat :).

Peace iG... :kissass:
 

tomato

Member
Veteran
a miom zdaniem nie ma juz sensu jej przycinac..pamietaj o tym ze fim troche opoznia rozwoj krzaka, nie ma co jej stresowac..ja bym zostawil, ale zrobisz jak uwazasz..ale ponaginac spokojnie mozna
:bandit:
 
G

Guest

Cinnamon said:
...Kiedyś z tego co pamiętam to grundi wypowiadał się na ten temat :)...

Chyba nie ja...
To że moc jest zaprogramowana genetycznie to fakt... ale...
Roślina trzymana w idealnych warunach pod lampą IMO może być mocniejsza niż ta, która dużo na dworze musiała wtrzymać niesprzyjających warunków.
Nie moc jest jednak od pewnego jej poziomu najważniejsza... Przynajmniej dla mnie... Jak już klepie porządnie to biorę pod uwagę również inne cechy... Smak, zapach... to ma olbrzymie znaczenie... a jeszcze świadomość że to naturalny owoc dany przez matkę NATURĘ :D prosto spod polskiego słońca... czar wspomnień każdej wyprawy... wszystkie przygody... echhh
Moja naturka jest dla mnie najlepsza
:laughing:
 
Last edited:

Cinnamon

Member
grunwald said:
Chyba nie ja...

Jak nie Ty to kto... :jerkit:
Swoją drogą zgadzam się z tym, że co naturalne i dane przez matkę naturę jest lepsze :). A co do porównania mocy to obiektywnie będę mógł się wypowiedzieć po zbiorach (Sensi Star x True Blueberry x White Russian) xD, tylko nie wiem czy dojdzie mi to pod słońcem ale jestem dobrej myśli :).
Przygody i wyjścia są dla mnie czasami katorgą... wczoraj pojechałem wywieźć śmierdziele, i musiałem dzisiaj jeszcze jechać i je posadzić bo wczoraj natknąłem się na ludzi nieopodal spota :-/. Nienawidzę wstawać tak wcześnie :asskick:

@tomato dwa lata wstecz przyciąłem jednego krzaka który później okazał się facetem w podobnym czasie. Wystrzeliły dwa odrosty na wysokość ok 2 m. Fakt fim to duży stres dla rośliny...

Peace iG... :kissass:
 
Last edited:
mam piękne wysokie cinnamonki (2,5m) kiedy wezmą się za kwitnięcie??
już powypuszczały prefolwery (czyli kobitki) sadził ktoś tą odmianę na out?
 
G

Guest

cierpliwosci milkomaniak:eek:)jesli sie okreslily to czas kwitniecia zbliza sie duzymi krokami,podawaj im samo PK! nie dawaj azotu, co by nie opoznic kwitniecia,a reszte zostaw naturze, napewno cie nie zawiedzie!! pzdr
 
V

Varg

jak myślicie, kiedy mogę po raz pierwszy zapodać passionkom planton k? :)

kiedy wy zaczynacie stosować nawoz na kwitnienie na outdoorze?

pozdro
 
G

Guest

@ Varg - ja w sobote zapodałem pierwszą dawke nawozów na flo, pozdro top
 
V

Varg

Dzieki top.

Ja myślałem, zeby na początek podlać ze dwa razy plantonem w sierpniu w 2 tyg. odstępach, a potem jeszcze we wrześniu samo PK 13/14. Planton na początek, bo roślinki przecież jeszcze rosną przez pierwsze 3 tyg. flo więc azot się przyda :) Co sądzicie o tym zestawieniu?
 
G

Guest

widze, że nikt mi nie odpisał : "w co ogrodzie rosnie ci" wiec pisze tutaj :

Niewiecie ile mu jeszcze zostało ?
Bo sionka robie pierwszy raz, a niepamietam kiedy dokładnie go wysadziłem koniec maja, albo poczatek czerwca.
Poza nim mam jeszcze 2 inne LR gdzie też się robią sionka :)


 
V

Varg

panowie, szybkie pytanko mam :)
martwię się o moje dwie panny Auto Ak47, bo posadziłem je w wiadrach na outdoorze pod koniec lipca i rosną sobie pod 5l butelkami, zastanawiam się, czy w te upały te butelki nie wyjdą na zle? pod takim wiadrem temperatura jest przecież wieksza. wiadro są oczywiscie "wentylowane" porobiłem w nich kilkanaście otworow nożyczkami :)
 

Latest posts

Latest posts

Top