What's new

OUTDOOR - PYTANIA

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Loteria, albo dojdzie albo nie. Mi raz doszedł parę lat temu, topy jak kacaje - twarde i pachnące cytrusem. Ogólnie radzę go sadzić pod osłoną.
 

Jedrzej_Jestem

New member
@Awareness jak masz fizyczna możliwość, to nie zaczynaj na dworzu z Grapem of FS'a tylko wrzuć go to do boxa na początku na parę tygodni.
 

Awareness

Member
Loteria, albo dojdzie albo nie. Mi raz doszedł parę lat temu, topy jak kacaje - twarde i pachnące cytrusem. Ogólnie radzę go sadzić pod osłoną.
Hmmm... napisał mi ktoś kto sadził rok temu, że dochodzi pierwszy tydzień października, drugi max. Czy breederzy udoskonalaja swoje odmiany wybierajac co raz to lepsze geny? Byc moze to klamstwo.
Kiedy doszedl?

@Jedrzej: FS'ow lepiej nie wrzucac.
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Do połowy października przy dobrym wietrze to out grapek ci dojdzie. Ja miałem tego czystego grapka chyba w 2007 albo 08 roku. Ciąłem go po 20 października, przy czym dwa ostatnie tyg spędził pod folią bo padało. W następnych sezonach ten wyczyn już mi się nie udał, inna partia nasion i dupa.
 

Amnnesia

Member
Hejka chlopaki:)

Male pytanko dotyczace bezposredniego wysiewu nasion do gleby na spocie mianowicie czy mozna sie spodziewac duzych strat wysiewajac ta metoda ? Oba boxy na pekaja w szwach i moze byc problem z przygotowaniem sadzonek jesli rosliny z flo boxa nie zdaza dojsc i nie zwolnia miejsca dla tych z wegboxa dlatego sie nad tym zastanawiam co prawda pestek na out mi nie brakuje ale chciala bym wiedziec jak duzych strat mogla bym sie spodziewac z gory dzieki za odpowiedz

Pozdrowionka
 
O

Ojciec

Na 184 stronie o tym pisałem.Straty są małe dwa sezony temu tą metodą straciłem zaledwie dwa nasiona ( to chyba z mojej winy bo przydeptałem) dlatego warto zaznaczyć chodźby wykałaczkami gdzie sie wrzuciło nasionko. Ciekawą metode tam znajdziesz..
 

Amnnesia

Member
Dzieki wielkie za odpowiedz do tej pory nie brakowalo miejsca w boxie i zawsze przed sezonem sadzonki byly gotowe tym razem jednak sie przeliczylam :) czas pokarze jaka droge wybrac ku zakazanym ogroda :)

Pozdrowionka
 

jasiu83

Active member
Witam , wygrał ktoś z podagrycznikiem bez użycia herbicydów ?? Jak myślicie bardzo stężona gnojówka z kurzaka , zabije go czy wzmocni w młodym stadium rozwojowym jest , pozdrawiam powodzenia :tiphat:
 

DR.JOINT

Member
A po co zwalczać roślinę!!!??? pnącza często jeżeli się je fajnie wykorzysta maskują spota. żeby ich nie było trzeba we wczesnym stadium wyrwać i tyle ;]
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Jasiu ciężko będzie, musiałbyś wszystko wypielić dokładnie. Gnojówka mu tlko pomoże ;). Najlepiej wyrwij co możesz, jak zacznie odbijać to miejscowo roundup. U mnie pomogło.
pozdro
 

Chwast

Active member
ammnesia
nie zapomnij o tym zeby nie wrzucac tych nasion prosto w ziemie zmieszna z nawozami bo odrazu sie moga spalic na starcie, najlepiej jesli wezmiesz ze soba z worek ziemi kupnej, porobisz doleczki z tej w tej glebie i tam dopiero dasz te nasiona. Pozdro:tiphat:
 
B

boomfattie

poleci ktos jakis dobry srodek na sarny, zajace itp? wiem ze jest anti bissan, a jakies inne sprawdzone opcje?
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Sarna stop jest wycofany ze sprzedaży od 2010 roku. Ja stosuje Anty Bissan na zmianę z Kretoterrorem, ale nic nie zastąpi drutu kolczastego :p

@Awareness nic poza królikami i zającami. U mnie na te dziady poskutkowało dopiero zamontowanie siatki.
 
Last edited:

Awareness

Member
Wbij 4 badyle, ogrodz zylka wedkarska, do okola klujacych galezi narzucaj i nic nie wejdzie.

@up: sarna potrafi przeskoczyc, ale im bardziej monumentalnie to bedzie wygladac tym bardziej bedzie sie bala, drut z gory wyglada przypalowo troszke i w bardziej zaludnionych terenach mysle ze zylka lepsza jak odpowiednio wysoko sie to zrobi
 

Ergonomic

Member
genialna metoda na krety:

1.bierzemy butlę z gazem
2. podłączamy do niej przewód
3.drugi koniec przewodu wbijamy w kreci korytarz tak, żeby wolny koniec nie tkwił w ziemi tylko zwisał w tunelu
4. przyklepujemy, żeby nam gaz nie uciekał
5.odkręcamy i czekamy godzinkę
6. wyjmujemy przewód i zabieramy butlę w tak zwane "pizdu"
7.wkładamy lont(tak mniej więcej metrowy) w miejsce gdzie był wężyk, przyklepujemy
8.odpalamy lont
9.spierdalamy - o tym punkcie lepiej nie zapomnieć

PLUSY:
-odpowiednio wcześnie wykonane odkretowywanie pozwala nam zaoszczędzić kupę czasu przy kopaniu dołków, przekopywaniu gleby i odwracaniu jej
-jest co opowiadać dzieciom i wnukom- widok lecącego kreta to rzadkość

a tak na serio:
TO BYŁ TYLKO ŻARCIK I LEPIEJ SIĘ W TO NIE BAWCIE!
NO CHYBA, ŻE JESTEŚCIE PEWNI SIEBIE I CHCECIE SIĘ ROZERWAĆ :D
 
P

piterr

heheh metoda dobra, moj dziadek stosuje ja u siebie na ogrodzie domowym bo mu sie wpierdalaja w rzodkiewki, ziemniaki i inne buraki hehe\
pozdro!
lont mozna wykonac samemu
potrzebujemy :
troche wegla
siarki
saletry
wiecej nie pisze, bo nie pamietam z glowy, ale kazdy bez problemu w sieci znajdzie
ja zrobilem kilka razy takie cudo jak sie bawilem w pirotechnike. bardzo pomocne rowniez przy odpalaniu wiekszych bomb na sylwestra, nie raz uratowalo mi to pewnie rece :)
 
O

Ojciec

Taka mała pomoc dla tych którzy jeszcze nie wiedzą gdzie uderzyć za miejscówkami :)

Chyba najbardziej aktualna mapa . Mnie pomogło ! Na najbiszym przybliżeniu są zdjęci ! Jak znikną kolory warto odświerzyć powinny wrócić.

http://maps.geoportal.gov.pl/

Pozdro.
 

Amnnesia

Member
Hejka jak pewnie paru z was czytalo w naszych niepokojach bylam wczoraj zmuszona rozpoczac sezon out dzis z ranca po pierwszej nocy odwiedzilam spota i jak narazie wszystkie 5 white dwarf x white dwarf auto (dzieki czaczo :*) dalo rade ale przymrozkow nie bylo jak myslicie podolaja :) sa w fazie okreslania 2 na sto procent kobietki planty spore dobrze rozrosniete pozostaje mi chyba modlic sie o dobra pogode Pozdrowionka i bez przypalu :)
 
Top